Dziś mamy:  07 / 12 / 2019 Religia bez nauki jest ślepa, nauka bez religii jest kulawa /A. Einstein/
Warsztaty WrOpenUp

Spotkanie kultur - wizyta młodzieży z Rumunii

Opiekunką grupy była absolwentka naszej szkoły, moja uczennica z klasy z rozszerzonym językiem angielskim, Aleksandra Wrona. Panie Nadia i Marina oraz uczniowie szkoły średniej Colegiul Tehnic Motru Claudiu, Cristian, Eduard, Claudiu, Mircea, Loredana, Bianca, Andrei, Ștefan, Alin, Aurelia, Alexandra, Sever i George uczestniczyli w trzech lekcjach języka angielskiego z klasami 3A i drugą PR2. Nasz #WrOpenUp - owy zespół, który przygotowuje się do tegorocznej edycji konkursu oczywiście była na zajęciach obecny. Ile wiemy o swoich krajach? Co nas dzieli, co nas łączy? Czy możemy zrobić coś razem, spontanicznie i mieć z tego wiele radości? Otóż okazało się, że tak! Zatańczyliśmy ludowy rumuński taniec, pokazaliśmy, że poza nauką w szkole, mamy swoje pasje i talenty. Czy podoba Wam się zaimprowizowany międzynarodowy koncert? Nam tak! A potem jeszcze ta praca w zespołach mieszanych, w trakcie której odkryliśmy, jak wiele nas łączy! Nasi goście poznali naszą patronkę Agnieszkę Osiecką i super wyszli na pamiątkowym zdjęciu pod tablicą. Zaprowadziłam ich również do naszej pięknej biblioteki i zabytkowej sali gimnastycznej. Na koniec pokazałam im moją klimatyczną salę 319 z wystawą plansz z Włoch. W czasie tej krótkiej wizyty adresy FB zostały wymienione wraz z obietnicą pozostania w kontakcie. Może uda nam się jeszcze kiedyś spotkać? Pięknie Wam wszystkim dziękujemy, że nas odwiedziliście. To był niezapomniany czas! Mulțumesc!

Margerita Niwelt

fotorelacja>>>