Dziś mamy:  17 / 08 / 2017 Nie proś świata, aby się zmienił, to TY zmień się pierwszy!- o. A. de Mello
Obozy naukowe

Obóz naukowy WŁOCHY KLASYCZNE 21-28 maja 2016

autor: Admin,data: 04-07-2017
Obóz naukowy WŁOCHY KLASYCZNE 21-28 maja 2016

W dniach 21-28 maja 2016 r. 42 uczniów naszej szkoły brało udział w obozie naukowym "WŁOCHY KLASYCZNE". Odwiedziliśmy miejsca ważne dla kultury i sztuki - Wenecję, Florencję, Watykan, Rzym starożytny i Asyż. Sześć dni intensywnej pracy nad projektami związanymi z architekturą renesansu i sztuką antyku zwieńczone zostały dniem wypoczynku i zabawy w parku rozrywki Mirabilandia. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Barbara Cieśla- kierownik wyprawy, p. Margerita Niwelt, p. Lucyna Grochocka i p. Piotr Zołotajkin, a z pasją fotografowała nas niezastąpiona p. Helena Milanowska.

Szczegółowa relacja z pobytu we Włoszech pojawi się wkrótce na stronie internetowej szkoły w zakładce Obóz naukowy WŁOCHY KLASYCZNE oraz w gazetce szkolnej Cenzurce.

Nasza Wielka Grecka Wycieczka 30 maja – 7 czerwca 2015

autor: Admin,data: 04-07-2017
Nasza Wielka Grecka Wycieczka 30 maja – 7 czerwca 2015

I OBÓZ NAUKOWY zorganizowała p. Barbara Cieśla, która była kierownikiem wycieczki. Na wyprawę zaproponowała Grecję - Dlaczego Grecja?
 „ … starożytna cywilizacja grecka stanowiła kolebkę, w której zaczęła kształtować się nasza dzisiejsza tożsamość kulturowa. Bez jej poznania nie jesteśmy w stanie odnaleźć swoich korzeni historycznych i w pełni zrozumieć własnych tradycji…” I tak rozpoczęła się Nasza Wielka Grecka Wycieczka!
W obozie naukowym wzięło udział 42 uczniów. Opiekunami byli: v-dyr. Barbara Bartnik, Margerita Niwelt i Piotr Zołotajkin. Nauczyciele przygotowali lekcje z historii, języka angielskiego i przedsiębiorczości. Fotografem okazała się niezawodna p. Helena Milanowska- niegdyś nauczyciel  przedmiotów zawodowych w naszej szkole.
Jedzenie i rośliny w Grecji - prezentacja PDF

Relacja z obozu naukowego w Grecji - prezentacja PDF