Dziś mamy:  07 / 12 / 2019 "Głupota nie zawsze czyni złym, złość zawsze czyni głupim”- Francoise Sagan
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Szkolna zbiórka zniczy

Zbliża się 1 listopada - dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 8 lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą je na Ukrainę i Wileńszczyznę.
Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do uczniów, ich rodziców i nauczycieli o podarowanie symbolicznej lampki. Zapłoną one na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie oraz Łyczakowie i Cmentarzu Janowskim we Lwowie, ale również na polskich cmentarzach na Ukrainie, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska. Na niektórych mogiłach nikt od wyjazdu Polaków nie zapalił nigdy nawet jednej lampki.
Znicze można dostarczyć do końca października do sali 214.
Aneta Popiołek - opiekun akcji