LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  24 / 10 / 2018 Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę- B. Franklin
STRONA GŁÓWNA
                          

World Space Week Wrocław 2018

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 17-10-2018
World Space Week Wrocław 2018

 W dniach 5-7 października we Wrocławiu odbyła się impreza World Space Week, w ramach Międzynarodowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej.

Część imprezy, całodniowe warsztaty astronomiczno-kosmiczne mieściły się w budynku naszej szkoły. Liceum nr XVII zostało oficjalnym współorganizatorem World Space Week Wrocław. W sobotę przeprowadzono 60 warsztatów, pokazów i prelekcji. Połączono się z Islandią, z Karolem Wójcickim, a na koniec stworzono Żywą Mapę Nieba. Uczniowie LO nr XVII wspierali wydarzenie w formie wolontariatu lub po prostu brali w nim udział. Nauczyciele także pomogli w organizacji tego trudnego logistycznie przedsięwzięcia i ugościli należycie uczestników oraz prowadzących w murach naszej szkoły. Organizatorzy pragną serdecznie podziekować Dyrekcji Szkoły, nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w pracę wolontariacką. 
Pełna relacja z wydarzenia w linku. 
 

Klasa humanistyczno-medialna w programie "Słownik polsko@polski".

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 22-10-2018
Klasa humanistyczno-medialna w programie

W sobotę 20.10.2018 r.  o godzinie 11:00 uczniowie z klasy humanistyczno-medialnej w składzie Diana Przybylska, Julia Styś, Jakub Kycia oraz Paweł Sołtys wraz z polonistką  p. Justyną Hełminiak-Nowak gościli w programie poświęconym kulturze języka polskiego pt: "Słownik polsko@polski". Zapraszamy do oglądania emisji odcinka 3 listopada 2018 o godzinie 17:00 w Telewizji Polonia. Kolejne nagranie z udziałem uczniów 15 grudnia br.

 Można podejrzeć nagranie tutaj>> 

Konkurs o Powstaniu Warszawskim - etap szkolny: finał 29 X 2018 r.

autor: R.Pieńkowski,data: 23-10-2018
Konkurs o Powstaniu Warszawskim - etap szkolny: finał 29 X 2018 r.

We wtorek 30 X 2018 r. na 5. godzienie lekcyjnej, w auli odbędzie się finał szkolny konkursu o Powstaniu Warszawskim. W eliminacjach wzięło udział 35 osób, z których do finału zakwalifikowały się (w kolejności według zdobytych punktów): 1. Maria Miękus (2F), 2. Ola Rymowicz (2F), 3. Wojciech Wiśniewski (2D), 4. kolejne 4 osoby ex aequo: Adam Bujek (2D), Małgorzata Jabłońska (2D), Wiktoria Józefiak (2D), Jakub Kruczek (2D), 5. kolejne 2 osoby ex aequo: Radek Bartnicki (2C), Bartosz Świętojański (2C) oraz 6. Ola Chabros (2F).

Finalistom gratulujemy. Do zobaczenia! Więcej o etapie finałowym tu>>>

Wyniki Międzyszkolnego konkursu recytatorskiego - Piewca moralności i sztuki - Zbigniew Herbert

autor: J.Nogaj,data: 22-10-2018
Wyniki Międzyszkolnego konkursu recytatorskiego - Piewca moralności i sztuki - Zbigniew Herbert 19 października w LO nr XII odbył się IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI  - Piewca moralności i sztuki - Zbigniew Herbert. Wzięło w nim udział 20. uczestników z 11. wrocławskich szkół średnich. Miło nam poinformować, że Dominika Borkowska z kl. 2E  otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana za pięknie wykonany utwór Szeptem. Siedemnastkę brawurowo reprezentowały także: Sara Walczak z kl. 2E z wierszem Głos wewnętrzny oraz Dąbrówka Knop z kl. 1E, która przedstawiła wiersz Tren Fortynbrasa.

Przewodniczącą jury konkursu była pani dr Monika Braun – aktorka, nauczycielka aktorstwa, reżyserii i metod pracy głosem.
                                                                                      
                                                                                        Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczennicom!!!

DZIEŃ CHŁOPAKA 2018 w LO nr XVII

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 21-10-2018
DZIEŃ CHŁOPAKA 2018 w LO nr XVII

Dnia 2.10.2018 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Konkurencje były bardzo pomysłowe i wymagały od zawodników szybkiego podejmowania decyzji oraz kreatywności.
Oto lista zwycięzców :
1. Ekspresowe sprzątanie - Tomasz Opałka kl. 2D  
2. Układanie ubrań - Kacper Konieczny kl. 2E   
3. Pomysłowy pierścionek - Paweł Sołtys kl. 1A
4. Golenie balona - Mikołaj Bieroński kl. 1C
5. Romantyczne oświadczyny - Kacper Findlik kl.2C
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Aleksandra Rostkowska kl. 2F

fotogaleria>>>

Wycieczka integracyjna klasy 1A

autor: J.Krajewski,data: 19-10-2018
Wycieczka integracyjna klasy 1A W środę 17 października br. , w środku pięknej polskiej złotej jesieni klasa 1A wraz z wychowawcami p.Anetą Popiołek i p.Robertem Koniecznym wybrała sie na wycieczkę integracyjną w Góry Sokole. Do wycieczki dołączył również geograf p. J.Krajewski, który poprowadził grupę mniej znaną, ale za to bardziej stromą i skalistą ścieżką na szczyt Sokolika. Góry Sokole słyną z pięknych widoków i znane są także jako mekka wspinaczki skalnej na Dolnym Śląsku. Znajduje się tu sporo granitowych turni skalnych, na których swoje umiejętności wspinaczkowe szlifowali takie sławy polskiego himalaizmu jak Wanda Rutkiewicz, czy też Krzysztof Wielicki. Po odbytej wędrówce cała klasa udała się pod schronisko "Szwajcarka", gdzie spędziła miło czas przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. Była to  kolejna wycieczka z naszej Siedemnastki, podczas której młodzież mogła zapoznać się z urokami dolnośląskiego regionu

Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla uczniów z klasy 3C

autor: R. Konieczny,data: 18-10-2018
Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla uczniów z klasy 3C

W dniu 15 października 2018 r. klasa 3C  o profilu mat-fiz-inf uczestniczyła w zajęciach na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Realizowane ćwiczenia dotyczyły optyki. 

40. rocznica wybory Karola Wojtyły na papieża

autor: E.Cwynar,data: 17-10-2018
40. rocznica wybory Karola Wojtyły na papieża

16 października br. przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji w naszej szkole miał miejsce Dzień Papieski - odbywały się lekcje okolicznościowe, a przez cały tydzień trwa konkurs we wszystkich klasach o Janie Pawle II. Ponadto  ks. Łukasz jest organizatorem tzw.  Wieczoru z Janem Pawłem II, na który serdecznie zaprasza (informacje na plakacie).
W sobotę 13.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z katechetą Adamem Szymanowskim wzięli udział w 38. pieszej pielgrzymce do Trzebnicy.

Wehikuł czasu, czyli Otrzęsiny Klas Pierwszych

autor: Admin,data: 15-10-2018
Wehikuł czasu, czyli Otrzęsiny Klas Pierwszych

5 października br. odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny Klas Pierwszych pod hasłem Wehikuł Czasu, zorganizowane przez klasę 2E. Mogliśmy spotkać człowieka pierwotnego, przenieśc się do starożytności, odkryć Amerykę z Kolumbem, a nawet obejrzeć udaną (za sprawą bliźniaków z 1C)  próbę sklonowania człowieka w przyszłości. Każda z klas pierwszych wykazała się wielką kreatywnością oraz zaanagażowaniem w przygotowaniu scenek i kostiumów. Zwycięzcą tegorocznych Otrzęsiny Klas Pierwszych została klasa 1F. Serdecznie gratulujemy!!!

Fotorelacja >>

Dzień Agnieszki Osieckiej

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 15-10-2018
Dzień Agnieszki Osieckiej 16 października br. w auli szkoły na piatej godzinie lekcyjnej odbędzie się konkurs drużynowy na temat wiedzy o życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej.

Lekcja geografii w Górach Bardzkich

autor: J.Krajewski,data: 14-10-2018
Lekcja geografii w Górach Bardzkich W Górach Bardzkich jesień zawsze jest piękna. To właśnie tam nasz szkolny geograf zabrał klasę 2B na kolejną lekcję w terenie. Celem głównym tej lekcji było ujrzenie w całej okazałości Przełomu Nysy Kłodzkiej i zapoznanie się ze skomplikowaną historią powstawania Sudetów. Ta lekcja była kolejną ciekawą lekcją geomorfologii w jakże pięknych okolicznościach przyrody. To wspaniałe, że mieszkamy w takim regionie gdzie jest tyle atrakcji środowiska geograficznego, w których łatwiej jest się uczyć geografii.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: E.Cwynar,data: 14-10-2018
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam całej Społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.
Niech trud włożony w działania edukacyjne i wychowawcze zaowocuje licznymi sukcesami i satysfakcją.
Życzę ciągle nowych planów do zrealizowania oraz zdrowia i wytrwałości w dążeniu do celu. Niech spełniają się marzenia! 
                                                                                                  Małgorzata Iwankiewicz
                                                                                                  Dyrektor Szkoły 

Występ uczniów Siedemnastki na Żeglarsko-Kajakowych Mistrzostwach Wrocławia Szkół Średnich.

autor: R. Konieczny,data: 13-10-2018
Występ uczniów Siedemnastki na Żeglarsko-Kajakowych Mistrzostwach Wrocławia Szkół Średnich.

W dniu 6 października 2018 r. odbyły się „Mistrzostwa Wrocławia w Żeglarstwie, Kajakarstwie i Wioślarstwie Szkół Średnich”. Miejscem rywalizacji było Rozlewisko „Mariny Wrocław” przy ul. Edmonda Micheleta (II Zimowisko Barek).

Siedemnastkę w żeglarstwie reprezentowała Załoga w składzie:

Sternik Jakub Teresiński (3C), Szotmen Mateusz Tofil (3C), Balast Piotr Krupski (3C).

Wyścig polegał na opłynięciu 2 razy trzech boi i dotarciu na metę.
Niestety najbardziej zawiódł wiatr, który miał wiać od rana, a zaczął wiać dopiero po przekroczeniu mety. Z relacji Jakuba Teresińskiego, regaty zakończyły się na żartowaniu z innymi załogami i taktycznym pływaniu. Reprezentacja Siedemnastki zajęła 4 miesce w eliminacjach na 11 załóg.

Żeglarzom Siedemnastki życzymy pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem.

Galeria "Na cegłach" w bibliotece szkolnej

autor: J.Nogaj,data: 12-10-2018
Galeria Zapraszamy do czytelni do obejrzenia nowych, ciekawych prac Julii Górz z kl. 3A, Veroniki Reshetnikovej z kl. 2C, Zuzanny Biziel z kl. 1C i Oliwii Wróbel z kl. 1A. Na zachętę - uroczy lisek autorstwa Oliwii.
 
Wszystkich uzdolnionych plastycznie uczniów  zachęcamy do podzielenia się swoją twórczością i przyniesienie do biblioteki rysunków, którymi chcecie się pochwalić. Prace te muszą być w formatach: A3, A4 lub 12x12 cm.
                                                                                                                                             Zapraszamy!

Dzień Edukacji Narodowej w Siedemnastce

autor: E.Cwynar,data: 11-10-2018
Dzień Edukacji Narodowej w Siedemnastce

10 października 2018 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkolnej auli miała miejsce uroczystość, w trakcie której Dyrektor Szkoły p. Małgorzata Iwankiewicz wręczyła  nagrody wyróżnionym nauczycielom. Słodki poczęstunek przygotowały panie z Rady Rodziców, a uczniowie, pod kierunkiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Ewy Toporek-Niemczyk, przygotowali program artystyczny. Uroczystość prowadziła  przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Rostkowska.  

 

 

Wrześniowo-październikowy numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 11-10-2018
Wrześniowo-październikowy numer Cenzurki!

Cenzurka Nr 1 2018/2019 [67] Wrzesień/Październik

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom
dużo radości i satysfakcji z wykonywanej pracy,
sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.
Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy.
                                                            
                                                            Redakcja Cenzurki

 

Ślubowanie uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej

autor: R.Pieńkowski,data: 10-10-2018
Ślubowanie uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej

9 października 2018 r. odbyła się uroczystość ślubowania 184. uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej. W dniu patrona szkoły ślubowali oni kochać Ojczyznę i przyczyniać się do jej rozwoju, czynić dobro i dążyć do prawdy, kierować się miłością i szacunkiem do każdego człowieka, swoją nauką i postawą rozsławiać dobre imię szkoły, rozwijać swoje talenty i wykorzystywać zdolności, poznawać i propagować twórczość patrona szkoły Agnieszki Osieckiej.

W trakcie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz. Po ślubowaniu miała miejsce część artystyczna przygotowana przez klasę 2F i 2E. Wystąpiły Wiktoria Rydzicka i Maria Miękus z klasy 2F oraz Małgorzata Rajczakowska i Maja Nowakowska z kl. 2E. Całość prowadzili Patrycja Szmigiel i Filip Maculak.

Skrócone lekcje

autor: E.Cwynar,data: 09-10-2018
Skrócone lekcje Przypominamy, że jutro, czyli w środę 10 październikaskrócone lekcje od pierwszej godziny lekcyjnej! Wykaz dzwonków znajduje się  w zakładce Szkoła. 

Występ uczniów Siedemnastki w Hali Stulecia

autor: Admin,data: 09-10-2018
Występ uczniów Siedemnastki w Hali Stulecia

30 września 2018 r. o godz. 18 w Hali Sulecia odbyło się zakończenie Wrocławskich Dni Seniora. Z okazji jubileuszu Tercetu Egzotycznego zorganizowano okolicznościowy koncert z udziałem licznych gwiazd, do którego zaproszono także zespół Niepokorni z LO nr XVII. Nasi uczniowie  swoim występem rozpoczęli wieczór z gwiazdami. Na scenie wystąpili  także zaproszeni goście, którzy wspólnie z Izabelą Skrybant zaśpiewali najbardziej znane przeboje Tercetu. Wystąpili: Krzysztof Antkowiak, Zbigniew Czwojda, Katarzyna Dziewiątkowska, Zbigniew Lesień, Jan Miodek, Jerzy Skoczylas, Robert Zaborski oraz zespoły Girls on Fire i Ogień. Niepokorni zaprezentowali fragment koncertu "Kadr pełen muzyki", który miał swoją premierę 13 kwietnia 2018 r. podczas gali finałowej XVII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda.

Informacja na Facebooku >>

Konkurs o Powstaniu Warszawskim - etap szkolny 19 X 2018 r. - zmiana terminu

autor: R.Pieńkowski,data: 09-10-2018
Konkurs o Powstaniu Warszawskim - etap szkolny 19 X 2018 r. - zmiana terminu

Zapraszamy uczniów wszystkich klas do wzięcia udziału w konkursie o Powstaniu Warszawskim, którego etap szkolny odbędzie się 19  października 2018 r. na 4. godzinie lekcyjnej w gabinecie 314. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Odra-Niemen, projekt dofinansowany jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Bardziej szczegółowych informacji udzielą prof. Robert Pieńkowski i Zofia Kuź oraz pozostali nauczyciele historii. Zwycięzca konkursu pojedzie w nagrodę na trzydniową nagrodę do Warszawy (z bogatym programem zwiedzania). Regulamin i wymagania tu>>>

Ślubowanie uczniów z klas pierwszych - wtorek 9. października 2018 r.

autor: R.Pieńkowski,data: 08-10-2018
Ślubowanie uczniów z klas pierwszych - wtorek 9. października 2018 r.

We wtorek 9. października 2018 r. w ramach Dnia Agnieszki Osieckiej odbędzie się uroczystość ślubowania uczniów z klas pierwszych.

Lekcja 3: klasy 1A, 1B i 1C.

Lekcja 4: klasy 1D, 1E i 1F.

Zapraszamy do auli uczniów wraz z wychowawcami.

 

Lekcja geografii w Górach Wałbrzyskich

autor: J.Krajewski,data: 05-10-2018
Lekcja geografii w Górach Wałbrzyskich Kolejna terenowa lekcja geografii odbyła się w Górach Wałbrzyskich. Tym razem wzięli w niej udział uczniowie klas trzecich przygotowujących się do matury z geografii. Lekcja ta przybliżyła uczniom sytuację demograficzną i gospodarczą ważnego miasta przemysłowego jakim był niegdyś Wałbrzych. Uczniowie mogli też zapoznać się ze zmianami środowiska naturalnego spowodowanymi rozwojem górnictwa w tym rejonie. Innym ważnym aspektem tej lekcji było poznanie walorów turystycznych okolic Wałbrzycha, a także możliwość zdobycia wiedzy na temat historii i budowy geologicznej regionu. Kulminacyjnym punktem wycieczki było zdobycie Borowej -najwyższego szczytu Gór Wałbrzyskich, z którego roztacza się rozległy widok na całe Sudety.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

autor: J.Pieńkowska,data: 01-10-2018
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

Zapraszam do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie organizowanej przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest temat „Rodzina – tu wszystko się zaczyna”.
   Olimpiada ma charakter drużynowy. Składa się z 3 etapów: eliminacji szkolnych, które polegają na rozwiązaniu przez 2-osobowe zespoły testu wielokrotnego wyboru; eliminacji okręgowych; na tym etapie 2-osobowe zespoły przygotowują prezentację lub film na wybrany temat; oraz eliminacji centralnych, które są 2-stopniowe: najpierw zespoły rozwiązują test wielokrotnego wyboru; w drugiej części - pięć najwyżej sklasyfikowanych zespołów będzie uczestniczyło w debacie.

Termin zawodów szkolnych: 7 XI 2018 r. Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny jest tygodniowy wyjazd do Chorwacji! Więcej informacji na stronie: www.uwm.edu.pl/owor/

Zapisy do etapu szkolnego najpóźniej do 15 października 2018 r. przyjmuje nauczyciel WDŻ Janina Pieńkowska, która udzieli zainteresowanym wszelkich informacji.

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018 w XVII LO

autor: R. Konieczny,data: 29-09-2018
XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018 w XVII LO W dniach 25 - 27 września uczniowie klas 2E, 2F, 2D i 3C uczestniczyli w wykładach i pokazach w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki
W ramach wykładu dla klas 2E i 2F, FROTAŻ - szeroki zakres działań artystycznych, prowadząca, p. dr Beata Fertala z Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu, przedstawiła szeroki zakres możliwości techniki frotaż i możliwość tworzenia z odtworzonych rysunków obrazów wielkoformatowych.
Z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu p. Agnieszka Szczygieł, p. Natalia Anger i p.Katarzyna Węgierek przeprowadziły warsztaty dla klasy 2D (biol-chem), podczas których młodzież miała okazję mi.in. samodzielnie wykonać poszczególne etapy kalorymetrycznego testu immunoenzymatycznego ELISA.
Pan Radosław Mieszała z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przeprowadził warsztaty dla klasy 3C, dotyczące pojęcia analizy SWOT w aspekcie podejmowania decyzji.

W świecie INFO - XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018

autor: L.Skoczylas,data: 28-09-2018
W świecie INFO - XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018 W dniu 25 września uczniowie klasy 3C uczestniczyli w wykładach i pokazach w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
W ramach wykładu Rozpoznawanie mowy i inżynieria języka naturalnego: naturalny sposób komunikacji człowieka z komputerem prowadzący, dr inż. Jerzy Sas, przedstawił podstawowe metody rozpoznawania mowy i rozumienia tekstu w języku naturalnym, coraz powszechniej stosowane jako metoda wygodnej interakcji człowieka z komputerem a także w sterowaniu innymi urządzeniami technicznymi. Zostały zademonstrowane ciekawe zastosowania techniki rozpoznawania mowy w komputerach stacjonarnych i na urządzeniach mobilnych oraz pokazane przyszłe zastosowania tych technik w otaczającym świecie.
Uczniowie wzięli również udział w grze miejskiej WIZ@ na IZet, zorganizowanej przez Samorząd Studencki Wydziału Informatyki i Zarządzania. Uczestnicy podzieleni na 4-5 osobowe zespoły, przy pomocy aplikacji mobilnej, rozwiązywali zagadki dotyczące ciekawostek kampusu Politechniki Wrocławskiej. Na zakończenie gry na wszystkich czekały sympatyczne nagrody!   >>galeria

Zaproszenie do udziału w World Space Week w LO nr XVII

autor: Admin,data: 28-09-2018
Zaproszenie do udziału w World Space Week w LO nr XVII

W dniach 5-7 października we Wrocławiu odbędzie się ogólnopolska impreza popularyzująca astronomię oraz astronautykę - World Space Week Wrocław 2018. Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Wolontariuszy WroSpace, PTMA, Instytut Astronomiczny UWr., wrocławscy krótkofalowcySP6ZWR oraz LO nr XVII. Wydarzenie rozpoczyna Kosmiczna Gra Miejska oraz warsztaty w Instytucie Astronomicznym UWr. Drugi dzień stanowi maraton warsztatów w LO nr XVII we Wrocławiu, gdzie zostanie przeprowadzonych ponad 50 różnych zajęć w podziale na kategorie wiekowe, a także seanse w planetarium i  żywa mapa nieba. W ostatni dzień organizatorzy zapraszają do Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia na konferencję popularnonaukową, kosmiczną galerię sztuki, sekcję biznesową oraz start balonu stratosferycznego.
Darmowe bilety na wszystkie wydarzenia do pobrania z www.worldspaceweek.pl.
Aktualności na https://www.facebook.com/wswwroclaw/.
Projekt jest dofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W sobotę 6 października mury Siedemnastki zostaną przekształcone w kosmiczno-astronomiczne laboratorium, w którym dzieci, młodzież i dorośli będą eksperymentować, tworzyć i uczyć się nowych technologii. Na boisku LO nr XVII zabłysną gwiazdy, utworzymy żywą mapę nieba, która stanowić będzie odwzorowanie kilku gwiazdozbiorów widocznych na jesiennym niebie. Każdy uczestnik tego wydarzenia zostanie gwiazdą i zaświeci swoje światełko stojąc we wskazanym miejscu. Dron zrobi zdjęcia rozświetlonego boiska. O godz. 17 połączymy się przez Skype z Karolem Wójcickim (twórcą największego w Polsce astronomicznego fanpage na Facebooku „Z głową w gwiazdach”), który opowie  o zorzach polarnych. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania. Ogromnie cieszymy się, że to właśnie nasza szkoła stanie się częścią tego kosmicznego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do Siedemnastki!

Informacja o wydarzeniach World Space Week >>
Harmonogram World Space Week >>
Harmonogram warsztatów w LO nr XVII >>

„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

autor: R.Pieńkowski,data: 25-09-2018
„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

Zapraszamy uczniów klas drugich do wzięcia udziału w VI edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”. Olimpiada ma charakter ogólnopolski, a jest organizowana przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska. Zakres obowiązującego materiału obejmuje wiedzę na temat historii najnowszej Polski (lata 1970-1990). Bardziej szczegółowych informacji udzielą nauczyciele Robert Pieńkowski i Zofia Kuź oraz wszyscy pozostali nauczyciele historii. Etap szkolny odbędzie się 22 listopada 2018 r. o godzinie 10.00. Niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej olimpiady.

Bestsellery literatury polskiej i światowej w bibliotece szkolnej

autor: J.Nogaj,data: 24-09-2018
Bestsellery literatury polskiej i światowej w bibliotece szkolnej

Kolejne nowe książki zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pojawiają się na naszych półkach. Szczególnie polecamy popularne tytuły literatury młodzieżowej, komiksy oraz bestsellery literatury polskiej i światowej.
Oto nowości już opracowane i przygotowane do wypożyczania. >>>

Zapraszamy do biblioteki!

Stypendia w ramach Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA

autor: D.Kowalczyk,data: 21-09-2018
Stypendia w ramach Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA

Miło nam ogłosić, że nasze dwie uczennice: Marika Klarman i Małgorzata Nacewicz  z klasy 3E zostały stypendystkami Wrocławskiego program wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA za szczególne osiągnięcia w nauce (co najmniej pięć ocen celujących) oraz sukcesy na niwie artystycznej w roku szkolnym 2017/2018.

Serdecznie gratulujemy!!

galeria zdjęć >> 

24 i 25 września 2018r. II etap diagnoz z „EDUKACJI ZDROWOTNEJ” w klasach pierwszych

autor: M.Popowczak,data: 21-09-2018
24 i 25 września 2018r. II etap diagnoz z „EDUKACJI ZDROWOTNEJ” w klasach pierwszych

24 i 25 września 2018 r. uczniowie będą uczestniczyć w następujących wydarzeniach w naszej szkole:

- „Badaj skład ciała z AWF Wrocław”,

- warsztaty praktyczne w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2018 pt. „Poznaj własną sprawność fizyczną i skład swojego ciała za pomocą najnowocześniejszych narzędzi badawczych”.

Daria Englot wyśpiewała III miejsce na XI Międzynarodowym Festiwalu “Orfeusz w Italii”

autor: Admin,data: 20-09-2018
Daria Englot wyśpiewała III miejsce na XI Międzynarodowym Festiwalu “Orfeusz w Italii”

Daria Englot, uczennica klasy 1E wyśpiewała III miejsce na XI Międzynarodowym Festiwalu “Orfeusz w Italii” w kategorii 15-18 lat oraz zaproszenie  na festiwal do Portugalii.  Daria prezentowała polską piosenkę Edyty Geppert „Och, życie, kocham Cię nad życie” oraz angielską „Don’t you worry’bout a thing” we własnej aranżacji. Za piosenkę angielską została dodatkowo doceniona przez jurorów z Polski, Portugalii oraz Niemiec, którzy pochwali  oryginalność, pomysłowość oraz swobodę na scenie. Serdecznie gratulujemy!

Nowe książki do biblioteki szkolnej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

autor: J.Nogaj,data: 18-09-2018
Nowe książki do biblioteki szkolnej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W maju 2018 r. biblioteka LO nr XVII otrzymała fundusze na zakup książek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Dzięki programowi na naszych półkach pojawiło się mnóstwo nowych książek. Wśród nich są zarówno tytuły poszukiwane przez młodzież i będące aktualnymi hitami księgarskimi, jak i te ambitne. które zdobywają literackie nagrody.
Na zdjęciach prezentujemy już opracowane i przysposobione do wypożyczania egzemplarze. Zobacz>>

Zapraszamy do wypożyczania naszych nowych nabytków i życzymy miłego czytania oraz wielu pozytywnych wrażeń z lektury.

III Dzień Kresowy 17 września 2018

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 18-09-2018
III Dzień Kresowy 17 września 2018 17 września 2018 roku zebrani w auli naszej szkoły uczniowie i nauczyciele mogli uczestniczyć w  niezwykłej lekcji historii. Była to wirtualna podróż do Lwowa tego współczesnego i tamtego z okresu II Rzeczpospolitej. Prelegent red. Janusz Gajdamowicz z Radia Rodzina, z dziennikarską swadą opowiadał o historii tego niezwykłego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem 100- lecia obrony Lwowa przez młodzież licealną i gimnazjalną. Całość dopełniła piosenka Orlątko o najmłodszych obrońcach Lwowa w wykonaniu zespołu Forteca.
fotogaleria>>>

Salon Maturzystów na Politechnice Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 17-09-2018
Salon Maturzystów na Politechnice Wrocławskiej.

   W dniu 11 września 2018 r klasy 3A, 3B i 3C uczestniczyły wraz z opiekunami w kolejnej edycji Wrocławskiego Salonu Maturzystów. Przyszłoroczni maturzyści mieli okazję zapoznać się z ofertami uczelni z Polski i z zagranicy.

W salach wykładowych odbyły się spotkania z ekspertami Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Można było zapoznać się z warunkami rekrutacji na studia tak, aby dokonać najlepszego wyboru studiów zgodnie ze swoimi predyspozycjami.
Na targach pierwszy raz zaprezentowały swoją ofertę Wyższa Szkoła Oficerska Sił  Powietrznych i Wojskowa Akademia Techniczna. 

Nowy Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2018/2019

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 17-09-2018
Nowy Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2018/2019 Dnia 13.09.2018 został wybrany nowy Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2018/2019. Oto skład Samorządu:
Przewodnicząca: Aleksandra Rostkowska kl. 2F
V-ce przewodnicząca: Maja Anna Nowakowska kl. 2E
V-ce przewodniczący: Krzysztof Gogoj kl. 2E
Skarbnik: Małgorzata Bagińska kl. 2C
Fotograf: Dąbrówka Knop,Joanna Olszewska kl.1E
Poseł do Parlamentu Młodzieży Wrocławia: Lidia Prabucka kl.1D
Opiekun Samorządu Uczniowskiego, Ewa Toporek-Niemczyk

Głosujemy! Projekt WBO - siłownia zewnetrzna w parku przy ul. Kolejowej

autor: Admin,data: 17-09-2018
Głosujemy! Projekt WBO - siłownia zewnetrzna w parku przy ul. Kolejowej

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice! Koleżanki i Koledzy!
Od 14 września do  1 października 2018 r.
można głosować na wybrane projekty, które otrzymają dofinansowanie z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosujmy na projekt zmieniający otoczenie naszej szkoły: 491 Siłownia zewnętrzna w parku przy ul. Kolejowej. Może dzięki Waszym głosom tym razem się uda!

https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/projekty-2018/projekt,id,491
 

Siedemnastka po raz drugi w programie Erasmus+

autor: A.Popiołek,data: 12-09-2018
Siedemnastka po raz drugi w programie Erasmus+ We wrześniu 2018 w ramach programu unijnego Erasmus+ rusza w naszej szkole kolejny matematyczno-przyrodniczy projekt "Walk through Science"!!! Krajami partnerskimi są: Polska - koordynator, Irlandia, France/Reunion, Macedonia, Portugalia/Madera, oraz Szwecja. Językiem projektu jest język angielski. Informacje na temat planowanych i aktualnych działań bedą pojawiały się na bieżąco na stronie internetowej szkoły. Zapraszam uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie.
Aneta Popiołek - koordynator
plakat
ulotka

Kiermasz podręczników do języków obcych

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-09-2018
Kiermasz podręczników do języków obcych

W poniedziałek 10 września 2018 roku od 9.00 do 13.00 na parterze naszej szkoły odbędzie się coroczny kiermasz podręczników do języków obcych. Będzie możliwość zakupienia książek z rabatem. Kiermasz organizuje księgarnia International House.
Zapraszamy.

Narodowe Czytanie w LO NR XVII

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 06-09-2018
Narodowe Czytanie w LO NR XVII

Pragniemy poinformować, że społeczność szkolna XVII LO im. A. Osieckiej weźmie udział w akcji zainaugurowanej przez Parę Prezydencką, która ma na celu nie tylko promocję czytelnictwa, ale również jest formą uczczenia jubileuszu odzyskania niepodległości. 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

autor: Admin,data: 05-09-2018
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W poniedziałek 3 września br. uroczystym apelem na dziedzińcu przed szkołą Dyrektor p. Małgorzata Iwankiewicz zainaugurowała  nowy rok szkolny 2018/2019. Szczególnie ciepło  w gościnnych progach  „Siedemnastki” powitała uczniów klas pierwszych, którym przedstawiła wychowawców. Życzyła wszystkim dużo energii do wytężonej pracy, samych sukcesów i poczucia radości ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty>>

Fotogaleria>>

W środę 12 września br. spotkania Wychowawców z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich

autor: Admin,data: 05-09-2018
W środę 12 września br. spotkania Wychowawców z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich W środę - 12 września br. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców uczniów klas drugich i trzecich LO nr XVII na spotkania z Wychowawcami klas. Wykaz sal na zebrania z Rodzicami>> 

Na spotkaniu przekazane zostaną informacje dotyczące organizacji pracy i nauki w roku szkolnym 2018/2019; będzie również możliwość dokonania wpłat na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107A- I piętro). 
O godz. 18.00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Prosimy Rodziców reprezentujących wszystkie klasy o przybycie na to ważne, inauguracyjne w tym roku szkolnym, spotkanie. 
Zapraszamy.

Kiermasz podręczników

autor: J.Krajewski,data: 05-09-2018
Kiermasz podręczników Uwaga uczniowie i absolwenci! Kiermasz szkolnych podręczników używanych odbędzie się w najbliższy wtorek i środę (11 i 12 września) na parterze przy portierni na dużej przerwie oraz na przerwie przed czwartą lekcją i po piątej lekcji. Podręczniki z opisem (właściciel i cena) należy dostarczyć najpóźniej do poniedziałku (10 września) do sali 114 do godz.12.30

Pożegnanie przechodzącej na emeryturę pani wicedyrektor Barbary Bartnik

autor: E.Cwynar,data: 05-09-2018
Pożegnanie przechodzącej na emeryturę pani wicedyrektor Barbary Bartnik

29 sierpnia br. podczas posiedzenia rady pedagogicznej miało miejsce uroczyste pożegnanie wieloletniej wicedyrektor Siedemnastki pani Barbary Bartnik, która przeszła na emeryturę. Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Iwankiewicz złożyła serdeczne podziekowania za trud włożony w budowanie wizerunku i przyjaznej atmosfery szkoły, wielkie serce dla młodzieży i ofiarność w wykonywaniu obowiązków. Wiara w drugiego człowieka i nieustający optymizm pani wicedyrektor sparwiał, że będzie nam jej bardzo brakowało! Życzymy wszelkiej pomyślności i zapraszamy w goscinne progi Siedemnastki! Do zobaczenia!

Pamiątkowe zdjęcia >>>

W poniedziałek - 10 września - spotkania Wychowawców z Rodzicami uczniów klas pierwszych

autor: Admin,data: 29-08-2018
W poniedziałek - 10 września - spotkania Wychowawców z Rodzicami uczniów klas pierwszych W poniedziałek 10  września br. zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych LO nr XVII na spotkanie z Dyrektorem szkoły w auli (sala 300 - III piętro) zgodnie z poniższym harmonogramem:
> godz. 17.00 – klasy: 1A, 1B, 1C
> godz. 18.00 – klasy: 1D, 1E i 1F.

Po spotkaniu odbędą się zebrania z Wychowawcami klas w wyznaczonych salach.
Wykaz sal na zebrania z Rodzicami>>
Na spotkaniu przekazane zostaną informacje dotyczące organizacji pracy i nauki w naszej szkole, będzie również możliwość dokonania wpłat na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107A - I piętro).
Zapraszamy!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

autor: Admin,data: 29-08-2018
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek 3 września br. o godz. 9.00 na dziedzińcu szkolnym. Następnie uczniowie udadzą się do wyznaczonych sal (zobacz>>) na spotkania z wychowawcami klas.

W klasach pierwszych po spotkaniach z wychowawcami zostaną przeprowadzone testy diagnozujące z języków angielskiego i niemieckiego.

Uwaga!
Jeśli będzie padał deszcz - o godz. 9.00 klasy pierwsze zapraszamy do auli (sala 300) na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, zaś klasy drugie i trzecie udają się do wyznaczonych sal na spotkania z wychowawcami.

Na początku września przeprowadzony będzie na terenie szkoły kiermasz książek.

 

XVII LO wzięło udział w ochodach 38. rocznicy powstania Solidarności

autor: R.Pieńkowski,data: 28-08-2018
XVII LO wzięło udział w ochodach 38. rocznicy powstania Solidarności

26 sierpnia 2018 r. - jak co roku - przedstawiciele społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej wzięli udział w obchodach 38. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Obchody rozpoczęły się od mszy św. koncelebrowanej przez biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Następnie nastąpił przemarsz pod tablicę upamiętniającą powstanie dolnośląskiej „Solidarności”. W tym miejscu głos zabrali przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Kazimierz Kimso, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, członek zarządu województwa Jerzy Michalak, wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl i bp Andrzej Siemieniewski. Następnie zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów, w tym delegacja LO nr XVII – z Panią Dyrektor Małgorzatą Iwankiewicz na czele wraz z uczennicami kl. 1F Olą Rostkowską, Wiktorią Rydzicką i Julią Jamroży. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Liceum Ogólnokształcące nr XVII od 2009 r. uczestniczy w projekcie „Opieka nad tablicą Solidarności” przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

Wyrazy współczucia dla panów Mariusza Wacowskiego i Wiesława Wacowskiego

autor: E.Cwynar,data: 21-08-2018
Wyrazy współczucia dla panów Mariusza Wacowskiego i Wiesława Wacowskiego
Łącząc się w żałobie i smutku z powodu śmierci Matki naszych pracowników p.Mariusza Wacowskiego i p.Wiesława Wacowskiego,   najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy składa  społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki  Osieckiej we Wrocławiu.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 22 sierpnia 2018 r. o godz. 11 na Cmentarzu przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu.

Sesja poprawkowa egzaminu maturalnego- sierpień 2018.

autor: B.Multan,data: 13-08-2018
Sesja poprawkowa egzaminu maturalnego- sierpień 2018.

Egzamin maturalny w sesji poprawkowej odbędzie się 21 sierpnia 2018 r.( wtorek) w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Grabiszyńskiej 236, o godzinie 9.00. Na egzamin należy zgłosić w się najpóźniej          o godzinie 8.30 z dowodem osobistym lub paszportem.
UWAGA:należy również posiadać długopis z czarnym tuszem oraz linijkę, cyrkiel i kalkulator prosty na egzamin z matematyki.

Powodzenia, trzymamy mocno kciuki!!!

Absolwenci "Siedemnastki" otrzymali świadectwa dojrzałości!

autor: Admin,data: 03-07-2018
Absolwenci

Trzy lata wytrwałej pracy w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. A. Osieckiej zaowocowało świadectwem dojrzałości, które otwiera drzwi wyższych uczelni! 3 lipca 2018 r. wychowawcy klas wręczali absolwentom świadectwa z wynikami egzaminu maturalnego. 
Gratulujemy Wam i życzymy powodzenia na kolejnych etapach kształcenia i w życiu osobistym!
Kochani, drzwi "Siedemnastki" są dla Was zawsze otwarte!
pamiątkowe zdjęcia>>

WAKACJE 2018!

autor: Admin,data: 02-07-2018
WAKACJE 2018!

Szanowni Rodzice,  Drodzy Uczniowie!
Pracownicy LO nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu!

Serdecznie dziękuję za całoroczną współpracę, za wspólnie spędzone chwile, za wszystkie działania, które niczym dobry mecz piłkarski złożyły się na nasz sukces. Gratuluję wyników na świadectwach promocyjnych i otrzymanych nagród. Gratuluję także tych małych sukcesów, okupionych trudem i ciężką pracą. Jestem przekonana, że wszystko to zaowocuje w przyszłości.
Życzę Wszystkim udanego wypoczynku: cudownej pogody, spotkania wspaniałych przyjaciół, przeżycia fantastycznych przygód, czasu dla siebie, inspirującej lektury i wędrówki bez końca… Życzę ubogacenia, jakie daje człowiekowi „wielki świat” i szczęśliwego powrotu do naszego „małego świata”, którym jest Siedemnastka. Wracajcie cali i zdrowi.
Do zobaczenia 3 września!
Dyrektor Szkoły
Małgorzata Iwankiewicz
Życzenia Minister Edukacji na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty na zakończenie zajęć szkolnych

[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII