Dziś mamy:  01 / 10 / 2020 "Edukacja ma gorzkie korzenie, ale jej owoce są słodkie" - Arystoteles
Edukacja dla Bezpieczeństwa

Sprawdzdanie z Mistrzostw Szkoły w ratownictwie i pierwszej pomocy przed medycznej

SPRAWOZDANIE

Z MISTRZOSTW SZKOŁY W RATOWNICTWIE I PIERWSZEJ POMOCY PRZED MEDYCZNEJ

30 maja zakończono Mistrzostwa Szkoły w ratownictwie i pierwszej pomocy przed medycznej. Cały cykl Mistrzostw był realizowany w dwóch turach. Pierwsza- teoretyczna , eliminacje realizowane w maju ,podczas godzin lekcyjnych w klas pierwszych. Druga tura- praktyczna to zasadnicza część Mistrzostw Szkoły. W wyniku eliminacji do drugiej tury Mistrzostw zakwalifikowały się klasy :

klasa 1a zdobywając 7 pkt.

klasa 1d zdobywając 7 pkt.

klasa 1e zdobywając 7 pkt.

klasa 1b zdobywając 6 pkt.

W części praktycznej startujące zespoły zdobyły następujące ilości punktów :

1b – 8 pkt.

1a – 5 pkt.

1d – 4 pkt.

1e -  3.5 pkt.

Po podsumowaniu zdobytych punktów za część teoretyczną i praktyczną klasy zajęły następujące miejsca  :

I miejsce klasa 1b zdobywając 14 pkt.

II miejsce klasa 1a zdobywając 12 pkt.

III miejsce klasa 1d zdobywając   11 pkt.

IV miejsce klasa 1e zdobywając 10.5 pkt.

V miejsce klasa 1f zdobywając    4 pkt.

VI miejsce klasa 1c zdobywając   1 pkt.

Mistrzostwa Szkoły były realizowane w oparciu o regulamin ,nad którym pracowali uczniowie klas pierwszych z nauczycielem EDB. W trakcie Mistrzostw dała się zauważyć duża aktywność i dobra znajomość czynności ratowniczych ze strony uczniów oraz nieodparta chęć brania udziału w rywalizacji między klasami . Były emocje ale i nerwy , które niestety nie pozwoliły zakwalifikować się wszystkim się do finału Mistrzostw. W ogólnym podsumowaniu należy wymienić dobre przygotowanie uczniów co zaowocowało w ogólnej rywalizacji między klasami. Pragnę podziękować uczennicy klasy 2d Zuzannie Błaut za pomoc w przygotowaniu i pełnieniu funkcji przewodniczącej Mistrzostw. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i udział w naszych szkolnych zmaganiach.Gratuluję klasie 1b zdobycia pucharu przechodniego ufundowanego  przez Dyrektora Szkoły.

nauczyciel EDB

Jerzy Dudzic