LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  22 / 10 / 2017 Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: nic nie mów, nic nie rób - bądź nikim. /Arystoteles/
Laureaci konkursów/ zawodów

Julia Maciuszek z klasy 3E w programie Wyspa Przetrwania

autor: Admin,data: 26-09-2017
Julia Maciuszek z klasy 3E w programie Wyspa Przetrwania JULIA MACIUSZEK, uczennica klasy 3E, wzięła udział w nowym programie telewizji Polsat „Wyspa Przetrwnia” – widowiskowym show, w którym 16 zdeterminowanych śmiałków walczy o przetrwanie na jednej z tropikalnych wysp archipelagu Fidżi. Julia jest najmłodszą uczestniczką programu, aby przetrwać, musi wykazać się determinacją w rywalizacji o ogień, jedzenie i dach nad głową. Ale to nie wszystko, między uczestnikami toczy się gra w nawiązywanie sojuszy i eliminowanie najsłabszych. W tej grze zwycięzcą zostanie najinteligentniejszy, a zarazem najwytrwalszy uczestnik. Oczywiście naszą faworytką jest Julia, trzymamy za nią mocno kciuki i życzymy zwycięstwa!!!
Poczynania Julii i innych uczestników programu możecie śledzić w każdy piątek o 20.05 w telewizji Polsat oraz na stronach programu.
Czytaj więcej: https://www.facebook.com/julia.maciuszek.official/

Wielki sukces MARIKI KLARMAN w jubileuszowym 20. Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”!

autor: Admin,data: 06-09-2017
Wielki sukces MARIKI KLARMAN w jubileuszowym 20. Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”!

Drugi etap Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” odbywa się od 20 lat w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. „…To wyjątkowe spotkanie z piosenkami Agnieszki Osieckiej. (…) Dziś to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego typu, będąca dla wielu finalistów efektownym początkiem kariery i ważnym punktem w dorobku artystycznym. Ale niełatwo jest zostać finalistą Konkursu. I chyba niełatwo też sprostać jego wymaganiom…”, jak piszą na portalu strefapiosenki.pl.  Tym wymaganiom w fantastycznym stylu sprostała MARIKA KLARMAN - uczennica 2 klasy teatralnej LO nr XVII,  która otrzymała III nagrodę za interpretację piosenek "To wszystko z nudów" i "Ucisz serce". Gratulujemy Marice!  Finaliści>>
Relacja na forum Kultura-Trójmiasto>>
Nowe życie piosenek – Pamiętajmy o Osieckiej w Sopocie >>
Marika, wraz z innymi laureatami, weźmie udział w koncertach: w Teatrze Nowym w Poznaniu (6.10), w Muzeum Powstania Warszawskiego (7.10), w Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (8.10).

Konkurs Translatorski

autor: E.Kucharczyk,data: 22-06-2017

Jak co roku odbył się w naszej szkole Konkurs Translatorski Poezji Niemieckojęzycznej. Uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć wiersz „An meinen Lehrer” Rudolfa Ringelnatza. W dniu 13.06.2017 odbyło się ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród dla zwycięzców. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła pani wicedyrektor Beata Multan. Laureat I nagrody przeczytał swoją poetycką interpretację wiersza.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Stanisław Woźniak (2E)
II miejsce – Anna Niemczyk (2F) i Jakub Krasicki (1B)
III miejsce – Emilia Godzwon (2D)

Galeria zdjęć 

Organizatorzy:
Dorota Milewska-Skotny
Elżbieta Kucharczyk

III miejsce - Gra „Aloha War” zespół z Liceum Ogólnokształcącego nr XVII

autor: M.Hajder,data: 11-06-2017
III miejsce - Gra „Aloha War” zespół z Liceum Ogólnokształcącego nr XVII Reprezentacja naszej szkoły w składzie Natalia Stempin, Grzegorz Jacewicz 2D, Jakub Wiglusz 2F zajęła III miejsce w konkursie w kategorii gra planszowa w V edycji projektu "Mój pierwszy biznes przed 20tką". Uczniowie zaprezentowali grę "Aloha War", którą stworzyli podczas warsztatów organizowanych przez WSB w roku szkolnym 2016/2017. Gra nawiązuje do mitologii hawajskiej jej celem jest zdobycie wulkanu i uzyskanie wpływów nad hawajskimi wyspami.

DZIEŃ DZIECKA w LO nr XVII

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 06-06-2017
DZIEŃ DZIECKA w LO nr XVII

1 czerwca 2017 świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował imprezę składającą się z trzech niezwykłych konkurencji .Pomysłowość uczestników w kategorii STRÓJ i  BAJKA przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Jurorzy (p. Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz, p. Danuta Kowalczyk, p. Ewa Toporek-Niemczyk oraz Hanna Gamoń i Weronika Makul (kl.2E) sprawiedliwie oceniali i taki werdykt wydali:   
I Autorska bajka:
1. Kl.1E; 2. Kl.2E; 3. kl.1F
II.Autorski bajkowy strój:
1. KL.2F; 2. Kl.2E; 3. Kl.1E
III. Soundtrack z filmów animowanych:
1. Michał Wojnarowicz kl.1B
2. Marika Klarman kl.1E
3. Karolina Lizak kl.1F
Wierzymy,że ten radosny dzień przywołał wspomnienia z dzieciństwa.
Hanna Gamoń , Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

fotorelacja>>>

MARIKA KLARMAN zdobyła Grand Prix konkursu "Oceany" 2017

autor: Admin,data: 16-05-2017
MARIKA KLARMAN zdobyła Grand Prix konkursu

Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Konkursu na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej "Oceany" 2017 zdobyła MARIKA KLARMAN z LO nr XVII we Wrocławiu za wykonanie piosenki „To wszystko z nudów”. Gratulujemy!!!
Gala wręczenia nagród>>

Konkurs Ortograficzny "Meister der Rechtschreibung"

autor: E.Kucharczyk,data: 20-04-2017
Konkurs Ortograficzny

W dn.28.03.2017 w Liceum Ogólnokształcącym nr III we Wrocławiu odbył się Konkurs Ortograficzny „Meister der Rechtschreibung”etap międzyszkolny. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy 3B: Oliwia Malowaniec, Dominika Markiewicz i Szymon Banak.
Opiekunowie: D.Milewska-Skotny i E.Kucharczyk

Galeria zdjęć

Dzień Niemiecki 2017

autor: E.Kucharczyk,data: 20-04-2017

W dn. 20.03.2017  odbył się Dzień Niemiecki, podczas którego licznie przybyli  uczniowie klas I III wzięli udział w 4 konkursach. Nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców wręczyła p. wicedyrektor Barbara Bartnik.
Zdjęcia: Julia Radzikowska (1B)


Konkurs Mitologiczny - galeria zdjęć
I miejsce – Adrian Wikiera (3B)
II miejsce – Maciej Szwaba (3F)
III miejsce – Michał Wojnarowicz (1B)
Organizatorzy: Dorota Milewska-Skotny i Elżbieta Kucharczyk


Konkurs Filmowy - galeria zdjęć
I miejsce – Oliwia Malowaniec i Kacper Balcerzak (3B)
II miejsce – Katarzyna Lasko i Szymon Banak (3B)
III miejsce – Paulina Wnętrzak i Juliusz Wendelborn (1B)
Organizatorzy: Dorota Milewska-Skotny i Elżbieta Kucharczyk


Quiz Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych - galeria zdjęć
I miejsce - Adrian Wikiera (3B)
II miejsce - Kacper Balcerzak (3B)
III miejsce – Małgorzata Putkowska (1B) i Maciej Szwaba (3F)
Organizator: Alicja Witwicka


Konkurs na prezentację  „Firmy niemieckie”
I miejsce – Natalia Sienkiewicz (1C) oraz Maciej Szwaba (3F)
III miejsce – Katarzyna Sudzik (3E)
Wyróżnienie – Martyna Ziętek (1F) i Daniel Nowak (1F)
Organizator: Alicja Witwicka

Ola Jerzycka zdobyła tytuł BIBLIONERA-2017

autor: Admin,data: 13-04-2017
Ola Jerzycka zdobyła tytuł BIBLIONERA-2017

We wtorek 11 kwietnia 2017 r. w ramach Szkolnych Dni Kultury Chrześcijańskiej odbył się Biblijny Konkurs Komputerowy BIBLIONERZY. W konkursie udział wzięło 8 uczniów. Największą wiedzą biblijną wykazała się OLA JERZYCKA z kl. 1F, która zdobyła najwięcej „mamonek” Gratulujemy!!!

Wielki Finał międzyszkolnego konkursu „A piece of cake”

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 10-04-2017
Wielki Finał międzyszkolnego konkursu „A piece of cake” 31 marca 2017r odbył się wielki finał konkursu przysłów angielskich, którego organizatorem jest LO nr VII im. K.K. Baczyńskiego we Wrocławiu. Po eliminacjach w etapie szkolnych finału z naszej szkoły zakwalifikowało się aż pięć uczennic: Emilia Jakubiszyn kl. 2E, Paulina Markowska, Natalia Mrugała, Wiktoria Gajzler i Karolina Wolak z kl. 3E.
Etapem pierwszym Wielkiego Finału był test pisemny dotyczący tłumaczenia przysłów z języka angielskiego na język polski, który wyłonił 10 najlepszych uczestników. Wśród 10 najlepszych znalazły się Emilia Jakubiszyn kl. 2E oraz Wiktoria Gajzler i Paulina Markowska z kl. 3E.
Wielki Finał odbył się na zasadzi rywalizacji pomiędzy 10 najlepszymi uczestnikami, wzorowanej na popularnej grze „Jeden z Dziesięciu”. W rundzie finałowej, czyli trójce najlepszych uczestników znalazła się Paulina Markowska z kl. 3E.
Serdecznie gratulujemy dotrwania do Wielkiego Finału w tak licznym gronie, pokonania wielu uczestników z różnych szkół i zajęcia tak wysokich miejsc w rywalizacji rozgrywającej finał!!!

Mateusz Chrąchol otrzymał wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie fotograficznym PORTRET 2016

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 10-04-2017
Mateusz Chrąchol otrzymał wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie fotograficznym PORTRET 2016

Z przyjemnością informujemy, że Mateusz Chrąchol, uczeń klasy 3A, otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim 5 KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM: PORTRET 2016 organizowanym przez TODOBRYKURS.PL w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy! 

Zwycięstwo naszych uczniów w międzyszkolnym konkursie "Szkolny broker informacji"

autor: J.Nogaj,data: 06-04-2017
Zwycięstwo naszych uczniów w międzyszkolnym konkursie

Z radościa informujemy, że Jagoda Wojnarowicz i Marcin Włodarczyk z kl. IIF zajęli I miejsce w finale IX edycji międzyszkolnego konkursu dla klas drugich szkół średnich - "Szkolny broker informacji". Jego organizatorami są: Miejska Biblioteka Publiczna i Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych, a patronat honorowy sprawuje Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UWr.

Rozgrywki miały miejsce w czwartek 5 kwietnia w Mediatece na pl. Teatralnym.

Przed ogłoszeniem wyników wszyscy uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu Profersora Jana Miodka  - językoznawcy, dyrektora Instytutu Filologii Polskiej UWr., popularyzatora wiedzy o języku polskim. Tematem wykładu była współczesna polszczyzna, gwara młodzieżowa i potocyzmy, które coraz częściej wchodzą w oficjalne sytuacje komunikacyjne.

WIKI- uroda, talent, pasja i nauka

autor: Admin,data: 06-04-2017
WIKI- uroda, talent, pasja i nauka

WIKI SZARKOWICZ od 6 lat zajmuje się modelingiem. Bierze udział w sesjach fotograficznych i pokazach mody oraz wyjeżdża na konkursy i eventy fryzjerskie. Śpiewa też w chórze Gospel Life. A na co dzień jest maturzystką w klasie geograficzno-językowej w „Siedemnastce”. Kilka zdjęć Wiki>>

ELŻBIETA SKOCZKOWSKA laureatką ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Weź słowo do ręki”

autor: Admin,data: 05-04-2017
ELŻBIETA SKOCZKOWSKA laureatką ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Weź słowo do ręki”

ELŻBIETA SKOCZKOWSKA maturzystka z klasy humanistycznej w ogólnopolskim konkursie poetyckim „Weź słowo do ręki” za swój wiersz otrzymała III miejsce. W nagrodę laureatom zorganizowano  warsztaty poetyckie z Ewą Sonnenberg oraz zagwarantowano publikację utworów w okolicznościowym tomiku. Eli gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na autorski tomik!
Wyniki konkursu>>

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO - wyniki

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 04-04-2017
DZIEŃ JĘZYKA  ANGIELSKIEGO - wyniki

Dnia 30.03.odbył się Dzień Języka Angielskiego. Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców w poszczególnych konkurencjach.
Quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych:
I miejsce : Kacper Balcerzak, Oliwia Malowaniec (3B)
II miejsce : Agnieszka Sienko, Ziemowit Paszke (3A)
III miejsce :  Alicja Kurzyńska, Aleksandra Kopala (2A)
Test leksykalno-gramatyczny Master of English Grammar:
I miejsce : Michał Wróblewski (2A)
II miejsce : Krzysztof Mindowicz (3A)
III miejsce : Paulina Wróbel (1A)
Kalambury:
I miejsce : Piotr Olbert, Kacper Nowakowski, Michał Wróblewski
II miejsce : Mateusz Woch, Stanisław Woźniak
III miejsce : Michał Hetnar, Sofia Kozik, Kuba Krasiński
Quiz Wyrażenia znane i nieznane:
I miejsce : Gabriela Sulimka, Julia Czernikowska
II miejsce : Jagoda Maronkowska, Daria Krzyśków,Paulina Oślizło,Kasia Urbanowicz,Paulina Kuczkiewicz ,Piotr Olbert
Karaoke:
I miejsce: Asia Gaj
II miejsce: Kamila Piechura, Paulina Wróbel
III miejsce: Ziemowit Paszke, Jakub Krasiński, Sofia Kuźnik
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Organizatorki: Ewa Toporek-Niemczyk, Wioletta Ejlak-Borowiak, Aneta Saja

fotorelacja>>>

Ogólnopolski konkurs Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 03-04-2017
Ogólnopolski konkurs Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej.

Anna Penkała uczennica klasy 2C o profilu mat-fiz-inf (do końca I semestru 2016/2017) została  laureatem  ogólnopolskiego konkursu Studium Talent z fizyki na Politechnice Wrocławskiej.

Laureaci konkursu otrzymują w rekrutacji na Politechnikę Wrocławską dodatkowe punkty rekrutacyjne.

Gratulujemy!!!

Sukces w konkursie recytatorskim

autor: E.Cwynar,data: 02-04-2017
Sukces w konkursie recytatorskim Z przyjemnością informujemy,  że 31 marca uczennice klasy teatralnej 1E  Joanna Gaj i Joanna Sztucka pod  opieką  p.Edyty Cwynar wzięły udział VII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Mówionej i Śpiewanej Czesława Miłosza w Zespole Szkół nr 3 i  odniosły niemały sukces! Joanna Gaj wyśpiewała pierwsze miejsce w kategorii poezji śpiewanej, Joanna  Sztucka otrzymała wyróżnienie w katregorii poezji mówionej. Serdeczne podziękowania należą się nauczycielowi muzyki p.Krzysztofowi Żesławskiemu za przygotowanie podkładu muzycznego i wszelką pomoc.

Wyniki konkursu Szkolny broker informacji!

autor: J.Nogaj,data: 30-03-2017
Wyniki konkursu Szkolny broker informacji!

Miło nam poinformować, że zwycięzcami szkolnego etapu konkursu została drużyna z klasy 2F - Jagoda Wojnarowicz i Marcin Włodarczyk. To właśnie oni będą reprezentować naszą szkołę 5 kwietnia podczas międzyszkolnego finału konkursu w Mediatece.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczniom dziękujemy za zmierzenie się z zadaniami, dotyczącymi wyszukiwania informacji w internecie.

Zwycięski zespół oraz pozostałych uczestników konkursu, czyli Julię Buczkowską i Ninę Zagrabski z kl. 2B, Michała Wróblewskiego i Kacpra Nowakowskiego z kl. 2A oraz Witolda Wachowskiego i Mateusza Tarkę z kl. 2C zapraszamy do biblioteki 3 kwietnia na długą przerwę na uroczystość wręczenia nagród.

Laureaci konkursów z okazji Dnia Języka Ojczystego

autor: E.Cwynar,data: 23-03-2017
Laureaci konkursów z okazji Dnia Języka Ojczystego Oto wyniki konkursów z okazji Dnia Języka Ojczystego:
Konkurs na esej - jury zdecydowało nie przyznawać pierwszej nagrody, wyróżnienia otrzymują Aleksandra Pawlak z kl.1F - za spójną wypowiedź i Jan Jankowski z kl.2A - za mnogość przemyśleń;
Szkolnym Mistrzem Ortografii został Stanisław Cieślik z kl.2C.
Serdecznie gratulujemy, nagrody wręczone będą na zakończenie roku szkolnego.

15 III 2017 r. Etap wojewódzki IV edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”

autor: R.Pieńkowski,data: 19-03-2017
15 III 2017 r. Etap wojewódzki IV edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”
5 marca 2017 r. w murach Liceum Ogólnokształcącego nr XVII odbyły się eliminacje dolnośląskie IV-tej edycji ogólnopolskiego konkursu pn. „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. W tym roku w etapie wojewódzkim rozgrywającym się w naszej szkole wzięły udział 84 osoby z 46 szkół Dolnego Śląska. Spośród wszystkich uczestników została wyłoniona trójka zwycięzców, którzy będą tworzyć drużynę reprezentującą Województwo Dolnośląskie w zawodach centralnych. Nasi reprezentanci - uczniowie klasy 2F Mateusz Raszczyk i Kacper Kulig zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce, co nie pozwoliło co prawda zakwalifikować się im do zawodów centralnych, ale uzyskane miejsca należy traktować jako ogromny sukces, gdyż rywalizacja była zacięta, a w olimpiadzie wzięły udział wszystkie najlepsze szkoły Wrocławia i Dolnego Śląska! Niełatwo było znaleźć się w gronie najlepszych znawców najnowszej historii Polski (lata 1970-1990)! Fotogaleria>>

PAULINA BOHATER osiąga mistrzowskie wyniki w triathlonie

autor: Admin,data: 15-03-2017
PAULINA BOHATER osiąga mistrzowskie wyniki w triathlonie

PAULINA BOHATER, uczennica pierwszej klasy biologiczno-chemicznej w LO nr XVII, w triathlonie osiąga mistrzowskie wyniki. Kiedy większość uczniów Siedemnastki przytula się do poduszki, nasza bohaterka przemierza kolejne baseny.  
W roku 2008 Paulina Bohater rozpoczęła swoją przygodę z pływaniem, którą kontynuuje do teraz przy Międzyszkolnym Klubie Sportowym Juvenia Wrocław. Niejednokrotnie brała udział w Mistrzostwach Polski reprezentując klub w pływaniu różnymi stylami i na różnych dystansach. w roku 2014 zainteresowała się triathlonem tj. dyscypliną olimpijską polegająca na kombinacji trzech dyscyplin sportu tj. pływanie, kolarstwo oraz bieg, które następują po sobie bez żadnych przerw, przy czym etap pływacki odbywa się na otwartych akwenach, głównie na jeziorach.

Laureaci konkursów z okazji Dnia Języka Ojczystego

autor: E.Cwynar,data: 08-03-2017
Laureaci konkursów z okazji Dnia Języka Ojczystego

7 marca 2017r. odbyły się w naszej szkole konkursy z okazji Dnia Języka Ojczystego. W konkursie jęyzkowym  zwyciężyły ex aequo drużyny z klas 2E w składzie: Emilia Dawiec, Hanna Gamoń, Stanisław Woźniak  i 2F w składzie: Mateusz Kurkowski, Tomasz Przybyła, Patrycja Zygadło. Wyniki pozostałych konkursów zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu, a nagrody i dyplomy wręczone będą na zakończenie roku. Gratulujemy i zapraszamy za rok!

Ogólnopolski konkurs Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 08-03-2017
Ogólnopolski konkurs Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej.

Hubert Gniłka, Antoni Kawecki, Leszek Sajewicz, Maciej Jasielewicz i Łukasz Stawiński uczniowie klasy 3G o profilu mat-fiz-inf zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu Studium TALENT z fizyki na Politechnice Wrocławskiej.

Laureaci konkursu otrzymują w rekrutacji na Politechnikę Wrocławską dodatkowe punkty rekrutacyjne.

Hubert Gniłka uczeń klasy 3G został dodatkowo laureatem  ogólnopolskiego konkursu Studium Talent z matematyki na Politechnice Wrocławskiej.

Gratulujemy!!!

Jakub Sierenburg z klasy 3E w czołówce półfinału Wrocławskiego Konkursu "Szkolny Poliglota"

autor: M.Niwelt,data: 06-03-2017
Jakub Sierenburg z klasy 3E w czołówce półfinału Wrocławskiego Konkursu

Jakub Sierenburg - uczeń klasy 3E doskonale poradził sobie z testami z języka angielskiego i niemieckiego, awansując do następnego etapu Wrocławskiego Konkursu "Szkolny Poliglota" zorganizowanego przez LO nr XII oraz Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu.
W półfinale, który odbył się 10.01.2017 r w Liceum Ogólnoksztacącym nr XII, wzięło udział 36 uczniów z 14 wrocławskich szkół.  Jakub zajął wysoką - dwunastą lokatę.
To najlepszy wynik ucznia "siedemnastki" w "Szkolnym Poliglocie"
. Gratulujemy Jakubowi!

Zachęcamy wszystkich do doskonalenia umiejętności w zakresie dwóch języków obcych!
                                                   Koordynator konkursu:  Margerita Niwelt

Laureatki etapu szkolnego Olimpiady Teologii Katolickiej

autor: Admin,data: 09-02-2017
Laureatki etapu szkolnego Olimpiady Teologii Katolickiej

KINGA ŻURADZKA i KLAUDIA KOGUT uczennice kl. 1B zwyciężyły w szkolnym etapie olimpiady Teologii Katolickiej, który odbył się 7 grudnia 2016 r. Wzięły udział w etapie diecezjalnym 12 stycznia 2017 r., w którym brało udział 60 uczestników. W tym roku tematem olimpiady było orędzie Matki Bożej z Fatimy, jako znak Bożego Miłosierdzia. Naszym szkolnym laureatkom gratulujemy!!!

Sukces szkolnego Chóru na Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bolkowie

autor: Admin,data: 09-02-2017
Sukces szkolnego Chóru na Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bolkowie

Chór LO nr XVII pod kierunkiem pana Dominika Jarockiego zdobył III nagrodę na XIII Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bolkowie. Konkurs odbył się 14 stycznia 2017 r. w Gminno-Miejskim Ośrodku Kultury w Bolkowie. Gratulujemy!

Walentynkowy konkurs literacki rozstrzygnięty!

autor: L.Grochocka,data: 09-02-2017
Walentynkowy konkurs literacki rozstrzygnięty!
     W czwartek 9. lutego w bibliotece nastąpiło rozstrzygnięcie czwartej edycji Literackiego konkursu walentynkowego. Wzięło w nim udział 19. uczniów, z których 13. udzieliło poprawnych odpowiedzi.
Spośród tych osób pani wicedyrektor Barbara Bartnik wylosowała pięć nazwisk i to im wręczyła nagrody.

A są to: Klaudia Morawska, Ela Skoczkowska, Lilia Hadj Said, Klaudia Klimek i Jakub Krasicki.
                      Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkie co nieco.
 
                                                                                                                      Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki!

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ DLA GIMNZJALISTÓW

autor: K.Zielińska,data: 07-02-2017
KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ DLA GIMNZJALISTÓW 31 stycznia 2017r. odbył się w naszej szkole  już po raz dziewiąty Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej dla gimnazjów. Uczestnicy reprezentowali różne gimnazja wrocławskie oraz gimnazjum w Mietkowie i Długołęce.

Wyniki Konkursu SŁAWNE POSTACIE HISTORYCZNE - Elżbieta II

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 30-01-2017
Wyniki Konkursu SŁAWNE POSTACIE HISTORYCZNE - Elżbieta II Dnia 26.01.2017 odbyła się kolejna edycja konkursu SŁAWNE POSTACIE HISTORYCZNE , tym razem była to postać królowej Elżbiety II .
Oto zwycięzcy tego konkursu ;
I miejsce: Magdalena Urbaniak i Paweł Horbanowicz, kl.3A
II miejsce: Michał Włodarek,kl.3A i Tytus Szkudlarek, kl.3B
III miejsce: Daniel Olszewski, kl.3A  
 
Wioletta Ejlak-Borowiak oraz Ewa Toporek-Niemczyk

Konkurs na znajomość przysłów w języku angielskim A PIECE OF CAKE - English Proverbs

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 27-01-2017
Konkurs na znajomość przysłów w języku angielskim A PIECE OF CAKE - English Proverbs

12.12.2016 odbył się etap szkolny  międzyszkolnego konkursu dotyczącego przysłów angielskich „A piece of cake - English proverbs” Organizowany przez  LO nr VII im. K.K. Baczyńskiego we Wrocławiu. Do Etapu Finałowego zakwalifikowało się aż 5 uczennic naszej szkoły:
Emilia Jakubiszyn 2E

Natalia Mrugała 3E

Wiktoria Gajzler 3E

Paulina Markowska 3E

Karolina Wolak 3E

Finał odbędzie się 28.03.2017 w
LO nr VII im. K.K. Baczyńskiego we Wrocławiu.
Trzymamy kciuki i życzymy wygranych !!!

Na zdjęciu od lewej: Emilia Jakubiszyn 2E, Wiktoria Gajzler 3E, Paulina Markowska 3E

Konkurs Muzyczny "Kompozytorzy Niemieckiego Obszaru Językowego"

autor: E.Kucharczyk,data: 26-01-2017
Konkurs Muzyczny

W dn.17 stycznia 2017 odbył się Konkurs Muzyczny "Kompozytorzy Niemieckiego Obszaru Językowego".
I miejsce - Jakub Sierenberg (3E)
II miejsce - Adrianna Boczar (2C)
III miejsce - Michał Leja (1B)
Wyróżnienie - Antoni Fierek (3E)

Grzegorz Lary- czołowy zawodnik w drużynie PANTHERS WROCŁAW

autor: Admin,data: 26-01-2017
Grzegorz Lary- czołowy zawodnik w drużynie PANTHERS WROCŁAW

GRZEGORZ LARY maturzysta klasy humanistycznej jest czołowym zawodnikiem drużyny Futbolu Amerykańskiego PANTHERS WROCŁAW, która  wygrała finałowy turniej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego J8 i po raz drugi z rzędu wygrała Mistrzostwo Polski w kategorii wiekowej U17. Grzegorz w tym turnieju został NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM. Gratulujemy!!!

Wyniki Konkursu Informatycznego

autor: L.Skoczylas,data: 24-01-2017
Wyniki Konkursu Informatycznego 12 stycznia został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Informatyczny. Pani wicedyrektor Barbara Bartnik wręczyła dyplomy zwycięzkim zespołom. Zwycięzcami konkursu zostali:
I   Mateusz Dudzikowski i Konrad Hajduga - 1 840 500 pkt
II  Justyna Kuźnik - 1 728 500 pkt
III Grzegorz Meler i Mateusz Tarka - 1 616 500 pkt

W konkursie, opartym o projekt Liga Niezwykłych Umysłów, wzięło udział 15. zespołów jedno- i dwuosobowych. Od 24 października 2016 do 11 stycznia 2017, na udostępnionej webowej platformie, uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania z zakresu programowania, zdobywając kolejne neurony (specjalne punkty).
Opiekun: Lilianna Skoczylas.

Mówią o Niej: „Urodzona w szpagacie”

autor: Admin,data: 10-01-2017
Mówią o Niej: „Urodzona w szpagacie” JULIA MACIUSZEK, uczennica drugiej klasy teatralnej - akrobatka artystyczna, na co dzień trenuje w legnickiej grupie OCELOT. Jej występy zapierają dech w piersiach. Od trzech lat bierze udział w spektakularnych widowiskach akrobatycznych stanowiących oprawę m.in. Gali Mistrzów Sportu, występy Maryli Rodowicz na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu czy pokazu mody 4F kolekcja Olimpijska Rio 2016. Ma za sobą występy w wielu programach telewizyjnych, m.in. Mam Talent, Top Model czy Taniec z gwiazdami. Winszujemy Julii talentu i życzymy sukcesów! 
Wywiad z Julką>>
Występ Julii i Oli Fąfary>>
Ocelot Christmas Show - Opowieść wigilijna>>

KALINA BIENIAS wyróżniona na X Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych

autor: Admin,data: 10-01-2017
KALINA BIENIAS wyróżniona na X Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych KALINA BIENIAS uczennica drugiej klasy językowo-geograficznej uzyskała WYRÓŻNIENIE na X Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych- specjalność FLET. Kalinie gratulujemy!!!

Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej - etap międzyszkolny

autor: E.Kucharczyk,data: 08-01-2017
Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej - etap międzyszkolny

W dn. 15.12.2016r. w Liceum Ogólnokształcącym nr V we Wrocławiu odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej – etap międzyszkolny. Naszą szkołę reprezentowali: Stanisław Woźniak z 2E i Juliusz Wendelborn z 1B. Stanisław Woźniak zdobył III miejsce w konkursie szkół wrocławskich.

Galeria zdjęć 

Opiekunowie:
Dorota Milewska-Skotny i Elżbieta Kucharczyk

Konkurs Ortograficzny "Meister der Rechtschreibung"

autor: E.Kucharczyk,data: 08-01-2017
Konkurs Ortograficzny

W dn. 13.12.2016r. uczniowie klasy 3B (5 uczniów: Oliwia Malowaniec, Szymon Banak, Dominika Markiewicz, Kacper Balcerzak, Laura Dawidowicz) i 1B (11 uczniów: Jakub Krasicki, Michał Leja, Tomasz Wacław, Jeremi Waszkiewicz, Weronika Andrzejak, Paulina Nowakowska, Karolina Niemotko, Martyna Ziętek, Michał Wojnarowicz, Klaudia Kogut, Małgorzata Putkowska) wzięli udział w Konkursie Ortograficznym „Meister der Rechtschreibung”. Tekst z czasopisma „Der Spiegel” najlepiej napisali Oliwia Malowaniec, Szymon Banak i Dominika Markiewicz; uczniowie ci wezmą udział w etapie międzyszkolnym Konkursu Ortograficznego w LO nr III we Wrocławiu w marcu 2017r.


Opiekunowie:
Dorota Milewska-Skotny i Elżbieta Kucharczyk

Olimpiada Wiedzy o Rodzinie - etap szkolny

autor: J.Pieńkowska,data: 18-12-2016
Olimpiada Wiedzy o Rodzinie - etap szkolny

3 listopada 2016 r. odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy o rodzinie, której tegorocznym hasłem było: „Rodzina – to drużyna”. Spośród trzech dwuosobowych zespołów, które wzięły udział w eliminacjach szkolnych do etapu okręgowego zakwalifikowały się Weronika Miłkowska i Julianna Filippi-Lechowska z kl. 1F.

Koordynatorem Olimpiady  jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski (Kierunek kształcenia – Nauki o Rodzinie) na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej. 

Finał KONKURSU NA KALENDARZ ADWENTOWY

autor: K.Zielińska,data: 13-12-2016
Finał KONKURSU NA KALENDARZ ADWENTOWY 6 grudnia został rozstrzygniety KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY, który jest organizowany co roku juz od wielu lat. Wzięło w nim udział 8 uczniów. Wykonali oni ciekawe prace według własnego pomysłu, które zostały wywieszone na parterze i ozdabiają naszą szkołę wprowadzając świąteczny nastrój. 

KONKURS NA PLAKAT

autor: M.Hajder,data: 11-12-2016
KONKURS NA PLAKAT Został rozstrzygnięty konkurs na plakat tegorocznego  Przeglądu Kultury Młodych Przekręt. Najlepszą pracą okazał się plakat Jacka Tyszkiewicza z klasy 1E. 2 miejsce zajęła Paulina Koc z klasy 1C, 3 miejsce zajęła Klaudia Dybaś z klasy 1C.

Dama i Dżentelmen Siedemnastki

autor: E.Cwynar,data: 06-12-2016
Dama i Dżentelmen Siedemnastki 22 września 2016r. odbyła się Gala projektu Kulturalna Siedemnastka. W rywalizacji o tytuł Damy i Dżentelmena Siedemnastki wzięli udział przedstawiciele obecnych klas drugich. A oto finaliści:Dama Siedemnastki:  Anna Penkała z kl.2C, Dżentelmen Siedemnastki: Kamil Jankowski z kl.2B. Najkulturalniejszą klasą pierwszą w ubiegłym roku szkolnym okazała się obecna klasa 2F. Gratulujemy!

Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

autor: E.Kucharczyk,data: 06-12-2016
Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

Dnia 2.12.2016 odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej - etap szkolny. Juliusz Wendelborn i Stanisław Woźniak będą reprezentować naszą szkołę w etapie międzyszkolnym dnia 15 grudnia 2016 w VLO we Wrocławiu.

Galeria zdjęć 

 

Uczennice z 1D wygrały konkurs na "Kapsułę ludzkości"

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 05-12-2016
Uczennice z 1D wygrały konkurs na

Natalia Białecka oraz Adrianna Juszka wygrały konkurs kreatywny pt. "Kapsuła ludzkości", który zorganizowany był w ramach projektu ARISS w Salezie. Zadaniem w konkursie było stworzenie projektu kapsuły, którą jedynie w teorii można wysłać w przestrzeń kosmiczną, a znajdować się w niej miały symbole ludzkości, naszej cywilizacji, kultury, religii, itd. 

 

22 XI 2016 r. szkolne eliminacje Olimpiady Solidarności w XVII LO

autor: R.Pieńkowski,data: 01-12-2016
22 XI 2016 r. szkolne eliminacje Olimpiady Solidarności w XVII LO

22 listopada 2016 r. uczniowie klasy 2A, 2B, 2E i 2F wzięli udział w szkolnych eliminacjach Olimpiady Solidarności. Najlepszy wynik osiągnęli uczniowie klasy 2F Mateusz Raszczyk i Kacper Kulig. Zakwalifikowali się Oni do II etapu (wojewódzkiego) Olimpiady.

 

 

 

Serdecznie gratulujemy!

Robert Pieńkowski - Przewodniczący Komisji Szkolnej

Zofia Kuź – Członek Komisji Szkolnej

Otrzęsiny klas pierwszych w siedemnastce

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 01-12-2016
Otrzęsiny klas pierwszych w siedemnastce

Dnia 21.10.2016 roku w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, zorganizowane przez klasę 2E. Na sali gimnastycznej roiło się od kolorów, gwiazdek i piórek, gdyż tematem przewodnim była Kraina Snów. Każda z klas pierwszych wykazała się wielką kreatywnością oraz zaanagażowaniem. Po długich i trudnych naradach jury wybrało zwycięzców:
1 miejsce zajęła klasa 1D - słodycze
2 miejsce zajęła klasa 1E - dzieci
3 miejsce zajęła klasa 1B - duchy

fotogaleria

Wyróżnienia dla naszych młodych poetek w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim

autor: J.Nogaj,data: 29-11-2016
Wyróżnienia dla naszych młodych poetek w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim

Z radością informujemy, że Paulina Markowska z kl. 3E oraz Lilia Hadj Said z kl. 1F zostały wyróżnione w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O złoty karton III LO”. Gratulujemy serdecznie!

Finał konkursu odbył się 25 listopada w LO nr III. Jego tegoroczne hasło brzmiało: Z sufitu wzięte. Do poetyckich zmagań zgłosiło się 45. młodych twórców z całej Polski, w tym 8. z naszej szkoły. Poza Pauliną i Lilią swoje wiersze zaprezentowali: Zuzia Bocian, Agata Walczyk, Hania Gamoń, Kornelia Makowska, Weronika Behm i Ula Żmuda. Zwyciężczynią została uczennica LO nr III.

Finałowe spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z poetą Rafałem Różewiczem, następnie miał miejsce recital Antoniego Kamińskiego, a po rozdaniu nagród odbyły się warsztaty poetyckie z jurorami: Elą Kołodziejczyk, Klarą  Nowakowską, Jackiem Bierutem i Justyną Paluch.

Wiersze uczestników konkursu ukażą się w kolejnych numerach Cenzurki.

Zdjęcia

Laureaci konkursu z okazji Dnia A.Osieckiej

autor: E.Cwynar,data: 21-11-2016
Laureaci konkursu z okazji Dnia A.Osieckiej 12 października 2016r. reprezentanci klas pierwszych rywalizowali w konkursach sprawdzających wiedzę o życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej, patronki naszej szkoły. Najlepszą drużyną okazała się grupa z klasy 1D w składzie: Daria Jedziniak, Gabriela Wojciechowska, Błażej Rozam, Patrycja Szuszkiewicz. Drugie miejsce zajęła drużyna z kl.1F, trzecie - z kl. 1E. Serdecznie gratulujemy!

Sienkiewiczowskie potyczki w bibliotece

autor: J.Nogaj,data: 15-11-2016
Sienkiewiczowskie potyczki w bibliotece

15 listopada - w  100. rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza - w bibliotece szkolnej Pani wicedyrektor Barbara Bartnik wręczyła nagrody w konkursie Sienkiewiczowskie potyczki.

Zwycięzcami konkursu zostali:
Agnieszka Baranowska, Zosia Nowakowska, Maciej Szwaba
Weronika Miłkowska
Aleksandra Jerzycka

W Sienkiewiczowskich potyczkach wzięło udział 13. uczestników. W dniach 7-10 listopada na długich przerwach mieli do rozwiązania różne zadania (test, wykeślankę, dwie krzyżówki) związane z życiem i twórczością Henryka Sienkiewicza. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza.

Zdjęcia

Wyniki konkursu CREATIVE WRITING

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 10-11-2016
Wyniki konkursu CREATIVE WRITING Mamy zaszczyt ogłosić kto został mistrzem piora w konkursie Creative Writing. Oto oni :
I. Napisz opowiadanie z użyciem trzech elementów : teacher, forest , false teeth
1. Małgorzata Hauke kl.2A
2. Paulina Wróbel kl.1A
3. Michał Olejnik kl.3A
II. Napisz opowiadanie o roku życia na Marsie
1. Marcin Czyżewski kl.2A
2. Paweł Horbanowicz kl.3A
3. Natalia Żabińska kl.1D
III. Napisz opowiadanie Co byś zrobił , gdyby zwierzęta zaczęły mówić ?
1. Natalia Sulima kl.1D
2. Michał Wróblewski kl.2A
3. Mateusz Pernak kl.3D
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród we wtorek , 15.11.2016 na dużej przerwie do sali 305
Organizatorzy: Zuzanna Oksiuta-Kramarczyk, Ewa Toporek-Niemczyk, Wioletta Ejlak-Borowiak

Sukces Mateusza Puźniaka z klasy 1B

autor: J.Krajewski,data: 07-11-2016
Sukces Mateusza Puźniaka z klasy 1B Miło nam donieść, że w rozegranych w październiku w Toruniu Mistrzostwach Polski we Wspinaczce Sportowej uczeń naszej szkoły Mateusz Puźniak z klasy 1B zajął drugie miejsce w kategorii juniorów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! Warto dodać, że wspinaczka sportowa po raz pierwszy zadebiutuje jako dyscyplina olimpijska na najbliższej olimpiadzie w Tokio.
[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII