Dziś mamy:  22 / 10 / 2020 Religia bez nauki jest ślepa, nauka bez religii jest kulawa /A. Einstein/

Inauguracja współpracy LO nr XVII z Dolnośląską Szkołą Wyższą

24 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu na wykład otwartyamerykańskiej artystki i antopolog, Jean Hoenninger, pod tytułem „Zapomniane krajobrazy” (Landscapes of oblivion), w ramach którego pokazała polityczny wymiar sztuki na przykładzie swojego projektu i wystawy zdjęć o tym samym tytule. Wykład był w całości w języku angielskim, a nasi uczniowie mogli czynnie w nim uczestniczyć poprzez zadawanie pytań prelegentce i wyrażanie swoich opinii na temat ich postrzegania sztuki. Dyrektor Międzynarodowego Instytutu Studiów nad Kulturą i Edukacją - prof. DSW dr hab. HanaČervinková miło przywitała naszą młodzież i nauczycieli oraz wyraziła nadzieję, że nasze Transgraniczne Spotkania będą dalej kontynuowane.
Na wykładzie byli obecni uczniowie z klas 1A, 1E, 1F, 2A i 2B wraz nauczycielkami języka angielskiego M. Palcewicz i J. Dolą-Niewiadomską
fotogaleria>>>