Dziś mamy:  24 / 10 / 2017 Żeby nauczyć Jasia matematyki- trzeba znać matematykę i Jasia!

Szkolne Obserwacje Nieba - przeniesione na czwartek 08.06.2017

Szanowni Państwo,

W najbliższy czwartek (9.06.2017) LO nr XVII organizuje Szkolne Obserwacje Nieba, podczas których będzie można oglądać detale Księżyca, Jowisza z 4 księżycami, Saturna oraz niektóre obiekty głębokiego nieba, jak mgławice, galaktyki, etc.
Spotykamy się pod Szkołą o godzinie 21:00, skąd wspólnie przejdziemy na miejsce obserwacji (wzgórze Gajowickie, Pafawag). Obserwacje mogą potrwać do północy.

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu, proszeni są o wpisanie się na listę u p. Anny Bukiewicz-Szul. Najbardziej wytrwali uczniowie będą zwolnieni z pierwszej lub dwóch pierwszych lekcji w dniu następnym (jedynie za za zgodą nauczyciela prowadzącego). Na obserwacje należy zabrać ciepłą odzież. W przypadku braku pogody, obserwacje przenosimy na dzień kolejny, na tej samej zasadzie. Obserwacje moderowali będą doświadczeni członkowie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Zapraszamy do udziału w Szkolnych Obserwacjach Nieba Dyrekcję, nauczycieli, uczniów oraz rodziny czy znajomych.