Dziś mamy:  26 / 06 / 2017 „Dużo, to nie znaczy dobrze, ale dobrze dużo znaczy”- Demostenes

Mistrzostwa Szkoły w ratownictwie i pierwszej pomocy przed medycznej

29 maja 2017 r. przeprowadzono ostatni etap Mistrzostw Szkoły w ratownictwie i pierwszej pomocy przed medycznej. Cały cykl Mistrzostw był realizowany w dwóch turach. Pierwsza- teoretyczna,  eliminacje były realizowane, podczas godzin lekcyjnych. Druga tura - praktyczna; to zasadnicza część Mistrzostw. W wyniku eliminacji do drugiej tury zakwalifikowały się klasy:

I C  zdobywając   9 pkt.

I D zdobywając   12 pkt.

I E  zdobywając   4 pkt.

I F  zdobywając   12 pkt.

W części praktycznej startujące zespoły zdobyły następujące ilości punktów :

I C – 7 pkt.

I D – 7 pkt.

I E –  9.5 pkt.

I F –  8.5 pkt.

Po podsumowaniu zdobytych punktów za część teoretyczną i praktyczną klasy zajęły następujące miejsca :

I miejsce  klasa   I F  zdobywając   20.5 pkt.

II miejsce klasa   I D zdobywając   19 pkt.

III miejsce klasa  I C zdobywając   16 pkt.

IV miejsce klasa  I E zdobywając    13.5 pkt.

V  miejsce klasa  I A zdobywając     3 pkt.

VI  miejsce klasa I B zdobywając      0 pkt.

Mistrzostwa Szkoły były realizowane w oparciu o regulamin. W trakcie zawodów dało się zauważyć dużą aktywność i dobrą znajomość czynności ratowniczych ze strony uczniów oraz nieodpartą chęć brania udziału w rywalizacji między klasami . Były emocje ale i nerwy, które niestety nie pozwoliły zakwalifikować się wszystkim do finału Mistrzostw. W ogólnym podsumowaniu należy wymienić dobre przygotowanie uczniów co zaowocowało w ogólnej rywalizacji między klasami. Pragnę podziękować za pomoc  i udział w komisji mistrzostw uczniom z klasy II B, Zuzannie Klimek, Julii Buczkowskiej i Wojtkowi Kraczkowi. Dziękuję wszystkim za pomoc i udział w naszych szkolnych zmaganiach. Gratuluję klasie 1f zdobycia pierwszego miejsca i pucharu przechodniego ufundowanego przez Dyrektora Szkoły.