LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  21 / 02 / 2018 Istotą pokory nie jest myślenie o sobie lepiej czy gorzej, ale myślenie o sobie rzadziej- C.S.Lewis
Informatyka
Lilianna SkoczylasAnna Bukiewicz-Szul
  
  

Wielki sukces drużyny LO nr XVII w konkursie Astro Pi

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 20-02-2018
Wielki sukces drużyny LO nr XVII w konkursie Astro Pi

Drużyna Astrokompasy, w składzie: Bartosz Szewczyk, Patryk Gazdecki, Kamil Bouhaouli, Witold Krupa, Piotr Cywiński oraz Mateusz Marczak z klasy 1C zakwalifikowała się do 3 etapu Międzynarodowego Konkursu AstroPi organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). Na ponad 200 drużyn z całej Europy, wybrano 114. Kod naszych uczniów zostanie uruchomiony na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Chłopców czeka teraz praca nad opracowaniem danych eksperymentalnych i stworzeniem raportu.
Przeczytaj o szczegółach pracy nad projektem.

Uczniowie LO nr XVII wezmą udział w Szkole Myślenia w Instytucie Informatyki - ZGŁOSZENIA

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 26-01-2018
Uczniowie LO nr XVII wezmą udział w Szkole Myślenia w Instytucie Informatyki - ZGŁOSZENIA

W dniach 5-9.02.2018 r. uczniowie naszego Liceum wezmą udział w drugiej edycji Szkoły Myślenia organizowanej w Instytucie Informatyki UWr. Śmiałków czeka wytężona praca od 9-17, kiedy to będą brali udział w wielu warsztatach, wykładach oraz zajęciach grupowych szkoląc umiejętność logicznego myślenia. "Matematyka inaczej niż w szkole" to hasło organizatorów. Zajęcia mają za zadanie rozbudzić w uczniach miłość do matematyki, logicznego myślenia, algorytmiki i zachęcić tym samym do studiowania informatyki.

Zgłoszenia proszę kierować do p. A. Bukiewicz-Szul do 30.01.2018 r. poprzez dziennik Librus.  

Klasa 1C na warsztatach w WPT

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 26-01-2018
Klasa 1C na warsztatach w WPT

W grudniu uczniowie klasy 1C uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez WPT, pt.: "Czym jest wirtualna rzeczywistość". Zajęcia zorganizowane zostały w ramach programu Szkoła w mieście. Oprócz wartościowych informacji o tworzeniu i zastosowaniu technologii VR, młodzież miała możliwość przetestować kilka programów, m.in. gumową rękę. 

Klasa 1C na zajęciach w Wyższej Szkole Bankowej

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 26-01-2018
Klasa 1C na zajęciach w Wyższej Szkole Bankowej

W listopadzie klasy 1C oraz 1D wzięły udział w zajeciach zorganizowanych w WSB w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (dzięki p. B. Cieśli). Były to warsztaty oraz wykłady z przedsiębiorczości. Klasa 1C wzięła udział w warsztatach, na których uczniowie tworzyli swoje własne plany sprzedaży. Na koniec uczniowie 1C mieli okazję wysłuchać wykładu o technologii RFID, a także wydrukować swoje własne kody QR z zaszyfrowaną treścią.

 

Wyniki Konkursu Informatycznego

autor: L.Skoczylas,data: 04-01-2018
Wyniki Konkursu Informatycznego

4 stycznia został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Informatyczny. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy 2C:

I   Jakub Krasiński - 2 148 000 pkt
II  Tomasz Wojtuń - 2 033 500 pkt
III Natalia Sienkiewicz - 1 930 500 pkt

W konkursie, opartym o projekt Liga Niezwykłych Umysłów, wzięło udział 25. uczniów. Od października 2017 r. do stycznia 2018 r., na udostępnionej webowej platformie, uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania z zakresu programowania, zdobywając kolejne neurony (specjalne punkty).
Opiekun: Lilianna Skoczylas.

Dzień Aktywności Studenckiej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

autor: L.Skoczylas,data: 13-12-2017
Dzień Aktywności Studenckiej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W dniu 6 grudnia 2017 r. pod opieką p.L.Skoczylas i p.R. Koniecznego klasy 2C i 3C wzięły udział  w Dniu Aktywności Studenckiej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.  Była to  okazja, żeby zapoznać się z dokonaniami i zainteresowaniami Studenckich Kół Naukowych. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość rozmowy ze studentami. Uzyskali informacje dotyczące studiów na danym kierunku, pracy w kołach naukowych oraz możliwości wyjazdów. Mieli także okazję skosztować wyrobów niektórych kół (wyroby te to m.in. sery, miody, przetwory, piernikowe puzzle, brownies z fasoli oraz różnego rodzaju muffiny). Uczniowie naszej szkoły obejrzeli także występy studenckich grup artystycznych. Ważnym punktem programu była prezentacja dotycząca oferty edukacyjnej uczelni.
Po skończonej prezentacji uczniowie zwiedzili muzeum Uniwersytetu Przyrodniczego.
fotogaleria

Tomek z 2C Championem Wrocławia!

autor: L.Skoczylas,data: 07-12-2017
Tomek z 2C Championem Wrocławia! Liga Niezwykłych Umysłów to współfinansowany przez miasto Edukacyjny projekt przyszłości, dzięki któremu wrocławscy uczniowie mogą podnosić swoje kompetencje informatyczne. Z wyzwaniami zmagają się w szkole i w domu - poprzez dostęp do specjalnej platformy internetowej rozwiązują zadania programistyczne w językach Java, C++ czy SQL.
Jak informują organizatorzy, na szczycie miesięcznego rankingu było tłoczno. Tym bardziej cieszy fakt, że Championem Wrocławia w listopadzie 2017 został uczeń naszej szkoły Tomek Wojtuń. W nagrodę otrzymał książkę najsłynniejszego hackera świata Kevina Mitnicka Sztuka podstępu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Otwarcie Centrum Kultury i Edukacji - zaprasza LNU

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 04-12-2017
Otwarcie Centrum Kultury i Edukacji - zaprasza LNU

Wszystkich serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek w godz. od 12.00 do 18.00 do podziemnej części Przejścia Świdnickiego na otwarcie Centrum Innowacji dla Kultury i Edukacji - nowej filii Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu
Z okazji otwarcia Centrum oraz przypadającego właśnie Tygodnia Edukacji Informatycznej organizujemy Godzinę Kodowania
- w czwartek w Przejściu (UWAGA: tylko tam i tylko wtedy), będzie do rozwiązania kilka bonusowych zadań na LNU - do zdobycia dodatkowe neurony i osiągnięcia! 💵🏆

Poza tym będzie okazja do wypróbowania gogli VR 😎 i drukarki 3D, skorzystania z najnowszej literatury z zakresu informatyki, pogrania w gry planszowe, a nawet wyprodukowania odrobiny energii elektrycznej na specjalnych rowerach :)

A od stycznia dzięki współpracy MBP i LNU w Przejściu Świdnickim dodatkowe atrakcje.  Szczegóły wkrótce... :)

XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR

autor: L.Skoczylas,data: 16-11-2017
XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR

13 listopada 2017 roku czternastu uczniów z klasy 2C i 3C wzięło udział w największym w Polsce Konkursie Informatycznym BÓBR. Zarejestrowani uczestnicy pracowali w czasie rzeczywistym na bezpłatnej platformie edukacyjnej mCourser. Zmagania rozpoczęły się w samo południe i trwały jedną godzinę zegarową w pracowni komputerowej w obecności opiekuna, Lilianny Skoczylas.  Uczniowie, którzy podjęli wyzwanie, musieli wykazać się kreatywnością i rozwiązać skomplikowane zadania wymagające logicznego i analitycznego myślenia. Najlepszym w naszej szkole okazał się Kosma Miara z 3C, który zdobył 95/120 punktów. Drugie  miejsce wywalczył Mateusz Tofil a trzecie Natalia Sienkiewicz z 2C. Zwycięzcom gratulujemy!                                             >>zdjęcia

Uczniowie LO nr XVII w Astro Pi

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 09-11-2017
Uczniowie LO nr XVII w Astro Pi

Uczniowie z klasy 1C zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu Astro Pi, organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną. Konkurs polega na wykonaniu eksperymentu fizycznego przy pomocy specjalnego mikrokomputera Raspberry Pi, wyposażonego w zestaw czujników (do pomiarów temperatury, ciśnienia, wilgotności, żyroskop, magnetometr itd) na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.  

Uczniowie LO nr XVII wezmą udział w konkursie informatycznym BÓBR

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 01-11-2017
Uczniowie LO nr XVII wezmą udział w konkursie informatycznym BÓBR

Uczniowie klas 2C oraz 3C LO nr XVII, w listopadzie, wezmą udział w konkursie Informatycznym "Bóbr". Koordynatorem jest p. Lilianna Skoczylas. Trzymamy kciuki. Więcej o konkursie: tutaj.

W świecie INFO - XX Dolnośląski Festiwal Nauki 2017

autor: L.Skoczylas,data: 27-09-2017
W świecie INFO - XX Dolnośląski Festiwal Nauki 2017

W dniach 25-26 września uczniowie klas 2C i 3C uczestniczyli w wykładach i pokazach w ramach XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Poznali wartościowe blogi popularnonaukowe dla młodzieży, które stanowią ciekawą alternatywę i sposób na pogłębianie wiedzy szkolnej. Wśród bogatej blogosfery swoje miejsce znalazły blogi naukowe i popularnonaukowe. Podczas wykładu Światłowody dla opornych, wszystko czego chciałeś się dowiedzieć, ale bałeś się zapytać dowiedzieli się co spowodowało, że światłowody stały się wszechobecnym elementem naszego życia oraz w jaki sposób możliwa jest tak szybka komunikacja, przesyłanie danych i obrazów, tworzenie pięknych kompozycji. Uczestniczyli również w zespołowej grze miejskiej WIZa na IZet, rozwiązali samodzielnie łamigłówki, odkryli strategiczne dla studenta punkty kampusu, tworzyli skrót PWR z własnych ciał, poznali "od środka" dawne i obecne zwyczaje studenckie.     
galeria zdjęć >>

Liga Niezwykłych Umysłów - Konrad Hajduga zwycięzcą wśród uczniów wrocławskich szkół

autor: L.Skoczylas,data: 21-06-2017
Liga Niezwykłych Umysłów - Konrad Hajduga zwycięzcą wśród uczniów wrocławskich szkół

Z ogromną przyjemnością informuję, że uczniowie z klasy 2C - Konrad Hajduga, Justyna Kuźnik i Mateusz Tarka zdobyli certyfikaty C++. Dokonali w tym roku naprawdę niezwykłych rzeczy, mierząc się z trudnymi kursami i całkiem poważnym programowaniem!
Konrad Hajduga okazał się  zwycięzcą wśród uczniów wrocławskich a w w rankingu indywidualnym szkół ponadgimnazjalnych zajął zaszczytne drugie miejsce - oglądaj 36 minutę filmu>>
Dyplomy zostały wręczone w Auli Politechniki Wrocławskiej, w czasie uroczystej Gali, kończącej tegoroczną edycję Ligi Niezwykłych Umysłów oraz Wrocław Koduje 2.0. Oprócz zaproszonych gości, na Gali obecni byli przedstawiciele Urzędu Miasta oraz media.

Konkurs na najlepszą animację wykonaną w GIMP

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 06-06-2017
Konkurs na najlepszą animację wykonaną w GIMP Ogłaszamy konkurs na wykonanie animacji w programie GIMP.
Tematyka jest dowolna. Animacja może być rysunkowa lub wykonana ze zdjęć. Powinna być zapętlona, jeden okres powinien trwać maksymalnie 1 minutę. Pliki (w formacie roboczym GIMP .xcf oraz .gif) należy dostarczyć na pendrivie lub innym nośniku danych do p. Anny Bukiewicz-Szul do dnia 14.06.2017r.
Do wygrania: sława :), nośniki danych oraz opublikowanie pracy w madiach szkolnych.

Bezpłatne warsztaty programowania

autor: L.Skoczylas,data: 06-06-2017
Bezpłatne warsztaty programowania

W imiemiu organizatorów serdecznie zapraszam na otwarte, bezpłatne warsztaty programowania, które odbędą się w niedzielę 11.06.2017 r. w godz. 11.30-13.00  we Wrocławiu, ul. Leszczyńskiego 4 (sala nr 7, 4 piętro).
Zapisy przez formularz zapisowy lub przez e-mail (imię, nazwisko, wiek, grupa, nr kontaktowy) zapisy@giganciprogramowania.edu.pl (Ilość miejsc ograniczona).

Organizatorem jest szkoła Giganci Programowania, która od 2 lat zajmuje się prowadzeniem kursów programowania dla dzieci i młodzieży na najwyższym poziomie w odpowiednio dobranych grupach wiekowych począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż do ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej. Ich działalność obejmuje w tej chwili pięć miast: Wrocław, Warszawę, Gdańsk, Gdynię i Poznań.

Więcej informacji na temat warsztatów i kursów oraz regulamin znajdziecie na stronie internetowej

VI edycja konkursu „Mam talent do nauki”

autor: L.Skoczylas,data: 15-05-2017
VI edycja konkursu „Mam talent do nauki” W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w szóstej edycji, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską,  konkursu Mam talent do nauki 2017.

Liga Niezwykłych Umysłów - wykład i warsztaty w 2C

autor: L.Skoczylas,data: 25-04-2017
Liga Niezwykłych Umysłów - wykład i warsztaty w 2C W dniu 25 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy 2C o profilu mat-fiz-inf uczestniczyli w wykładzie i warsztatach poprowadzonych przez Radosława Błasiaka – jednego z organizatorów Fundacji Liga Niezwykłych Umysłów. Uczniowie poznawali tajniki operatorów bitowych w C++. Następnie wykorzystali webową platformę do praktycznego przesuwania bitów w lewo i w prawo w programach.

Festiwal E(x)plory we Wrocławskim Parku Technologicznym.

autor: R. Konieczny,data: 12-04-2017
Festiwal E(x)plory we Wrocławskim Parku Technologicznym.

W dniu 7 kwietnia 2017 r. klasy 1C1D2C i 3G wraz z opiekunami wzięły udział w Festiwalu Naukowym E(x)plory (we Wrocławskim Parku Technologicznym). Podobnie jak w latach ubiegłych, Fundacja Zaawansowanych Technologii zorganizowała go wspólnie z Wrocławskim Parkiem Technologicznym i Fundacją Pro Mathematica. Jest to festiwal promujący naukę i zachęcający młodzież do realizowania własnych projektów badawczych. Program Festiwalu oferuje  zawsze ciekawe warsztaty i pokazy naukowe. Niewątpliwą atrakcją festiwalu był pokaz doświadczeń z cieklym azotem. Zaprezentowala je firma z Gdańska - Smart Lab. Tytuł pokazu to - "Mrożące krew w żyłach eksperymenty".

Więcej informacji o E(x)plory - świecie naukowych pasji, przełomowych badań i innowacyjnych rozwiązań na stronie http://www.explory.pl/

galeria zdjęć

1C i 2C na warsztatach z nowoczesnego oprogramowania muzycznego

autor: L.Skoczylas,data: 29-03-2017
1C i 2C na warsztatach z nowoczesnego oprogramowania muzycznego

W dniach 27 i 28 marca 2017 r. uczniowie klas 1C i 2C o profilu mat-fiz-inf uczestniczyli w wykładach i warsztatach poprowadzonych przez Kubę Sojkę – czołowego producenta muzycznego w Polsce. Uczniowie podglądali jak pracuje profesjonalista a następnie tworzyli swoją wersję hitu muzycznego przy pomocy nowoczesnego oprogramowania. Poszerzyli swoją wiedzę z najnowszych technik produkcji muzycznej a być może odkryli swój talent!

galeria zdjęć >>

Kuba Sojka - wywiad

Warsztaty GamedevJS we Wrocławiu

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 27-03-2017
Warsztaty GamedevJS we Wrocławiu

Zapraszam chętnych uczniów do udziału w bezpłatnych warsztatach tworzenia gier HTML5 z frameworkiem Phaser. Warsztaty organizowane są przez Wydział Fizyki i Astronomii UWr.

Szczegóły tutaj.

Zapisy poprzez formularz. 

Konkurs Digital Youth

autor: L.Skoczylas,data: 03-03-2017
Konkurs Digital Youth W imieniu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, zapraszam do konkursu na temat  kreatywnego wykorzystania internetu, ogłoszonego przez  przez magazyn Digital Youth.
DY to magazyn o fenomenach internetu. Projekt jest skierowany do młodych i współtworzony przez młodych na temat pozytywnego i kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online.
Szczegóły na stronie Digital Youth.

Warsztaty dla młodzieży: Programowanie w języku Haskell, 13-17.02

autor: L.Skoczylas,data: 02-02-2017
Warsztaty dla młodzieży: Programowanie w języku Haskell, 13-17.02 W imieniu organizatorów zapraszam na bezpłatne Warsztaty programistyczne w języku Haskell dla młodzieży (w wieku 15+), które odbędą się w Centrum Technologii Audiowizualnych w pierwszym tygodniu ferii zimowych.
W związku z tym, że pierwszeństwo będą miały osoby, których zgłoszenie zostanie poparte pozytywną opinią nauczyciela, prosimy o kontakt z nauczycielami informatyki.
Więcej informacji: http://filmstudioceta.pl/portfolio/11185/

IV ogólnopolski konkurs "Interaktywny produkt IT"

autor: L.Skoczylas,data: 20-01-2017
IV ogólnopolski konkurs

W imieniu organizatorów zapraszam chętnych uczniów do udziału w IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Interaktywny produkt IT”.

Inicjatywa podjęta przez Akademię Morską w Szczecinie umożliwia zaprezentowanie swoich umiejętności z dziedziny szeroko pojętej informatyki. Laureaci konkursu oprócz prestiżu, uznania, atrakcyjnych nagród (łączna wartość nagród przekracza 10 000 zł) będą mieli zapewniony również kontakt z firmami, które nowe technologie tworzą na co dzień. Partnerem strategicznym konkursu jest firma BrightONE.

Szczegóły na stronie: www.informatyka.am.szczecin.pl/ipit/o-konkursie

Termin zgłaszania uczestnictwa oraz nadsyłania prac konkursowych: 15 lutego 2017r.

Wyniki Konkursu Informatycznego

autor: L.Skoczylas,data: 11-01-2017
Wyniki Konkursu Informatycznego 12 stycznia został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Informatyczny. Pani wicedyrektor Barbara Bartnik wręczyła dyplomy zwycięzkim zespołom. Zwycięzcami konkursu zostali:
I   Mateusz Dudzikowski i Konrad Hajduga - 1 840 500 pkt
II  Justyna Kuźnik - 1 728 500 pkt
III Grzegorz Meler i Mateusz Tarka - 1 616 500 pkt

W konkursie, opartym o projekt Liga Niezwykłych Umysłów, wzięło udział 15. zespołów jedno- i dwuosobowych. Od 24 października 2016 do 11 stycznia 2017, na udostępnionej webowej platformie, uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania z zakresu programowania, zdobywając kolejne neurony (specjalne punkty).
Opiekun: Lilianna Skoczylas.

Liga Niezwykłych Umysłów - programiści na start!

autor: L.Skoczylas,data: 24-10-2016
Liga Niezwykłych Umysłów - programiści na start!

Zapraszamy ambitnych, skorych do nauki, ciekawych nowych technologii uczniów do udziału w Szkolnym Konkursie Informatycznym.

Konkurs jest oparty na projekcie Liga Niezwykłych Umysłów - stworzonym przez specjalistów z myślą o wyszkoleniu specjalistów. Wykorzystuje webową platformę do nauki programowania. Szczegóły na stronie http://lnu.edu.pl/

Zapisy i przydział loginów u nauczycieli informatyki. Liczba miejsc ograniczona!

XXIV OLIMPIADA INFORMATYCZNA

autor: L.Skoczylas,data: 12-10-2016
XXIV OLIMPIADA INFORMATYCZNA

Zapraszamy uczniów zainteresowanych programowaniem do udziału w XXIV Olimpiadzie Informatycznej.

Wszystkie informacje dotyczące olimpiady, zawodów i zadań na stronie www.oi.edu.pl.

Materiały treningowe na www.main2.edu.pl

W świecie INFO - XIX Dolnośląski Festiwal Nauki 2016

autor: L.Skoczylas,data: 21-09-2016
W świecie INFO - XIX Dolnośląski Festiwal Nauki 2016 W dniach 19-21 września uczniowie klas matematyczno-fizyczno-informatycznych uczestniczyli w wykładach, pokazach i warsztatach w ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W Centrum Festiwalowym na Politechnice Wrocławskiej prezentowane były niezwykłe wynalazki i projekty, osiągnięcia studentów Politechniki Wrocławskiej, pokazy interaktywne, pokazy sportowe, demonstracje pojazdów.
Przykładowe tytuły wystaw to: Game Dev - jak to wygląda?, Mikrosystemy są wśród nas, Kompania uzdolnionych robotów w akcji, Radio i telewizja cyfrowa - Małe vademecum, Analog łazika marsjańskiego - Scorpio N, Środowisko LabVIEW i jego zastosowania, Jak działa lenistwo w czasie lagów.

Wyniki Szkolengo Konkursu Informatycznego

autor: Krzysztof Górniak,data: 16-06-2016

   I miejsce Krzysztof Mindowicz 2A
   II miejsce Ziemowit Paszke 2A
   III miejsce Jędrzej Kuś 2G

   w konkursie brały udział 23 osoby.

   Gratulujemy!

Szkolny konkurs informatyczny

autor: Krzysztof Górniak,data: 18-03-2016
Szkolny konkurs informatyczny

   Witam moi Drodzy!

   Zapraszam Was na konkurs informatyczny!

 

Konkurs grupy uczelni VISTULA

autor: Krzysztof Górniak,data: 01-03-2016
Konkurs grupy uczelni VISTULA

     PERSPEKTYWA, to temat kolejnej edycji konkursu fotograficzno-plastycznego dla młodzieży.

     Nagrodą główną są studia na wybranym kierunku w ramach Grupy Uczelni VISTULA. 

     Dodatkowo, 10 osób pojedzie na Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne na Mazurach,

     gdzie pod okiem fachowców będzie kreatywnie „malować światłem”.

     Na Wasze prace czekamy do 10 kwietnia 2016 r.

Turniej maszyn wodnych i wiatrowych

autor: Krzysztof Górniak,data: 01-03-2016
Turniej maszyn wodnych i wiatrowych

 

     W Turnieju mogą brać udział maszyny zbudowane przez
     zespoły składające się z uczniów reprezentujących tę
     samą szkołę ponadpodstawową oraz osobę z grona
     pedagogicznego reprezentowanej szkoły.

Przykładowe prezentacje do wykonania na zajęciach w klasie III

autor: Krzysztof Górniak,data: 16-09-2015
Przykładowe prezentacje do wykonania na zajęciach w klasie III

   Prezentacja (teoria, przykłady) + zadania dla klasy na zajęciach - czas pracy: 1 zajęcia

   1. Systemy operacyjne i sieci komputerowe

   - co to jest ogólnie + budowa komputera - (117-122)

   2. BIOS i rozruch komputera + system operacyjny (122-131)

   3. Maszyna Wirtualna (131-143)

   4. Sieci komputerowe

   - podział sieci, wady i zalety topologii (143-151)

   5. Specyfikacja sieci i podstawowe media sieciowe

   - okablowanie, urządzenia sieciowe) (152-157)

   6. Model OSI - (157-162)

   7. Model protokołu TCP/IP (162-164)

   8. Adres IP (164-171)

   9. Dzielenie sieci na podsieci. Etapy tworzenia podsieci, IPv6 (171-176)

   10. Podstawowe rodziny protokołów (177-181)

   11. Zasady administrowania siecią w architekturze klient-serwer+ bezpieczeństwo sieci (182-191)

   12. Podstawy tworzenia stron www (192-195)

   13. Struktura dokumentu (196-202)

   14. Kaskadowe arkusze stylów (202-205)

   15. Publikowanie witryny w sieci i systemy zarządzania treścią (206-210)

   16. PHP (210-221)

   17. Grafika komputerowa (225-229)

   18. Reprezentacja obrazu w komputerze (230-239)

Przykładowe prezentacje do wykonania na zajęciach w klasie II

autor: Krzysztof Górniak,data: 16-09-2015
Przykładowe prezentacje do wykonania na zajęciach w klasie II

   PREZENTACJE KLASY II


   Część teoretyczna + praktyczne zadania dla klasy


   1. Języki programowania - pojęcia, klasyfikacja, przykłady (strona 203-205)

   (co to jest język programowania, jego podział, generator aplikacji, translacja, kompilatory)

   2. Wprowadzenie do programowania (strona 205-208)

   (co to jest C++, ANIS/ISO, struktura programu z podziałem na

   części deklaracyjną i operacyjną, przykład programu)

   3. Operacje wejścia-wyjścia (strona 209-214)

   (co to jest biblioteka iostream, znaki specjalne,

   przykłady zastosowań, realizowane funkcje, przykłady)

   4. Zmienne, stałe, wskaźniki, referencje (strona 214-217)

   (co to jest zmienna, stała, wskaźnik, referencje + przykłady do wszystkich elementów)

   5. Wyrażenia arytmetyczne, relacje i operatory logiczne (strona 217-223)

   (co to jest operator przypisania, operatory arytmetyczne, operatory zmniejszenia i zwiększenia,

   operatory relacyjne, operatory warunkowe, rozmiaru sizeof + przykłady)

   6. Priorytety relacji i działań (strona 223-224)

  (zestawienie priorytetów, przykłady, zadania dla klasy)

   7. Funkcje matematyczne (strona 224-225)

   (zestawienie i wyjaśnienie podstawowych funkcji, przykłady)

   8. Liczby losowe i Komentarze (strona 225-226)

   (zestawienie poleceń, zastosowanie funkcji rand() do generowania liczb losowych)

   9. Wprowadzenie do algorytmiki (strona 9-16)

   (co to jest algorytm, etapy rozwiązań zadań, sposoby reprezentowania algorytmów, przykłady)

   10. Algorytmy liniowe i z warunkami (strona 16- 21)

   (algorytmy liniowe, algorytmy z warunkami, program w C++, przykłady)

   11. Rozwiązywanie równania kwadratowego (strony 21-28)

   (wzory, specyfikacja, schemat blokowy, program w C++, przykłady)

   12. Metoda dziel i zwyciężaj (47-50)

Książki w roku szkolnym 2015/ 2016

autor: Krzysztof Górniak,data: 16-09-2015
Książki w roku szkolnym 2015/ 2016

   Na zajęciach z informatyki obowiązują następujące Książki:

 

   Klasy 2:

   Informatyka Europejczyka - Zakres Rozszerzony -

   Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych - część 1

   Grażyna Zawadzka - Helion Edukacja

 

   Klasy 3:

   Informatyka Europejczyka - Zakres Rozszerzony -

   Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych - część 2

   Danuta Korman - Helion Edukacja

Nowy rok szkolny 2015/2016

autor: Krzysztof Górniak,data: 16-09-2015
Nowy rok szkolny 2015/2016

   Witamy wszystkich uczniów po wakacjach.

   Zespół nauczycieli życzy wszystkim sukcesów w konkursach i udanego roku szkolnego.

   Powodzenia!

Przykładowe zadanie na sprawdzian - pierwsze klasy

autor: L.Skoczylas,data: 03-12-2014

Terminy referatów - pierwsze klasy

autor: L.Skoczylas,data: 28-11-2014

Uwaga!   ZMIANA TERMINÓW

Terminy referatów - 2C

autor: L.Skoczylas,data: 07-11-2014
Podaję terminy pierwszych referatów, pozostałe terminy wkrótce...

Terminy referatów - 3C

autor: L.Skoczylas,data: 07-11-2014

XXII Olimpiada Informatyczna

autor: L.Skoczylas,data: 22-10-2014
XXII Olimpiada Informatyczna Zachęcam do udziału w XXII Olimpiadzie Informatycznej. Wszystkie informacje dotyczące olimpiady, zawodów i zadań na stronie www.oi.edu.pl.

W świecie INFO - wykłady w ramach DFN

autor: L.Skoczylas,data: 25-09-2014

Wyzwanie przyszłości, jakim są bezzałogowe statki latające (BSL), poznawali uczniowie klasy 1C, uczestnicząc 22 września w wykładzie dr inż. Wiesława Wróblewskiego.
23 września uczniowie klasy 2C poznawali świat kryminalistyki informatycznej. Wykładowca, dr inż. Arkadiusza Libera (informatyk, fizyk, ekspert kryminalistyki informatycznej na Wydziale Informatyki i Zarządzania, PWr), opowiadał  o kryminalistycznych badaniach pisma ręcznego, badaniach pojedynczych bitów w urządzeniach mobilnych, superkomputerach i chmurach obliczeniowych a także czy można ukraść lub sfałszować pieniądze elektroniczne.

Zadanie domowe dla pierwszych klas

autor: L.Skoczylas,data: 09-09-2014

Laureaci Szkolnego konkursu informatycznego

autor: administrator,data: 05-06-2014
Z przyjemnością informujemy, że laureatami Szkolnego konkursu informatycznego zostali:
Jakub Walski z klasy 2C -            I miejsce
Paweł Komorowski z klasy 2C - II miejsce
Grzegorz Czyżewski z klasy 1G    - III miejsce.
Gratulujemy!!!

Ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu Informatycznego

autor: administrator,data: 26-05-2014
Dnia 22 maja odbył się w naszej szkole Szkolny Konkursu Informatyczny.
Ogłoszenie wyników nastapi 29 maja (czwartek) na dużej przerwie w sali 111.

Turniej gier komputerowych

autor: administrator,data: 17-05-2014

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Turniej gier komputerowych” organizowanym przez Wrocławską Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej we Wrocławiu. Zakończenie pierwszego etapu konkursu 20 maja 2014 r.

Zwycięzcą zostaje osoba, która w finale pokona innych graczy w grze sieciowej.

Szczegółowe informacje http://www.turniejgier.horyzont.eu/

Szkolny konkurs informatyczny

autor: administrator,data: 30-04-2014
Zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Informatycznym który odbędzie się 22 maja 2014 r.
Wszelkich informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują nauczycielki informatyki do dnia 19 maja 2014 r.

Zdobądź indeks wydziału Informatyki PJWSTK

autor: administrator,data: 13-03-2014
Zachęcamy do udziału w w szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „31337” organizowanego przez Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych. ZWYCIĘZCA OTRZYMA MOŻLIWOŚĆ BEZPŁATNYCH SUDIÓW INFORMATYCZNYCH!.
Konkurs staruje  17 marca 2014.

3C - terminy referatów

autor: L.Skoczylas,data: 30-09-2013
Data - Nr dziennika - Nr tematu
2013.11.25 - 5 - 3.3-3.5
2013.11.28 - 2 - 3.9.4-3.9.5
2013.12.02 - 1 - 4.1-4.1.3
2013.12.05 - 4&3 - 4.2-4.3
2013.12.09 - 10 - 4.4-4.5
2013.12.12 - 12 - 4.6-4.6.2

Klasy o profilu mat-fiz-inf na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

autor: L.Skoczylas,data: 24-09-2013
W dniach 23-24 września 2013 r. uczniowie klas 1C i 2C uczestniczyli w laboratoriach na Politechnice Wrocławskiej w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Na zajęciach uczniowie zapoznali się z ogólnymi zasadami ergonomicznego projektowania i ergonomicznej pracy przy komputerze oraz zaprojektowali stanowisko pracy uwzględniające ich dane antropometryczne. Uczniowie zapoznali się równieź z wybranymi stanowiskami laboratoryjnymi do badania psychofizycznych parametrów człowieka (np. siła mięśni, tremor, precyzja ruchów ślepych, szybkość ruchów na płaszczyżnie itp.) oraz przeprowadzali pomiary w parach na wybranym stanowisku. Następnie porównywali wyniki wraz z prostą analizą statystyczną (średnia i odchylenie standardowe).IV Oławskie Mistrzostwa w Informatyce

autor: M.Dudkowiak,data: 23-09-2013
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w IV Oławskich Mistrzostwach w Informatyce.

Mistrzostwa w Informatyce to konkurs przeznaczony dla uczniów wszystkich szkół (z podziałem na kategorie wiekowe).
Będzie się on odbywał w dwóch etapach:
-pierwszy zostanie przeprowadzony w szkołach uczestników; będzie dotyczył ogólnej wiedzy na temat informatyki
-drugi został podzielony na dwie części - stworzenie własnego projektu informatycznego oraz konkurencja z programowania

Rejestracji uczestników moźna dokonać do 9 pażdziernika 2013 roku.

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele informatyki.

Szczegółowe informacje na stronie:http://www.dniinformatyki.olawskie.pl/.
[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII