Dziś mamy:  22 / 01 / 2020 Nie zmarnuj błędu. Naucz się z niego- Robert Kiyosaki
Język niemiecki

Spektakl "Fantazja"

W pierwszy dzień wiosny (21.03.2018) braliśmy udział w spotkaniu grupy teatralnej DINGSBUMS studentów Filologii Germańskiej z uczniami klas teatralnych naszej szkoły. Młodzież naszego liceum przedstawiła spektakl „Fantazja” na podstawie opowiadania niemieckiego pisarza Siegfrieda Lenza pod tym samym tytułem. Opowiadanie pochodzi ze zbioru opowiadań „Einstein przepływa Łabę pod Hamburgiem”. Inicjatorkami przedsięwzięcia były germanistki naszej szkoły: Dorota Milewska-Skotny i Elżbieta Kucharczyk, które napisały scenariusz i przygotowały z młodzieżą spektakl.
Sztuka opowiada o sporze trzech pisarzy, którzy mają odmienne zdanie na temat wyobraźni w literaturze. Grzegorz (Mateusz Woch, kl.3E) reprezentuje realizm w twórczości, Dieter Klimke (Stanisław Woźniak, kl.3E) jest z natury duszą romantyczną, zaś trzeci z nich – narrator (Piotr Ciesiński, kl.3E) preferuje niedopowiedzenia i otwarte zakończenia.
Spektakl wywołał burzę oklasków i zachwyt publiczności wspaniałymi kreacjami aktorskimi. W pozostałe role wcielili się:
Karen – Zuzanna Trzaska (kl. 1E)
Hebbi – Michał Wolański (kl. 1E)
Wdowa / kelnerka – Eliza Mark (kl. 1E)
Ojciec – Krzysztof Gogoj (kl. 1E)
Obsługa komputera i charakteryzacja – Maja Makara (kl. 1E)
Zdjęcia – Natalia Pieszko (kl. 1F)
Po spektaklu uczniowie zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez studentów. Nasza grupa teatralna miała odegrać scenki według podanych scenariuszy. Młodzież poradziła sobie z tym rewelacyjnie doprowadzając publiczność do łez.

Film