LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  31 / 05 / 2023 Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty./Frank Zappa/
Projekty astronomiczne

Space Day na Politechnice Wrocławskiej

20 kwietnia 2017 reprezentacja szkoły w składzie: Artur Sarna, Jakub Krasiński z 1C, Mateusz Dudzikowski, Konrad Hajduga z 2C oraz Maciej Jasielewicz z 3G wraz z fizykami, Robertem Koniecznym oraz Anną Bukiewicz-Szul wzięła udział w cyklu wykładów o tematyce astronautycznej w ramach Space Day na Politechnice Wrocławskiej.

Prelekcje odbywały się w systemie 20 minutowym równolegle w dwóch salach. Mogliśmy usłyszeć o dokonaniach w branży kosmicznej kół studenckich z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniki Warszawskiej, zapoznać się z pracą młodych firm w sektorze kosmicznym, posłuchać wykładów z astronomii prowadzonych przez członków Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, a także dowiedzieć się o dokonaniach m.in. stowarzyszenia Mars Society Polska.

Jednym z ciekawszych punktów była prelekcja o niedawno zakończonej Polskiej misji analogowej w USA oraz prezentacja eksperymentu DREAM-wrocławskich studentów, którzy to niedawno testowali swoją wiertarkę kosmiczną podczas lotu suborbitalnego, który odbył się dzięki współpracy z ESA. Niewątpliwą atrakcją były oczywiście wszystkie łaziki marsjańskie - niesamowite było oglądanie (a także sterowanie) kilku różnych, świetnych projektów łazików zgromadzonych w jednym miejscu.

Grupa reprezentująca szkołę w konkursie ReMY 2017 miała okazję spotkać się z twórcami konkursu, pracownikami ABM Space Sp. z o.o.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani prezentowaną tematyką.

Fotorelacja: tutaj.
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII