LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl
http://www.licea.perspektywy.pl/

 
Dziś mamy:  21 / 08 / 2017 W słowach wszyscy mężczyźni są podobni do siebie, czyny dopiero odsłaniają różnice- Molier
STRONA GŁÓWNA

Wakacje 2017!!!

autor: Admin,data: 29-06-2017
Wakacje 2017!!!

Szanowni Rodzice,  Drodzy Uczniowie!
Pracownicy LO nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu!

Serdecznie dziękuję za całoroczną współpracę, za wszystkie wspólnie spędzone chwile, za działania podejmowane na rzecz naszej wspólnoty, która nazywa się „Siedemnastka”.
Po roku wytężonej pracy życzę Wszystkim udanego wypoczynku: cudownej pogody, spotkania wspaniałych przyjaciół, przeżycia fantastycznych przygód, czasu dla siebie, inspirującej lektury i wędrówki bez końca… Niech wszystkie wakacyjne szlaki przywiodą nas szczęśliwie do DOMU. Powróćmy pełni sił i entuzjazmu!
Do zobaczenia 4 września!
Dyrektor Szkoły
Małgorzata Iwankiewicz

Życzenia od Minister Edukacji na zakończenie zajęć szkolnych 

Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty na zakończenie zajęć szkolnych

Witamy UCZNIÓW klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. A. Osieckiej w roku szkolnym 2017/2018

autor: Admin,data: 06-07-2017
Witamy UCZNIÓW klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. A. Osieckiej w roku szkolnym 2017/2018

Drodzy Uczniowie klas pierwszych!
Witamy Was w gościnnych progach Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej. Cieszymy się, że przez najbliższe 3 lata będziemy towarzyszyć Wam w  rozwoju intelektualnym, społecznym i życiowym. Ale póki co jeszcze trwają WAKACJE! Odpoczywajcie i nabierajcie sił, bo w poniedziałek 4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018!
Społeczność "Siedemnastki".

Wykaz podręczników dla klas pierwszych w roku szkolnym 2017/2018>>

Wychowawcy klas pierwszych>>
Uwaga!
Na początku września przeprowadzony będzie na terenie szkoły kiermasz książek.

Egzaminy poprawkowe - sierpień 2017

autor: B.Multan,data: 23-06-2017
Egzaminy poprawkowe - sierpień 2017

Egzaminy poprawkowe w LO nr XVII w roku szkolnym 2016/ 2017 odbedą się 28 i 29 sierpnia 2017 r. (poniedziałek i wtorek). Część pisemna egzaminów poprawkowych rozpocznie się o godzinie 8.00 wg ustalonego harmonogramu i będzie trwała 60 minut. Natomiast w części ustnej uczeń w czasie 15 minut przygotowuje się do odpowiedzi, która trwa 20 minut. 

UWAGA: na egzamin poprawkowy z matematyki uczniowie przynoszą kalkulatory proste.

tutaj>>>Harmonogram egzaminów poprawkowych
Egzamin maturalny w sesji poprawkowej odbędzie się 22 sierpnia 2017 r.( wtorek) od godziny 9.00, zgodnie z komunikatem wydanym przez dyrektora CKE. Na egzamin należy zgłosić się 30 minut wcześniej z dokumentem tożsamości oraz przyborami niezbędnymi do napisania egzaminu.

Dołącz do Siedemnastki!

autor: Admin,data: 16-05-2017
Dołącz do Siedemnastki!

Gimnazjalisto!
Szkoła dla Ciebie!!!>>
- Zastanawiasz się nad wyborem liceum?
- Szukasz szkoły, która umożliwi Ci start na wymarzone studia?
- Chciałbyś jednocześnie, aby te trzy lata spędzone w liceum były czasem niezapomnianym, obfitującym w trwałe przyjaźnie, ciekawe przeżycia i wspaniałe wspomnienia?

Dołącz do SIEDEMNASTKI!!!
LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej zaprasza>>
Oferta edukacyjna>>
Ulotka szkoły>>
WYBIERZ Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej !!!

Wszystko o rekrutacji do LO nr XVII>
>
 

Absolwenci "Siedemnastki" otrzymali świadectwa dojrzałości!

autor: Admin,data: 06-07-2017
Absolwenci Trzy lata wytrwałej pracy w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. A. Osieckiej zaowocowało świadectwem dojrzałości, które otwiera drzwi wyższych uczelni! 30 czerwca 2017 r. panie wicedyrektor Barbara Bartnik i Beata Multan oraz wychowawcy klas wręczali absolwentom świadectwa z wynikami egzaminu maturalnego. 
Gratulujemy Wam i życzymy powodzenia na kolejnych etapach kształcenia i w życiu osobistym! 
Kochani, drzwi "Siedemnastki" są dla Was zawsze otwarte!
Pamiątkowe zdjęcia>>

Ostatni dzwonek w roku szkolnym 2016/2017

autor: Admin,data: 29-06-2017
Ostatni dzwonek w roku szkolnym 2016/2017

23 czerwca 2017 r. w szkolnej auli odbyła się w dwóch turach uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Do zgromadzonej młodzieży słowa pochwały i zachęty skierowała Dyrektor Szkoły Małgorzata Iwankiewicz. Następnie UCZNIOWIE, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i frekwencji oraz LAUREACI konkursów i zawodów, a także CI, którzy nie szczędzili sił dla społeczności szkolnej otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Najwyższą średnią ocen w klasach 1 i 2 w roku szkolnym 2016/2017 uzyskała uczennica klasy pierwszej biologiczno-chemicznej WIKTORIA JÓZEFOWICZ.  Świadectwa z biało-czerwonym paskiem otrzymali również: Joanna Gaj (1E) i Karolina Morawicka (2E), a tuż za nimi Tomasz Przybyła z kl. 2F.
Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy nie opuścili ani jednej godziny w całym roku szkolnym: Weronika Miłkowska (1F), Piotr Jakimiuk (2F)  i  Alicja Kurzyńska (2A).
Najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa 1E, której wychowawcą jest p. Danuta Kowalczyk, a najlepszą frekwencję miała klasa 1D, której wychowawcą jest p. Beata Kryjom. 
Wyróżnieni uczniowie>> 
Gratulujemy! Życzymy zasłużonego wakacyjnego odpoczynku!

Nauczyciel historii w naszej szkole p. Robert Pieńkowski - działacz opozycji w PRL - został uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności

autor: Admin,data: 07-07-2017
Nauczyciel historii w naszej szkole p. Robert Pieńkowski - działacz opozycji w PRL - został uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności

30 czerwca 2017 r. w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego miała miejsce uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej Jan Baster. Wśród odznaczonych znalazł się nauczyciel naszej szkoły pan Robert Pieńkowski. Krzyż Wolności i Solidarności jest nadawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej za działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności. W imieniu odznaczonych głos zabrał pan Robert Pieńkowski, który powiedział m.in. że „Krzyż Wolności i Solidarności to odznaczenie wyjątkowe. Odznaczenie dla tych, którzy dokonali właściwego wyboru. Dla tych, którzy postanowili świadomie płynąć pod prąd, choć wiązało się to często z wielkimi wyrzeczeniami. Ale z dumą możemy dziś powtórzyć słowa Danuty Siedzikówny ps. Inka: „zachowaliśmy się jak trzeba”. Spełniliśmy obowiązek wobec Polski”. W uroczystości panu Pieńkowskiemu towarzyszyła reprezentacja LO nr XVII z panią dyrektor Małgorzatą Iwankiewicz na czele.

Panu Robertowi gratulujemy!

Dziękujemy Księdzu Krzysztofowi Wojtkowiakowi za ofiarną pracę z młodzieżą i współpracę z nauczycielami

autor: Admin,data: 29-06-2017
Dziękujemy Księdzu Krzysztofowi Wojtkowiakowi za ofiarną pracę z młodzieżą i współpracę z nauczycielami

Katecheta Ksiądz Krzysztof  Wojtkowiak, niestety nie będzie już pracować w naszej szkole. Został oddelegowany do pracy w innej parafii. Tą drogą przekazujemy wyrazy uznania i serdeczne podziękowanie dla księdza Krzysztofa, który z pokorą głosił Dobrą Nowinę o Zbawieniu, nastawał w porę i nie w porę, wspierał uczniów i nauczycieli w wierze. Za troskę duszpasterską o naszą szkolną społeczność, za otwarte serce i ręce. Zawsze będziemy Księdza serdecznie gościć w progach „Siedemnastki”.
W imieniu Społeczności LO nr XVII im. A. Osieckiej

Dyrektor Szkoły

Małgorzata Iwankiewicz

Cenny dar posła Jacka Świata dla szkolnej biblioteki

autor: R.Pieńkowski,data: 26-06-2017
Cenny dar posła Jacka Świata dla szkolnej biblioteki
19 czerwca 2017 r. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Jacek Świat podarował bibliotece LO nr XVII zestaw jedenastu książek Wydawnictwa AA noszących wspólny tytuł "Polska. Wiek XX. Historia prawdziwa" w specjalnym etui. Tematyka książek związana jest z historią Polski w latach 1914-1989. Będą one wartościowym uzupełnieniem księgozbioru naszej biblioteki. Za cenny dar dziękujemy! Wykaz autorów i tytułów podarowanych książek:

Finał Kulturalnej Siedemnastki

autor: E.Cwynar,data: 22-06-2017
Finał Kulturalnej Siedemnastki Z przyjemnością ogłaszamy, że znamy już Damę i Dżentelmena LO Nr XVII oraz  Klasę z klasą. 7 czerwca 2017r.  odbył się finał projektu Kulturalna Siedemnastka.

Dom Europy

autor: E.Kucharczyk,data: 22-06-2017

W dniu 13 czerwca 2017 r. klasa 1B uczestniczyła w Domu Europy w lekcji o Unii Europejskiej „UE w pigułce”. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat krajów UE, ludności, języków i powierzchni oraz wzięli udział w warsztatach „Za i przeciw wstąpieniu do UE”. Mieli możliwość wystąpienia na forum i przedstawienia argumentów.
Galeria zdjęć 
Opiekunowie: Dorota Milewska-Skotny i Elżbieta Kucharczyk

Konkurs Translatorski

autor: E.Kucharczyk,data: 22-06-2017

Jak co roku odbył się w naszej szkole Konkurs Translatorski Poezji Niemieckojęzycznej. Uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć wiersz „An meinen Lehrer” Rudolfa Ringelnatza. W dniu 13.06.2017 odbyło się ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród dla zwycięzców. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła pani wicedyrektor Beata Multan. Laureat I nagrody przeczytał swoją poetycką interpretację wiersza.
Wyniki konkursu:
I miejsce –     Stanisław Woźniak (2E)
II miejsce –    Anna Niemczyk (2F) i Jakub Krasicki (1B)
III miejsce –   Emilia Godzwon (2D)
Galeria zdjęć 
Organizatorzy: Dorota Milewska-Skotny i Elżbieta Kucharczyk

Liga Niezwykłych Umysłów - Konrad Hajduga zwycięzcą wśród uczniów wrocławskich szkół

autor: L.Skoczylas,data: 21-06-2017
Liga Niezwykłych Umysłów - Konrad Hajduga zwycięzcą wśród uczniów wrocławskich szkół Z ogromną przyjemnością informuję, że uczniowie z klasy 2C - Konrad Hajduga, Justyna Kuźnik i Mateusz Tarka zdobyli certyfikaty C++. Dokonali w tym roku naprawdę niezwykłych rzeczy, mierząc się z trudnymi kursami i całkiem poważnym programowaniem!
Konrad Hajduga okazał się  zwycięzcą wśród uczniów wrocławskich a w w rankingu indywidualnym szkół ponadgimnazjalnych zajął zaszczytne drugie miejsce - oglądaj 36 minutę filmu>>
Dyplomy zostały wręczone w Auli Politechniki Wrocławskiej, w czasie uroczystej Gali, kończącej tegoroczną edycję Ligi Niezwykłych Umysłów oraz Wrocław Koduje 2.0. Oprócz zaproszonych gości, na Gali obecni byli przedstawiciele Urzędu Miasta oraz media.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

autor: Admin,data: 21-06-2017
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w piątek 23 czerwca br. o godz. 9.00 na dziedzińcu szkolnym. Serdecznie zapraszam wszystkich Uczniów, Rodziców i przyjaciół szkoły.
Po uroczystości - wręczenie  świadectw dla klas w wyznaczonych salach zobacz>>

Uwaga: w razie deszczu- wręczenie nagród i świadectw nastąpi w auli szkolnej zgodnie z następującym harmonogramem:
- o godz. 9.00- do auli udają się klasy pierwsze, gdzie wyróżniający się uczniowie otrzymają nagrody;  zaś klasy drugie udają się na spotkania z wychowawcami do wyznaczonych sal;
- o godz. 10.00- do auli przychodzą klasy drugie, zaś klasy pierwsze udają się do wyznaczonych sal. 

Z pozdrowieniami
Dyrektor Szkoły Małgorzata Iwankiewicz

Owacje na stojąco dla Artystów z Siedemnastki za spektakl "Świecie nasz"!

autor: Admin,data: 21-06-2017
Owacje na stojąco dla Artystów z Siedemnastki za spektakl

W dniu 5 czerwca 2017 r. odbyły się w Centrum Sztuki Impart Wrocławskie Obchody Dnia Wolności i Praw Obywatelskich pod patronatem Prezydenta Wrocławia i Dolnośląskiej Solidarności. Nasza szkoła, jak co roku, uczestniczyła w organizacji tych obchodów, których punktem kulminacyjnym był spektakl „Świecie nasz...”. Na widowni zasiedli przedstawiciele władz miasta oraz gimnazjaliści i licealiści. Spektakl został entuzjastycznie przyjęty z owacją na stojąco.
Fotorelacja Anety Cymbały>>
Serdecznie dziękuję UCZNIOM klas teatralnych, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wspaniałego widowiska i fantastycznie zaprezentowali się na scenie rozsławiając tym samym dobre imię Siedemnastki. Dziękuję nauczycielom, którzy włożyli ogromny trud w realizację tego przedsięwzięcia: p. Małgorzacie Szeptyckiej, p. Markowi Szydło, p. Krzysztofowi Żesławskiemu.
Dyrektor Szkoły Małgorzata Iwankiewicz
Relacja filmowa>>

Wyniki szkolnego konkursu na najlepszą animację

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 21-06-2017
Wyniki szkolnego konkursu na najlepszą animację

W szkolnym konkursie na najlepszą animiację wykonaną w programie GIPM przyznano następujące miejsca:
1. Jagoda Wojnarowicz 2F
2. Weronika Kucharek 1B
3 Julia Górz 1A

nagroda pocieszenia: Maksym Gach 1A.

 

Wykład "Jak zostać astronautą"

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 21-06-2017
Wykład 19.06.2017 uczniowie klas 1C oraz 1D (pod opieką p. A.Bukiewicz-Szul) zostali zaproszeni przez Space Academy na wykład pt.: "Jak zostać astronautą". Temat przybliżył młody, pełen sukcesów w branży kosmicznej Wrocławianin, Szymon Gryś.
Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się jak może wyglądać przykładowa ścieżka kariery na astronautę, zaczynając od zostania pilotem. Uczniowie poznali również detale związane z Międzynarodową Stacją Kosmiczną i warunkami, w jakich przebywają na niej astronauci, a także całe spektrum informacji fizycznych dotyczących tematyki.

Spektakl „Kordian, czyli panoptikum strachów polskich” w Teatrze Polskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 20-06-2017
Spektakl „Kordian, czyli panoptikum strachów polskich” w Teatrze Polskim

Słonecznego 14 czerwca 2017 r. delegacje klas 1A, 2A, 1E, 2C, 2E oraz 2F pod opieką pani Marioli Palcewicz udały się do Teatru Polskiego na spektakl „Kordian, czyli panoptikum strachów polskich” w reżyserii Adama Sroki na podstawie słynnego dramatu Juliusza Słowackiego. Mieliśmy okazję zobaczenia współczesnej realizacji tradycyjnego dzieła romantycznego.

recenzja Stanisława Woźniaka

Prezent dla szkoły

autor: M.Niwelt,data: 19-06-2017
Prezent dla szkoły

Pod koniec marca 2017 r.  klasy językowe otrzymały cenny dar w postaci 22-tomowej encyklopedii w języku angielskim zatytułowaną "World Book". Hojnym darczyńcą jest pan Bill Minsker, który współpracuje z naszą szkołą od blisko 20 lat. Encyklopedia jest pięknie wydana i zawiera rzetelne informacje zilustrowane licznymi zdjęciami.

Serdecznie dziękujemy panu Minskerowi!


Klub Książki

autor: L.Grochocka,data: 19-06-2017
Klub Książki Sleeveface w bibliotece szkolnej to kolejny temat spotkania z naszymi wspaniałymi klubowiczami. Mimo iż koniec roku szkolnego blisko i wakacje za pasem w poniedziałek 19 czerwca stawili się niemal wszyscy. Bawiliśmy się bardzo dobrze, ponieważ sleevface to nic innego jak zdjęcia, których elementem jest okładka książki wmontowana w obraz w taki sposób, że widoczna jest część twarzy, ciała czy sylwetki. Zrobiliśmy bardzo dużo ciekawych zdjęć, które zobaczycie w nowym roku szkolnym.
 
Już teraz zapraszmy od września na kolejne spotknania KK i wystawę tych ciekawych fotografii.
Życzymy słonecznych wakacji!

Przedwakacyjny przegląd filmów historycznych. W poniedziałek, wtorek i czwartek 19-20 i 22 VI 2017 r., aula i sala 314

autor: R.Pieńkowski,data: 19-06-2017
Przedwakacyjny przegląd filmów historycznych. W poniedziałek, wtorek i czwartek 19-20 i 22 VI 2017 r., aula i sala 314
Poniedziałek:
Film 1: „Jack Strong” (2014), Reżyseria i scenariusz: Władysław Pasikowski
Film 2: „Miasto 44” (2014), Reżyseria i scenariusz: Jan Komasa
Wtorek:
Film 1:  „300: Początek Imperium” (2014), Reżyseria: Noam Murro
Film 2: „Obrońcy skarbów” (2014), Reżyseria: George Clooney
Film 3, „Pianista” (2002), Reżyseria: Roman Polański
Czwartek:
Film 1, „Snajper” (2014), Reżyseria: Clint Eastwood
Film 2, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” (2015), Reżyseria: J. J. Abrams
Film 3, „Życie na podsłuchu” (2006/2007), Reżyseria: Florian Henckel von Donnersmarck

Kliknij aby zapoznać się z pełnym programem przeglądu filmów na poniedziałek, wtorek i czwartek 19-20 i 22 VI 2017 r.

I Wrocławska Konferencja Samorządów Uczniowskich

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 18-06-2017
I Wrocławska Konferencja Samorządów Uczniowskich Dnia 14.06.2017 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (Hanna Gamoń, Emilia Dawiec, Aleksandra Cieciora oraz Michał Wróblewski) uczestniczyli w I Wrocławskiej Konferencji Samorządów Uczniowskich. Organizatorem tego wydarzenia był Parlament Młodzieży Wrocławia pod patronatem Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Ośrodka Debaty Międzynarodowej. Tematem  przewodnim spotkania było zagadnienie Młodzież Wrocławia w obliczu reformy edukacji 2017.
Hanna Gamoń, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

Akcja Samorządu Uczniowskiego na rzecz Schroniska dla Kobiet i Matek z Dziećmi

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 18-06-2017
Akcja Samorządu Uczniowskiego na rzecz Schroniska dla Kobiet i Matek z Dziećmi Dnia 12.06.2017 przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego (Hania Gamoń, Aleksandra Cieciora, Weronika Makul, Daria Biedrzyńska oraz Aneta Chećko ) odwiedziły Schronisko dla Kobiet i Matek z Dziećmi Towarzystwa Pomocy Św Brata Alberta przy ul.Strzegomskiej we Wrocławiu. Celem wizyty było zawiezienie produktów spożywczych (m.in wodę mineralną, soki, herbatniki i słodycze), które kupiliśmy za pieniądze zarobione ze sprzedaży ciast 1.06.2017. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy upiekli ciasta, bo dzięki Wam mogliśmy symbolicznym gestem pomóc potrzebującym.  
Hanna Gamoń, Przewodnicząca SU

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej

autor: A.Folta-Pisarczuk,data: 14-06-2017
Mistrzostwa Szkoły w  Piłce Nożnej

9.06.2017r. na naszym szkolnym boisku odbył się mecz piłki nożnej między reprezentacją klas II a reprezentacją klas I.

W wyniku rywalizacji zwycieżyła drużyna klas II 6:1.

W reprezentacji klas II zagrali:Marcin Workiewicz 2A, Michał Morka 2B, Piotr Ciesiński  2E, Mateusz Raszczyk2F, Bartek Trybała 2C, Mateusz Górka 2C, Mateusz Laskowski 2F (c), Bartosz Lach 2 F, Daniel Bieganowski 2F.

Reprezentacja klas I : Szymon Siwek 1B (c), Mateusz Tofil 1C, Hubert Iśkiewicz 1B, Juliusz Wendelborn 1B, Maciej Wawrzyniak 1F, Krzysztof Lesisz 1F, Antoni Dec 1D, Maksym Gach 1 A.

Opiekunem rozgrywek była p.A. Folta -Pisarczuk 

Fotorelacja: http://www.lo17.wroc.pl/galeria-1388,gal.html

Nasz projekt na Gali Finałowej konkursu WrOpenUp 10.06.2017 r. w Kinie Nowe Horyzonty

autor: M.Niwelt,data: 14-06-2017
Nasz projekt na Gali Finałowej konkursu WrOpenUp 10.06.2017 r. w Kinie Nowe Horyzonty

 Zespół LUCKY 17-teen w składzie:
Daria Krzyśków, Izabela Krupa, Aleksandra Zatorska z kl. 1A,
Gabriela Wojciechowska z kl 1D,
Weronika Kowalczyk z kl. 1E
Lilia Hadj Said, Marek Mikołajczak, Daniel Nowak i Krzysztof Lesisz z kl. 1F
pod kierunkiem Margerity Niwelt i Barbary Cieśli
zaprezentował przed Jury swój projekt związany z przygotowaniem i przeprowadzeniem w szkole  "Dnia Różnorodności".
wroclaw.wyborcza>>>
galeria>>>

Szkolne obserwacje nieba - 8.06.2017

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 12-06-2017
Szkolne obserwacje nieba - 8.06.2017

8 czerwca 2017 uczniowie LO nr XVII mieli okazję wziąć udział w szkolnych obserwacjach nieba. Obserwacje koordynowane były przez członków Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astonomii, mi.in. Agate Gorwę, Tomasza Kołodzieja oraz Adama Wiernasza. Na wydarzenie przybyło ok. 50 uczniów ze szkoły. 

Podczas obserwacji można było zobaczyć szczegóły Księżyca, Jowisza z czterema księżycami, Satruna z Tytanem, a także kilka obiektów głębokiego nieba. Mieliśmy okazję podziwiac przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dodatkową atrakcję stanowiły aż cztery deszcze meteotytów w zasięgu wzroku, szczęśliwcy mieli okazję zobaczyć "spadającą gwiezdę". 

Obserwacje koordynowała A. Bukiewicz-Szul.

Remote Mars Yard 2017

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 12-06-2017
Remote Mars Yard 2017

Liceum Ogólnokształcące nr XVII, jako jedna z 25 szkół, zostało zakwalifikowane do Ogólnopolskiego Konkursu Remote Mars Yard 2017 (ReMY 2017). Konkurs polegał na przeprowadzeniu symulacji misji marsjańskiej.

Koordynatorem oraz opiekunem drużyny była p. Anna Bukiewicz-Szul, która na drodze eliminacji w szkolnym quzie z wiedzy astronomiczno-astronautycznej, wyłoniła reprezentację Szkoły-drużynę C. 
W skład grupy weszli: 
Patryk Szynkiewicz (1A)- lider, naukowiec, geolog
Mateusz Dudzikowski (2C)- inżynier, specjalista od systemów łazika i jazdy
Konrad Hajduga (2C)- inżynier, specjalista od wyznaczania trasy i nawigacji 
Gabriela Wojciechowska (1D)- naukowiec, astrobiolog
Artur Sarna (1C) - naukowiec, astrobiolog
Jakub Krasicki (1C)- inżynier, specjalista od wyznaczania trasy i nawigacji.

Wielki Koncert Kresowy za nami

autor: A.Popiołek,data: 12-06-2017
Wielki Koncert Kresowy za nami W dniach 9-10.06.2017 na Rynku Wrocławskim odbył się Wielki Koncert Kresowy VIII edycji akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Na piątkowym Koncercie Galowym zorganizowanym przez TVP Wrocław oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu obecni byłi: Pan prezydent Rafał Dutkiewicz, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Pan Tadeusz Samborski, Dolnośląski Kurator Oświaty Pan Roman Kowalczyk oraz Jego Eminencja Kardynał Henryk Gulbinowicz. Naszą szkołę na koncercie reprezentował poczet sztandarowy pod kierunkiem Pana Stanisława Skotnego oraz opiekunka akcji Pani Aneta Popiołek.

9 VI 2017 r. kl. 1D wzięła udział w projekcie Opieka nad tablicą Solidarności przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu

autor: R.Pieńkowski,data: 12-06-2017
9 VI 2017 r. kl. 1D wzięła udział w projekcie Opieka nad tablicą Solidarności przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu
Wieloletnią już tradycją Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu jest opieka nad tablicą Solidarności przy ul. Grabiszyńskiej w pobliżu dawnej zajezdni MPK. 9 czerwca 2017 r. – na kilkanaście dni przed zakończeniem roku szkolnego zjawiła się tu klasa 1D z wychowawczynią prof. Beatą Kryjom oraz prof. Robertem Pieńkowskim – koordynatorem projektu. Młodzież posłuchała najpierw o historii zajezdni i jej związkach z Solidarnością. Obecna jej funkcja jest zupełnie inna niż pierwotnie. W 1892 r. pojawiły się w tym miejscu elektryczne tramwaje, a w 1965 r. autobusy. Z zajezdnią autobusową MPK związane są jednak wydarzenia, które zachęciły XVII-tkę do objęcia swoim patronatem właśnie tego miejsca. To tu narodziła się wrocławska i dolnośląska Solidarność, która odegrała kluczową rolę w obaleniu komunizmu i odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1989 r. Po historycznym wstępie Roberta Pieńkowskiego młodzież energicznie zabrała się za porządki wokół tablicy, gdyż wdzięczność dla odwagi i poświęcenia wrocławskich robotników w sierpniu 1980 roku zobowiązuje by miejsce było idealnie zadbane. Po zakończeniu porządków młodzież w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku mogła dzięki uprzejmości dyrektora Centrum Historii Zajezdnia Marka Mutora zwiedzić historyczną zajezdnię w obecnej muzealnej roli, która prezentuje historię powojennego Wrocławia oraz NSZZ Solidarność. Po wystawie oprowadził działacz Solidarności - nauczyciel historii w XVII LO Robert Pieńkowski. Fotogaleria>>

III miejsce - Gra „Aloha War” zespół z Liceum Ogólnokształcącego nr XVII

autor: M.Hajder,data: 11-06-2017
III miejsce - Gra „Aloha War” zespół z Liceum Ogólnokształcącego nr XVII Reprezentacja naszej szkoły w składzie Natalia Stempin, Grzegorz Jacewicz 2D, Jakub Wiglusz 2F zajęła III miejsce w konkursie w kategorii gra planszowa w V edycji projektu "Mój pierwszy biznes przed 20tką". Uczniowie zaprezentowali grę "Aloha War", którą stworzyli podczas warsztatów organizowanych przez WSB w roku szkolnym 2016/2017. Gra nawiązuje do mitologii hawajskiej jej celem jest zdobycie wulkanu i uzyskanie wpływów nad hawajskimi wyspami.

Szkolne obserwacje nieba na Wzgórzu Gajowickim (górce Pafawag)

autor: R. Konieczny,data: 11-06-2017
Szkolne obserwacje nieba na Wzgórzu Gajowickim (górce Pafawag)
W czwartek (8.06.2017) odbyły się  Szkolne Obserwacje Nieba, podczas których  można było obejrzeć detale Księżyca, Jowisza z 4 księżycami, Saturna z pierścieniami i widocznym księżycem Tytanem oraz niektóre obiekty głębokiego nieba.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 1A, 1B, 1C, 1E, 1F, 2B, 2C, 2D oraz 2F pod opieką p. A.Bukiewicz-Szul i p.R.Koniecznego. 
Obserwacje moderowali doświadczeni członkowie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.  
Uczniowie zaprosili także swoich przyjaciół i znajomych, ponadto do grona obserwujących chętnie dolączały osoby spacerujące w tym czasie po górce Pafawag.

BOOKCROSSING w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej

autor: R. Konieczny,data: 11-06-2017

BOOKCROSSING w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej 13 i 14 czerwca w bibliotece szkolnej
Przyjdź i zaangażuj się w niekonwencjonalną formę popularyzowania czytelnictwa. Możesz oddać swoją książkę po to, by ktoś mógł ją przeczytać i przekazać dalej.                   
Elżbieta Lisiak- koordynatorka akcji

MARIKA KLARMAN w finale XX edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”!

autor: Admin,data: 10-06-2017
MARIKA KLARMAN w finale XX edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”!

MARIKA KLARMAN została zakwalifikowana się do II etapu XX edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. W przesłuchaniach brało udział ponad dwustu wykonawców. Marika znalazła się wśród dziesięciu finalistów.  Gratulujemy!!!
Werdykt Jury>>

Zaproszenie na Galę Finałową trzeciej edycji konkursu WrOpenUp

autor: M.Niwelt,data: 08-06-2017
Zaproszenie na Galę Finałową trzeciej edycji konkursu WrOpenUp
Zespół LUCKY 17-teen
serdecznie zaprasza na Galę Finałową trzeciej edycji konkursu WrOpenUp.
Przyjdźcie nam pokibicować!
Gala odbędzie się w sobotę 10 czerwca 2017 r. w Kinie Nowe Horyzonty (sala nr 1)
przy ul.Kazimierza Wielkiego 19a - 21 we Wrocławiu
w godzinach od 10.00 do 13.00.
W programie:
Prezentacje prac konkursowych uczniów gimnazjów i liceów (w tym - naszej) - Dzień Różnorodności 2017.
Wyłonienie zwycięzców trzeciej edycji konkursu oraz wręczenie nagród.
Prezentacja zrealizowanych działań edukacyjnych
Trzymajcie za nas kciuki!
Zespół Lucky 17-teen z opiekunami Margeritą Niwelt i Barbarą Cieślą.

Zaproszenie na Wielki Koncert Kresowy 2017

autor: A.Popiołek,data: 07-06-2017
Zaproszenie na Wielki Koncert Kresowy 2017
W dniach 9-10.06 br. na Rynku Wrocławskim odbędzie się Wielki Koncert Kresowy bedący podsumowaniem przygotowań do VIII edycji akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Koncert pod patronatem: Jego Eminencji Kardynała Henryka Gulbinowicza, Prezydenta Wrocławia, Telewizji Polskiej oraz Kuratorium Oświaty jest patriotycznym spotkaniem uczniów dolnośląskich szkół, ich nauczycieli, rodziców, samorządowców - wszystkich ludzi dobrej woli, którzy od  ośmiu lat pomagają ratować polskie nekropolie - nasze narodowe dziedzictwo niszczejące za wschodnią granicą.
Serdecznie zapraszam  w imieniu organizatorów
Aneta Popiołek - opiekun akcji

DZIEŃ DZIECKA w LO nr XVII

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 06-06-2017
DZIEŃ DZIECKA w LO nr XVII

1 czerwca 2017 świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował imprezę składającą się z trzech niezwykłych konkurencji .Pomysłowość uczestników w kategorii STRÓJ i  BAJKA przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Jurorzy (p. Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz, p. Danuta Kowalczyk, p. Ewa Toporek-Niemczyk oraz Hanna Gamoń i Weronika Makul (kl.2E) sprawiedliwie oceniali.

fotorelacja>>>

Bezpłatne warsztaty programowania

autor: L.Skoczylas,data: 06-06-2017
Bezpłatne warsztaty programowania

W imiemiu organizatorów serdecznie zapraszam na otwarte, bezpłatne warsztaty programowania, które odbędą się w niedzielę 11.06.2017 r. w godz. 11.30-13.00  we Wrocławiu, ul. Leszczyńskiego 4 (sala nr 7, 4 piętro).
Zapisy przez formularz zapisowy lub przez e-mail (imię, nazwisko, wiek, grupa, nr kontaktowy) zapisy@giganciprogramowania.edu.pl (Ilość miejsc ograniczona).

Organizatorem jest szkoła Giganci Programowania, która od 2 lat zajmuje się prowadzeniem kursów programowania dla dzieci i młodzieży na najwyższym poziomie w odpowiednio dobranych grupach wiekowych począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż do ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej. Ich działalność obejmuje w tej chwili pięć miast: Wrocław, Warszawę, Gdańsk, Gdynię i Poznań.

Więcej informacji na temat warsztatów i kursów oraz regulamin znajdziecie na stronie internetowej

Lekcja muzealna w Muzeum "Pana Tadeusza"

autor: E.Cwynar,data: 05-06-2017
Lekcja muzealna  w Muzeum
2 czerwca 2017 r. uczniowie klasy 2A wraz z wychowawczynią p. Edytą Cwynar uczestniczyli w lekcji muzealnej w  Muzeum "Pana Tadeusza". Młodzież nie tylko poznawała ciekawostki związane z epopeją, próbowała odczytać rękopis, ale także dyskutowała, podając rzeczowe argumenty, czy "Pan Tadeusz" powinien być lekturą szkolną.

Wyjście do Parku Szczytnickiego i Planetarium

autor: A.Popiołek,data: 05-06-2017
Wyjście do Parku Szczytnickiego i Planetarium
26 maja 2017 r., w słoneczny piątek udaliśmy się  razem z panią Profesor Anetą Popiołek do Parku Szytnickiego oraz Planetarium Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Nasza grupa liczyła 19 osób, a wśród uczestników wyjścia byłi uczniowie z klasy 1A oraz 2A. Celem naszego spotkania było przygotowanie materiałów w postaci zdjęć, filmów oraz własnych obserwacji aby przygotować prezentację dla naszych rówieśników z Irlandii. O godzinie 9:30 zebraliśmy się pod Iglicą, podzieliliśmy się na ustalone przez nas wcześniej 4-osobowe podgrupy i od razu przystąpiliśmy do działania. W skład naszego zespołu wchodzili: Wiktoria Lebiodzik, Daria Krzyśków, Faustynka Milińska oraz Marek Kalitan. Wykonaliśmy kilka zdjęć i ujęć grupowych po czym ruszyliśmy w stronę parku. 

film
prezentacja

Wywiadówka przed zakończeniem roku szk. 2016/2017

autor: Admin,data: 04-06-2017
Wywiadówka przed zakończeniem roku szk. 2016/2017

W najbliższą środę 7 czerwca 2017 r. o godz. 17.00 odbędą się wywiadówki przed zakończeniem roku szkolnego 2016/2017.  Zapraszamy Rodziców uczniów wszystkich klas na zebrania z wychowawcami, na których będziecie mogli Państwo poznać propozycje ocen rocznych z poszczególnych przedmiotów. 

Będzie również okazja do dokonania wpłaty na fundusz Rady Rodziców u wychowawcy bądź w sekretariacie uczniowskim- sala 107 A. 
Gorąco zapraszamy na ostatnią w tym roku szkolnym wywiadówkę. 
Przydział sal na wywiadówki>> 
Ważne terminy dotyczące zakończenia roku szkolnego>>

Szkolne Obserwacje Nieba - przeniesione na czwartek 08.06.2017

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 02-06-2017
Szkolne Obserwacje Nieba - przeniesione na czwartek 08.06.2017
Szanowni Państwo,
W najbliższy czwartek (8.06.2017) LO nr XVII organizuje Szkolne Obserwacje Nieba, podczas których będzie można oglądać detale Księżyca, Jowisza z 4 księżycami, Saturna oraz niektóre obiekty głębokiego nieba, jak mgławice, galaktyki, etc. 
Spotykamy się pod Szkołą o godzinie 21:00, skąd wspólnie przejdziemy na miejsce obserwacji (wzgórze Gajowickie, Pafawag). Obserwacje mogą potrwać do północy.
Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu, proszeni są o wpisanie się na listę u p. Anny Bukiewicz-Szul. Najbardziej wytrwali uczniowie będą zwolnieni z pierwszej lub dwóch pierwszych lekcji w dniu następnym (jedynie za za zgodą nauczyciela prowadzącego). Na obserwacje należy zabrać ciepłą odzież. W przypadku braku pogody, obserwacje przenosimy na dzień kolejny, na tej samej zasadzie. Obserwacje moderowali będą doświadczeni członkowie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.  Zapraszamy do udziału w Szkolnych Obserwacjach Nieba Dyrekcję, nauczycieli, uczniów oraz rodziny czy znajomych. 

ROZDANIE ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI

autor: B.Multan,data: 01-06-2017
ROZDANIE ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI
W piatek- 30 czerwca 2017 r. nastąpi przekazanie absolwentom LO nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu świadectw dojrzałości. Świadectwa wręczane będą w gabinecie 205 w obecności Dyrektora Szkoły p. Małgorzaty Iwankiewicz, wicedyrektorów i wychowawcy klasy.
Harmonogram wręczania świadectw dojrzałości Absolwentom klas:
godz. 09.30 - 3A
godz. 10.00 - 3B
godz. 10.30 - 3C
godz. 11.00 - 3D
godz. 11.30 - 3E
godz. 12.00 - 3F
godz. 12.30 - 3G
Po świadectwo dojrzałości należy zgłosić się w stroju odświętnym!
Świadectwa maturalne oraz informacje o wynikach absolwentów z lat ubiegłych można będzie odebrać w sekretariacie uczniowskim od godz. 9.00

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

autor: Admin,data: 01-06-2017
Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka  Uczniom LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej  - naszym Szkolnym Dzieciom - najserdeczniejsze życzenia spełnienia wszystkich marzeń
składa Dyrektor Szkoły

Niech w Siedemnastce zawsze trwa Dzień Dziecka!

Przedwakacyjna Cenzurka!

autor: J.Nogaj,data: 01-06-2017
Przedwakacyjna Cenzurka! Cenzurka Nr 6 2016/2017 [60] Maj/Czerwiec

Pozdrowienia z obozu naukowego "Chorwacja 2017"

autor: L.Grochocka,data: 31-05-2017
Pozdrowienia z obozu naukowego

Uczestnicy obozu naukowego przesyłają pozdrowienia z Chorwacji.

30 maja 2017 r. klasa 1 A w Muzeum Narodowym poznawała dzieła sztuki i „dotykała” historii

autor: R.Pieńkowski,data: 31-05-2017
30 maja 2017 r. klasa 1 A w Muzeum Narodowym poznawała dzieła sztuki i „dotykała” historii

30 maja 2017 r. w ramach projektu „Szkoła w mieście” klasa 1A wybrała się pod opieką Pani Janiny Pieńkowskiej do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. W muzeum otrzymaliśmy wygodne poduszki, na których można było swobodnie usiąść w każdym zwiedzanym pomieszczeniu i wsłuchiwać się w historie, które były nam prezentowane. Było to miłe, ponieważ łatwiej można się było skupić na omawianych przez panią przewodnik dziełach. Naszą wycieczkę po Muzeum Narodowym rozpoczęliśmy od poznania historii sztuki średniowiecza. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji oraz poznaliśmy wybitnych twórców tej epoki. Zaprezentowano nam różne formy sztuki, jednak najwięcej uwagi skupiliśmy na rzeźbie i malarstwie. Najbardziej do gustu przypadła całej klasie gotycka nastawa ołtarzowa, która prezentowała się bardzo efektownie wraz z postaciami świętych, których historie życia mogliśmy poznać. Całe wyjście bardzo nam się podobało. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska na własne oczy prawdziwe dzieła sztuki, co według nas jest najlepszym sposobem na naukę i poznawanie historii.

Faustyna Milińska, klasa 1A

Mistrzostwa Szkoły w ratownictwie i pierwszej pomocy przed medycznej

autor: J.Dudzic,data: 30-05-2017
Mistrzostwa Szkoły w ratownictwie i pierwszej pomocy przed medycznej 29 maja 2017 r. przeprowadzono ostatni etap Mistrzostw Szkoły w ratownictwie i pierwszej pomocy przed medycznej. Cały cykl Mistrzostw był realizowany w dwóch turach. Pierwsza- teoretyczna,  eliminacje były realizowane  podczas godzin lekcyjnych. Druga tura - praktyczna; to zasadnicza część Mistrzostw. 

Srebro dla koszykarzy w turnieju STREETBALLA (w ramach Licealiady)

autor: M.Popowczak,data: 29-05-2017
Srebro dla koszykarzy w turnieju STREETBALLA (w ramach Licealiady)
W dniu 27 maja 2017 r. Nasi koszykarze zdobyli 2 miejsce w dolnośląskim finale Licealiady w ssreetballu. Turniej odbył się na Polach Marsowych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu podczas Festynu Sportowo-Rekreacyjnego „Przewietrz się na Olimpijskim”.

"Arboretum" - lekcja przyrody w Ogrodzie Botanicznym

autor: D.Kowalczyk,data: 26-05-2017
W piątek, 12.05.017 uczniowie klasy 2E pod opieką Pani Danuty Kowalczyk mieli okazję odwiedzić Ogród Botaniczny. Podopieczni podziwiali niezwykle bogate zasoby roślinne, a także zgłębiali wiedzę na ich temat. Poprzez naukę w formie zabawy, a mianowicie poszukiwań wymienionych na liście gatunków, uczniowie przyswoili sporo nowych informacji. Nie obyło się również bez licznych sesji fotograficznych na tle malowniczego ogrodu, którym sprzyjała piękna tego dnia pogoda. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że wyjście te na długo zapisze się w pamięci wszystkich uczestników.  galeria zdjęć>>
 
                                                                             relacja Anity - uczennicy klasy 2E 

Flora i fauna wód - lekcja przyrody w ZOO

autor: D.Kowalczyk,data: 26-05-2017
Flora  i fauna wód - lekcja przyrody  w ZOO

W piątek, 19 maja, w ramach lekcji przyrody i  projektu "Szkoła w mieście" razem z panią Danutą Kowalczyk wyszliśmy do ZOO. Naszym zadaniem było poznanie fauny i flory wód. Naszą uwagę zwróciło w szczególności Odrarium, które pokazało nam, jak bogata w życie jest rzeka przepływająca przez nasze miasto. Poznaliśmy pH wody, w której żyją poszczególne ryby, a także gady i ssaki żyjące w wodzie. Największą atrakcją wyjścia były jednak małe lemury katta oraz kózki, które w zoo przyszly na świat wiosną. Mamy nadzieję, ze takich wyjść będzie więcej, ponieważ pomimo humanistycznego profilu naszej klasy z chęcią poznajemy przyrodnicze aspekty życia.

                                                                                                      relacja Hani - uczennicy klasy 2E 

[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII