LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  08 / 06 / 2023 "Urodzić się jak człowiek, to nie sztuka. Sztuką jest żyć jak CZŁOWIEK"
Otrzęsiny

Otrzęsiny Klas Pierwszych 2017

autor: R. Konieczny,data: 05-12-2017
Otrzęsiny Klas Pierwszych 2017

Dnia 29.09.2017 roku w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny Klas Pierwszych pod hasłem Gala Oscarów, zorganizowane przez klasę 2D. Na sali gimnastycznej przygotowano czerwony dywan i dekoracje rodem z Hoolywood . Każda z klas pierwszych wykazała się wielką kreatywnością oraz zaanagażowaniem w przygotowaniu scenek i udziałem w quizach.Klasa 2D przygotowała Quiz Wiedzy o szkole,Quiz wiedzy o muzyce filmowej,Quiz wiedzy filmowej. Zwycięzcą tegorocznych Otrzęsiny Klas Pierwszych została klasa 1E.Serdecznie gratulujemy!!!

fotorelacja 

Otrzęsiny klas pierwszych w siedemnastce

autor: Admin,data: 06-11-2017
Otrzęsiny klas pierwszych w siedemnastce Dnia 21.10.2016 roku w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, zorganizowane przez klasę 2E. Na sali gimnastycznej roiło się od kolorów, gwiazdek i piórek, gdyż tematem przewodnim była Kraina Snów. Każda z klas pierwszych wykazała się wielką kreatywnością oraz zaanagażowaniem. Po długich i trudnych naradach jury wybrało zwycięzców:
1 miejsce zajęła klasa 1D - słodycze
2 miejsce zajęła klasa 1E dzieci
3 miejsce zajęła klasa 1B - duchy

 fotorelacja


Otrzęsiny’2015 klas pierwszych

autor: Admin,data: 06-11-2017
Otrzęsiny’2015 klas pierwszych

25 września 2015 r.  w klimatycznie przystrojonej sali gimnastycznej, która na chwilę przemieniła się w istną dżunglę, odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Całą imprezę zorganizowała niezwykle kreatywna i przesympatyczna klasa 2E wraz z wychowawczynią panią Anną Foltą-Pisarczuk. Uczniowie klas pierwszych musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami, których poziom i  stopień trudności, zaangażowania całej klasy, pomysłowości i zapewne kilku tygodni przygotowań, zaowocowały po raz pierwszy w historii szkoły dogrywką między najlepszymi - klasą teatralną 1E i klasą humanistyczną 1F. Trzy pytania zadane przez jury okazały się zwycięskie dla rajskich ptaków, czyli klasy teatralnej. Jednak stanowczo trzeba podkreślić wysoki poziom, który zaprezentowali pierwszoklasiści, dając z siebie wszystko. Śmiech i dobra zabawa towarzyszyła do końca. Miejmy nadzieję, że pozostanie z pierwszakami do klasy trzeciej. Witamy w społeczności LO nr XVII i życzymy Wam powodzenia!

GALERIA>>>

Otrzęsiny – pierwsza większa impreza pierwszoklasistów

autor: Admin,data: 06-11-2017
Otrzęsiny – pierwsza większa impreza pierwszoklasistów

W piątek 26 września 2014 na 5, 6 i 7 lekcji na sali gimnastycznej odbyły się otrzęsiny. Całą imprezę zorganizowała klasa 2B z paniami - Elą Kucharczyk i Dorotą Milewską-Skotny, a jej tematem przewodnim były gatunki filmowe. Organizatorzy przygotowali dla nas kilka konkurencji, podczas których świetnie się bawiliśmy. W jury zasiadali: pan dyrektor Roman Kowalczyk, pani wicedyrektor Małgorzata Iwankiewicz, pani wicedyrektor Barbara Bartnik, opiekunki SU, czyli panie: Ewa Toporek i Aneta Popiołek oraz przewodnicząca SU – Magda Gajewska i przedstawicielka klasy 2B. Prowadzący całą imprezę po krótkiej przerwie ogłosili wyniki rywalizacji.
Pierwsze miejsce zdobyła klasa 1E, drugie 1D, a trzecie 1B. A sprzątającą klasą okazała się 1C. Relacja w Cenzurce>>
Galeria>>

Otrzęsiny 2013

autor: Admin,data: 06-11-2017
Otrzęsiny 2013

W piątek 27 września 2013 r. odbyły się mniej lub bardziej uroczyste otrzęsiny klas pierwszych. Całe wydarzenie miało miejsce w szkolnej sali gimnastycznej, a zaczęło się około godziny 11.00. Otrzęsiny składały się głównie z konkursów, sprawdzających nasze: poczucie rytmu (konkurs tańca), zdolności aktorskie (scenka z życia), zdolności artystyczne (malowanie portretu pana dyrektora) czy wyczucie stylu i umiejętność zaprezentowania się (pokaz mody). Po raz drugi (pierwszym razem były przesłuchania do chóru) sprawdzono nasze zdolności wokalne w konkursie piosenki, był także quiz sprawdzający naszą wiedzę o szkole. Ta ostatnia konkurencja, subiektywnym okiem, wypadła najgorzej, a wręcz zdecydowanie źle. Prowadzący, mimo zdolności mówienia do mikrofonu czy zabawianiu widowni, nie potrafili zapanować nad tłumem przekrzykującym się w odpowiedziach na pytania. Wszystkie dyscypliny oceniało jury w składzie: pan dyrektor Roman Kowalczyk, jego zastępczyni pani Barbara Bartnik, a także pan od historii i WOS-u - Mirosław Lewandowski, tę trójkę uzupełniali przedstawiciele klas.
Pierwsze miejsce zajęła klasa teatralna – 1E, peleton kończyła 1F, natomiast za rok otrzęsiny przygotuje klasa 1B.
Relacja w Cenzurce>> 
Galeria>>

Otrzęsiny w takt muzyki

autor: Admin,data: 06-11-2017
Dnia 28 września 2012 jak 3-letnia tradycja nakazuje odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych. Mieliśmy okazję, sprawdzić wiedzę pierwszorocznych odnośnie naszej szkoły i nauczycieli, sprawność fizyczną i umiejętność robienia mumii ze swoich kolegów, zdolność odwzorowania własnego wychowawcy czy pomysł na totem swojej klasy związany z wylosowanym gatunkiem muzycznym, a przede wszystkim ocenić poziom wyobraźni twórczo-artystycznej. Relacja Marty Sworowskiej>> 
Obszerna relacja w "Cenzurce">> 

Bajkowe otrzęsiny klas pierwszych - 30.09.2011

autor: Admin,data: 06-11-2017
Bajkowe otrzęsiny klas pierwszych - 30.09.2011

30 września 2011r. piątek. Piękny, słoneczny dzień. Polacy po raz kolejny zaskoczeni pogodą, tym razem zamiast jesieni zapukało do nas lato, a w LO XVII odbyły się Bajkowe otrzęsiny. Uczniowie kl. 2E przygotowali dla pierwszaków sześć konkurencji, a mianowicie: 1. wyciąganie cukierków z misek pełnych mąki bez używania rąk, 2. taniec w parach na gazecie, która wciąż i wciąż była składna na pół, 3. portret wychowawcy połączony z krótką wypowiedzią na jego temat, 4. mini quiz na temat LO XVII, 5. odegranie scenki z jednej w wylosowanych przed kilkoma tygodniami bajek, a także 6. wykonanie do niej skomponowanej przez nas piosenki. Każda z klas miała inną bajkę, dzięki czemu przez salę gimnastyczną przewinęły się postaci z „Madagaskaru”, „Smerfów, „Króla lwa”, „Śpiącej królewny”, „Pocahontas” oraz „Shreka”. Zwyciężyły klasy 1C i 1D. Serdecznie gratulujemy!

Galeria>>

Otrzęsiny klas pierwszych - 30.09.2010

autor: Admin,data: 06-11-2017
Otrzęsiny klas pierwszych - 30.09.2010

Tego roku po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Ich pomysłodawcą był przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Sebastian Piątkowski (2A). Wydarzenie to miało miejsce 30 września 2010 r. Zorganizowaniem imprezy zajęła się klasa 2A, która pracowała pod bacznym okiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego – p. Margerity Niwelt i p. Zuzanny Oksiuty. Każda pierwsza klasa miała za zadanie przygotować i zaprezentować scenkę o wylosowanym przez siebie kraju. Wśród tych państw znalazły się: Egipt, Australia, Brazylia, Stany Zjednoczone, Włochy i Chiny. Oprócz tego uczniowie, w formie wiersza lub piosenki, przedstawili swojej klasy, tworzyli też portrety swoich wychowawców. Odbył się również quiz, którego pytania dotyczyły wiedzy o szkole oraz inne konkurencje artystyczne i sportowe. O wynikach konkursu zadecydowały bardzo obiektywne oceny jury. Miejsce pierwsze należy do… UWAGA, UWAGA…1E!!! Kolejne miejsca zajęły klasy: 1C, 1B, 1D, 1A i 1F. Tej ostatniej przypadł przywilej sprzątania sali po otrzęsinach. Burze braw pod koniec imprezy wywołała koszulka Pana Dyrektora z napisem „Ojciec Dyrektor”. Cała uroczystość okazała się bardzo dobrą zabawą zarówno dla uczniów i wychowawców jak i organizatorów. Magda Iwankiewicz i Paula Podemska, kl. 1D
Galeria>>

 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII