Dziś mamy:  21 / 08 / 2017 Istotą pokory nie jest myślenie o sobie lepiej czy gorzej, ale myślenie o sobie rzadziej- C.S.Lewis

Szkolne obserwacje nieba - 8.06.2017

8 czerwca 2017 uczniowie LO nr XVII mieli okazję wziąć udział w szkolnych obserwacjach nieba. Obserwacje koordynowane były przez członków Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astonomii, mi.in. Agate Gorwę, Tomasza Kołodzieja oraz Adama Wiernasza. Na wydarzenie przybyło ok. 50 uczniów ze szkoły z klas 1A, 1B, 1C, 1D, 1E, 1F, 2B, 2C, 2D oraz 2F. Przybyli również nauczyciele: p. Robert Konieczny, p. Mirosław Lewandowski oraz p. Anna Bukiewicz-Szul. Wielu uczniów zabrała ze sobą rodzinę lub znajomych.

Podczas obserwacji można było zobaczyć szczegóły Księżyca, Jowisza z czterema księżycami, Satruna z Tytanem, a także kilka obiektów głębokiego nieba. Mieliśmy okazję podziwiac przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dodatkową atrakcję stanowiły aż cztery deszcze meteotytów w zasięgu wzroku, szczęśliwcy mieli okazję zobaczyć "spadającą gwiezdę".

Akcja obserwacyjna zaabsorbowała również mieszkańców Wrocławia, którzy przebywali akurat na Wzgórzu Gajowickim. Część osób przybyło specjalnie, na skutek promocji wydarzenia w mediach społecznościowych. Pokazuje to jak dużym zainteresowaniem cieszy sie astronomia i jak potrzebna jest organizacja takich wieczorów.

Obserwacje koordynowała A. Bukiewicz-Szul.

Kolejne obserwacje już we wrześniu! Zapraszamy.