LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  12 / 07 / 2020 „Człowiek jest tak zajęty zarabianiem na życie, że zapomina żyć”- Margaret Fuler
Wolontariat

SZLACHETNA PACZKA

Jak co roku będzie organizowana w naszej szkole akcja "Szlachetna Paczka", w czasie której zbierzemy produkty i artykuły, które są niezbędne dla rodziny.
Zawsze wykazywaliście się wielkim sercem i z chęcią angażowaliście się w przygotowanie wspólnej paczki. Mam nadzieję, że i tym razem wszyscy włączycie się w tą akcję.
Na Waszą pomoc czeka w tym roku pan Zbigniew, który ma 56 lat i mieszka samotnie. Jego sytuacja życiowa jest bardzo trudna, ponieważ cierpi on na chorobę psychiczną i nie może podjąć pracy. Po opłaceniu kosztów związanych z mieszkaniem i wykupieniu leków zostaje mu 404 zł na miesiąc. Jego sytuacja jest bardzo trudna, dlatego tez nawiązałam współpracę z wolontariuszem opiekującym się panem Zbigniewem i zadecydowałam, że to on właśnie zasługuje na naszą pomoc.
W najbliższych dniach zostanie przygotowana lista potrzeb pana Zbigniewa i osoba odpowiedzialna za akcję, nasza przewodnicząca Ola Rostkowska, przejdzie po klasach i przedstawiciele klas otrzymają listę artykułów, które będziecie mieli przynieść do szkoły. 
Produkty będą zbierane w sali 215 i możecie je przynosić już od 26 listopada.
Bardzo na Was liczę, bo przecież "Wspólnie zmieniamy świat na lepsze"
pozdrawiam Was serdecznie
opiekunka wolontariatu - Katarzyna Zielińska

 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII