Dziś mamy:  10 / 12 / 2019 Gdyby Polak systematycznie robił to, co robi spontanicznie /M. Hemar/
Ważne uroczystości i wydarzenia

Porozumienie o współpracy z Międzynarodowym Instytutem Studiów nad Kulturą i Edukacją w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Dnia 8 marca 2018 r. w naszej szkole odbyło spotkanie przedstawicieli Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej  we Wrocławiu oraz Dyrekcji LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej, podczas którego podpisano dwustronne porozumienie o współpracy pomiędzy Międzynarodowym Instytutem Studiów nad Kulturą i Edukacją  w Dolnośląskiej Szkole Wyższej , reprezentowanej przez prof. dr hab. Hanę Cervinkovą oraz mgr Urszulę Kłobuszewską  a Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu reprezentowanym przez  Dyrektora Szkoły  Małgorzatę Iwankiewicz.  Istotą zawartego  porozumienia jest m.in. włączenie uczniów klas z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego z elementami języka biznesu i korespondencji handlowej  w programy  międzynarodowej współpracy Dolnośląskiej Szkoły Wyższej  z uniwersytetami  w USA. Idea ta może zaowocować poszerzeniem wiedzy o świecie oraz pogłębieniem umiejętności  językowych naszych uczniów. Dodatkowym elementem wspólnych działań będzie wymiana polsko-czeska w języku angielskim, którą nasza szkoła prowadzi  z  Gymnasium Mozartova w Pardubicach.