LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  14 / 12 / 2018 Człowiek nigdy nie zazna szczęścia kosztem drugiego człowieka /JPII/
Język angielski
Joanna Dola-NiewiadomskaMałgorzata Kowal
Margerita Niwelt
Mariola Palcewicz
Aneta FiśkiewiczEwa Toporek-Niemczyk
Wioletta Ejlak-BorowiakKatarzyna Suwalska

Laureaci konkursu CREATIVE WRITING 2018

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 03-12-2018
Laureaci konkursu CREATIVE WRITING 2018 Creative Writing to konkurs, w którym młodzi miłośnicy pisania mają szansę wykazać się lekkim piórem i wyjątkową wyobraźnią.
Oto laureaci tegorocznej edycji konkursu Creative Writing:
I miejsce: Martyna Kamińska   kl. 1E
II miejsce: Emilia Michajlidan-Gunia kl. 2D
III miejsce: Adam Bujak kl. 2D
Wyróznienia: Natalia Żabińska kl. 3D, Oliwier Stempiń kl. 1B oraz Tomasz Smoleń kl. 1A
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Organizatorki: Ewa Toporek-Niemczyk oraz Wioletta Ejlak-Borowiak

Warsztaty o ekologii w języku angielskim dla uczniów klas 1A i 2A

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 20-11-2018
Warsztaty o ekologii w języku angielskim dla uczniów klas 1A i 2A

Dnia 19 listopada 2018 roku gościliśmy w naszej szkole profesora Timothyego Mahoneya z  Millersville University w stanie Tennessee. Przeprowadził on dla uczniów klasy 1A i 2A warsztaty języku angielskim na temat ekologii. Zajęcia trwały trzy godziny lekcyjne, a młodzież miała okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat wpływu zanieczyszczenia środowiska naturalnego na życie ludzi i zwierząt, jak i wziąć udział w dyskusji o tym, jak sami mogą dbać o naszą planetę. Warsztay odbyły się w ramach współpracy z Dolnośląską Szkołą Wyższą.
Mariola Palcewicz, Joanna Dola-Niewiadomska

fotogaleria>>>

100 Lat Polsko!

autor: M.Niwelt,data: 11-11-2018
100 Lat Polsko!

Happy Independence Day!

fot. Veronika Reshetnikova kl. 2C

Zapraszamy do udziału w konkursie twórczego pisania CREATIVE WRIING

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 05-11-2018
Zapraszamy do udziału w konkursie twórczego pisania CREATIVE WRIING Jak co roku zapraszamy wszystkich z wyobraźnią, lekkim piórem oraz chęcią do wzięcia udziału w konkursie twórczego pisania Creative Writing.
Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do swoich anglistów do czwartku 08.11. Konkurs odbędzie się w piątek 09.11. na 5 i 6 lekcji w sali 207. Zapraszamy.

Sukces naszych uczniów w konkursie „English Ace”

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 30-10-2018
Sukces naszych uczniów w konkursie „English Ace”

W marcu 2018 kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „English Ace” organizowanym corocznie w ramach programu edukacyjnego „Łowimy Talenty”. Organizatorzy konkursu opublikowali Ogólnopolski Ranking Laureatów, w którym dwóch uczniów naszej szkoły JĘDRZEJ STYPUŁKOWSKI, kl. 2C oraz JAKUB KRUCZEK, kl. 2D uplasowali się w czołówce najwyższych wyników Laureatów wśród szkół ponadgimnazjalnych w klasach pierwszych. W marcu 2018 r.  w konkursie wzięło udział  5 460 uczniów (234 szkół).
SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU  i trzymamy kciuki za kolejne, tak spektakularne osiągnięcia!!!
Konkurs koordynowała Aneta Fiśkiewicz
Czytaj więcej http://jersz.pl/contest,8,tab_114.html

Warsztaty językowe w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-10-2018
Warsztaty językowe  w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

18 października 2018 r. w gościnnych progach Dolnośląskiej Szkoły Wyższej odbyły się warsztaty językowe, przeprowadzone dla młodzieży z klas z rozszerzonym programem języka angielskiego przez dr Timothyego Mahoneya z Millersville University w stanie Tennessee. Motywem przewodnim zajęć były cele życiowe, wybory, zagrożenia i preferencje.
Prowadzący zaprosił zebraną młodzież do współtworzenia swoich zajęć. Nie były to klasyczne zajęcia ex katedra, ale dyskusja z prowadzącym. Dr Timothy Mohoney stawiał pytania, a nasi uczniowie z kl.1A i 2A pomału ośmielali się i coraz chętniej i śmielej formułowali swoje wypowiedzi.  I tak niepostrzeżenie minęło 2 godziny, a nikt nie odczuł upływu czasu. Takie debaty będą kontynuowane. Najbliższa już wkrótce.
Mariola Palcewicz, koordynator ds. współpracy z Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu

Międzyszkolny konkurs A Piece of Cake

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 27-10-2018
Międzyszkolny konkurs A Piece of Cake Drodzy uczniowie,
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie A piece of cake, sprawdzającym Waszą znajomość idiomów angielskich. Etap szkolny odbędzie się 14-go grudnia 2018. Najlepsi z Was będą rywalizować w kwietniu w Wielkim Finale o nagrodę główną - wyjazd do Brukseli.
Wszelkie informacje oraz zapisy u pani Wioletty Ejlak-Borowiak (sala 305), bądź u swoich anglistów.
Zgłoszenia przyjmujemy do 20-go listopada. Zapraszamy.

I już po wakacjach :)

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 01-09-2018
I już po wakacjach :)

Drodzy uczniowie, zachęcamy do brania udziału w przedsięwzięciach i konkursach organizowanych przez zespół nauczycieli języka angielskiego LO nr XVII:
- wykłady i warsztaty w języku angielskim w Dolnośląskiej Szkole Wyższej i Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego;
- wymiana polsko-czeska w języku angielskim;

- warsztaty wyjazdowe z językiem angielskim
EUROWEEK;
-
trzecia edycja warsztatów WrOpenUp w języku angielskim w międzynarodowych firmach.
- konkurs CREATIVE WRITING;

- konkurs SZKOLNY POLIGLOTA;

- OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO;

- konkurs z cyklu SŁYNNE POSTACI HISTORYCZNE;

- KONKURS WALENTYNKOWY
;
- konkursy w ramach DNIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO w szkole
;
- międzyszkolny konkurs POKAŻ JĘZYK
;
- międzyszkolny konkurs „Being .... Agatha Christie”
;
- dolnośląski konkurs krasomówczy w języku angielskim International Public Speaking.

Zapraszamy i życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2018/2019 :)

Gra miejska Dwarf Hunt

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 18-06-2018
Gra miejska Dwarf Hunt Dnia 8 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 1A uczestniczyli w grze miejskiej Śladami wrocławskich krasnali (Dwarf Hunt), która odbywała się w języku angielskim z wolontariuszką z Włoch. Punktem startowym była rzeźba Przejście na rogu ulicy Świdnickiej i ulicy Piłsudskiego, a meta była przy księgarni archidiecezjalnej na Ostrowie Tumskim.

XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English Ace

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 08-06-2018
XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English Ace

Dnia 7 marca 2018 roku odbyła się w naszej szkole XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English Ace organizowanego przez Jersz Łowcy Talentów. Wzięło w niej udział ponad 5,5 tysięcy uczestników z całej Polski (234 szkoły), wśród nich wyłoniono 168 laureatów.
W tegorocznej edycji wielu Uczniów naszej szkoły zostało laureatami zajmując bardzo wysokie miejsca w konkursie.SERDECZNIE GRATULUJEMY NAJLEPSZYM!!!,  Oto ich wyniki:
Wśród klas pierwszych:

- Jędrzej Stypułkowski z kl. 1C zdobył Dyplom Laureata zajmując 1 miejsce w województwie i 6 miejsce w kraju.

- Jakub Kruczek z kl. 1D zdobył Dyplom Laureata zajmując 2 miejsce w województwie i 11 miejsce w kraju
- Jędrzej Stypułkowski oraz Jakub Kruczek otrzymali nagrody rzeczowe o wartości 100 zł!

- Adam Bujek z kl. 1D zdobył Dyplom Uznania za uzyskanie  bardzo dobrego wyniku zajmując 4 miejsce w województwie i 55 miejsce w kraju
- Sylwia Cieślik z kl. 1C Dyplom Uznania za uzyskanie  bardzo dobrego wyniku zajmując 6 miejsce w województwie i 66 miejsce w kraju

- Marcel Mazur z kl. 1E zdobył Dyplom Uznania za uzyskanie  dobrego wyniku zajmując 76 miejsce w województwie i 144 miejsce w kraju

Wśród klas drugich:

Paulina Szlachcic z kl. 2E zdobyła Dyplom Uznania za uzyskanie  dobrego wyniku 4 miejsce w województwie dolnośląskim i 59 miejsce w kraju.

Wśród klas trzecich:

Aleksandra Szydłowska z kl. 3D zdobyła Dyplom Uznania za uzyskanie  najlepszego wyniku w klasach trzecich zajmując 7 miejsce w województwie dolnośląskim i 141 miejsce w kraju

Ponadto, Wyróżnienie oraz Dyplom Uczestnictwa otrzymali następujący uczniowie: z kl. 1E Aleksandra Myśliwiec, Małgorzata Rajczakowska, Zuzanna Trzaska, Adrianna Boczar kl. 3C, Daria Biedrzyńska, Hanna Gamoń, Barbara Garbowska kl. 3E, Piotr Jakimiuk, Kuba Nowakowski kl. 3F
Trzymamy kciuki za następne sukcesy!!!
Koordynatorzy konkursu: Aneta Fiśkiewicz, Małgorzata Kowal, Ewa Toporek-Niemczyk

fotogaleria>>>

Oliwia Kramarz wyróżniona na Międzyszkolnym Konkursie Literackim w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-04-2018
Oliwia Kramarz wyróżniona na Międzyszkolnym Konkursie Literackim w języku angielskim Troje uczniów LO nr XVII im. A.Osieckiej we Wrocławiu: Aleksandra Kopala, kl. 3A, Oliwia Kramarz, kl. 3A oraz Mikołaj Werwiński, kl. 1A wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie na Małą Formę Literacką Being ...Agatha Christie organizowanym przez LO Nr III we Wrocławiu we współpracy z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej oraz nauczycielami LO nr VIII  we Wrocławiu. Oliwia Kramarz, uczennica pani Małgorzaty Kowal, otrzymała wyróżnienie w trzynastej edycji tego prestiżowego konkursu.
Serdecznie gratulujemy.

Inauguracja współpracy LO nr XVII z Dolnośląską Szkołą Wyższą

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 25-04-2018
Inauguracja współpracy LO nr XVII z Dolnośląską Szkołą Wyższą 24 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu na wykład otwarty amerykańskiej artystki i antopolog, Jean Hoenninger, pod tytułem „Zapomniane krajobrazy” (Landscapes of oblivion), w ramach którego pokazała polityczny wymiar sztuki na przykładzie swojego projektu i wystawy zdjęć o tym samym tytule. Wykład był w całości w języku angielskim, a nasi uczniowie mogli czynnie w nim uczestniczyć poprzez zadawanie pytań prelegentce i wyrażanie swoich opinii na temat ich postrzegania sztuki. Dyrektor Międzynarodowego Instytutu Studiów nad Kulturą i Edukacją - prof. DSW dr hab. Hana Červinková miło przywitała naszą młodzież i nauczycieli oraz wyraziła nadzieję, że nasze Transgraniczne Spotkania będą dalej kontynuowane.
Na wykładzie byli obecni uczniowie z klas 1A, 1E, 1F, 2A i 2B wraz nauczycielkami języka angielskiego M. Palcewicz i J. Dolą-Niewiadomską
fotogaleria>>>

Dzień Angielski w szkole 2018

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 21-04-2018
Dzień Angielski w szkole 2018 Dnia 6.04.2018 odbył się Dzień Angielski, w skład którego weszły rozmaite konkurencje: były kalambury, popularne cytaty w języku angielskim, ponadto uczniowie mieli szansę wykazać się znajomością rozpoznawania miejsc i znanych postaci z obszaru anglojęzycznego. Ostatnią bardzo żywiołowa konkurencją był Dubbing na żywo polegający na ułożeniu dialogu do filmiku Do you speak English?
Oto zwycięzcy:
I. Kalambury: Ola Myśliwiec kl.1E
II. Famous people: Ania Sztucka, Natalia Baryluk kl.2E
III. Cytaty: Juliusz Wendelborn kl.2B
IV: Famous places: Jan Hartl, Ula Karch kl.1A      
V. Dubbing:
Marek Homik kl. 2E, Patrycja Szuszkiewicz kl.2D
Dziękujemy wszystkim uczestnikom.
Koordynatorki : Ewa Toporek-Niemczyk i Wioletta Ejlak-Borowiak
fotogaleria>>>

WYMIANA POLSKO- CZESKA W JĘZYKU ANGIELSKIM kwiecień 2018

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 19-04-2018
WYMIANA POLSKO- CZESKA W JĘZYKU ANGIELSKIM kwiecień 2018 W dniach 9 – 13.04.2018 odbył się IV etap wymiany polsko–czeskiej między LO nr XVII a Liceum w Pardubicach. Tematem przewodnim wspólnego projektu było szkolnictwo wyższe  w Republice Czeskiej i możliwości studiowania dla obcokrajowców. Językiem wymiany był język angielski . Odwiedziliśmy Uniwersytet w Hradcu Kralove, Pardubicach oraz byliśmy w Bibliotece Technicznej Uniwersytetu w Pradze. Ponadto braliśmy udział w międzynarodowych warsztatach kulturowych z młodzieżą czeską oraz grupą uczniów z Tajwanu. W wymianie wzięli udział uczniowie z klas: 1A, 1F, 3A oraz 3E. Nasza wizyta w Czechach była bardzo udana .
Koordynatorki : Mariola Palcewicz i Ewa Toporek – Niemczyk
fotogaleria>>>

Udział uczniów LO nr XVII w Konkursie Piosenki Angielskiej

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 27-03-2018
Udział uczniów LO nr XVII w Konkursie Piosenki Angielskiej Dnia 26 marca 2018 roku w LO nr 11 we Wrocławiu odbył się XI Festiwal Piosenki Angielskiej. Nie zabrakło tam również naszych reprezentantów. Były to: Oliwia Opalska (1E) z utworem Don’t Dream It’s Over grupy Crowded House oraz Joanna Gaj (2E) śpiewająca Oops!...I Did It Again coveru Britney Spears wykonywanego przez Postmodern Jukebox.
Dziewczęta dostały się do finału po przesłuchaniach, w których wzięło udział 74 uczniów gimnazjów i liceów szkół wrocławskich oraz dolnośląskich.
Laurów tym razem nie było, konkurencja była ogromna, ale i tak nasze wokalistki zaprezentowały się znakomicie, wspaniale reprezentując naszą szkołę.
koordynator - Wioletta Ejlak-Borowiak
fotogaleria>>>

Porozumienie o współpracy z Międzynarodowym Instytutem Studiów nad Kulturą i Edukacją w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

autor: Admin,data: 19-03-2018
Porozumienie o współpracy z Międzynarodowym Instytutem Studiów nad Kulturą i Edukacją  w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Dnia 8 marca 2018 r. w naszej szkole odbyło spotkanie przedstawicieli Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej  we Wrocławiu oraz Dyrekcji LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej, podczas którego podpisano dwustronne porozumienie o współpracy pomiędzy Międzynarodowym Instytutem Studiów nad Kulturą i Edukacją  w Dolnośląskiej Szkole Wyższej , reprezentowanej przez prof. dr hab. Hanę Cervinkovą oraz mgr Urszulę Kłobuszewską  a Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu reprezentowanym przez  Dyrektora Szkoły  Małgorzatę Iwankiewicz.  Istotą zawartego  porozumienia jest m.in. włączenie uczniów klas z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego z elementami języka biznesu i korespondencji handlowej  w programy  międzynarodowej współpracy Dolnośląskiej Szkoły Wyższej  z uniwersytetami  w USA. Idea ta może zaowocować poszerzeniem wiedzy o świecie oraz pogłębieniem umiejętności  językowych naszych uczniów. Dodatkowym elementem wspólnych działań będzie wymiana polsko-czeska w języku angielskim, którą nasza szkoła prowadzi  z  Gymnasium Mozartova w Pardubicach.

Wyróżnienie dla Julii Górz w konkursie krasomówczym

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 09-03-2018
Wyróżnienie dla Julii Górz w konkursie krasomówczym

Dnia 8 marca w LO nr III we Wrocławiu odbył się 14 Regionalny  Konkurs Krasomówczy  International Public Speaking.
Temat tegorocznej edycji to: The best way to predict future is to invent it. W eliminacjach wzięło udział 30 uczestników z wrocławskich liceów. Naszą szkolę reprezentowały: Julia Górz z kl.2A oraz Natalia Żabińska z kl.2D.
Miło mi poinformować ,że Julia Górz zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

fotogaleria>>>

Lekcje kulturowe w języku angielskim ze studentkami z Azji

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 06-03-2018
Lekcje kulturowe w języku angielskim ze studentkami z Azji

W dniach od 26 lutego do 2 marca 2018 roku gościliśmy w naszej szkole studentki z organizacji AIESEC: Michelle Lin z Tajwanu i Heta Jani z Indii. Prezentowały one swoje kraje i prowadziły zajęcia konwersacyjne w języku angielskim  w klasach pierszych i drugich. Wizyta studentek odbyła się w ramach projektu Global Volunteer.
Wizytę tę koordynowały nauczycielki języka angielskiego: p. Małorzata Kowal i p. Aneta Fiśkiewicz

fotorelacja>>>

Walentynki 2018

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 19-02-2018
Walentynki 2018

Dnia 13.02.2018 odbył się Wielki Konkurs Walentynkowy składający się z kilku różnych konkurencji:
1.Jaka to melodia?
2. Randka w ciemno
3.Dialogi filmowe. Było również śpiewanie karaoke, podczas którego uczestnicy potrafili rozbawić uczniowską publiczność.
Nad organizacją całego przedsięwzięcia czuwał zespół z kl 3E (Weronika Makul ,Datia Biedrzyńska, Ola Cieciora i Piotr Ciesiński), Marek Homik z  kl.2E oraz  Wiktoria Lebiodzik i Aleksandra Piątek z kl.2A. Oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:
I.Jaka to melodia: 
1 miejsce: Aleksandra Szydłowska (3D)
2 miejsce: Ewelina Jatczak (3D)
3 miejsce: Patrycja Tomaszak (3D)
II Randka w ciemno:
1. Wiktoria Lebiodzik (2A) i Kuba Krasiński (2C)
2. Piotr Krupski (2C) i Ula Karch (2A)
III.Dialogi filmowe:
1 miejsce: Kuba Krasiński (2C)          
2 miejsce: Kuba Rauk (2C)
3 miejsce: Stanisław Wozniak (2C)
Koordynatorki: Ewa Toporek-Niemczyk i Wioletta Ejlak-Borowiak

fotorelacja>>>

Zwycięzcy konkursu SŁAWNE POSTACIE - Freddie Mercury

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 05-02-2018
Zwycięzcy konkursu SŁAWNE POSTACIE - Freddie Mercury W konkursie multimedialnym z cyklu SŁAWNE POSTACIE, który tym razem dotyczył lidera grupy QUEEN, Freddiego Mercury, wzięło udział ponad 30 uczniów. Oto nasi zwycięzcy :
I miejsce: Aleksandra Rostkowska i Michał Krawczyk (1F)
II miejsce ex aequo: Gabriela Wojciechowska i Natalia Żabińska (2D)
Marianna Janicka i Alicja Nakoneczna (1A)
III miejsce: Marysia Lenart i Kamil Rudnicki (1B)
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Organizatorki konkursu: Wioletta Ejlak-Borowiak i Ewa Toporek-Niemczyk

Festiwal Piosenki Angielskiej

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 02-02-2018
Festiwal Piosenki Angielskiej

XI Liceum Ogólnokształcące w partnerstwie z Wyższą Szkołą Filologiczną we Wrocławiu
zaprasza do zgłaszania uzdolnionych muzycznie uczniów do kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Angielskiej,
który odbędzie się 23 marca 2018 r.
Szczegóły na stronie konkursu: http://www.lo11.wroclaw.pl/strona=angielski_konkursy
Chętnych uczniów zapraszamy do zgłaszania się do swoich nauczycieli języka angielskiego.

XIII Eliminacje Dolnośląskie konkursu krasomówczego w języku angielskim International Public Speaking

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 12-01-2018
XIII Eliminacje Dolnośląskie konkursu krasomówczego w języku angielskim International Public Speaking

Zapraszamy uczniów do udziału w XIII Eliminacjach Dolnośląskich konkursu krasomówczego w języku angielskim International Public Speaking, którego tegoroczny temat brzmi:

The best way to predict the future is to invent it

Eliminacje Regionalne odbędą się8 marca 2018 roku, godz. 10.00, w Liceum Ogólnokształcącym Nr III we Wrocławiu, ul. Składowa 5.
Główna nagroda: kurs wybranego języka obcego (60h)
Szczegółowy regulamin konkursu  jest dostępny na stronie internetowej Liceum Ogólnokształcącego Nr III we Wrocławiu www.lo3.wroc.pl, zakładka: Inicjatywy/konkursy języków obcych

Wyniki konkursu WOL Expert

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 09-01-2018
Wyniki konkursu WOL Expert Otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego World Of Languages Expert, który to odbył się w naszej szkole pod koniec października.
Z przyjemnością zatem ogłaszamy wszem i wobec, iż najwyższą ilość punktów zdobyli na równi Barbara Garbowska z kl.3E, Julia Stawska z kl. 3B oraz Konrad Bucki z kl. 3B. Wszyscy oni napisali test na 80%.
Jako, że pytania do testu nie należały do najprostszych, należą im się za to wielkie brawa i gratulacje.
koordynator: Wioletta Ejlak-Borowiak

Konkurs z cyklu SŁAWNE POSTACI HISTORYCZNE - Freddie Mercury

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 04-01-2018
Konkurs z cyklu SŁAWNE POSTACI HISTORYCZNE - Freddie Mercury Jak co roku, również i teraz zapraszamy do udziału w konkursie Sławne Postaci Historyczne. Tym razem Freddie Mercury. Będzie zatem dużo dobrej muzyki:)
Przypomnijmy, iż konkurs polega na tym, iż po obejrzeniu biograficznego filmu dokumentalnego uczniowie otrzymają do rozwiązania quiz. Cały konkurs trwać będzie ok.90 minut i odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 11.01.18 na 3 i 4 lekcji w sali nr 303.
Zgłoszenia prosimy kierować do swoich anglistów lub bezpośrednio do koordynatorek p. Wioletty Ejlak-Borowiak oraz p. Ewy Toporek-Niemczyk.
Zapraszamy.

Laureaci konkursu Creative Writing 2017

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 15-12-2017
Laureaci konkursu Creative Writing 2017 Oto laureaci tegorocznej edycji konkursu Creative Writing:
I Daria Krzyśków 2A
II Mateusz Koleśnik 2C
III Michał Wróblewski 3A

Wyróżnienia:
Patryk Szynkiewicz 2A
Agnieszka Cioska 2F
Marysia Lenart 1B.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród w dniu 18.12 na długiej przerwie do sali 303.
Koordynatorki; Ewa Toporek-Niemczyk i Wioletta Ejlak-Borowiak.

Wykład w języku angielskim o Świętym Mikołaju na Uniwersytecie Wrocławskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-12-2017
Wykład w języku angielskim o Świętym Mikołaju na Uniwersytecie Wrocławskim Dnia 5.12.2017 roku klasa 1A z rozszerzonym programem języka angielskiego i elementami języka biznesu wysłuchała porywającego wykładu w języku angielskim dziekana Uniwersytetu Wrocławskiego, profesora Leszka Berezowskiego, pt. From Saint Nicholas to Santa Claus. Słuchacze zostali zabrani w niezwykłą podróż śladami Świętego Mikołaja w historii Europy i Ameryki Północnej. Wykład miał miejsce na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.
Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni klasy 1A, pani Mariola Palcewicz.

Międzyszkolny konkurs „Being .... Agatha Christie”

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 30-11-2017
Międzyszkolny konkurs „Being .... Agatha Christie”

Zapraszamy uczniów do udziału w trzynastej edycji konkursu na małą formę literacką w języku angielskim pod nazwą: „Being .... Agatha Christie”.
Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie organizatora konkursu, Liceum Ogólnokształcącego nr III we Wrocławiu: http://lo3.wroc.pl, zakładka: „Konkursy Językowe”
Przedmiot konkursu:
Samodzielnie napisany tekst literacki w języku angielskim należący do gatunku tzw „crime/mistery/fantasy story”. Cechą charakterystyczną tych opowiadań jest brak drastycznych opisów scen przemocy, obecność inteligentnego i przenikliwego detektywa rozwiązującego problem na drodze logicznego rozumowania.

Tematy  konkursowe:

Wybierz jeden temat i rozwiń go zgodnie z zasadami konkursu:

1.      Napisz opowiadanie zatytułowane „Bridges have been burnt”.

2.      Napisz opowiadanie kończące się słowami:
„And so she did what she had decided  on hearing about closing the case: the box returned to the cubbyhole in the darkest corner of the basement storeroom. Nobody should ever find it again.”

3.      Napisz opowiadanie, w którym odegrają rolę następujące elementy:
a dilapidated cottage, a friendly akuma, Master Yoda, a cat’s whisker receiver


Forma tekstu
:

Tekst powinien mieścić się w objętości 700 do 1000 słów. Prace konkursowe są opatrzone pseudonimem autora i tytułem w temacie 2 i 3 (koniecznie!); (formularze zgłoszenia udziału w konkursie oraz pracy konkursowej są do pobrania ze strony http://lo3.wroc.pl). Teksty konkursowe należy przesyłać na adres: aglowacka@lo3.wroc.pl, w temacie wiadomości proszę podać: Being Agatha Christie.

Ø    Termin zgłaszania prac: 15 marca 2018 roku;

Ø    Wysłanie prac oznacza automatycznie, że uczestnik i jego nauczyciel-opiekun zapoznał się z regulaminem Konkursu i wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla celów realizacji Konkursu (USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych)

Ø    Ogłoszenie wyników konkursu (orientacyjnie): połowa kwietnia 2018 roku.

Klasa 1A na warsztatach EuroWeek w Międzygórzu

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-11-2017
Klasa 1A na warsztatach EuroWeek w Międzygórzu W dniach od 22 do 26 listopada 2017 roku uczniowie klasy 1A uczestniczyła w projekcie szkoleniowym EuroWeek - Szkoła Liderów przygotowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w Międzygórzu. Zajęcia były prowadzone przez wolontariuszy z różnych krajów w języku angielskim i języku polskim. Młodzież dowiedziała się jak m.in. przeprowadzić debatę oksfordzką czy konferencję prasową. Dzięki dyskusjom w grupach z obcokrajowcami uczniowie ćwiczyli język angielski. Dodatkowo młodzież poznała kulturę krajów, z których pochodzili wolontariusze, np.: Wietnamu czy Turcji.
W czasie obozu opiekę nad klasą 1A sprawowały anglistki: Mariola Palcewicz i Joanna Dola-Niewiadomska
fotogaleria>>>

Wyniki konkursu SZKOLNY POLIGLOTA

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-11-2017
Wyniki konkursu  SZKOLNY POLIGLOTA Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż troje uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do drugiego etapu Wrocławskiego Konkursu Poliglota, którego to pierwsza część odbyła się 8 listopada 2017 roku.
Jan Świergoń (3C) (zdjęcie na dole), Jan Hartl (2A), Marian Sudoł (2A) otrzymali najwyższą liczbę punktów otwierającą im drogę do kolejnego etapu. 13 grudnia 2017 roku w XII LO zmagać się oni będą z testem z języka angielskiego oraz niemieckiego, w których oprócz znajomości leksykalno-gramatycznych będą się też popisywać wiedzą realioznawczo-kulturową krajów anglo- i niemieckojęzycznych.
Well keep our fingers crossed, of course.
koordynator - Wioletta Ejlak-Borowiak

Konkurs JUVENES TRANSLATORES 2017

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-11-2017
Konkurs JUVENES TRANSLATORES 2017 Dnia 23.11.2017 roku pięciu uczniów klasy 2A uczestniczyło w prestiżowym konkursie JUVENES TRANSLATORES 2017 organizowanym pod patronatem Komisji Europejskiej.  Zadanie konkursowe polegało na przetłumaczeniu tekstu przysłanego przez Sekcję Tłumaczeń Komisji Europejskiej z języka angielskiego na język polski i uczniowie musieli się wykazać nie tylko bardzo dobrą znajomością języka Szekspira, ale również  kunsztem translatorskim.
Oto uczniowie, którzy reprezentowali LO nr XVII:
1. Daria Krzyśków
2. Paulina Wojciechowska
3. Marian Sudoł
4. Natalia Brania
5. Aleksandra Zatorska
Koordynatorki: Małgorzata Kowal, Ewa Toporek-Niemczyk i Mariola Palcewicz

Zapraszamy do udziału w konkursie twórczego pisania CREATIVE WRIING

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 18-11-2017
Zapraszamy do udziału w konkursie twórczego pisania CREATIVE WRIING Jak co roku zapraszamy uczniów naszego liceum do udziału w konkursie twórczego pisania w języku angielskim CREATIVE WRITING, który odbędzie się 28 listopada 2017 roku na 5 i 6 lekcji w sali 303. Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do swoich nauczycieli języka angielskiego do 27 listopada 2017 roku.
Zapraszamy.

Konkurs SZKOLNY POLIGLOTA już za nami

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 12-11-2017
Konkurs SZKOLNY POLIGLOTA już za nami Dnia 8 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Wrocławskiego Konkursu Poliglota organizowanego przez Liceum nr XII. Głównym Partnerem Konkursu jest Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu. Koordynatorem tego wydarzenia w naszej szkole jest pani Wioletta Ejlak-Borowiak.
Konkurs ten składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich odbył się za pośrednictwem Platformy e-learningowej WSF. Ośmioro uczniów naszej szkoły zdecydowało podjąć się niełatwego zadania. Mieli oni w wyznaczonym czasie rozwiązać test gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego oraz niemieckiego.Najlepsi z nich mają szansę reprezentować naszą szkołę podczas drugiego etapu konkursu, który to odbędzie się 13 grudnia w LO nr XII. Z niecierpliwością czekamy zatem na wyniki.

OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 06-11-2017
OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W Poniedziałek 13 listopada 2017 r. odbędzie się szkolny etap Olimpiady Języka Angielskiego. Chętni  proszeni są o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka angielskiego lub do pani Małgorzay Kowal. W poniedziałek godz. 8.50 uczniowie piszą pracę pisemną (test) w sali 207
Organizator Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego, ul. Św. Czesława 6A Poznań

Ogólnopolski Konkurs World of Languages Expert

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-10-2017
Ogólnopolski Konkurs World of Languages Expert 27 października 2017 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs World of Languages Expert. Szkolnym koordynatorem tego przedsięwzięcia była pani Wioletta Ejlak-Borowiak.
Kilkoro śmiałków z drugiej i trzeciej klasy zmierzyło się z pytaniami badającymi ich umiejętności w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji oraz gramatyki.
Na wyniki poczekamy do grudnia. Trzymamy kciuki!

Juvenes Translatores: rusza konkurs dla młodych tłumaczy

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-10-2017
Juvenes Translatores: rusza konkurs dla młodych tłumaczy Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła została wybrana do udziału w konkursie tłumaczeniowym Juvenes Translatores. W konkursie biorą udział uczniowie urodzeni w roku 2000. Eliminacje szkolne odbędą się 6 listopada 2017 na lekcji 7 w sali 207.
Koordynatorzy konkursu: Mariola Palcewicz i Ewa Toporek-Niemczyk

WYMIANA POLSKO-CZESKA w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-10-2017
WYMIANA POLSKO-CZESKA w języku angielskim

W dniach 17.10-20.10.2017 gościliśmy w naszym liceum grupę młodzieży z Gymnazium Mozartova w Pardubicach. Tematem III etapu naszego wspólnego projektu była oferta edukacyjna szkolnictwa wyższego we Wrocławiu. Odwiedziliśmy Politechnikę Wrocławską, Wyższą Szkołę Bankową, Dolnośląską Szkołę Wyższą oraz Uniwersytet Wrocławski . Młodzi Czesi byli w Panoramie Racławickiej oraz w Hydropolis a także uczestniczyli w grze miejskiej Dwarf Hunt. W wymianie uczestniczyli następujacy uczniowie : Natalia Matysiok, Wiktoria Żuberek, Natalia Sokołowska, Dominika Ląd i Marianna Malska (1A) oraz Krzysztof Sawicki (3A), Stanisław Woźniak, (3E), Zuzanna Jabczyk, (2E) Joanna Koperska (1F) i Bartosz Trybała (3C). Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie.
Koordynatorki projektu : Mariola Palcewicz i Ewa Toporek-Niemczyk

galeria zdjęć>>>

Konkurs SZKOLNY POLIGLOTA

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 24-10-2017
Konkurs SZKOLNY POLIGLOTA Zapraszamy wszystkich chętnych władających biegle dwoma językami obcymi (język angielski oraz język niemiecki lub francuski) do kolejnej już edycji Wrocławskiego Konkursu Szkolny Poliglota, który to odbędzie się w naszej szkole 8 listopada 2017 roku. Podczas I etapu uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązać test leksykalno-gramatyczny z dwóch języków.
Odważnych poliglotów prosimy o kontakt z p. Wiolettą Ejlak-Borowiak s.305 do dnia 27 października.

Wymiana polsko-czeska III etap już w październiku

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 10-10-2017
Wymiana polsko-czeska III etap już w październiku

Z radością zawiadamiamy, że od 16 - 20 października 2017 roku odbędzie się w naszej szkole III etap wymiany polsko czeskiej w języku angielskim. Tematem wspólnego projektu z uczniami Gymnazjum Mozartova w Pardubicach będzie: Edukacja na etapie uniwersyteckim.
Koordynatorami projektu są nauczycielki języka angielskiego: Mariola Palcewicz i Ewa Toporek-Niemczyk

Wizyta klasy 1A z rozszerzonym językiem angielskim w Bibliotece Brytyjskiej

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-09-2017
Wizyta klasy 1A z rozszerzonym językiem angielskim w Bibliotece Brytyjskiej

Dnia 26 września 2017 roku uczniowie klasy 1A oraz nauczycielkami języka angielskiego p. Mariolą Palcewicz i p. Joanną Dolą-Niewiadomską odwiedzili Bibliotekę Brytyjską Uniwersytetu Wrocławskiego. Biblioteka mieści się w budynku Instytutu Filologii Angielskiej przy ulicy Kuźniczej 22 we Wrocławiu.
Klasa 1A miała okazję zapoznać się ze zbiorami biblioteki i z regulaminem korzystania ze zgromadzonych materiałów.
W Bibliotece Brytyjskiej można wypożyczać ksiązki w języku angielskim, materiały do nauki języka Szekspira, audiobooki, filmy na DVD oraz można skorzystać z materiałów online.
Polecamy korzystanie z zasobów Biblioteki Brytyjskiej wszystkim, którzy chcą rozwijać swoją biegłość w  języku angielskim.

Witamy w roku szkolnym 2017/2018

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 31-08-2017
Witamy w roku szkolnym 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 zespół nauczycieli języka angielskiego zaprasza uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. A. Osieckiej do wzięcia udziału w następujących przedsięwzięciach:

- wymiana polsko-czeska w języku angielskim
- warsztaty wyjazdowe z językiem angielskim

- konkurs CREATIVE WRITING

- konkurs SZKOLNY POLIGLOTA

- OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

-  konkurs z cyklu SŁYNNE POSTACI HISTORYCZNE

- KONKURS WALENTYNKOWY

- konkursy w ramach DNIA ANGIELSKIEGO W SZKOLE

- międzyszkolny konkurs POKAŻ JĘZYK

- międzyszkolny konkurs „Being .... Agatha Christie”

- dolnośląski konkurs krasomówczy w języku angielskim International Public Speaking

Serdecznie zapraszamy

ENJOY YOUR VACATION!

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 25-06-2017
ENJOY YOUR VACATION!

Prezent dla szkoły

autor: M.Niwelt,data: 19-06-2017
Prezent dla szkoły

Pod koniec marca 2017 r.  klasy językowe otrzymały cenny dar w postaci 22-tomowej encyklopedii w języku angielskim zatytułowaną "World Book". Hojnym darczyńcą jest pan Bill Minsker, który współpracuje z naszą szkołą od blisko 20 lat. Encyklopedia jest pięknie wydana i zawiera rzetelne informacje zilustrowane licznymi zdjęciami.

Serdecznie dziękujemy panu Minskerowi!

Otwarte Drzwi 2017

autor: M.Niwelt,data: 09-05-2017
Otwarte Drzwi 2017 Drodzy Gimnazjaliści!
Dziękujemy Wam za to, że tak licznie odwiedziliście naszą szkołę 15 marca i 22 kwietnia. Miło nam, że klasa z rozszerzonym językiem angielskim i elementami biznesu cieszyła się tak dużym zainteresowaniem!

Do zobaczenia we wrześniu!

Warsztat "Sztuka prezentacji" z międzynarodowymi trenerami

autor: M.Niwelt,data: 23-04-2017
Warsztat

22 kwietnia 2017 r. 20 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w czwartym już szkoleniu zorganizowanym przez fundację WrOpenUp zatytułowanym "Presentation Skills Workshop". Tym razem spotkaliśmy się w siedzibie firmy HP przy pl. Dominikańskim, gdzie w sobotę od godz.10.00 do 14.30 uczyliśmy się, jak planować i przeprowadzać prezentację. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim.
zdjęcia>>>

Wielki Finał międzyszkolnego konkursu „A piece of cake”

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 10-04-2017
Wielki Finał międzyszkolnego konkursu „A piece of cake”

31 marca 2017r odbył się wielki finał konkursu przysłów angielskich, którego organizatorem jest LO nr VII im. K.K. Baczyńskiego we Wrocławiu. Po eliminacjach w etapie szkolnych finału z naszej szkoły zakwalifikowało się aż pięć uczennic: Emilia Jakubiszyn kl. 2E, Paulina Markowska, Natalia Mrugała, Wiktoria Gajzler i Karolina Wolak z kl. 3E.
Etapem pierwszym Wielkiego Finału był test pisemny dotyczący tłumaczenia przysłów z języka angielskiego na język polski, który wyłonił 10 najlepszych uczestników. Wśród 10 najlepszych znalazły się Emilia Jakubiszyn kl. 2E oraz Wiktoria Gajzler i Paulina Markowska z kl. 3E.
Wielki Finał odbył się na zasadzi rywalizacji pomiędzy 10 najlepszymi uczestnikami, wzorowanej na popularnej grze „Jeden z Dziesięciu”. W rundzie finałowej, czyli trójce najlepszych uczestników znalazła się Paulina Markowska z kl. 3E.
Serdecznie gratulujemy dotrwania do Wielkiego Finału w tak licznym gronie, pokonania wielu uczestników z różnych szkół i zajęcia tak wysokich miejsc w rywalizacji rozgrywającej finał!!!

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO - wyniki

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 04-04-2017
DZIEŃ JĘZYKA  ANGIELSKIEGO - wyniki

Dnia 30.03.odbył się Dzień Języka Angielskiego. Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców w poszczególnych konkurencjach.
Quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych:
I miejsce : Kacper Balcerzak, Oliwia Malowaniec (3B)
II miejsce : Agnieszka Sienko, Ziemowit Paszke (3A)
III miejsce :  Alicja Kurzyńska, Aleksandra Kopala (2A)
Test leksykalno-gramatyczny Master of English Grammar:
I miejsce : Michał Wróblewski (2A)
II miejsce : Krzysztof Mindowicz (3A)
III miejsce : Paulina Wróbel (1A)
Kalambury:
I miejsce : Piotr Olbert, Kacper Nowakowski, Michał Wróblewski
II miejsce : Mateusz Woch, Stanisław Woźniak
III miejsce : Michał Hetnar, Sofia Kozik, Kuba Krasiński
Quiz Wyrażenia znane i nieznane:
I miejsce : Gabriela Sulimka, Julia Czernikowska
II miejsce : Jagoda Maronkowska, Daria Krzyśków,Paulina Oślizło,Kasia Urbanowicz,Paulina Kuczkiewicz ,Piotr Olbert
Karaoke:
I miejsce: Asia Gaj
II miejsce: Kamila Piechura, Paulina Wróbel
III miejsce: Ziemowit Paszke, Jakub Krasiński, Sofia Kuźnik
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Organizatorki: Ewa Toporek-Niemczyk, Wioletta Ejlak-Borowiak, Aneta Saja

fotogaleria>>>

Zajęcia z wykładowcą Uniwersytetu Shippenburg Pennsylvania, panem Billem Minskerem

autor: M.Niwelt,data: 03-04-2017
Zajęcia z wykładowcą Uniwersytetu Shippenburg Pennsylvania, panem Billem Minskerem Pan Minsker przyjał zaproszenie na kolejną serię zajęć i 3 kwietnia 2017 r. przeprowadził z naszymi uczniami 6 lekcji języka angielskiego. Do grona szczęśliwców, którzy pracowali pod kierunkiem pana Billa dołączyły grupy A6 (kl 2F i 2E), A1 (kl 1C i 1D), PR2 grupa 1, A5 (kl 2C i 2D), a klasa językowa 1A miała juz trzecie spotkanie z naszym miłym gościem. Wszystkie lekcje odbyły się w sali 319.
Wizytę przygotowała i  koordynowała Margerita Niwelt.

Udział 47 uczniów i 3 nauczycieli w kolejnym warsztacie fundacji WrOpenUp

autor: M.Niwelt,data: 03-04-2017
Udział 47 uczniów i 3 nauczycieli w kolejnym warsztacie fundacji WrOpenUp

W sobotę, 1 kwietnia 2017 r. (to nie żart prima aprilisowy) 47 uczniów i 3 nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w drugim warsztacie zorganizowanym przez fundację WrOpenUp zatytułowanym Project Management Workshop "Zarzadzanie projektmi". Tym razem spotkaliśmy sie w biurach firmy IBM przy ul. Muchoborskiej, gdzie od godz. 10.00 d0 14.00, pod kierunkiem międzynarodowych trenerów szkoliliśmy się jak pracować w grupie nad projektem. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim.
Koordynator - Margerita Niwelt
zobacz, jak pracowaliśmy>>>

 

Udział 24 uczniów naszej szkoły w warsztatach WrOpenUp

autor: M.Niwelt,data: 25-03-2017
Udział 24 uczniów naszej szkoły w warsztatach WrOpenUp

W sobotę, 18.03.2017 grupa 24 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach kompetencji miedzykulturowej prowadzonych przez międzynarodowych trenerów z firm Credit Suisse, Google, HP i IBM. Podczas zajęć omawiane były zjawiska zachodzące w relacjach międzykulturowych - np. lek, nieufność, stereotypy, etnocentryzm czy dyskryminacja. Warsztaty były okazją do kształtowania postaw otwartości wobec odmienności kulturowej oraz doskonalenia umiejętności pracy zespołowej. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim.
foto: zespół WrOpenUp
obejrzyj zdjęcia>>>
strona Google>>>

fundacja WrOpenUp>>>                                                                                                         opiekun - Margerita Niwelt

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 23-03-2017
DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO Dnia 30.03.2017 (czwartek) na 4,5,6 lekcji w Auli naszej szkoły odbędzie się Dzień Języka Angielskiego.
Zapraszamy wszystkich lubiących dobrą zabawę do udziału w następujących konkurencjach:
1. Quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych
2. Test gramatyczno-leksykalny  Master of English Grammar
3. Karaoke
4. Quiz Wyrażenia znane i nieznane
5. Konkurs filmowy
6. Kalambury
Czekamy na Was!Zgłaszajcie się do swoich nauczycieli jezyka angielskiego do 29.03.2017
Come, you won’t regret!
Ewa ToporeK-Niemczyk, Wioletta Ejlak-Borowiak, Aneta Saja
[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII