LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  24 / 10 / 2018 „Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry”- Søren Kierkegaard
Fizyka
Robert Konieczny
Anna Bukiewicz-Szul
  
  

Ogólnopolski Konkurs Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 19-03-2018
Ogólnopolski Konkurs Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej.

 

Dominika Czuba (2C), Rafał Marecki (2C), Marcin Rajski (2C), Joanna Rosowiecka (2C) i Mikołaj Zajkowski (3C), uczniowie klas o profilu mat-fiz-inf, zostali laureatami Studium TALENT 2017/2018 z fizyki na Politechnice Wrocławskiej.
Hanna Kamraj (2C), Tomasz Wojtuń (2C), Adrianna Boczar (3C) i Konrad Hajduga (3C) 
zostali laureatami Studium TALENT z matematyki.
Laureaci konkursu otrzymują  dodatkowe punkty rekrutacyjne na Politechnikę Wrocławską.

Gratulujemy!!!

 

Fizyka w roku szkolnym 2018/2019

autor: R. Konieczny,data: 27-06-2018
Fizyka w roku szkolnym 2017/2018

Zespół nauczycieli fizyki serdecznie zaprasza do udziału w:

-Szkolnym Konkursie Z Fizyki i Astronomii

-Międzynarodowym Konkursie Fizycznym "Lwiątko"

-Olimpiadzie fizycznej i astronomicznej

-Zajęciach laboratoryjnych dla klas II i III w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego

-Wyjściach na wykłady popularnonaukowe w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

-Wykładach z fizyki dla uczniów liceów na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Wrocławskim

-Zajęciach z matematyki i fizyki dla maturzystów i nie tylko w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego

-Szkolnych Warsztatach z Astronomii

-Wykładach w Instytucie Astronomii.

Odkryj smak fizyki na wakacjach.

autor: R. Konieczny,data: 27-06-2018
Odkryj smak fizyki. Lektura na wakacje.

Odkryj smak fizyki jest to książka napisana przystępnie i z humorem, w której możemy prześledzić zawiłe losy odkryć - od Wielkiego Wybuchu do Modelu Standardowego.

Książka powstała na bazie wykładów profesora Przystawy dla studentów wydziałów humanistycznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ze wstępu od autora: "Chciałem tylko czytelnikowi przybliżyć urok tej trudnej i - zdawałoby się - niedostępnej dyscypliny, którą tak wielu utalentowanych i inteligentnych młodych ludzi odrzuca na samym wstępie, ponieważ gruntownie zniechęciła ich do tego nieumiejętność mówienia o niej".

Ogólnopolski Dzień Geografa oraz Światowy Dzień Ziemi na Uniwersytecie Wrocławskim.

autor: R. Konieczny,data: 28-04-2018
Ogólnopolski Dzień Geografa oraz Światowy Dzień Ziemi na Uniwersytecie Wrocławskim.

20 kwietnia 2018r. uczniowie klasy 2C o profilu mat-fiz-inf pod opieką R.Koniecznego skorzystali z tradycyjnego już zaproszenia Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego na obchody Ogólnopolskiego Dnia Geografia i Światowego Dnia Ziemi.
Młodzież miała okazję uczestniczyć w wykładzie: Czym jest dziś geografia? Nowe kierunki (dr hab. Agnieszka Latocha)
Dzięki uprzejmości pracowników Instytutu Geografii klasa 2C zwiedziła wystawy Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. (Wystawę  Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego, wystawę historycznych fotografii z okazji 80-lecia pierwszej polskiej wyprawy naukowej na Grenlandię oraz stałą wystawę: Nauka i Nauczanie na Uniwersytecie Wrocławskim).
Oprócz przewidzianych wykładów uczniowie mogli uczestniczyć w konkursach przeprowadzanych przez studentów, porozmawiać z nimi o warunkach studiowania oraz zwiedzić jedyną w swoim rodzaju bibliotekę Instytutu Geografii.
Korzystając z pięknej, wiosennej pogody zajęcia zakończyliśmy na Tarasie Widokowym Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego podziwiając panoramę Wrocławia.


XXI Szkolne Warsztaty Astronomiczne - zgłoszenia

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 20-04-2018
XXI Szkolne Warsztaty Astronomiczne - zgłoszenia

Zapraszamy chętnych uczniów LO nr XVII do zgłaszania się do udziału w XXI Szkolnych Warsztatach Astronomicznych. Wiosenna edycja odbędzie się w dniach 15-18.V.2018 r. w Rezerwacie Ciemnego Nieba w Górach Izerskich, w schronisku Orle. Nasza Szkoła dumnie powróciła do pielęgnowanej niegdyś tradycji, kiedy to nasi uczniowie byli stalymi bywalcami Szkolnych Warsztatów Astronomicznych.

Zapisy: tutaj.  Fakt ten poszę zgłaszac również u nauczycielki fizyki Anny Bukiewicz-Szul

Projekt Eratostenes - pomiar obwodu Ziemi

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 19-04-2018
Projekt Eratostenes - pomiar obwodu Ziemi
21 marca 2018 r. uczniowie klasy 1C brali ucział w Międzynarodowym Projekcie Eratosthenes Experiment,
w którym dokonywali pomiaru obwodu Ziemi starożytną metodą. Zajęcia rozpoczęła nauczycielka fizyki
i koordynatorka - Anna Bukiewicz-Szul, kiedy to przedstwiła uczniom szczegóły związane z pomysłem Eratostenesa oraz samym projektem. Uczniowie zbudowali układy pomiarowe, a następnie oczekiwali na moment, gdy Słońce znajdzie się w zenicie...
Zobacz galerię zdjęć z pracy uczniów: tutaj  

Drzwi Otwarte na Wydziale Fizyki i Astronomii UWr

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 19-04-2018
Drzwi Otwarte na Wydziale Fizyki i Astronomii UWr 13 piątek w kwietniu  2018 r. do pechowych nie należał. Przynajmniej nie dla uczniów klasy 1C, którzy wraz z wychowacą udali się na Drzwi Otwarte Wydziału Fizyki i Astronomii, w tym roku połączonych z Wydziałem Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska. Podczas imprezy uczniowie wysłuchali wystąpień o tematyce astronomicznej, goelogicznej oraz fizycznej. Oprócz wykładów uczniowie wzięli udział w Grze Wydziałowej, której towarzyszyło mnóstwo atrakcji naukowych m.in. doświadczenia, zwidzanie pomieszczeń ze specjalistyczną aparaturą, gry i zabawy.

EarthKAM w LO nr XVII - misja 59 oraz 60 w LO nr XVII

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 19-04-2018
EarthKAM w LO nr XVII - misja 59 oraz 60 w LO nr XVII

Uczniowie klas pierwszych z LO nr XVII w ciągu roku szkolnego wzięli udział w dwóch misjach projektu NASA - Sally Ride EarthKAM. Projekt polega na wskazywaniu i wysyłaniu współrzędnych miejsc na Ziemi, które uczeń chciałby sfotografować z orbity, a dokładniej z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Oto wyniki tegorocznych edycji: tutaj.

Poprzednie misje:  2016/2017 oraz 2016/2017-1

Relacja z Yuri’s Night 2018

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 19-04-2018
Relacja z Yuri’s Night 2018 12.04.2018 r. w LO nr XVII odbyła się impreza Yuri’s Night Wrocław 2018. W tym roku odkrywaliśmy kamienie milowe Człowieka w Kosmosie. Gość specjalny - Przemysław Rudź z Polskiej Agencji Kosmicznejuświetnił imprezę swoim wystąpieniem o lotach kosmicznych oraz misji Apollo 11. Uczniowie LO nr XVII oraz nauczycielka fizyki również odkryli inne kamienie milowe podczas swoich prezentacji. Impreza była bardzo udana. Pełna relacja oraz galeria zdjęć dostępna w rozwinięciu

Uczniowie LO nr XVII na X Szkolnych Warsztatach Fizycznych

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 18-03-2018
Uczniowie LO nr XVII na  X Szkolnych Warsztatach Fizycznych Po raz pierwszy uczniowie LO nr XVII (Patryk GazdeckiKamil Bouhaouli z 1C oraz Patryk Szynkiewicz z 2A) wraz z nauczycielką fizyki Anną Bukiewicz-Szul zostali zaproszeni do udziału w Szkolnych Warsztatach Fizycznych. "WF-y" zorganizowane były już po raz dziesiąty przez Instytut Fizyki Doświadczalnej UWr, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Co roku zapraszani są uczniowie z najlepszych szkół wrocławskich, a teraz także i my. Jest to dla nas duże wyróżnienie i otwiera nowe możliwości dla uczniów 17-ki. Przeczytaj relację z SWF, które odbyły się w Orlu.

Dni Otwarte Politechniki Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 17-03-2018
Dni Otwarte Politechniki Wrocławskiej.

W dniu 16 marca 2018r. klasy 2C i 3C o profilu mat-fiz-inf  uczstniczyły w dniach otwartych Politechniki Wrocławskiej.
Dni Otwarte są  wyjątkową okazją do zapoznania się z Uczelnią oraz ofertą dydaktyczną. Politechnika Wrocławska przygotowała spotkania na wydziałach, w czasie których można było porozmawiać ze studentami oraz prowadzącymi zajęcia.

 

Spotkania z absolwentami Siedemnastki na Targach.

autor: R. Konieczny,data: 17-03-2018
Spotkania z absolwentami Siedemnastki na Targach.

Podczas wyjścia na Targi Campus Recruitment uczniowie naszej szkoły mieli okazje spotkać absolwentów Siedemnastki obecnie studentów Politechniki Wrocławskiej.
Była to okazja do rozmowy na tematy dotyczące wyboru studiów.

 

Campus Recruitment na Politechnice Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 17-03-2018
Campus Recruitment na Politechnice Wrocławskiej.

W dniu 14 marca 2018r uczniowie klasy 3C o profilu mat-fiz-inf wzięli udział  w Campus Recruitment na Politechnice Wrocławskiej. Campus Recruitment są to targi pracy i praktyk. Był to dzień dla inżynierów - zaprezentowało się  wiele firm z różnych branż (m.in. branża budownictwa, inżynierii środowiska, chemii,  finansowa, produkcji i wiele innych).
Poznanie potrzeb rynku pracy i wymagań pracodawców na pewno w dużym stopniu pomoże przyszłym absolwentom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. 

Campus Recruitment na Politechnice Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 13-03-2018
Campus Recruitment na Politechnice Wrocławskiej. W dniu 13 marca 2018r uczniowie klasy 2C o profilu mat-fiz-inf wzięli udział  w Campus Recruitment na Politechnice Wrocławskiej.
Był to DZIEŃ DLA IT - Tego dnia firmy  szukały osób związanych z branżą informatyczną.
Campus Recruitment są to targi pracy i praktyk. Poznanie potrzeb rynku pracy i wymagań pracodawców na pewno w dużym stopniu pomoże przyszłym absolwentom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Pani Anna Bukiewicz-Szul reprezentowała Polskę na "kosmicznym" szkoleniu w Holandii

autor: Admin,data: 25-02-2018
Pani Anna Bukiewicz-Szul reprezentowała Polskę na

W dniach 21-24.11.2017 r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli zorganizowane przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) oraz Galileo Teacher Training Program (GTTP). Miejscem warsztatów była placówka ESA - ESTEC w Noordwijk w Holandii. Selekcja nauczycieli z krajów członkowskich ESA dokonana była pod kątem zaangażowania w kreatywne nauczanie i organizację aktywności wychodzących poza podstawę programową. Polska miała w tym roku jednego przedstawiciela- p. ANNĘ BUKIEWICZ-SZUL- nauczyciela fizyki i informatyki w Siedemnastce. O udziale w warsztatch p. A. Bukiewicz-Szul>>
Fotogaleria>>

Wielki sukces drużyny LO nr XVII w konkursie Astro Pi

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 20-02-2018
Wielki sukces drużyny LO nr XVII w konkursie Astro Pi

Drużyna Astrokompasy, w składzie: Bartosz Szewczyk, Patryk Gazdecki, Kamil Bouhaouli, Witold Krupa, Piotr Cywiński oraz Mateusz Marczak z klasy 1C zakwalifikowała się do 3 etapu Międzynarodowego Konkursu AstroPi organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). Na ponad 200 drużyn z całej Europy, wybrano 114. Kod naszych uczniów zostanie uruchomiony na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Chłopców czeka teraz praca nad opracowaniem danych eksperymentalnych i stworzeniem raportu.
Przeczytaj o szczegółach pracy nad projektem.

Zajęcia na I pracowni dla grupy uczniów z klasy 3C w dniu 8.01.2018 - Optyka.

autor: R. Konieczny,data: 05-01-2018
Przydział ćwiczeń na zajęcia z optyki dla klasy 3C  (8.01..2018) poniżej:

http://www.pracownia.ifd.uni.wroc.pl/html/slide_2.html 

 
 
 
 

 

Targi i Warsztaty „Made in Wrocław” 14.12.2017r. Centrum Kongresowe.

autor: R. Konieczny,data: 14-12-2017
Targi i Warsztaty „Made in Wrocław” 14.12.2017r. Centrum Kongresowe.

W dniu 14 grudnia 2017 r. klasy 2C i 3C wzięły udział  w Targach i Warsztatach „Made in Wrocław”  w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.  Była to  okazja, żeby zapoznać się z najnowocześniejszymi wynalazkami tworzonymi przez polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa działające w mieście oraz przez wrocławskie startupy. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość rówież wysłuchać interesujących wystąpień na temat rozwoju zawodowego, kształtowania swojej kariery i budowania biznesu.

Była to prawdziwa lekcja przedsiębiorczości i innowacyjności „Made in Wrocław”. 
fotogaleria

 

Dzień Aktywności Studenckiej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 12-12-2017
Dzień Aktywności Studenckiej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

W dniu 6 grudnia 2017 r. pod opieką p.L.Skoczylas i p.R. Koniecznego klasy 2C i 3C wzięły udział  w Dniu Aktywności Studenckiej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.  Była to  okazja, żeby zapoznać się z dokonaniami i zainteresowaniami Studenckich Kół Naukowych. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość rozmowy ze studentami. Uzyskali informacje dotyczące studiów na danym kierunku, pracy w kołach naukowych oraz możliwości wyjazdów. Mieli także okazję skosztować wyrobów niektórych kół (wyroby te to m.in. sery, miody, przetwory, piernikowe puzzle, brownies z fasoli oraz różnego rodzaju muffiny). Uczniowie naszej szkoły obejrzeli także występy studenckich grup artystycznych. Ważnym punktem programu była prezentacja dotycząca oferty edukacyjnej uczelni.

Po skończonej prezentacji uczniowie zwiedzili muzeum Uniwersytetu Przyrodniczego.

fotogaleria

Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C w dniu 18.12.2017 - Mechanika.

autor: R. Konieczny,data: 12-12-2017


 Przydział ćwiczeń na zajęcia z mechaniki dla klasy 2C  (18.12.2017) poniżej:

 
 
 

Zajęcia na I pracowni dla grupy uczniów z klasy 3C w dniu 11.12.2017 - Optyka.

autor: R. Konieczny,data: 06-12-2017

Zajęcia na I pracowni dla grupy uczniów z klasy 3C w dniu 11.12.2017 - Optyka.

Przydział ćwiczeń na zajęcia z optyki dla klasy 3C  (11.12..2017) poniżej:

http://www.pracownia.ifd.uni.wroc.pl/html/slide_2.html 

 
 
 
 

Lekcje fizyki w Planetarium Uniwersytetu Wrocławskiego - klasa 1F

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 29-11-2017
Lekcje fizyki w Planetarium Uniwersytetu Wrocławskiego - klasa 1F W dniu 17.11.2017 r., klasa 1F uczestniczyła w zajęciach z astronomii, które odbyły się w Planetarium Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia prowadzili pracownicy naukowi Instytutu Astronomicznego UWr, mgr Barbara Cader-Sroka oraz dr Milena Ratajczak.

Lekcje fizyki w Planetarium Uniwersytetu Wrocławskiego - klasa 1C

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 29-11-2017
Lekcje fizyki w Planetarium Uniwersytetu Wrocławskiego - klasa 1C
W dniu 10.11.2017 r., klasa 1C uczestniczyła w zajęciach z astronomii, które odbyły się w Planetarium Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia prowadzili pracownicy naukowi Instytutu Astronomicznego UWr, mgr Barbara Cader-Sroka oraz dr Paweł Preś. 

Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C w dniu 4.12.2017

autor: R. Konieczny,data: 28-11-2017
Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C w dniu 4.12.2017
Przydział ćwiczeń na zajęcia z mechaniki dla klasy 2C  (4.11.2017) poniżej:


Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klas 2C i 3C w roku szkolnym 2017/2018

autor: R. Konieczny,data: 28-11-2017
Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klas 2C i 3C w roku szkolnym 2017/2018

W dniach 6 , 13 , 20 i 27 listopada 2017 r. klasa 2C i  grupa uczniów z klasy 3C pod opieką p. R.Koniecznego uczestniczyły w zajęciach na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Realizowane ćwiczenia dotyczyły mechaniki i optyki. 

więcej zdjęć w galerii 

Otwarte Zasoby Edukacyjne na Politechnice Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 17-11-2017
Otwarte Zasoby Edukacyjne na Politechnice Wrocławskiej.

Politechnika Wrocławska udostępniła na swojej stronie internetowej cykl wykładów  i doświadczeń z fizyki zrealizowanych przez Telewizję Studencką STYK. Cały cykl to 82 odcinki wykładów oraz 16 odcinków doświadczeń.

 Jest to doskonała pomoc dydaktyczna dla studentów i uczniów ilustrująca i omawiająca najważniejsze zagadnienia z fizyki.

http://oze.pwr.edu.pl/kursy/fizyka/fizyka.html 

e-Fizyka – Multimedialne środowisko nauczania fizyki dla szkół ponadgimnazjalnych

autor: R. Konieczny,data: 17-11-2017
e-Fizyka – Multimedialne środowisko nauczania fizyki dla szkół ponadgimnazjalnych

Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej na swoich stronach umieścił kompletny kurs fizyki w postaci podręcznika dla szkół ponadgimnazjalnych. 

poniżej link do podręcznika

e-Fizyka – Multimedialne środowisko nauczania fizyki dla szkół ponadgimnazjalnych

Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C w dniu 20.11.2017 - Mechanika.

autor: R. Konieczny,data: 15-11-2017
Zajęcia na I pracowni fizycznej  w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C w dniu  20.11.2017 - Mechanika.
Przydział ćwiczeń na zajęcia z mechaniki dla klasy 2C  (20.11.2017) poniżej:

http://www.pracownia.ifd.uni.wroc.pl/html/slide_2.html 


Zajęcia na I pracowni dla grupy uczniów z klasy 3C w dniu 27.11.2017 - Optyka.

autor: R. Konieczny,data: 13-11-2017
Zajęcia na I pracowni dla grupy uczniów z klasy 3C w dniu 27.11.2017 - Optyka.
Przydział ćwiczeń na zajęcia z optyki dla klasy 3C  (27.11.2017) poniżej:

http://www.pracownia.ifd.uni.wroc.pl/html/slide_2.html 

Uczniowie LO nr XVII w Astro Pi

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 09-11-2017
Uczniowie LO nr XVII w Astro Pi
Uczniowie z klasy 1C zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu Astro Pi, organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną. Konkurs polega na wykonaniu eksperymentu fizycznego przy pomocy specjalnego mikrokomputera Raspberry Pi, wyposażonego w zestaw czujników (do pomiarów temperatury, ciśnienia, wilgotności, żyroskop, magnetometr itd) na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
 

Dolnośląski Festiwal Nauki w LO nr XVII - 26.09.2017

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 08-11-2017
Dolnośląski Festiwal Nauki w LO nr XVII  -  26.09.2017
26.09.2017 r. w LO nr XVII zostały zorganizowane wydarzenia w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii przeporowadził wykład popularno-naukowy o zyciu we Wszechsąwiecie (prow. Joanna Więckowska), a wieczorem obserwacje nieba na górce PaFaWaG.

Relacja z World Space Week Wrocław 2017

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 08-11-2017
Relacja z World Space Week Wrocław 2017

W dniach 7-8 października 2017 r. we Wrocławiu, po raz pierwszy w Polsce, zorganizowano imprezę na cześć Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej - World Space Week Wrocław 2017. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło ok. 1000 uczestników. Jednym z partnerów imprezy była nasza Szkoła. Zapraszamy do przeczytania relacji z przebiegu wydarzenia.

Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 3C w dniu 13.11.2017

autor: R. Konieczny,data: 07-11-2017
Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 3C w dniu 13.11.2017
Przydział ćwiczeń na zajęcia z optyki dla klasy 3C  (13.11.2017) poniżej:

http://www.pracownia.ifd.uni.wroc.pl/html/slide_2.html 

UWAGA: Ze względu na remont dachu - na pracownię wchodzimy wejściem od ul. Cybulskiego. 

 

Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej 2017/2018

autor: R. Konieczny,data: 02-11-2017
Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej 2017/2018

UWAGA: Można się jeszcze zapisać na

STUDIUM TALENT z FIZYKI

 Zapisy na Studium Talent z Fizyki  - do 13.11.2017 do godz. 8.00 

                                                            http://studiumtalent.pwr.edu.pl/ 

W roku szkolnym 2016/2017: Hubert Gniłka, Antoni Kawecki, Leszek Sajewicz, Maciej Jasielewicz i Łukasz Stawiński uczniowie klasy 3G o profilu mat-fiz-inf zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu Studium TALENT z fizyki na Politechnice Wrocławskiej.

Laureaci konkursu otrzymują w rekrutacji na Politechnikę Wrocławską dodatkowe punkty rekrutacyjne.

Hubert Gniłka uczeń klasy 3G został dodatkowo laureatem  ogólnopolskiego konkursu Studium Talent zmatematyki na Politechnice Wrocławskiej.

Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C w dniu 6.11.2017

autor: R. Konieczny,data: 02-11-2017
Zajęcia na I pracowni fizycznej  w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C  w dniu 6.11.2017

Przydział ćwiczeń dla klasy 2C na zajęcia w dniu 6.11.2017 w Instytucie Fizyki.

http://www.pracownia.ifd.uni.wroc.pl/html/slide_2.html 

UWAGA: Ze względu na remont dachu - na pracownię wchodzimy wejściem od ul. Cybulskiego.

 

Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla uczniów z klasy 2C i 3C

autor: R. Konieczny,data: 30-10-2017
Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla uczniów z klasy 2C i 3C

W dniu 30 października  grupa uczniów z klasy 2C i 3C o profilu mat-fiz-inf pod opieką p.R.Koniecznego uczestniczyła w zajęciach na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Realizowane ćwiczenia dotyczyły optyki. 

więcej zdjęć w galerii 

Wycieczka astronomiczna w Góry Izerskie

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 28-10-2017
Wycieczka astronomiczna w Góry Izerskie W dniach 20-21.10.2017 r. klasa 1C wraz z dwójką rodziców (Panią Agnieszką Szwec i Panem Danielem Kucnerem) oraz wychowawczynią Anną Bukiewicz-Szul, pojechali na wycieczkę edukacyjno-integracyjną w Góry Izerskie, do schroniska Orle. Podczas wyjazdu uczniowie brali udział w zajęciach z podstaw obserwacji astronomicznych oraz warsztatów z obrotową mapą nieba i przygotowaniem teleskopu do obserwacji, które poprowadził Pan dr Piotr Kierzkowski, członek Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.  Dzięki uprzejmości organizatorów (dr Sylwestra Kołomańskiego oraz Grzegorza Żakowicza) Pracowni Astronomicznej, zlokalizowanej w Schronisku Orle, mogliśmy skorzystać z sali warsztatowo-wykładowej oraz całego sprzętu do obserwacji nieba, który został tam zgromadzony...

Instytuty Fizyki oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne zapraszają uczniów dolnośląskich szkół średnich na cykl sobotnich wykładów połączonych z atrakcyjnymi pokazami naukowymi.

autor: R. Konieczny,data: 21-10-2017
Instytuty Fizyki oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne zapraszają uczniów dolnośląskich szkół średnich na cykl sobotnich wykładów połączonych z atrakcyjnymi pokazami naukowymi.

Instytuty Fizyki oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne zapraszają uczniów dolnośląskich szkół średnich na cykl sobotnich wykładów połączonych z atrakcyjnymi pokazami naukowymi. Wszystkie zajęcia odbędą się w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wszystkie wykłady dla uczniów dolnośląskich szkół średnich oraz ich nauczycieli odbędą się w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiegoprzy pl. Maksa Borna 9 w sali 60 im. Jana Rzewuskiego (rotunda). Początek każdego z nich zaplanowano na godz. 11.15. 

1. Ciemna energia, ciemna materia 21.10.2017.

2. Neutrina, czyli małe jest piękne 18.11.2017.

3. Fizyka w świecie zwierząt i roślin 9.12.2017. 

 

Zajęcia na I pracowni dla grupy uczniów z klasy 3C w roku szkolnym 2017/2018

autor: R. Konieczny,data: 15-10-2017
Zajęcia na I pracowni dla grupy uczniów z klasy 3C w roku szkolnym 2017/2018

Pierwsze zajęcia z optyki odbędą się dla grupy uczniów z klasy 3C i  2C w dniu 30 października 2017r. 

Poniżej zamieszczam informacje z którymi proszę się zapoznać:

   Strona www I pracowni, informacje ogólne: http://www.pracownia.ifd.uni.wroc.pl/html/slide_2.html

 

Poniżej: OPTYKA - Przydział ćwiczeń.

Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C .

autor: R. Konieczny,data: 09-10-2017
Zajęcia na I pracowni fizycznej  w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C .

W dniu 9 października  grupa uczniów z klasy 2C o profilu mat-fiz-inf pod opieką p.R.Koniecznego uczestniczyła w zajęciach na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Realizowane ćwiczenia dotyczyły mechaniki. 

więcej zdjęć w galerii 

Konkurs wiedzy o nanoinżynierii na Politechnice Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 08-10-2017
Konkurs wiedzy o nanoinżynierii na Politechnice Wrocławskiej.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilach matematyczno-fizycznych i pokrewnych do uczestnictwa w Konkursie Wiedzy o Nanoskali, który pozwoli poznać zaskakujący świat w nanoskali.

 

Łączę pozdrowienia

 

Maciej Muszyński

Wydział Podstawowych Problemów Techniki

Politechnika Wrocławska

 

Informacje o regulaminie i konkursie znajdują się na stronie: www.nanoinzynieria.wppt.pwr.edu.pl Termin nadsyłania zgłoszeń: 29-10-2017 Wszystkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: poznajnano@gmail.com 

 

Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C w roku szkolnym 2017/2018

autor: R. Konieczny,data: 03-10-2017
Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C w roku szkolnym 2017/2018

Pierwsze zajęcia odbędą się dla klasy 2C w dniu 9 października 2017r. 

Poniżej zamieszczam informacje z którymi proszę się zapoznać:

   Strona www I pracowni, informacje ogólne: http://www.pracownia.ifd.uni.wroc.pl/html/slide_2.html

 Proszę zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi przyrządów pomiarowych:

http://www.pracownia.ifd.uni.wroc.pl/html/mechanika/foto/suwmiarka.html

http://www.pracownia.ifd.uni.wroc.pl/html/mechanika/foto/sruba.html

Przydział ćwiczeń - poniżej

Salon Maturzystów na Politechnice Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 26-09-2017
Salon Maturzystów na Politechnice Wrocławskiej.

W dniu 22 września 2017 r klasa 3C o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym uczestniczyła wraz z opiekunem p. Robertem Koniecznym w kolejnej edycji Wrocławskiego Salonu Maturzystów. Przyszłoroczni maturzyści mieli okazję zapoznać się z ofertami uczelni z Polski i z zagranicy. W salach wykładowych odbyły się spotkania z ekspertami Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

Można było zapoznać się z warunkami rekrutacji na studia tak, aby dokonać najlepszego wyboru studiów zgodnie ze swoimi predyspozycjami.

67. Olimpiada Fizyczna (2017/2018)

autor: R. Konieczny,data: 25-09-2017

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia w 67 edycji Olimpiady Fizycznej.

Bliższe informacje, regulamin i terminy znajdują się na linku organizatora.

http://www.kgof.edu.pl/index.php

LXI Olimpiada Astronomiczna

autor: R. Konieczny,data: 19-09-2017

Zespół nauczycieli fizyki zachęca do udziału w LXI Olimpiadzie Astronomicznej.

Bliższe informacje zostaly wywieszone w gablocie na III piętrze.

Link do organizatora. 

Szkolne warsztaty astronomiczne

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 05-09-2017
Szkolne warsztaty astronomiczne W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy młodzież naszej szkoły do udziału w XX Szkolnych Warsztatach Astronomicznych. Warsztaty odbędą się w dniach 27-29.IX.2017 w Schronisku ORLE w Górach Izerskich. 
Szczegółowe informacje: tutaj. Zapisy trwają tylko do 10.09.2017!
Informację o chęci uczestnictwa w wydarzeniu proszę również przekazać p. Annie Bukiewicz-Szul, nauczycielowi fizyki oraz informatyki do piątku 08.09.2017.

Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej 2017/2018

autor: R. Konieczny,data: 05-09-2017
Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej 2017/2018

 

 

 Rusza kolejna edycja Studium Talent na Politechnice Wrocławskiej.

Zebranie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się:
17 października 2017 (wtorek) w auli w Gmachu Głównym Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27 (I piętro).

 Matematyka – godz. 16.00

Fizyka – godz. 17.00

Na zebraniu wszyscy zainteresowani otrzymają pełną informację o Studium Talent. 
bliższe informacje: http://studiumtalent.pwr.edu.pl/

Laureat Studium Talent otrzyma w rekrutacji na Politechnikę Wrocławską dodatkowe punkty.

Fizyka w roku szkolnym 2017/2018

autor: R. Konieczny,data: 01-09-2017
Fizyka w roku szkolnym 2017/2018

Zespół nauczycieli fizyki serdecznie zaprasza do udziału w:

-Szkolnym Konkursie Z Fizyki i Astronomii

-Międzynarodowym Konkursie Fizycznym "Lwiątko"

-Olimpiadzie fizycznej i astronomicznej

-Zajęciach laboratoryjnych dla klas II i III w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego

-Wyjściach na wykłady popularnonaukowe w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

-Wykładach z fizyki dla uczniów liceów na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Wrocławskim

-Zajęciach z matematyki i fizyki dla maturzystów i nie tylko w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego

-XX Szkolnych Warsztatach z Astronomii

-Wykładach w Instytucie Astronomii

Podglądanie Wszechświata. Lektura na wakacje.

autor: R. Konieczny,data: 28-06-2017
Podglądanie Wszechświata. Lektura na wakacje.

Autor książki zaprasza nas w pasjonującą podróż przez historię fizyki i współczesną kosmologię. Książka napisana w sposób przystępny i zwięzły przybliża nam problemy tych nauk. Autor prezentuje: ogólną i szczególną teorię względności, mechanikę kwantową oraz teorię strun w sposób bardzo przejrzysty. Do książki dołączono płytę z cyklem ponad 10 godzin audycji radiowych ks. prof. Michała Hellera - Drogami Myślących.

Ks. prof. Michał Heller (ur.1936), filozof, teolog, fizyk kosmolog specjalizujący się w filozofii przyrody, fizyce, kosmologii relatywistycznej oraz relacji nauka-wiara. Pracownik Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

"Heller jest autorem lub współautorem ponad 100 artykułów fizycznych – w 13 czasopismach naukowych i wielu pracach zbiorowych wydanych jako książki.  Publikował też w „Acta Physica Polonica B”, „Astrophysics and Space Science”, „Zeitschrift für Naturforschung”, „Physics Letters A”, „General Relativity and Gravitation”, „Physical Review D”, „Classical and Quantum Gravity”, „Journal of Mathematical Physics”, „Foundations of Physics”, „International Journal of Theoretical Physics”, „Demonstratio Mathematica”, „Concepts of Physic” (obecnie „Universal Journal of Physics and Applications”)." 

Odkryj smak fizyki. Lektura na wakacje.

autor: R. Konieczny,data: 28-06-2017
Odkryj smak fizyki. Lektura na wakacje.

Odkryj smak fizyki jest to książka napisana przystępnie i z humorem, w której możemy prześledzić zawiłe losy odkryć - od Wielkiego Wybuchu do Modelu Standardowego.

Książka powstała na bazie wykładów profesora Przystawy dla studentów wydziałów humanistycznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ze wstępu od autora: "Chciałem tylko czytelnikowi przybliżyć urok tej trudnej i - zdawałoby się - niedostępnej dyscypliny, którą tak wielu utalentowanych i inteligentnych młodych ludzi odrzuca na samym wstępie, ponieważ gruntownie zniechęciła ich do tego nieumiejętność mówienia o niej".

[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII