LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  12 / 07 / 2020 „Najlepszym nauczycielem jest praktyka”- Publiliusz Syrus
Warsztaty WrOpenUp

Udział 47 uczniów i 3 nauczycieli w kolejnym warsztacie fundacji WrOpenUp

W sobotę, 1 kwietnia 2017 r. (to nie żart prima aprilisowy) 47 uczniów i 3 nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w drugim warsztacie zorganizowanym przez fundację WrOpenUp zatytułowanym Project Management Workshop "Zarzadzanie projektami". Tym razem spotkaliśmy się w biurach firmy IBM przy ul. Muchoborskiej, gdzie od godz. 10.00 d0 14.00, pod kierunkiem międzynarodowych trenerów szkoliliśmy się jak pracować w grupie nad projektem. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim.
Koordynator - Margerita Niwelt
zobacz, jak pracowaliśmy>>>

· Jak zaplanować projekt, który jest kreatywny i wykonalny?
· Kto decyduje o projekcie?
· Co zrobić, kiedy nagle zabraknie kogoś z zespołu? 
· Czy wszystko jest stracone, kiedy tydzień przed wykonaniem projektu, o czymś zapomnieliśmy? 
· Jak działać, żeby projekt był zgodny z oczekiwaniami? 

 

Odpowiedzi na te pytania poznaliśmy podczas warsztatów przygotowanych dla nas przez zespół project managerów z IBM, UBS i Volvooraz nauczycielkę z International High School of Wroclaw. Wykorzystali oni swoje doświadczenia oraz znajomość najnowocześniejszych metod zarządzania projektami takich jak Agile czy Kanban, żeby stworzyć serię praktycznych (i ciekawych!) zadań pozwalających na zdobycie podstawowych umiejętności zarządzania projektami. Podczas warsztatów zespołowo stworzyliśmy projekt zgodnie z wytycznymi i potrzebami, zaplanowaliśmy go, zmierzyliśmy się z niespodziankami i przeciwnościami, a na końcu zaprezentowaliśmy efekt końcowy. Trenerzy z UBS, Google, Volvo, IBM, HP, HP Enterprise i Credit Suisse, którzy prowadzili warsztaty podzielili się z nami cennymi wskazówkami dotyczącymi projektów. 
Umiejętności zdobyte podczas warsztatów zespół konkursowy wykorzysta przygotowując Diversity Day, jednak nie tylko. Przydadzą się one podczas różnych projektów w szkole, a także poza nią, gdyż pewnie każdy z nas będzie chciał zaplanować przyjęcie dla przyjaciół albo swój rozwój zawodowy. 
Opiekun - Margerita Niwelt

 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII