LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  21 / 05 / 2018 „Samo posiadanie biblioteki nie czyni człowieka uczonym”- Gotthold E. Lessing
STRONA GŁÓWNA
                          

Przyjmujemy zgłoszenia na sprawdzian uzdolnień kierunkowych do KLASY TEATRALNEJ na rok szkolny 2018/2019!!!

autor: Admin,data: 21-04-2018
Przyjmujemy zgłoszenia na sprawdzian uzdolnień kierunkowych do KLASY TEATRALNEJ na rok szkolny 2018/2019!!!

Zapraszamy Gimnazjalistów, którzy chcą doskonalić swoje talenty aktorskie i piosenkarskie!
W dniach od 2  do 14  maja 2018 r. można składać pisemne zgłoszenia na sprawdzian uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej.  
Klasa teatralna stworzona została dla uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą sztuką wyrażoną przez teatr i muzykę. Opracowany został program innowacji pedagogicznej obejmujący dykcję, warsztaty  teatralne i muzykę. Realizacja programu stwarza warunki do nabycia przez młodzież wiedzy i umiejętności z zakresu teatru i muzyki oraz ekspozycji, promocji własnych osiągnięć, kształtowania kompetencji interpersonalnych, kreatywności i poczucia własnej wartości.
Zajęcia teatralne prowadzone są na profesjonalnej scenie przez artystów scen wrocławskich oraz muzyka i kompozytora. Cennym doświadczeniem dla młodzieży uczęszczającej do klas teatralnych jest możliwość występu na scenach teatrów zawodowych, udział w  warsztatach teatralnych, lekcjach teatralnych w Teatrze Muzycznym Capitol oraz spotkaniach z aktorami i reżyserami.  

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej odbędzie się w dwóch terminach: 17 i 18 maja 2018 r. (początek przesłuchań o godz. 16.00)
- Lista zgłoszonych na przesłuchania w dniu 17.05.2018>>
- Lista zgłoszonych na przesłuchania w dniu 18.05.2018>>

Zgłoszenie na sprawdzian uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej>>
Zasady naboru do klasy teatralnej>>

Nieczynny bufet szkolny 21 maja br.

autor: Admin,data: 18-05-2018

W najbliższy poniedziałek 21 maja 2018 r. bufet szkolny będzie nieczynny. Proszę uczniów korzystających z posiłków w bufecie o przygotowanie  tzw. drugiego śniadania.

Organizacja zajęć w szkole podczas Egzaminu Maturalnego 2018

autor: Admin,data: 21-04-2018
Organizacja zajęć w szkole podczas Egzaminu Maturalnego 2018

W dniach 4, 7 i 8 maja 2018 r. w czasie trwania pisemnych egzaminów maturalnych uczniowie klas 1 i 2 nie mają zajęć szkolnych. Zajęcia dla nich rozpoczynają się w środę 9 maja br. według nowego planu lekcji.
W okresie 27 kwietnia - 11 maja br. zajęcia WF w sali gimnastycznej odbywać będą się na boisku szkolnym. 
Lekcje w salach na III piętrze w okresie 9-24 maja br. zostaną przeniesione do innych sal. 
Zamiana sal na czas egzaminu maturalnego>>
Podczas trwania egzaminu maturalnego w dniach 9-24 maja br. wyłączone będą szkolne dzwonki.

MATURZYSTOM życzymy światłego umysłu podczas egzaminów!

27 kwietnia 2018 roku zabrzmiał ostatni dzwonek dla tegorocznych Absolwentów LO nr XVII!

autor: Admin,data: 10-05-2018
27 kwietnia 2018 roku zabrzmiał ostatni dzwonek dla tegorocznych Absolwentów LO nr XVII!

W piątkowe przedpołudnie 27 kwietnia 2018 r. po trzech latach wytężonej pracy, Absolwenci LO nr XVII im. A. Osieckiej otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły (z trzech lat nauki) uzyskała uczennica klasy teatralnej JULIA MACIUSZEK, która otrzymała statuetkę i dyplom PRIMUS INTER PARES 2018 
Wśród klas maturalnych najwyższą średnią ocen uzyskała klasa teatralna 3E, zaś najlepszą frekwencję osiągnęła klasa anglojęzyczna 3A.
Podczas uroczystości w auli Prymusi oraz wyróżnieni uczniowie odebrali zasłużone dyplomy i nagrody. Serdeczne i motywujące słowa wraz z najlepszymi życzeniami na dalszą drogę skierowała do uczniów Dyrektor Szkoły Małgorzata Iwankiewicz, zaś Maturzyści podziękowali całej społeczności szkolnej. Uroczystość uświetnił występ Chóru LO nr XVII oraz spektakl taneczno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy drugiej teatralnej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życzyli starszym kolegom powodzenia i dobrych wyborów w życiu. Uroczystość prowadzili Wiktoria Lebiodzik i Marek Homik, a nad całością czuwała opiekunka Samorządu Uczniowskiego p. Ewa Toporek-Niemczyk.
Wyróżnieni Maturzyści>>
Gratulujemy Absolwentom i życzymy wielu sukcesów w dalszych etapach kształcenia i w życiu w ogóle!
Zdjęcia Dominiki Dargacz>>

Udział Siedemnastki w projekcie: „Matematyka szkołą krytycznego i kreatywnego myślenia”- edycja III- 7-11.05.2018 r.

autor: D.Kowalczyk,data: 21-05-2018
Udział Siedemnastki w projekcie: „Matematyka szkołą krytycznego i kreatywnego myślenia”-  edycja III-  7-11.05.2018 r.

W dniach 7-11.05.2018 r. 27-tu uczniów z klasy 2C naszego liceum wzięło udział w trzeciej edycji „Szkoły Myślenia” organizowanej w Instytucie Informatyki UWr. Uczniowie pracowali codziennie od 9-17. 
Plan dnia to: sprawdzian, wykład, czas na pracę własną; przygotowanie się do ćwiczeń- rozwiązywanie listy  zadań, ćwiczenia i konsultacje. Ten kurs miał zachęcić niektórych uczestników do studiowania informatyki lub innych nauk ścisłych. Uczniowie poznali m.in.: teorię Ramseya, zasadę szufladkową, teorię niezmienników , indukcję matematyczną inaczej niż w szkole. Codziennie rano , od drugiego dnia zajęć, pisali sprawdzian z zadań z dnia poprzedniego. Uczniowie, którzy zaliczyli choć jeden z nich otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie, za dwa można było uzyskać 1 pkt ECTS na studia, a za trzy pamiątkową koszulkę. 

Największy sukces odnieśli Natalia Sienkiewicz i Jakub Teresiński.
Udział uczniów w projekcie koordynowała p. Danuta Florek

Zajęcia z siatkówki plażowej i streetballa na obiektach AWF we Wrocławiu

autor: M.Popowczak,data: 21-05-2018
Zajęcia z siatkówki plażowej i streetballa na obiektach AWF we Wrocławiu

16 maja 2018 r. młodzież Naszej szkoły uczestniczyła w warsztacie praktycznym zorganizowanym przez pracowników Katedry Zespołowych Gier Sportowych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w ramach współpracy LO XVII z uczelnią. Podczas zajęć ruchowych uczniowie mogli przypomnieć lub poznać przepisy gier: siatkówki plażowej i streetballa w naturalnych warunkach ich realizacji (na boiskach piaszczystych i tartanowych). Ponadto uczniowie mogli opracować strategię działań w grze przygotowując się do najbliższych, międzyszkolnych zawodów sportowych.  

VI Seminarium Samorządów Uczniowskich

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 16-05-2018
VI Seminarium Samorządów Uczniowskich Po raz kolejny uczestniczyliśmy w Seminarium Samorządów Uczniowskich zorganizowanym przez Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych przy ul. Hauke Bosaka 21 we Wrocławiu. Tematem przewodnim seminarium w roku szkolnym 2017/18 była Edukacja patriotyczna w szkole. LO nr XVII reprezentowały uczennice z kl.1A: Wiktoria Zuberek, Natalia Sokołowska, Patrycja Duda i Paulina Noskowicz.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Ewa Toporek-Niemczyk

W środę 16 maja 2018 r. odbędą się wywiadówki oraz konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów

autor: Admin,data: 16-05-2018
W środę 16 maja 2018 r. odbędą się wywiadówki oraz konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów W środę 16 maja br. o godz. 17.00 odbędą się wywiadówki śródsemestralne. Zapraszamy Rodziców uczniów wszystkich klas na zebrania z wychowawcami, na których będziecie mogli Państwo otrzymać szczegółowe informacje dotyczące postępów w nauce i frekwencji Waszych dzieci. 
Po wywiadówkach zapraszamy na konsultacje  z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach 17.30 – 19.00 (w miarę potrzeby dłużej).
Gorąco zapraszamy. 
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>

KONKURS ZUNGENBRECHER

autor: K.Zielińska,data: 14-05-2018
KONKURS ZUNGENBRECHER 20 kwietnia 2018r. odbył sie w naszej szkole w ramach Dnia Niemieckiego KONKURS "ZUNGENBRECHER". Wzięlo w nim udział 9 uczniów z klas pierwszych i drugich,

Klub Książki na gali rozdania Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2018!

autor: J.Nogaj,data: 14-05-2018
Klub Książki na gali rozdania Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2018!

Gala finałowa odbyła się w sobotni wieczór 12 maja w Teatrze Capitol. Oczywiście nie mogło zabraknąć na niej osób szczególnie zainteresowanych literaturą, czyli członków szkolnego KLubu Książki, działającego w bibliotece szkolnej. Było nam niezmiernie miło uczestniczyć w tym niezwykłym kulturalnym wydarzeniu. Przed ogłoszeniem werdyktu, prezentowane były w sposób mistrzowski, bo przez znanych aktorów, wiersze wszystkich nominowanych do nagrody. Był to wzruszający spektakl poetycki - piękna kompozycja tańca, muzyki, obrazu i słowa.
Zwycięzcami tegorocznego Silesiusa zostali:

- w kategorii Książka Roku Jerzy Jarniewicz, Puste noce (Biuro Literackie),
- w kategorii Debiut Agata Jabłońska, Raport wojenny (Biuro Literackie).
- laureatem nagrodzonym za całokształt pracy twórczej został Bohdan Zadura.

Sobotnie poetyckie spotkanie w Capitolu jest okazją do przypomnienia projektu Szkoła z poezją z 2012 roku, który powstał z inicjatywy Biura Literackiego i był skierowany do uczniów wrocławskich szkół średnich. Celem akcji było propagowanie czytelnictwa oraz zainteresowanie współczesną literaturą. W ramach projektu w naszej bibliotece gościliśmy m. in. właśnie Jerzego Jarniewicza, Bohdana Zadurę, a także nominowane do tegorocznego Silesiusa Julię Fiedorczuk i Martę Podgornik.

Szkoła z poezją 2012 r.>>

2018 rokiem Zbigniewa Herberta

autor: L.Grochocka,data: 14-05-2018
2018 rokiem Zbigniewa Herberta

Biblioteka szkolna  zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej życiu i twórczości poety, eseisty i dramaturga - Zbigniewa Herberta. Rok 2018 został ogłoszony przez Sejm rokiem Zbigniewa Herberta. To hołd złożony twórcy cyklu poetyckiego „Pan Cogito”, w związku z przypadającą w tym roku 20. rocznicą śmierci. „W epoce kryzysu wartości i głębokiego zwątpienia Zbigniew Herbert zawsze stał po stronie zasad:  w sztuce – kanonu piękna, w życiu – kodeksów etycznych, jasno rozróżniających pojęcia dobra i zła. Był uosobieniem wierności – samemu sobie i słowu. […]” Przestrzegał: „Naród, który traci pamięć, traci sumienie”.

Na wystawie, oprócz poezji i książek biograficznych, prezentujemy rysunki Herberta podpisane cytatami z jego twórczości, które powstały podczas licznych podróży artysty. Robione na gorąco szkice służyły poecie jako notatki. Nam dają jedyną w swoim rodzaju możliwość spotkania z jego spojrzeniem na świat.

Zapraszamy na wystawę!

Półka bookcrossingowa w naszej szkole!

autor: J.Nogaj,data: 14-05-2018
Półka bookcrossingowa w naszej szkole!

Początek maja to oczywiście matury, ale nie tylko. Od wielu lat obchodzimy w tych dniach święta biblioteczne: 8 maja Dzień bibliotekarza i bibliotek, a w dniach 8-15 maja Tydzień bibliotek. Świętowanie to ma na celu promocję czytania i bibliotek, a także podkreślanie ich roli w poprawie jakości życia i edukacji. Tegoroczne hasło Tygodnia bibliotek brzmi: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA, czyli dosłownie nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie i nieograniczony dostęp do książek. 

Szczęśliwie złożyło się, że właśnie podczas tegorocznego Tygodnia bibliotek z  inicjatywy Pani Dyrektor Małgorzaty Iwankiewicz powstała w naszej szkole PÓŁKA BOOKCROSSINGOWA, która znajduje się na parterze, w przytulnie zaaranżowanym nowym kąciku dla uczniów. Zgodnie z ideą bookcrossingu każdy, kto ma w domu przeczytane, niezniszczone i reprezentujące dobrą literaturę książki i chce przekazać je w ręce innych czytelników, może pozostawić je na tej półce. Znajdujące się na niej książki można wziąć do domu, a po ich przeczytaniu przekazać dalej, zostawiając w tym samym lub innym, wyznaczonym do tego miejscu (np. skrzynki bookcrossingowe w mieście).

Półkę bookcrossingową, podobnie jak kolorowe krzesełka i stoliki, znajdujące się w tym kąciku, sprezentował Pan Andrzej Lencewicz, ojciec naszej uczennicy. Dziękujemy!

Klimatyczny kącik rekreacyjny na 3 piętrze!

autor: Admin,data: 10-05-2018
Klimatyczny kącik rekreacyjny na 3 piętrze!

Drodzy Uczniowie!
Na 3 piętrze  we wnęce  od pewnego czasu funkcjonuje nowa przestrzeń rekreacyjna. Fotele, w których możecie odpoczywać, stoły i krzesła, przy których możecie pogawędzić lub popracować, zostały zakupione ze środków Rady Rodziców. W czasie wakacji planowane jest dodatkowe przyozdobienie tej przestrzeni. Niech ten klimatyczny kącik z pięknym widokiem na stary dąb i park służy Wam jak najlepiej. Dbajcie o niego, bo jest to nasze wspólne dobro, na które pracowali Wasi Rodzice.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej osoby internowane i więzione w stanie wojennym w więzieniu przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu

autor: R.Pieńkowski,data: 08-05-2018
Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej osoby internowane i więzione w stanie wojennym w więzieniu przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu
7 maja 2018 r. odbyła się uroczysta ceremonia odsłonięcia tablicy pamiątkowej na murze Zakładu Karnego nr 1 przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu, która upamiętnia działaczy NSZZ Solidarność, ugrupowań niepodległościowych i innych ugrupowań opozycyjnych internowanych i więzionych przez władze PRL w tym więzieniu. Elementem uroczystości był najpierw koncert Chóru Dziecięcego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I St. we Wrocławiu oraz uroczysta Msza Święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Abp Józefa Kupnego w pobliskim kościele pw. św. Bonifacego. Po mszy uczestnicy przeszli z kościoła pod mur więzienny przy ul. Reymonta, gdzie w asyście Kompanii Honorowej WP oraz Służby Więziennej odbyło się odsłonięcie i poświęcenie tablicy. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, który odczytał list w imieniu Premiera Mateusza Morawieckiego, Kazimierz Kimso -  Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk, Roman Kowalczyk - Dolnośląski Kurator Oświaty oraz były Minister Obrony Narodowej, poseł RP Antoni Macierewicz. Liceum Ogólnokształcące nr XVII reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Maciej Szwaba (absolwent), Paulina Szlachcic i Joanna Gaj z kl. 2E oraz Natalia Kowalewska z kl. 1F pod opieką Roberta Pieńkowskiego i Stanisława Skotnego.

Ogólnopolski Dzień Geografa oraz Światowy Dzień Ziemi na Uniwersytecie Wrocławskim.

autor: R. Konieczny,data: 28-04-2018
Ogólnopolski Dzień Geografa oraz Światowy Dzień Ziemi na Uniwersytecie Wrocławskim.

20 kwietnia 2018r. uczniowie klasy 2C o profilu mat-fiz-inf pod opieką R.Koniecznego skorzystali z tradycyjnego już zaproszenia Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego na obchody Ogólnopolskiego Dnia Geografia i Światowego Dnia Ziemi.
Młodzież miała okazję uczestniczyć w wykładzie: Czym jest dziś geografia? Nowe kierunki (dr hab. Agnieszka Latocha)
Dzięki uprzejmości pracowników Instytutu Geografii klasa 2C zwiedziła wystawy Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. (Wystawę  Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego, wystawę historycznych fotografii z okazji 80-lecia pierwszej polskiej wyprawy naukowej na Grenlandię oraz stałą wystawę: Nauka i Nauczanie na Uniwersytecie Wrocławskim).

Podsumowanie warsztatów WrOpenUp w roku 2018

autor: M.Niwelt,data: 27-04-2018
Podsumowanie warsztatów WrOpenUp w roku 2018

Warsztaty odbywały się w soboty w godzinach 10:00 - 14:00 według następującego schematu:
03 marca 2018 - kompetencja międzykulturowa - siedziba firmy HP przy pl. Dominikańskim
17 marca 2018 - zarządzanie projektem - siedziba firmy Credit Suisse w budynku Grunwaldzki Centre.
21 kwietnia 2018 - sztuka prezentacji - siedziba firmy IBM ul. Muchoborska
Zajęcia cieszyły się dużą popularnością wśród naszych uczniów - każdorazowo w warsztatach uczetniczyło 25-35 osób! Najliczniej reprezentowane byly klasy 1D, 1C oraz 3B.
Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznych warsztatach WrOpenUp za zaangażowanie.
Koordynator projektu - Margerita Niwelt
foto z albumu Sylwii Cieślik
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tegorocznych warsztatów >>>tutaj 

Promocja LO nr XVII w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej

autor: J.Nogaj,data: 27-04-2018
Promocja LO nr XVII w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej

25 kwietnia 2018 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej odbyło się seminarium pod hasłem Kocham książki: (DO)WOLNOŚĆ czytania. Rozmawialiśmy o poezji, pasjach i fascynacjach literackich, o naszych wyborach czytelniczych i motywach czytania oraz pisania, o tym co nam daje czytanie, podyskutowaliśmy o książkach i ich adaptacjach filmowych.  

Jednym z punktów spotkania była prezentacja dotycząca LO nr XVII. Jolanta Nogaj – bibliotekarka - omówiła działalność naszej biblioteki szkolnej oraz przedstawiła projekty artystyczne realizowane w Siedemnastce. Natomiast Joanna Gaj i Kacper Siekirka z drugiej klasy teatralnej śpiewająco zinterpretowali ponadczasowe poetyckie teksty Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Andrzeja Sobczaka. 

Zdjęcia (źródło: www. faceboook.com/DolnoslaskaBibliotekaPedagogiczna)

Oliwia Kramarz wyróżniona na Międzyszkolnym Konkursie Literackim w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-04-2018
Oliwia Kramarz wyróżniona na Międzyszkolnym Konkursie Literackim w języku angielskim Troje uczniów LO nr XVII im. A.Osieckiej we Wrocławiu: Aleksandra Kopala, kl. 3A, Oliwia Kramarz, kl. 3A oraz Mikołaj Werwiński, kl. 1A wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie na Małą Formę Literacką Being ...Agatha Christie organizowanym przez LO Nr III we Wrocławiu we współpracy z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej oraz nauczycielami LO nr VIII  we Wrocławiu. Oliwia Kramarz, uczennica pani Małgorzaty Kowal, otrzymała wyróżnienie w trzynastej edycji tego prestiżowego konkursu.
Serdecznie gratulujemy.

Inauguracja współpracy LO nr XVII z Dolnośląską Szkołą Wyższą

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 25-04-2018
Inauguracja współpracy LO nr XVII z Dolnośląską Szkołą Wyższą 24 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu na wykład otwarty amerykańskiej artystki i antopolog, Jean Hoenninger, pod tytułem „Zapomniane krajobrazy” (Landscapes of oblivion), w ramach którego pokazała polityczny wymiar sztuki na przykładzie swojego projektu i wystawy zdjęć o tym samym tytule. Wykład był w całości w języku angielskim, a nasi uczniowie mogli czynnie w nim uczestniczyć poprzez zadawanie pytań prelegentce i wyrażanie swoich opinii na temat ich postrzegania sztuki. Dyrektor Międzynarodowego Instytutu Studiów nad Kulturą i Edukacją - prof. DSW dr hab. Hana Červinková miło przywitała naszą młodzież i nauczycieli oraz wyraziła nadzieję, że nasze Transgraniczne Spotkania będą dalej kontynuowane.
Na wykładzie byli obecni uczniowie z klas 1A, 1E, 1F, 2A i 2B wraz nauczycielkami języka angielskiego M. Palcewicz i J. Dolą-Niewiadomską
fotogaleria>>>

Wizyta w sądzie i areszcie śledczym

autor: P.Zołotajkin,data: 25-04-2018

   24 IV 2018 r. uczniowie klas trzecich (3A,3B,3E,3F) byli z wizytą w Sądzie Okręgowym i areszcie śledzczym. W pierwszej cząści spotkania pani sędzia wyjaśniła zasadu funkcjonowania sądów, opowiedziała o symbolach władzy sądowniczej,przypomniała zasady obowiązujące osoby pełnoletnie w życiu społecznym.

    W drugiej  weszliśmy na teren aresztu śledczego przy ul.Świebodzkiej.Tam konsekwencje łamania prawa przedstawił sędzia sądu karnego. Reguły panujące na terenie aresztu wyjaśnila pani major Służby Więziennej. Po terenie aresztu oprowadził nas wychowawca więzienny. Przedstawił w sposób  wyczerpujący realia życia tam osadzonych.

   W tan sposób uczniowie, jak sami stwierdzili, odbyli jedną z bardziej pżytecznych lekcji wiedzy o społeczeństwie.

Turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo LO XVII

autor: M.Popowczak,data: 24-04-2018
Turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo LO XVII

W 21 kwietnia 2018 r. odbył się turniej o Mistrzostwo LO XVII we Wrocławiu w tenisie stołowym.
Mistrzem szkoły w roku szkolnym 2017/2018 został Juliusz Wendelborn-Czerniejewski (2B).
2 miejsce zajął Paweł Dąbrowski (3F), a 3 miejsce uzyskała Michalina Luberańska (1E).

Klasa 1F Mistrzem LO XVII w siatkówce 3x3 chłopców

autor: M.Popowczak,data: 23-04-2018
Klasa 1F Mistrzem LO XVII w siatkówce 3x3 chłopców W 21 kwietnia 2018 r. odbył się mecz o Mistrzostwo LO XVII we Wrocławiu w siatkówce 3x3 pomiędzy klasą 1F a 2A. Drużyna z 1F wyrała mecz 2:0. 
Skład klasy 1F: Filip Patryło, Jakub Bajor, Tomasz Rześniowiecki.
Skład klasy 2A: Maksym Gach, Jan Hartl, Kamil Kowalczykiewicz.

Sukcesy Mariki Klarman, uczennicy klasy 2E

autor: E.Cwynar,data: 22-04-2018
Sukcesy Mariki Klarman, uczennicy  klasy 2E

O talencie wokalnym Mariki Klarman, uczennicy klasy teatralnej 2E pisaliśmy wielokrotnie, ciesząc się z jej sukcesów w różnych konkursach piosenki. Tym razem z radością  informujemy, że Marika spełnia się także na scenach teatralnych. Zimą mogliśmy oglądać ją na scenie Opery Wrocławskiej w spektaklu "Skrzypek na dachu", gdzie Marika grała Chavę, najmłodszą córkę Teviego Mleczarza. Obecnie znalazła się w obsadzie najnowszej sztuki muzycznej "Xięgi Schulza"w reżyserii Jana Szurmieja w Teatrze Polskim. Premiera odbędzie się w maju 2018r. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

 

Dzień Niemiecki 2018

autor: E.Kucharczyk,data: 22-04-2018

We wtorek 17 kwietnia został zorganizowany w naszej szkole Dzień Niemiecki. Tego dnia uczniowie mieli okazję brać udział w różnych konkursach i wykazać się wiedzą z danego obszaru:
- Quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych - w formie testu wyboru
- Konkurs - Mitologia germańska - w formie testu
- Konkurs filmowy - film w języku niemieckim i zadania do filmu, równieżw języku obcym.

Konkurs Ortograficzny "Meister der Rechtschreibung" - etap międzyszkolny

autor: E.Kucharczyk,data: 22-04-2018
Konkurs Ortograficzny

W dn.5 kwietnia 2018 w LO nr III odbył się Konkurs Ortograficzny „Meister der Rechtschreibung” – etap międzyszkolny. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2B: Juliusz Wendelborn, Milana Slobcowa i Jakub Krasicki.

Galeria zdjęć 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE NAUKI w LO nr XVII im. A. Osieckiej dla uczniów klas trzecich

autor: Admin,data: 21-04-2018
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE NAUKI w LO nr XVII im. A. Osieckiej dla uczniów klas trzecich Uroczysta akademia, na której zostaną wręczone świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody wyróżniającym się Absolwentom LO nr XVII im. A. Osieckiej odbędzie się w piątek 27 kwietnia 2018 r. w auli według harmonogramu: 
- godz. 9.50 - 11.30  (lekcja 3 - 4)  -  klasy 3A, 3B, 3C
- godz. 11.50  - 13.30 (lekcja 5 - 6)  - klasy 3D, 3E, 3F

Potem spotkania z wychowawcami w klasach w wyznaczonych salach (zobacz>>). 
Uwaga! 
Maturzyści przed odebraniem świadectwa ukończenia szkoły proszeni są o zwrot wypożyczonych książek z biblioteki szkolnej!

Dzień Angielski w szkole 2018

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 21-04-2018
Dzień Angielski w szkole 2018 Dnia 6.04.2018 odbył się Dzień Angielski, w skład którego weszły rozmaite konkurencje: były kalambury, popularne cytaty w języku angielskim, ponadto uczniowie mieli szansę wykazać się znajomością rozpoznawania miejsc i znanych postaci z obszaru anglojęzycznego. Ostatnią bardzo żywiołowa konkurencją był Dubbing na żywo polegający na ułożeniu dialogu do filmiku Do you speak English?
Oto zwycięzcy:
I. Kalambury: Ola Myśliwiec kl.1E
II. Famous people: Ania Sztucka, Natalia Baryluk kl.2E
III. Cytaty: Juliusz Wendelborn kl.2B
IV: Famous places: Jan Hartl, Ula Karch kl.1A      
V. Dubbing:
Marek Homik kl. 2E, Patrycja Szuszkiewicz kl.2D
Dziękujemy wszystkim uczestnikom.
Koordynatorki : Ewa Toporek-Niemczyk i Wioletta Ejlak-Borowiak
fotogaleria>>>

I miejsce MATEUSZA WOCHA w KONKURSIE FILOZOFII KLASYCZNEJ

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 21-04-2018
I miejsce MATEUSZA WOCHA w KONKURSIE FILOZOFII KLASYCZNEJ W III Edycji 2017/2018 w wojewódzkim etapie Konkursu Filozofii Klasycznej I miejsce zajął uczeń naszej szkoły, klasy 3 E - pasjonat filozofii Mateusz Woch.
Zwycięstwo Mateusza zostało uwieńczone indeksem na wybrany przez niego kierunek studiów na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Co wybierze Mateusz? Oczywiście filozofię!
Mateusz  Staraj się być mądrzejszy od innych, ale nie mów im tego (Pihilip Chesterfield)

Projekt Eratostenes - pomiar obwodu Ziemi

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 20-04-2018
Projekt Eratostenes - pomiar obwodu Ziemi
21 marca 2018 r. uczniowie klasy 1C brali ucział w Międzynarodowym Projekcie Eratosthenes Experiment, w którym dokonywali pomiaru obwodu Ziemi starożytną metodą. Zajęcia rozpoczęła nauczycielka fizyki i koordynatorka - Anna Bukiewicz-Szul, kiedy to przedstwiła uczniom szczegóły związane z pomysłem Eratostenesa oraz samym projektem. Uczniowie zbudowali układy pomiarowe, a następnie oczekiwali na moment, gdy Słońce znajdzie się w zenicie.
Zobacz galerię zdjęć z pracy uczniów: tutaj 

XXI Szkolne Warsztaty Astronomiczne - zgłoszenia

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 20-04-2018
XXI Szkolne Warsztaty Astronomiczne - zgłoszenia

Zapraszamy chętnych uczniów LO nr XVII do zgłaszania się do udziału w XXI Szkolnych Warsztatach Astronomicznych. Wiosenna edycja odbędzie się w dniach 15-18.V.2018 r. w Rezerwacie Ciemnego Nieba w Górach Izerskich, w schronisku Orle. Nasza Szkoła dumnie powróciła do pielęgnowanej niegdyś tradycji, kiedy to nasi uczniowie byli stalymi bywalcami Szkolnych Warsztatów Astronomicznych.

Zapisy: tutaj.  Fakt ten poszę zgłaszac również u nauczycielki fizyki Anny Bukiewicz-Szul

Relacja z Yuri’s Night 2018

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 19-04-2018
Relacja z Yuri’s Night 2018

12.04.2018 r. w LO nr XVII odbyła się impreza Yuri’s Night Wrocław 2018. W tym roku odkrywaliśmy kamienie milowe Człowieka w Kosmosie. Gość specjalny - Przemysław Rudź z Polskiej Agencji Kosmicznej uświetnił imprezę swoim wystąpieniem o lotach kosmicznych oraz misji Apollo 11. Uczniowie LO nr XVII oraz nauczycielka fizyki również odkryli inne kamienie milowe podczas swoich prezentacji. Impreza była bardzo udana. Pełna relacja oraz galeria zdjęć dostępna w rozwinięciu.

WYMIANA POLSKO- CZESKA W JĘZYKU ANGIELSKIM kwiecień 2018

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 19-04-2018
WYMIANA POLSKO- CZESKA W JĘZYKU ANGIELSKIM kwiecień 2018

W dniach 9 – 13.04.2018 odbył się IV etap wymiany polsko–czeskiej między LO nr XVII a Liceum w Pardubicach. Tematem przewodnim wspólnego projektu było szkolnictwo wyższe  w Republice Czeskiej i możliwości studiowania dla obcokrajowców. Językiem wymiany był język angielski . Odwiedziliśmy Uniwersytet w Hradcu Kralove, Pardubicach oraz byliśmy w Bibliotece Technicznej Uniwersytetu w Pradze. Ponadto braliśmy udział w międzynarodowych warsztatach kulturowych z młodzieżą czeską oraz grupą uczniów z Tajwanu. W wymianie wzięli udział uczniowie z klas: 1A, 1F, 3A oraz 3E. Nasza wizyta w Czechach była bardzo udana .
Koordynatorki : Mariola Palcewicz i Ewa Toporek – Niemczyk
fotogaleria>>>

Sukces Natalii Kowalewskiej z kl. 1F

autor: L.Grochocka,data: 18-04-2018
Sukces Natalii Kowalewskiej z kl. 1F

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 1F Natalia Kowalewska  zdobyła II miejsce w Konkursie Literackim organizowanym pod patronatem LO nr X i Muzeum Narodowego we Wrocławiu pod hasłem „Wzruszające, zwyczajne i niesamowite historie wrocławskich kamieniczek.” Konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych wchodzi w skład X edycji Wielkiej Nagrody Wrocławia - Magnum Praemium Wratislaviae. Jury stanęło przed trudnym wyborem, ponieważ z 37 nadesłanych prac, głównie opowiadań na temat wrocławskich kamieniczek, musiało wyłonić zwycięzców.
Tym bardziej cieszy nas miejsce na podium Natalii.

Opowiadanie zostanie opublikowane w majowo-czerwcowym wydaniu Cenzurki.

EMILIA DAWIEC FINALISTKĄ Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!

autor: Admin,data: 17-04-2018
EMILIA DAWIEC FINALISTKĄ Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!

EMILIA DAWIEC uczennica klasy 3E uzyskała w tegorocznej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego tytuł Finalistki, co wiąże się ze zwolnieniem z Egzaminu Maturalnego z języka polskiego i przyznaniem za wszystkie elementy tego Egzaminu po 100% oraz oceną celującą z tego przedmiotu na koniec roku.

Przygoda Emilki z literaturą rozpoczęła się w zeszłym roku, kiedy przystąpiła do Olimpiady po raz pierwszy i zakwalifikowała się do zawodów stopnia okręgowego.  Dzieląc czas na swoje rozległe zainteresowania artystyczno-sportowe i przygotowywanie się do matury postanowiła jeszcze raz spróbować swoich sił i tym razem, dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i kreatywności, pokonując niejednokrotnie utytułowanych już uczestników, zdobyła upragniony tytuł.

Serdeczne gratulacje składa w imieniu całej społeczności LO nr XVII Dyrektor Szkoły Małgorzata Iwankiewicz

Klub Książki - tym razem spotkanie poza szkołą

autor: J.Nogaj,data: 16-04-2018
Klub Książki - tym razem spotkanie poza szkołą

Członkowie Klubu Książki działającego w bibliotece szkolnej w sobotni wieczór 14 kwietnia wzięli udział  w pierwszej lekcji z cyklu "Zakazane lektury", która odbyła się we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Fragment jednej z najsłynniejszych książek reporterskich, czyli "Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego, przeczytał aktor Marcin Dorociński.

Zasadniczym tematem "Cesarza" są mechanizmy władzy totalitarnej, książka opisuje lata panowania i upadek etiopskiego dyktatora Hajle Sellasje. Reportaż Kapuścińskiego stał się świadectwem przeszłości, a także zjadliwą satyrą (o groteskowym odcieniu) na system. I to nie tylko na system obowiązujący w cesarstwie Hajle Sellasje, ale w każdym kraju kierującym się podobnymi zasadami ustrojowymi.

"Cesarza", jak i inne reportaże Ryszarda Kapuścińskiego znajdziecie w naszej bibliotece.
Zapraszamy!

Zdjęcie:http://wrocław.wyborcza.pl/wrocław

W VIII rocznicę katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem oddaliśmy hołd Ofiarom

autor: Admin,data: 15-04-2018
W VIII rocznicę katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem oddaliśmy hołd Ofiarom

10 kwietnia 2018 r. minęło 8 lat od wielkiej polskiej tragedii - katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej LECH KACZYŃSKI, Jego Żona Maria oraz 94 Obywateli Rzeczypospolitej: polityków, duchownych, wojskowych, urzędników państwowych i krewnych polskich oficerów zamordowanych 70 lat temu przez radzieckie NKWD. Z inicjatywy Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza odsłonięta została w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu tablica upamiętniająca Ofiary tragedii smoleńskiej oraz wizytę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2006 r. w naszej szkole, pod którą każdego roku w rocznicę katastrofy składane są wieńce i kwiaty.
We wtorek, 10 kwietnia br. w LO nr XVII im. A. Osieckiej odbyła się uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą, w której wzięły udział delegacje wrocławskiego Garnizonu Wojska Polskiego oraz przedstawiciele społeczności LO nr XVII, którym przewodziła Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz. Wartę Honorową przy tablicy wystawili podchorążowie z Akademii Wojsk Lądowych, obok których stanął szkolny poczet sztandarowy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypomnieli o wizycie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w naszej szkole w 2006 r. oraz podali okoliczności katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem w 2010 r.
W poniedziałek, 9 kwietnia br. kwiaty pod tablicą złożył również Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.
Fotogaleria>>

Zapraszamy na DRZWI OTWARTE w sobotę 21 kwietnia 2018!

autor: J.Nogaj,data: 13-04-2018
Zapraszamy na DRZWI OTWARTE w sobotę 21 kwietnia 2018!

Drodzy Gimnazjaliści!
W sobotę 21 kwietnia 2018 r. w godzinach 09.00 - 13.00 czekamy na Was w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu przy ul. Tęczowej 60.
Zapraszamy wszystkich, którzy:
- chcą odbyć spacer po szkole;
- poznać bazę dydaktyczną, zaplecze sportowe i socjalne;
- otrzymać odpowiedzi na wszystkie pytania związane  z funkcjonowaniem szkoły i rekrutacją.
W szkole czekają na Was: dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie.
Do zobaczenia!
PROGRAM DRZWI OTWARTYCH>>

Oferta edukacyjna LO nr XVII w roku szkolnym 2018/2019>>
Ulotka szkoły>>

Film o Siedemnastce>>

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej odbędzie się 17 (czwartek) i 18 (piątek) maja 2018 r. więcej>>

Finał międzyszkolnych zmagań w konkursie Szkolny broker informacji

autor: J.Nogaj,data: 13-04-2018
Finał międzyszkolnych zmagań w  konkursie Szkolny broker informacji

Z radościa informujemy, że Jeremiasz Karwat i Filip Batko z kl. IIC zajęli II miejsce w finale X edycji międzyszkolnego konkursu dla klas drugich szkół średnich - "Szkolny broker informacji". Jego organizatorami są: Miejska Biblioteka Publiczna i Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych, a patronat honorowy sprawuje Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UWr.

Rozgrywki miały miejsce w czwartek 12 kwietnia w Mediatece na pl. Teatralnym.

Przed ogłoszeniem wyników w Zespołe Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych przy ul. Haukego-Bosaka na uroczystej gali z okazji 10. edycji konkursu, wszyscy uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu dr. Artura Machlarza o zawodzie broker informacji.

Spektakl "Fantazja"

autor: E.Kucharczyk,data: 08-04-2018
Spektakl

W pierwszy dzień wiosny (21.03.2018) braliśmy udział w spotkaniu grupy teatralnej DINGSBUMS studentów Filologii Germańskiej z uczniami klas teatralnych naszej szkoły. Młodzież naszego liceum przedstawiła spektakl „Fantazja” na podstawie opowiadania niemieckiego pisarza Siegfrieda Lenza pod tym samym tytułem. Opowiadanie pochodzi ze zbioru opowiadań „Einstein przepływa Łabę pod Hamburgiem”. Inicjatorkami przedsięwzięcia były germanistki naszej szkoły: Dorota Milewska-Skotny i Elżbieta Kucharczyk, które napisały scenariusz i przygotowały z młodzieżą spektakl.
Sztuka opowiada o sporze trzech pisarzy, którzy mają odmienne zdanie na temat wyobraźni w literaturze. Grzegorz (Mateusz Woch, kl.3E) reprezentuje realizm w twórczości, Dieter Klimke (Stanisław Woźniak, kl.3E) jest z natury duszą romantyczną, zaś trzeci z nich – narrator (Piotr Ciesiński, kl.3E) preferuje niedopowiedzenia i otwarte zakończenia.
Spektakl wywołał burzę oklasków i zachwyt publiczności wspaniałymi kreacjami aktorskimi. W pozostałe role wcielili się: Karen – Zuzanna Trzaska (kl. 1E), Hebbi – Michał Wolański (kl. 1E), Wdowa / kelnerka – Eliza Mark (kl. 1E), Ojciec – Krzysztof Gogoj (kl. 1E), Obsługa komputera i charakteryzacja – Maja Makara (kl. 1E), Zdjęcia – Natalia Pieszko (kl. 1F)
Po spektaklu uczniowie zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez studentów. Nasza grupa teatralna miała odegrać scenki według podanych scenariuszy. Młodzież poradziła sobie z tym rewelacyjnie doprowadzając publiczność do łez.

Galeria zdjęć

Film 

W najbliższy czwartek 12 kwietnia br. odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców uczniów klas maturalnych

autor: Admin,data: 06-04-2018
W najbliższy czwartek 12 kwietnia br. odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców uczniów klas maturalnych

W czwartek 12 kwietnia br. o godz. 17.00 odbędą się zebrania informacyjne dla rodziców uczniów klas maturalnych o przewidywanych rocznych ocenach klasyfikacyjnych. Serdecznie zapraszamy Rodziców.
Przydział sal dla poszczególnych klas>>

IV Koncert Charytatywny "Wiosna, ach to Ty!"

autor: Admin,data: 06-04-2018
IV Koncert Charytatywny

W piątek 23 marca 2018 r. o godzinie 18.00 w auli LO nr XVII im. A. Osieckiej odbył się IV Koncert Charytatywny "Wiosna, ach to Ty!". Na scenie wystąpili pracownicy wrocławskich placówek edukacyjnych śpiewając piosenki, deklamując wiersze, prezentując twórczość własną i nie tylko. Naszą szkołę reprezentowali: nauczycielka chemii i matematyki pani Danuta Kowalczyk, która brawurowo i tanecznie przypomniała piosenkę Agnieszki Osieckiej „Niech żyje Bal”; nauczycielka matematyki pani Bożena Szymańska-Pakos, która pełnym ciepła głosem przypomniała utwór „Killing me softly” oraz nauczyciel fizyki pan Robert Konieczny razem z maturzystą Mateuszem Wochem dali pokaz walki bokserskiej oraz taekwondo z tajemniczym nieznajomym. Mieliśmy przyjemność usłyszeć Kuratora Dolnośląskiej Oświaty - pana Romana Kowalczyka we własnej balladzie w towarzystwie misia-maskotki. Kolejny raz wystąpił również zespół Kowalczyk Family. Imprezie towarzyszył kiermasz wielkanocnych upominków przygotowanych przez dzieci z wrocławskich przedszkoli. W uroczej kawiarence, przygotowanej przez uczniów klasy 1D, można było napić się kawy i herbaty oraz zjeść pyszne ciastka. Dzięki świetnym występom, świątecznym stroikom i dekoracji oraz wspaniałej publiczności wiosna na dobre zagościła w Siedemnastce!
Fotogaleria>>

Kurs internetowy dla uczniów

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 04-04-2018
Kurs internetowy dla uczniów

Filmoteka Szkolna zaprasza na kurs internetowy uczniów i uczennice zainteresowanych szeroko rozumianą tematyką filmową. 

 Podczas trzech miesięcy zajęć on-linie uczestnicy nie tylko pogłębią swoją wiedzę na temat historii kinematografii, ale także będą mieć okazję nakręcenia własnego filmu, bądź udoskonalenia warsztatu krytycznego. 

Życzenia z okazji ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

autor: Admin,data: 28-03-2018
Życzenia z okazji ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

Wielu radosnych i niepowtarzalnych chwil na Święta Wielkanocne,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół,
budujących rozmów, miłych gestów, wszelkiej pomyślności
oraz wiosennej pogody ducha życzy
Pracownikom, Uczniom i Rodzicom
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Przekrętowa Nagroda Publiczności

autor: Admin,data: 28-03-2018
Przekrętowa Nagroda Publiczności

Dnia 21 marca br. dyrektor szkoły otrzymał przesyłkę ze statuetkami oraz dyplomami dla artystów, których gra aktorska podczas tegorocznego Przeglądu Kultury Młodych Przekręt poruszyła serca widzów i wywarła na nich ogromne wrażenie. Pomimo, że w konkursie teatralnym formalnie nie jest przyznawania Nagroda Publiczności, jej przedstawiciele postanowili uhonorować nią NATALIĘ BARYLUK i JACKA TYSZKIEWICZA z kl. 2E za wspaniałe odegranie ról w spektaklu „Kordian”.
Natalii i Jackowi gratulujemy!

Wyniki etapu szkolnego konkursu Szkolny broker informacji!

autor: J.Nogaj,data: 28-03-2018
Wyniki etapu szkolnego konkursu Szkolny broker informacji!

Miło nam poinformować, że zwycięzcami szkolnego etapu konkursu została
drużyna z klasy 2C - Jeremiasz Karwat i Filip Batko.

To właśnie oni będą reprezentować naszą szkołę 12 kwietnia podczas międzyszkolnego finału konkursu w Mediatece.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczniom dziękujemy za zmierzenie się z zadaniami, dotyczącymi wyszukiwania informacji w internecie.

Zwycięski zespół oraz pozostałych uczestników konkursu, czyli: Weronikę Kucharek i Patryka Wiszniewskiego z kl. 2B, Martynę Ziętek i Karolinę Łukowską z kl. 2F, Wiktorię Rzyską i Adriannę Maj z kl. 2D zapraszamy do biblioteki 5 kwietnia na długą przerwę na uroczystość wręczenia nagród.

ASIA GAJ laureatką konkursów piosenki!

autor: Admin,data: 27-03-2018
ASIA GAJ laureatką konkursów piosenki!

JOANNA GAJ uczennica 2 klasy teatralnej zachwyca swoim głosem publiczność wielu festiwali i konkursów wykonując piosenki w różnych językach.
Asia "wyśpiewała":
I miejsce na Festiwalu Piosenki Włoskojęzycznej 2018

II miejsce na XII Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Moja ojczyzną Polska jest …”

oraz udział w finale XI Festiwalu Piosenki Angielskiej.
Gratulujemy!

Udział uczniów LO nr XVII w Konkursie Piosenki Angielskiej

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 27-03-2018
Udział uczniów LO nr XVII w Konkursie Piosenki Angielskiej Dnia 26 marca 2018 roku w LO nr 11 we Wrocławiu odbył się XI Festiwal Piosenki Angielskiej. Nie zabrakło tam również naszych reprezentantów. Były to: Oliwia Opalska (1E) z utworem Don’t Dream It’s Over grupy Crowded House oraz Joanna Gaj (2E) śpiewająca Oops!...I Did It Again coveru Britney Spears wykonywanego przez Postmodern Jukebox.
Dziewczęta dostały się do finału po przesłuchaniach, w których wzięło udział 74 uczniów gimnazjów i liceów szkół wrocławskich oraz dolnośląskich.
Laurów tym razem nie było, konkurencja była ogromna, ale i tak nasze wokalistki zaprezentowały się znakomicie, wspaniale reprezentując naszą szkołę.
koordynator - Wioletta Ejlak-Borowiak
fotogaleria>>>

Sukces Mateusza Wocha na Konkusie Filozofii Klasycznej

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 27-03-2018
Sukces Mateusza Wocha na Konkusie Filozofii Klasycznej Z dumą chcielibyśmy ogłosić, iż Mateusz Woch (3E) zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu Konkursu Filozofii Klasycznej organizowanego przez Instytut Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
Mateusz otrzymał najlepszy wynik w etapie okręgowym i tym samym przeszedł do następnej części konkursu, tym razem ustnej, która to odbędzie się 20 kwietnia 2018 roku.
Trzymamy kciuki i nie wątpimy, że i tym razem będzie sukces.
koordynator - Angela Pluta

Yuri’s Night w LO nr XVII - 12.04.2018 r.

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 26-03-2018
Yuri’s Night w LO nr XVII - 12.04.2018 r.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią podboju kosmosu na jedyną w Polsce naukową imprezę Yuri’s Night. Już po raz drugi organizujemy dla Was ten wyjątkowy wieczór. W tym roku uczniowie LO nr XVII oraz zaproszeni goście opowiedzą o kamieniach milowych Człowieka w Kosmosie. Nasz wyjątkowy gość, Przemysław Rudź, pracownik Departamentu Edukacji w POLSA - Polska Agencja Kosmiczna opowie o misji Apollo 11. Impreza będzie okazją do podziwiania plakatów tematycznych, zdjęć Ziemi wykonanych w projekcie EarthKam, wykonania zdjęcia w skafandrze astronauty oraz wieczornych obserwacji nieba (o ile pogoda pozwoli). Wstęp wolny. 12.04. 2018 r., godzina 18:00, aula LO nr XVII we Wrocławiu 

Kurs programowania w języku Python

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 26-03-2018
Kurs programowania w języku Python
Od marca w naszym Liceum odbywa się kurs programowania w języku Python. Zajęcia prowadzi przyjaciel szkoły, Pan Paweł Burniak. Na zajęcia uczęszcza ponad 20 uczniów szkoły, głównie z klas mat-fiz-inf. Dyrektor szkoły, mgr Małgorzata Iwankiewicz, w ramach podziękowania za bezinteresowną pomoc, wręczyła prowadzącemu zajęcia nagrodę w postaci vouchera na lot w tunelu aerodynamicznym.
Uczniowie poznają podstawy języka przy okazji programowania mikrokomputera Raspberry Pi wraz z zestawem czujników i wyświetlaczem 8x8. Zajęcia odbywają się na symulatorze on-line tego urządzenia. Szkoła posiada jeden egzemplarz Astro Pi, ufundowany przez Europejską Agencję Kosmiczną. Kurs zakończy się napisaniem zestawu gier, które będą dedykowane dzieciom z greckiej szkoły podstawowej (5th Primary School of Salamina), w ramach międzynarodowej współpracy międzyszkolnej. Projekt koordynuje Anna Bukiewicz-Szul. 
[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII