LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  15 / 12 / 2017 „Dobry człowiek jest wiecznym nowicjuszem”- Marcjalis
STRONA GŁÓWNA
                          

Nowe okna – nowa perspektywa na przyszłość!

autor: Admin,data: 06-12-2017
Nowe okna – nowa perspektywa na przyszłość!

29 listopada 2017 r. o godz. 10.00 odbyła się uroczystość OTWARCIA OKIEN po generalnym remoncie szklanej elewacji budynku LO nr XVII od strony dziedzińca szkolnego oraz zabytkowego zegara od strony ulicy Tęczowej.
Przecięcia wstęgi dokonali pani Ewa Przegoń Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji UM Wrocławia, pan Jarosław Krauze Przewodniczący Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza, pani Małgorzata Iwankiewicz dyrektor LO nr XVII, pani Renata Gębuś-Kuźnik główna księgowa szkoły oraz pani Joanna Chmiel kierownik gospodarczy szkoły. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele grona pedagogicznego oraz społeczności uczniowskiej. Po części oficjalnej, w której pani Dyrektor podziękowała przedstawicielom Urzędu Miejskiego Wrocławia i powiedziała, że nowe okna w Siedemnastce to nasza nowa perspektywa na przyszłość, wszyscy udali się do auli szkolnej na krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów klas teatralnych oraz poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
Fotogaleria>>

Kamil Szeptycki, absolwent Siedemnastki, nominowany do Telekamer

autor: Admin,data: 13-12-2017
Kamil Szeptycki, absolwent Siedemnastki, nominowany do Telekamer

Piszą o Nim, że „ma w sobie coś, co sprawia, że nie sposób go nie polubić!”.  Dar do zjednywania sobie ludzi miał również młody medyk Piotr Szuma, którego zagrał Kamil  w serialu „Lekarze na start”. Kamil zagrał też w „Listach do M. 3”, Kamieniach na szaniec i innych filmach. W Siedemnastce pamiętamy Kamila z wielu ról na scenie naszego liceum, szczególnie z niezapomnianej roli Tewjego w "Skrzypku na dachu".
Talent aktorski Kamila został doceniony nominacją do Telekamer w kategorii „Nadzieja telewizji”.

Głosuj na Kamila tutaj>>
Wyślij SMS o treści TK.M5 na numer 7265
Kamil gratulujemy! Zapraszamy do Siedemnastki!

KONKURS NA LOGO SZKOŁY

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 23-11-2017
KONKURS NA LOGO SZKOŁY Jesteś kreatywny? Masz bogatą wyobraźnię? Potrafisz malować?! Ten konkurs jest dla Ciebie!!!
Zaprojektuj LOGO szkoły!
Prace w wersji elektronicznej lub papierowej należy dostarczyć do 18 grudnia br. do pani Justyny Hełminiak-Nowak, która udzieli również wszystkich dodatkowych informacji. Technika wykonania dowolna. 
Co musi być:
- nazwa szkoły:  LO XVII lub XVII
Co może być: 
- patronka szkoły lub Jej inicjały
Czekamy na Wasze pomysły. Wpiszcie się do historii naszej szkoły.
Zostańcie twórcami!!!

Akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego w dniu 6.12.2017

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 15-12-2017
Akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego w dniu 6.12.2017  Dnia 6.12.2017 roku wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego Marek Homik zorganizował sprzedaż pierniczków świątecznych. Zarobiliśmy 490 zł, z czego połowę kwoty wydaliśmy na zakup produktów spożywczych dla Domu Seniora w Brzuchowicach pod Lwowem (akcją kierowała p. Mariola Palcewicz), a pozostała część kwoty została przeznaczona na zakup karmy dla psów i kotów z wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt (akcją kierowała Zuzanna Trzaska kl.1E i Stanisław Wożniak kl.3E).   
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Ewa Toporek-Niemczyk

MIKOŁAJKI 2017

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 15-12-2017
MIKOŁAJKI 2017 Jak co roku dnia 6 grudnia 2017 wyruszył Mikołaj (Kuba Mędyk kl.2E) z drużyną Śnieżynek:  Jagoda, Dominika, Ola, Wiktoria i Faustyna - wszystkie z kl.2A). Celem wędrówki Mikołaja i Śnieżynek było sprawdzenie czy klasy ubrały  się w odpowiedni na tą okazję strój, czy umiały  zaśpiewać kolędę i ułożyć rymowany wierszyk dla Mikołaja.  
Przewodnicząca SU
Wiktoria Lebiodzik

Targi i Warsztaty „Made in Wrocław”.

autor: R. Konieczny,data: 14-12-2017
Targi i Warsztaty „Made in Wrocław”.

W dniu 14 grudnia 2017 r. klasy 2C i 3C wzięły udział  w Targach i Warsztatach „Made in Wrocław”  w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.  Była to  okazja, żeby zapoznać się z najnowocześniejszymi wynalazkami tworzonymi przez polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa działające w mieście oraz przez wrocławskie startupy. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość rówież wysłuchać interesujących wystąpień na temat rozwoju zawodowego, kształtowania swojej kariery i budowania biznesu.

Była to prawdziwa lekcja przedsiębiorczości i innowacyjności „Made in Wrocław”. 
fotogaleria

 

Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej - etap szkolny 2017

autor: E.Kucharczyk,data: 13-12-2017
Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej - etap szkolny 2017

 Dnia 5.12.2017 odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej - etap szkolny. Paulina Wnętrzak i Patrycja Szuszkiewicz będą reprezentować naszą szkołę w etapie międzyszkolnym dnia 14 grudnia 2017 w V LO we Wrocławiu.

Galeria zdjęć

KOMUNIKAT TURNIEJU SZACHOWEGO. „MIKOŁAJ ROZDAJE KATEGORIE” 16-17 GRUDNIA 2017r. WROCŁAW

autor: R. Konieczny,data: 13-12-2017
KOMUNIKAT TURNIEJU SZACHOWEGO. „MIKOŁAJ ROZDAJE KATEGORIE” 16-17 GRUDNIA 2017r. WROCŁAW
Zapraszam Wszystkich Miłośników Szachów do udziału w turnieju szachowym: . „MIKOŁAJ ROZDAJE KATEGORIE”
16-17 GRUDNIA 2017r. WROCŁAW
Bliższe informacje u opiekuna szkolnego koła szachowego: p.Roberta Koniecznego. 
Istnieje możliwość zdobycia kategorii szachowej w grupie E dla zawodników bez kategorii (wpisowe 30zł - grupa E) pełny komunikat poniżej 

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY turnieju szachowego dla Dzieci i Młodzieży „Oława Winter Chess Classic 2017”

autor: R. Konieczny,data: 13-12-2017
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY turnieju szachowego dla Dzieci i Młodzieży „Oława Winter Chess Classic 2017”

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY turnieju szachowego dla Dzieci i Młodzieży

„Oława Winter Chess Classic 2017”

 16-17 grudnia (sobota-niedziela) 2017 r. Oława.

 Grupa „OPEN niedzielny” (dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych ani rankingowych) - w zależności od ilości chętnych system kołowy lub szwajcarski na dystansie 5 rund (UWAGA! Uczestnicy Grupy „OPEN” oraz Rodzice i Opiekunowie uczestników Grup A-C nie płacą wpisowego). Rozgrywki w tej grupie mają charakter w dużej mierze towarzyski, ale jest możliwość wypełnienia normy na V lub IV kategorię szachową. 
W Grupie „OPEN Niedzielny” wpisowe wynosi 10 zł.

Klasa 3D w "wirtualnej rzeczywistości" w Centrum Edukacyjnym Wrocławskiego Parku Technologicznego

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 10-12-2017
Klasa 3D w Klasa 3D wraz z wychowawcą p. Bożeną Szymańską-Pakos uczestniczyła w piatek 8 grudnia w warsztatach, na których dowiedziała się, czym jest VR oraz jak działa Oculus Rift, który przenosi uczniów w wirtualną rzeczywistość. Podczas wykładu każdy z uczestników miał szansę oszukać swój umysł i doświadczyć na własnej skórze m. in. iluzji gumowej ręki, wyjścia z ciała czy przekonać się jak to jest kiedy mamy do dyspozycji trzecią rękę. 

Dzień Aktywności Studenckiej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 09-12-2017
Dzień Aktywności Studenckiej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

W dniu 6 grudnia 2017 r. pod opieką p.L.Skoczylas i p.R. Koniecznego klasy 2C i 3C wzięły udział  w Dniu Aktywności Studenckiej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.  Była to  okazja, żeby zapoznać się z dokonaniami i zainteresowaniami Studenckich Kół Naukowych. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość rozmowy ze studentami. Uzyskali informacje dotyczące studiów na danym kierunku, pracy w kołach naukowych oraz możliwości wyjazdów. Mieli także okazję skosztować wyrobów niektórych kół (wyroby te to m.in. sery, miody, przetwory, piernikowe puzzle, brownies z fasoli oraz różnego rodzaju muffiny).

fotogaleria

Szkolny konkurs origami

autor: A.Popiołek,data: 08-12-2017
Szkolny konkurs origami Zapraszam uczniów do udziału w konkursie na najciekawszą pracę wykonaną technikami origami. Termin dostarczenia prac upływa z dniem 05.02.2017. Podpisane prace przynosimy do sali 214.
Opiekun konkursu - Aneta Popiołek 

Spotkanie z Michałem Zawadką

autor: L.Grochocka,data: 08-12-2017
Spotkanie z Michałem Zawadką

W piątek 1 grudnia klasa 1D uczestniczyła w warsztatach z Michałem Zawadką - trenerem personalnym, aktorem, sportowcem i autorem książek motywujących na temat Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone. Spotkanie zorganizowane w ramach Wrocławskich Targów Dobrych książek zgromadziło w Centrum Kongresowym obok Hali Stulecia rzeszę młodych ludzi, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w tym ciekawym i interesującym wydarzeniu.
                                        Szkoła otrzymała w prezencie dwa egzemplarze książek Michała Zawadki.  
                                                                         Zapraszamy do wypożyczania!

13 XII 2017 r. Warsztaty fotograficzne w XVII LO

autor: R.Pieńkowski,data: 08-12-2017
13 XII 2017 r. Warsztaty fotograficzne w XVII LO
    Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach fotograficznych, które poprowadzą nauczyciele Wrocławskiej Szkoły Fotografii afa w auli XVII LO. Odbędą się one 13 grudnia 2017 r. (środa) Rozpoczną się o godz. 13.40, tj. od 7. godziny lekcyjnej (warsztaty potrwają cztery godziny lekcyjne /trzy zegarowe/). Warsztaty skierowane są do uczniów zainteresowanych fotografią. Informacje i zapisy: Robert Pieńkowski (osobiście: gabinet 314, email: pienkowski@lo17.wroc.pl lub za pośrednictwem librusa).

Tomek z 2C Championem Wrocławia!

autor: L.Skoczylas,data: 07-12-2017
Tomek z 2C Championem Wrocławia! Liga Niezwykłych Umysłów to współfinansowany przez miasto Edukacyjny projekt przyszłości, dzięki któremu wrocławscy uczniowie mogą podnosić swoje kompetencje informatyczne. Z wyzwaniami zmagają się w szkole i w domu - poprzez dostęp do specjalnej platformy internetowej rozwiązują zadania programistyczne w językach Java, C++ czy SQL.
Jak informują organizatorzy, na szczycie miesięcznego rankingu było tłoczno. Tym bardziej cieszy fakt, że Championem Wrocławia w listopadzie 2017 został uczeń naszej szkoły Tomek Wojtuń. W nagrodę otrzymał książkę najsłynniejszego hackera świata Kevina Mitnicka Sztuka podstępu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

autor: B.Kryjom,data: 07-12-2017
Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii  Uniwersytetu Wrocławskiego

Dziś na zajęciach laboratoryjnych z chemii na Wydziale Chemii  Uniwersytetu Wrocławskiego klasa 2D zapoznała się z zasadami wykonywania chemicznej analizay jakościowej.Oznaczaliśmy kationy w próbkach zawierających zarówno jeden kation , jak i ich mieszaninę.

Galeria zdjęć 

Wykład w języku angielskim o Świętym Mikołaju na Uniwersytecie Wrocławskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-12-2017
Wykład w języku angielskim o Świętym Mikołaju na Uniwersytecie Wrocławskim Dnia 5.12.2017 roku klasa 1A z rozszerzonym programem języka angielskiego i elementami języka biznesu wysłuchała porywającego wykładu w języku angielskim dziekana Uniwersytetu Wrocławskiego, profesora Leszka Berezowskiego, pt. From Saint Nicholas to Santa Claus. Słuchacze zostali zabrani w niezwykłą podróż śladami Świętego Mikołaja w historii Europy i Ameryki Północnej. Wykład miał miejsce na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.
Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni klasy 1A, pani Mariola Palcewicz.

Lekcja przyrody w Afrykarium

autor: D.Kowalczyk,data: 06-12-2017
Lekcja przyrody  w Afrykarium
Dnia 6 grudnia klasa 2E wraz z wychowawcą p. Danutą Kowalczyk udała się na kolejne zajęcia terenowe w ramach lekcji przyrody. Tematem zajęć były zagrożone gatunki zwierząt, które należało odnaleźć, sfotografować i uzyskać informacje na temat ich zwyczajów życiowych oraz tego jak można im pomóc. Wrażenia  po tak bliskim spotkaniu  ze zwierzętami były ogromne. 
 

Program Promocji Zdrowia w naszej szkole

autor: D.Kowalczyk,data: 05-12-2017
Program Promocji Zdrowia w naszej szkole

Zakończyła się kolejna edycja programu Promocji Zdrowia realizowanego w ramach sieci szkół promujących zdrowie. Pomimo zakończenia programu, działania na rzecz propagowania zdrowego stylu życia na terenie naszej szkoły nie ustają.

Od września uczniowie wielu klas wzięli udział w :
- masowej imprezie rekreacyjnej „Bieg rodzinny” przy Maratonie Wrocławskim
- zajęciach profilaktycznych związanych z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków  w ramach programu ”Korekta” (Warsztaty prowadzone we Wrocławskim Ośrodku Pomocy Osobom Nietrzeźwym)

Pola uczy się pod żaglami!

autor: Admin,data: 04-12-2017
Pola uczy się pod żaglami!

Nauczanie pod żaglami realizowane jest na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin od momentu jego powstania, tj. od 1992 roku. Niebieska Szkoła łączy regularną naukę według programu szkolnego z żeglugą dalekomorską.
Podczas licznych godzin na morzu, młodzież poznaje uroki żeglarstwa, podstawy nawigacji oraz pracy przy żaglach, a odwiedzając zagraniczne porty odkrywa świat, odmienne kultury i tradycje. W trakcie rejsów uczestnicy uczą się życia na statku, odpowiedzialności za siebie i innych, współpracy w grupie, zmierzenia się z własnymi słabościami i przezwyciężania ich, a przede wszystkim przeżywają niesamowitą przygodę życia.
W trakcie Niebieskich Szkół, uczniowie z różnych miast i szkół Polski, biorą udział w zajęciach lekcyjnych realizując program dydaktyczny szkół macierzystych oraz otrzymują świadectwo nauki w Niebieskiej Szkole.

Na 3 miesięczny rejs na trasie Malaga – Karaiby żaglowcem STS Fryderyk Chopin wybrała się uczennica naszej szkoły POLA LEWICKA. Czekamy na informacje i zdjęcia z rejsu!

Dzień Życzliwości

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 04-12-2017
Dzień Życzliwości

Dnia 27.11.2017 obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Samorząd Uczniowski zaprosił klasy pierwsze oraz drugie do uczestnictwa we wspólnym projekcie. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić scenki, w których należało się wykazać życzliwością, m.in. pomoc starszej osobie, koleżance, która  ma kłopoty w nauce lub zareagowanie na przemoc wobec kolegi. Kolejne zadanie polegało na napisaniu rymowanego wierszyka na temat życzliwości. W tym dniu gościliśmy również Mateusza Jakimowa, ucznia XIII LO, który opowiedział nam o autorskim projekcie pomocy osobom bezdomnym Wędka .
Klasy, które najlepiej zaprezentowały scenki Jak być życzliwym wobec innych to: klasy 2C i 1F . Serdecznie gratulujemy!
Wiktoria Lebiodzik, przewodniczaca SU

galeria zdjęć>>>

Nagroda dla zespółu Lucky 17-teen

autor: M.Niwelt,data: 03-12-2017
Nagroda dla zespółu Lucky 17-teen Zespół Lucky 17-teen w składzie: Daria Krzyśków kl.2A, Gabrysia Wojciechowska kl.2D, Weronika Kowalczyk kl.2E, Ola Zatorska kl.2A , Iza Krupa kl.2A, Lilka Hadj Said kl.2F i Daniel Nowak kl.2F wraz z trenerem panią Margeritą Niwelt wyjechał w dniach 8 -12 listopada 2017 r. do Karpacza na  warsztat "WrOpenUp Expedition 2017".
Wyjazd był nagrodą fundacji WrOpenUp za zaangażowanie uczniów, ich kreatywność i pracę nad projektem "Dzień Różnorodności w LO nr XVII". 

Konkurs fotograficzny "Physical Phenomena"

autor: A.Popiołek,data: 02-12-2017
Konkurs fotograficzny Zapraszam uczniów do udziału w konkursie fotograficznym "Phisical Phenomena" będącym częścią projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Autorskie zdjęcia zaobserwowanych zjawisk fizycznych należy przesyłać do dnia 20.12.2017 włącznie do koordynatora projektu. 

Konferencja- Zdrowo patrzę w przyszłość. To ONKOlologicznie.

autor: B.Multan,data: 01-12-2017
Konferencja- Zdrowo patrzę w przyszłość. To ONKOlologicznie.

W ramach kampani edukacyjno- promocyjnej w zakresie profilaktyki onkologicznej klasa 3A- grupa dziewcząt wraz z p. A. Foltą- Pisarczuk oraz p. Beatą Multan uczestniczyła w dniu 28 listopada 2017 r, w konferencji poświęconej profilaktyce chorób nowotworowych pt. " Zdrowo patrzę w przyszłość. To OnkoLOGICZNIE"

Pani Anna Bukiewicz-Szul reprezentowała Polskę na "kosmicznym" szkoleniu w Holandii

autor: Admin,data: 01-12-2017
Pani Anna Bukiewicz-Szul reprezentowała Polskę na

W dniach 21-24.11.2017 r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli zorganizowane przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) oraz Galileo Teacher Training Program (GTTP). Miejscem warsztatów była placówka ESA - ESTEC w Noordwijk w Holandii. Selekcja nauczycieli z krajów członkowskich ESA dokonana była pod kątem zaangażowania w kreatywne nauczanie i organizację aktywności wychodzących poza podstawę programową. Polska miała w tym roku jednego przedstawiciela- p. ANNĘ BUKIEWICZ-SZUL- nauczyciela fizyki i informatyki w Siedemnastce. O udziale w warsztatch p. A. Bukiewicz-Szul>>
Fotogaleria>>

28 listopada 2017 r. zmarł Edward Kalisz, wieloletni nauczyciel teatru w naszej szkole

autor: Admin,data: 30-11-2017
28 listopada 2017 r. zmarł Edward Kalisz, wieloletni nauczyciel teatru w naszej szkole

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci EDWARDA KALISZA, nauczyciela teatru, naszego wieloletniego współpracownika, kolegi i przyjaciela. Łącząc się w bólu i żałobie z Najbliższymi, składamy  wyrazy współczucia.
Społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki  Osieckiej we Wrocławiu

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 4 grudnia 2017 r. o godz. 14-tej na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu.

Relacja z rozmowy z p. Edwardem Kaliszem podczs Jubileuszu 25-lecia LO nr XVII>>

Jak trudno się pożegnać, gdy tyle jeszcze było do powiedzenia…
Wydaje mi się, że od zawsze znałam Edwarda. Razem tworzyliśmy klasę teatralną, razem robiliśmy „Przekręty”. Zawsze pełen życia, nowych pomysłów, wciąż skory do żartów, kochany przez młodzież. Aktor był urodzonym pedagogiem, radził sobie z najbardziej krnąbrnymi uczniami, budził w nich miłość do teatru i przekonywał, że aktorstwo to przede wszystkim ciężka praca. Wymagał od uczniów, wymagał od współpracowników, a najwięcej wymagał od siebie. Perfekcjonista, niczego nie pozostawiał przypadkowi. Każde przedsięwzięcie dopinał na ostatni guzik. A poza pracą … był taki sam, pogodny, refleksyjny i namiętnie kochający życie. Nawet, kiedy był chory, nie tracił nadziei, walczył i wygrywał kolejne bitwy. Z uśmiechem opowiadał o pobytach w szpitalu, traktując je jako lekcje pokory, cierpliwości i wytrwałości. 
Trudno uwierzyć, ze Go nie ma wśród nas, że już nie napisze dowcipnego maila, a na święta nie otrzymam Jego kolejnego tomiku wierszy. Trzeba się pożegnać, ale tak zwyczajnie, bo Edward nie lubił patosu.
Cześć Edwardzie, do zobaczenia….
Marzena Matschaj-Kacprzak

Lekcja przyrody w Muzeum Mineralogicznym Uniwersytetu Wrocławskiego

autor: D.Kowalczyk,data: 30-11-2017
Lekcja przyrody  w Muzeum Mineralogicznym Uniwersytetu Wrocławskiego
Za nami kolejna lekcja przyrody  w terenie. Tym razem klasa 2E wraz z p. Danutą Kowalczyk udała się do Muzeum Mineralogicznego Uniwersytetu Wrocławskiego na zajęcia dotyczące charakterystyki minerałów. Klasa miała okazję poznać przeróżne odmiany tych samych związków chemicznych, poznaliśmy ich pochodzenie i wykorzystanie. Mogliśmy także zobaczyć przepiękne mineralne okazy znalezione na całym świecie a także fragmenty meteorytów. 
 

KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY

autor: K.Zielińska,data: 27-11-2017
KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY Zapraszam was do wzięcia udziału w konkursie na kalendarz adwentowy. Kalendarz należy wykonać dowolną techniką według własnego pomysłu i przynieść go

Klasa 1A na warsztatach EuroWeek w Międzygórzu

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-11-2017
Klasa 1A na warsztatach EuroWeek w Międzygórzu W dniach od 22 do 26 listopada 2017 roku uczniowie klasy 1A uczestniczyła w projekcie szkoleniowym EuroWeek - Szkoła Liderów przygotowanym w Międzygórzu przez Europejskie Forum Młodzieży. Zajęcia były prowadzone przez wolontariuszy z różnych krajów w języku angielskim i języku polskim. Młodzież dowiedziała się jak m.in. przeprowadzić debatę oksfordzką czy konferencję prasową. Dzięki dyskusjom w grupach z obcokrajowcami uczniowie ćwiczyli język angielski. Dodatkowo młodzież poznała kulturę krajów, z których pochodzili wolontariusze, np.: Wietnamu czy Turcji.
W czasie obozu opiekę nad klasą 1A sprawowały anglistki: Mariola Palcewicz i Joanna Dola-Niewiadomska
fotogaleria>>>

Wyniki konkursu SZKOLNY POLIGLOTA

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-11-2017
Wyniki konkursu  SZKOLNY POLIGLOTA Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż troje uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do drugiego etapu Wrocławskiego Konkursu Poliglota, którego to pierwsza część odbyła się 8 listopada 2017 roku.
Jan Świergoń (3C) (zdjęcie na dole), Jan Hartl (2A), Marian Sudoł (2A) otrzymali najwyższą liczbę punktów otwierającą im drogę do kolejnego etapu. 13 grudnia 2017 roku w XII LO zmagać się oni będą z testem z języka angielskiego oraz niemieckiego, w których oprócz znajomości leksykalno-gramatycznych będą się też popisywać wiedzą realioznawczo-kulturową krajów anglo- i niemieckojęzycznych.
Well keep our fingers crossed, of course.
koordynator - Wioletta Ejlak-Borowiak

Konkurs JUVENES TRANSLATORES 2017

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-11-2017
Konkurs JUVENES TRANSLATORES 2017 Dnia 23.11.2017 roku pięciu uczniów klasy 2A uczestniczyło w prestiżowym konkursie JUVENES TRANSLATORES 2017 organizowanym pod patronatem Komisji Europejskiej.  Zadanie konkursowe polegało na przetłumaczeniu tekstu przysłanego przez Sekcję Tłumaczeń Komisji Europejskiej z języka angielskiego na język polski i uczniowie musieli się wykazać nie tylko bardzo dobrą znajomością języka Szekspira, ale również  kunsztem translatorskim.

Wyjście do Muzuem Narodowego na wystawę MODA NA CRANACHA

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-11-2017
Wyjście do Muzuem Narodowego na wystawę MODA NA CRANACHA Dnia 17.11.2017roku klasa 2A uczestniczyła w lekcji muzealnej na temat wystawy w  Muzeum Narodowym pt. Moda na Cranacha. Jest to wystawa czasowa od 30.10.- 30.12.2017 ukazująca malarstwo doby Reformacji we Wrocławiu i na Śląsku przygotowana z okazji 500-lecia upublicznienia przez Marcina Lutra 95 tez w Wittenberdze. Kluczem do tej prezentacji jest malarstwo Lucasa Cranacha.
Wyjście zorganizowały: Małgorzata Kowal i Ewa Toporek -Niemczyk

KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT

autor: K.Bańcer-Binduga,data: 25-11-2017
KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT

W piątek 24.11.2017 reprezentacja dziewcząt wzięła udział w rozgrywkach piłki koszykowej Wrocław Strefa Zachód.
Drużyna w tym turnieju rozegrała dwa mecze, zwycięstwo z Zespołem Szkół nr XV zapewniło nam awans do dalszych rozgrywek w grudniu.

W składzie  drużyny wystapiły : Józefczyk Oliwia, Wnętrzak Paulina z 2b,Smuk Julia z 3e, Skrok Emilia,Piechura Kamila z 2e,Polańska Sara z 2d,Opalska Oliwia,Luberańska Michalina z 1e,Różanowska Agnieszka z 1d.
Trenerką jest Katarzyna Bańcer.

Warsztaty we Wrocławskim Parku Technologicznym

autor: M.Hajder,data: 25-11-2017
Warsztaty we Wrocławskim Parku Technologicznym Klasa 1E i 1B w dniach 20 listopada i 27 października brały udział w zajęciach we Wrocławskim Parku Technologicznym.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach z Design Thinking czyli pracy w grupach w celu rozwiązywania problemów, odbyło się również spotkanie z młodym przedsiębiorcą, twórcą inteligentnego robota Eugeniusza i wykład pt. "Od balona do drona."

Uroczystość OTWARCIA OKIEN

autor: Admin,data: 25-11-2017
Uroczystość OTWARCIA OKIEN

29 listopada 2017 r. o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość OTWARCIA OKIEN po generalnym remoncie szklanej elewacji budynku LO nr XVII.
W programie uroczyste przecięcie wstęgi, akcent artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły oraz poczęstunek.

Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

autor: B.Kryjom,data: 23-11-2017
Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii  Uniwersytetu Wrocławskiego

23.11.2017 odbyły się kolejne zajęcia laboratoryjne z chemii na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.Tym razem otrzymywaliśmy i  badaliśmy właściwości tlenków oraz wodorotlenków.Zajęcia były bardzo intensywne wykonaliśmy 11 doświadczeń!

 

Galeria zdjęć 

Wyniki Matura 2017

autor: E.Cwynar,data: 22-11-2017
Wyniki Matura 2017 Mamy przyjemność pochwalić się dobrą informacją:) Podczas konferencji dla dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowanej przez Departament Edukacji, przedstawiono zwięzłą informację o przebiegu i wynikach egzaminu maturalnego - Matura 2017. Wyświetlono po 5 liceów, które uzyskały najwyższe wyniki w kategorii język polski, matematyka i język angielski na poziomie podstawowym.  Znaleźliśmy się z naszym językiem polskim w gronie czołowych pięciu liceów (na zaszczytnym piątym miejscu)! Jesteśmy dumni z naszych uczniów! Oby tak dalej!

Licealiada w szachach z udziałem reprezentacji z naszej Szkoły.

autor: R. Konieczny,data: 22-11-2017
Licealiada w szachach z udziałem reprezentacji z naszej Szkoły.

W dniu 21 listopada 2017r. Drużyna szachowa z naszej szkoły pod opieką p. R.Koniecznego uczestniczyła w Licealiadzie w Szachach. Zespół w składzie: Jeremiasz Karwat (2C) – kapitan drużyny, Jan Zdaniewicz (3C), Artur Sarna (2C) i Natalia Sienkiewicz (2C) wywalczył 9 miejsce w drużynowych Mistrzostwach Wrocławia Młodzieży w szachach.
fotorelacja
Robert Konieczny
Opiekun Szkolnego Koła Szachowego.

 

Wyróżnienie w konkursie literckim dla Julii Czernikowskiej

autor: E.Cwynar,data: 22-11-2017
Wyróżnienie w konkursie literckim dla Julii Czernikowskiej Julia Czernikowska , uczennica klasy 3A,  otrzymała wyróżnienie w literackim konkursie "Wymiary wolności - pięć zdań o wolności" organizowanym przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jedną z nagród, poza rzeczowymi,  jest nagroda Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka  - edukacyjny wyjazd na Litwę ( Wilno, Piekleiszki, Zułów) w dniach 2-6 grudnia 2017r. Wyjazd jest realizowany w ramach projektu "150. rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego". Serdecznie gratulujemy!

Szkolne zajęcia laboratoryjne - reakcje charakterystyczne aldehydów i ketonów.

autor: D.Kowalczyk,data: 21-11-2017
Szkolne zajęcia laboratoryjne  - reakcje charakterystyczne aldehydów i ketonów.

W ubiegły czwartek uczniowie klasy 3D pod opieką p. Danuty Kowalczyk przeprowadzili kolejne szkolne laboratorium. Tym razem zajmowaliśmy się badaniem właściwości aldehdów i ketonów. Skupilismy się przed wszystkim na próbie Trommera i próbie Tollensa, które są typowymi reakcjami charakterystycznymi pozwalającymi wykryć aldehydy.
 

Klub Książki

autor: L.Grochocka,data: 21-11-2017
Klub Książki

W naszej bibliotece w poniedziałek 20 listopada odbyły się Międzypokoleniowe Warsztaty Czytelnicze. Spotkały się na nich trzy pokolenia czytelników, czyli seniorzy z Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej oraz młodzież z naszego szkolnego Klubu Książki wraz z opiekunkami. Gości serdecznie powitała pani dyrektor Małgorzata Iwankiewicz.
Jako, że dorastaliśmy w różnych momentach dziejowych nasze doświadczenia czytelnicze i pierwsze spotkania z książką były inne. I o tym właśnie rozmawialiśmy, podróżując w przeszłość wspominaliśmy nasze czytelnicze początki. Było miło, zaskakująco i wzruszająco.
 
Zdjęcia>>

Licealiada w badmintonie z udziałem Naszych drużyn

autor: M.Popowczak,data: 21-11-2017
Licealiada w badmintonie z udziałem Naszych drużyn

Dnia 9 listopada 2017r. drużyny z Naszej szkoły uczestniczyły w Licealiadzie w badmintonie. Zespół dziewcząt w składzie: Małgorzata Putkowska (2B), Sofja Kozik (2B) i Paulina Wnętrzak (2B) zajął 9 miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej Licealiady. Podobne miejsce uzyskała drużyna chłopców, którą reprezentowali:  Szymon Siwek (2B), Hubert Iśkiewicz (2B) i Juliusz Wendelborn (2B). Opiekunem drużyn był Marek Popowczak. 

Fotorelacja>>

Weź dziś udział w szkolnych warsztatach przygotowujących do „Olimpiady Solidarności”

autor: R.Pieńkowski,data: 21-11-2017
Weź dziś udział w szkolnych warsztatach przygotowujących do „Olimpiady Solidarności”
21 listopada 2017 r. na 8 godzinie lekcyjnej w gabinecie 314 odbędą się warsztaty przygotowujące do Olimpiady. Zapraszamy.
 
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w „Olimpiadzie Solidarności. Dwie dekady historii”. Zakres obowiązującego materiału obejmuje historię Polski lat 1970-1990. Etap szkolny odbędzie się 28 listopada 2017 r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej. Etap ten polega na rozwiązaniu testu składającego się z pytań zamkniętych. Do drugiego etapu (wojewódzkiego) z każdej szkoły awansuje dwóch uczniów.  Do wygrania cenne nagrody: indeksy na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski; roczne stypendia naukowe, nagrody rzeczowe i bony na publikacje książkowe.
Chętni proszeni są o osobiste zgłaszanie się do Roberta Pieńkowskiego (nauczyciel koordynujący Olimpiadę, gab. 314), lub do Zofii Kuź (gab. 311). Można zgłaszać się także za pośrednictwem librusa. Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej Olimpiady. 7, 14 i 21 listopada 2017 r. na 8 godzinie lekcyjnej odbędą się warsztaty przygotowujące do Olimpiady. Zapraszamy.

Zapraszamy do udziału w konkursie twórczego pisania CREATIVE WRIING

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 18-11-2017
Zapraszamy do udziału w konkursie twórczego pisania CREATIVE WRIING Jak co roku zapraszamy uczniów naszego liceum do udziału w konkursie twórczego pisania w języku angielskim CREATIVE WRITING, który odbędzie się 28 listopada 2017 roku na 5 i 6 lekcji w sali 303. Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do swoich nauczycieli języka angielskiego do 27 listopada 2017 roku.
Zapraszamy.

Organizacja zajęć w czasie próbnej matury

autor: Admin,data: 17-11-2017
Organizacja zajęć w czasie próbnej matury

W dniach 21-24 listopada 2017 r. zostanie w naszej szkole przeprowadzona matura próbna dla uczniów klas trzecich.
W dniach 21,22 i 24  listopada (wtorek, środa i piątek)  próbny egzamin maturalny zostanie przeprowadzony na lekcjach 1-5. Od 6 lekcji klasy trzecie mają zajęcia według planu. Zaś w czwartek 23.11.br. próbny egzamin maturalny zostanie przeprowadzony na lekcjach 1-4. Od 5 lekcji klasy trzecie mają zajęcia według planu.

W klasach pierwszych i drugich zajęcia odbywają się zgodnie z planem. Lekcje, które odbywają się w salach na 3 piętrze oraz w czwartek- również na części 2 piętra-  zostały przeniesione do innych sal zgodnie z harmonogram.
Harmonogram zamiany sal podczas próbnej matury>>

Dzień Życzliwości

autor: E.Cwynar,data: 17-11-2017
Dzień Życzliwości W poniedziałek 20 listopada 2017 odbędą się wybory najżyczliwszych spośród nas. Każdy członek społeczności naszej Szkoły jest upoważniony do głosowania i każdy może zostać wybrany. Zapraszamy do urny na parterze pod telewizorem od drugiej przerwy. Komisja Wyborcza udzieli wszelkich koniecznych informacji na temat sposobu głosowania. Życzymy wszystkim sukcesu! Koordynator Kulturalnej Siedemnastki  p. Marzena Matschaj - Kacprzak

XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR

autor: L.Skoczylas,data: 16-11-2017
XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR 13 listopada 2017 roku czternastu uczniów z klasy 2C i 3C wzięło udział w największym w Polsce Konkursie Informatycznym BÓBR. Zarejestrowani uczestnicy pracowali w czasie rzeczywistym na bezpłatnej platformie edukacyjnej mCourser. Zmagania rozpoczęły się w samo południe i trwały jedną godzinę zegarową w pracowni komputerowej w obecności opiekuna, Lilianny Skoczylas.  Uczniowie, którzy podjęli wyzwanie, musieli wykazać się kreatywnością i rozwiązać skomplikowane zadania wymagające logicznego i analitycznego myślenia. Najlepszym w naszej szkole okazał się Kosma Miara z 3C, który zdobył 95/120 punktów. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Tofil a trzecie Natalia Sienkiewicz z 2C. Zwycięzcom gratulujemy!                                             >>zdjęcia

14 listopada - DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA!

autor: D.Kowalczyk,data: 16-11-2017
14 listopada - DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA!

14 listopada, w Dniu Czystego Powietrza, w naszej szkole odbyły się specjalne zajęcia, podczas których uczniowie  mogli dowiedzieć się o przyczynach i skutkach zanieczyszczenia powietrza oraz poznać, w jaki sposób mogą wpływać na jakość powietrza w mieście. Celem akcji jest uświadomienie uczniom, a pośrednio ich rodzicom, że od naszych codziennych decyzji zależy poziom zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy. To czas na zastanowienie się jakie mamy przyzwyczajenia i czy możemy je zmienić.
Akcja odbyła sie pod patronatem Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Listopadowe wydanie Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 16-11-2017
Listopadowe wydanie Cenzurki! Cenzurka Nr 2 2017/2018 [62] Listopad
z dodatkiem specjalnym Kulturalna Siedemnastka

Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C i 3C

autor: R. Konieczny,data: 13-11-2017
Zajęcia na I pracowni fizycznej  w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C  i 3C

W dniach 6 i 13 listopada 2017 r. klasa 2C i  grupa uczniów z klasy 3C pod opieką p. R.Koniecznego uczestniczyły w zajęciach na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Realizowane ćwiczenia dotyczyły mechaniki i optyki. 

więcej zdjęć w galerii 

[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII