LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  08 / 06 / 2023 Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: nic nie mów, nic nie rób - bądź nikim. /Arystoteles/
Ważne uroczystości i wydarzenia

Siedemnastka „Dotlenia Wrocław”

autor: Admin,data: 20-06-2018
Siedemnastka „Dotlenia Wrocław”

27 kwietnia 2018 roku cała społeczność naszego Liceum wzięła udział  w akcji "Dotleniamy Wrocław" włączając się także w ustanawianie Zielonego Rekordu Polski! Idea polegała na zasadzeniu  w jeden dzień kilku tysięcy nowych roślin i pobiciu rekordu Polski. Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Bez jedzenia przeżyjemy kilka tygodni, bez picia kilka dni, a bez tlenu zaledwie kilka minut. Równie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień.  Dlatego dajmy oddech miastu.
Na naszym szkolnym dziedzińcu zasadziliśmy aż 50 nowych roślin, których sponsorem była firma UBS Business Solutions Poland sp. z o. o.
fotorelacja >>

Porozumienie o współpracy z Międzynarodowym Instytutem Studiów nad Kulturą i Edukacją w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

autor: Admin,data: 16-03-2018
Porozumienie o współpracy z Międzynarodowym Instytutem Studiów nad Kulturą i Edukacją  w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Dnia 8 marca 2018 r. w naszej szkole odbyło spotkanie przedstawicieli Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej  we Wrocławiu oraz Dyrekcji LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej, podczas którego podpisano dwustronne porozumienie o współpracy pomiędzy Międzynarodowym Instytutem Studiów nad Kulturą i Edukacją  w Dolnośląskiej Szkole Wyższej , reprezentowanej przez prof. dr hab. Hanę Cervinkovą oraz mgr Urszulę Kłobuszewską  a Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu reprezentowanym przez  Dyrektora Szkoły  Małgorzatę Iwankiewicz.  Istotą zawartego  porozumienia jest m.in. włączenie uczniów klas z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego z elementami języka biznesu i korespondencji handlowej  w programy  międzynarodowej współpracy Dolnośląskiej Szkoły Wyższej  z uniwersytetami  w USA. Idea ta może zaowocować poszerzeniem wiedzy o świecie oraz pogłębieniem umiejętności  językowych naszych uczniów. Dodatkowym elementem wspólnych działań będzie wymiana polsko-czeska w języku angielskim, którą nasza szkoła prowadzi  z  Gymnasium Mozartova w Pardubicach.

Porozumienie o współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego

autor: Admin,data: 10-03-2018
Porozumienie o współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego

20 lutego 2018 roku w Rektoracie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu a Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Szkołę reprezentowała Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz, ze strony AWF umowę podpisał JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. W spotkaniu udział wzięli również dr Ireneusz Cichy - kierownik Biura Promocji AWF oraz dr Marek Popowczak - szkolny koordynator ds. współpracy z uczelnią.
W ramach współpracy uczniowie naszego liceum będą brali udział w zajęciach w Akademii Wychowania Fizycznego (wykłady, zajęcia dydaktyczne, warsztaty praktyczne), w projektowaniu i realizacji imprez sportowych i rekreacyjnych. Ponadto na terenie szkoły prowadzone będą zajęcia z wychowania fizycznego w ramach "szkoły ćwiczeń", praktyki pedagogiczne oraz realizowane będą działania związane z promocją zdrowia. Planowane są również wspólne warsztaty pedagogiczne oraz prowadzenie badań naukowych wśród uczniów.

Nowe okna – nowa perspektywa na przyszłość!

autor: Admin,data: 06-12-2017
Nowe okna – nowa perspektywa na przyszłość!

29 listopada 2017 r. o godz. 10.00 odbyła się uroczystość OTWARCIA OKIEN po generalnym remoncie szklanej elewacji budynku LO nr XVII od strony dziedzińca szkolnego oraz zabytkowego zegara od strony ulicy Tęczowej.
Przecięcia wstęgi dokonali pani Ewa Przegoń Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji UM Wrocławia, pan Jarosław Krauze Przewodniczący Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza, pani Małgorzata Iwankiewicz dyrektor LO nr XVII, pani Renata Gębuś-Kuźnik główna księgowa szkoły oraz pani Joanna Chmiel kierownik gospodarczy szkoły. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele grona pedagogicznego oraz społeczności uczniowskiej. Po części oficjalnej, w której pani Dyrektor podziękowała przedstawicielom Urzędu Miejskiego Wrocławia i powiedziała, że nowe okna w Siedemnastce to nasza nowa perspektywa na przyszłość, wszyscy udali się do auli szkolnej na krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów klas teatralnych oraz poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
Fotogaleria>>

Uroczystość nadania imienia szkolnemu dębowi „Wielki Roman” i odsłonięcia pamiątkowej tablicy

autor: Admin,data: 09-05-2017
Uroczystość nadania imienia szkolnemu dębowi „Wielki Roman” i odsłonięcia pamiątkowej tablicy

W poniedziałkowy poranek 24 kwietnia 2017 r. odbyła się uroczystość nadania imienia „Wielki Roman” wiekowemu dębowi, który jest ozdobą szkolnego dziedzińca.
W minionym roku szkolnym Samorząd Uczniowski wystąpił z pomysłem nadania imienia żywemu pomnikowi przyrody, jakim jest właśnie szkolny dąb. Spośród wielu propozycji wyłoniono trzy, które zdaniem społeczności szkolnej były najtrafniejsze: Siedemnastek, Dąb Nadziei i Wielki Roman. W wyniku głosowania, zdecydowaną większością głosów, dąb otrzymał imię „Wielki Roman”. Wkrótce okazało się, że wieloletni dyrektor szkoły Roman Kowalczyk, na którego cześć padła propozycja nadania imienia dębowi, odchodzi z naszej placówki, by kierować Dolnośląskim Kuratorium Oświaty.  
Ceremonii odsłonięcia pamiątkowej tablicy, podczas której Siedemnastkowy DĄB otrzymał imię „WIELKI ROMAN”, dokonał Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.
fotorelacja>>

Uroczyste obchody Jubileuszu 25-lecia Liceum Ogólnokształcącego nr XVII

autor: Admin,data: 10-04-2017
Uroczyste obchody Jubileuszu 25-lecia Liceum Ogólnokształcącego nr XVII

W sobotę 8 października 2016 r. odbyła się w naszej szkole oczekiwana uroczystość  -  obchodziliśmy Jubileusz 25-lecia powstania Liceum Ogólnokształcącego. Był to niezwykły czas spotkań, wspomnień i wzruszeń.

W auli szkolnej odbyła się Gala Jubileuszowa z udziałem zaproszonych Gości, Absolwentów i Dyrekcji, której zwieńczeniem był koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej pt. „Jadą wozy kolorowe” w wykonaniu uczniów klas teatralnych. Na terenie szkoły - w salach, bibliotece i kawiarenkach - odbywały się wzruszające i niezapomniane spotkania absolwentów z wychowawcami i nauczycielami. Wspomnieniom nie było końca. Można było też obejrzeć wystawy, filmy, kroniki, czy dawne gazetki szkolne. W sali gimnastycznej Absolwenci i obecna reprezentacja szkoły rozegrali mecz koszykówki, który zakończył się zwycięstwem tych pierwszych (61:45). FotoGaleria>>

Film Weroniki Kowalczyk z wywiadami Julii Czernikowskiej>> 
Jubileuszowe wydanie Gazetki szkolnej Cenzurka>>

23.06.2016 r.- Pani Małgorzata Iwankiewicz została Dyrektorem LO nr XVII im. A. Osieckiej!

autor: Admin,data: 10-04-2017
23.06.2016 r.- Pani Małgorzata Iwankiewicz została Dyrektorem LO nr XVII im. A. Osieckiej!

Z ogromną radością informujemy, że w dniu 23 czerwca 2016 r. pani MAŁGORZATA IWANKIEWICZ, wieloletni wicedyrektor, a od marca br. pełniąca obowiązki dyrektora szkoły, wygrała konkurs na DYREKTORA Liceum Ogólnokształcącego Nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym! Społeczność Siedemnastki

Zdjęcia>>

Otwarcie biblioteki szkolnej po remoncie 10 czerwca 2016r.

autor: Admin,data: 10-04-2017
Otwarcie biblioteki szkolnej po remoncie 10 czerwca 2016r.

Z wielką przyjemnością informujemy, że 10 czerwca 2016 r. odbyło się otwarcie nowego pomieszczenia biblioteki szkolnej, które zostało wyremontowane dzięki wspaniałym sponsorom i przede wszystkim pomysłodawcy tego ogromnego przedsięwzięcia, panu Waldemarowi Płusie, prezesowi Fundacji Cztery Strony Kultury i Firmy ArtBankInc.
Wśród honorowych gości zaproszonych na tę uroczystość swoją obecnością zaszczycili nas: Dolnośląski Kurator Oświaty Pan Roman Kowalczyk, Pan Waldemar Płusa oraz przedstawiciele sponsorów - firm IKEA i Cargill. Otwarcie uświetniły również Panie: wicedyrektor Barbara Bartnik i wicedyrektor Beata Multan oraz nauczyciele i uczniowie Siedemnastki.
Remont biblioteki był niezwykłym obywatelskim projektem, dzięki któremu magazyn biblioteczny zamienił się w piękne, funkcjonalne i nowoczesne miejsce do nauki i odpoczynku wśród książek. Stało się to dzięki ofiarności firm:
IKEA, ARCHICOM, Atlas, Cargill, Ciech, Polfarma, Zapakujemy, ArtBankInc, Fundacji Cztery Strony Kultury. 
Zdjęcia Natalii Mrugały>>

9.03.2016 r. - Dziękujemy panu dyrektorowi ROMANOWI KOWALCZYKOWI za 17 lat w Siedemnastce!

autor: Admin,data: 10-04-2017
9.03.2016 r. - Dziękujemy panu dyrektorowi ROMANOWI KOWALCZYKOWI za 17 lat w Siedemnastce!

W środę 9 marca 2016 r. nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciel Rady Rodziców oraz delegacja uczniów podziękowali panu dyrektorowi ROMANOWI KOWALCZYKOWI za 17 lat kierowania Siedemnastką. Poznaliśmy Ciebie drogi Dyrektorze jako pełnego pasji nauczyciela, życzliwego kolegę i wyrozumiałego przełożonego. Zaszczepiłeś w nas miłość do Rzeczypospolitej i odkryłeś Bohaterów wartych naśladowania. Stworzyłaś wspaniałą atmosferę do pracy i nauki. Dzięki Tobie szkoła przy Tęczowej stała się miejscem spotkań i sceną dla tak licznych imprez artystycznych, gdzie obowiązki i praca przeplatały się z zabawą, gdzie mogliśmy rozwijać swoje talenty i realizować marzenia. U progu nowych, ważnych wyzwań, życzymy Ci drogi Kuratorze dużo zdrowia i sił do realizacji wszystkich zamierzeń, których efektem będzie osobista satysfakcja oraz społeczny pożytek.

Fotogaleria>>

17.10.2014 r.- Uroczyste otwarcie nowego boiska sportowego

autor: Admin,data: 10-04-2017
17.10.2014 r.- Uroczyste otwarcie nowego boiska sportowego

W piątek 17.10.2014 roku obyło się uroczyste otwarcie boiska szkolnego z udziałem Dyrekcji szkoły, przedstawiciela Rady Miasta Pana Jana Chmielewskiego oraz uczniów. Pan Dyrektor Roman Kowalczyk oraz Pan Jan Chmielewski wygłosili okolicznościowe przemówienia a następnie dokonali przecięcia symbolicznej wstęgi. Zwieńczeniem uroczystości było rozegranie meczu piłkarskiego między reprezentacjami klas drugich i trzecich.

Galeria>>

Nasza szkoła uhonorowana najwyższym odznaczeniem ZAWSZE SOLIDARNI!

autor: Admin,data: 13-04-2017
Nasza szkoła uhonorowana najwyższym odznaczeniem ZAWSZE SOLIDARNI!

W samo południe 4 czerwca 2012 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym w rocznicę wyborów parlamentarnych w 1989 r. odbyło się spotkanie prezydenta Wrocławia Rafał Dutkiewicza z młodzieżą szkół wrocławskich oraz wystawiony został spektakl przez uczniów klas teatralnych naszej szkoły pt. "A źródło wciąż bije". Podczas uroczystości Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu uhonorowane zostało medalem Zawsze Solidarni.To najwyższe odznaczenie w naszym Regionie wręczył dyrektorowi szkoły Romanowi Kowalczykowi prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności” Kazimierz Kimso wraz z zastępcą Marią Zapart. 

13.12.2010 - uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

autor: Admin,data: 10-04-2017
13.12.2010 - uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

„Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje.”/Lech Kaczyński/ 
13 grudnia 2010 r., cztery lata po wizycie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w naszej szkole, została odsłonięta tablica upamiętniająca to wydarzenie i oddająca cześć ofiarom katastrofy smoleńskiej. Odsłonięcia tablicy dokonał minister Kazimierz Michał Ujazdowski, który reprezentował rodzinę zmarłego Prezydenta. 

Inicjatorem tego przedsięwzięcia i fundatorem pamiątkowej tablicy był Prezydent Wrocławia pan Rafał Dutkiewicz. 
więcej>>

11.10.2010- Uroczystość przyjęcia sztandaru w LO Nr XVII im. A. Osieckiej

autor: Admin,data: 15-04-2017
11.10.2010- Uroczystość przyjęcia sztandaru w LO Nr XVII im. A. Osieckiej

1 października 2010 r. odbyła się uroczystość przyjęcia sztandaru przez naszą szkołę. 
Na uroczystość przybyli zacni goście: wicedyrektor Wydziału Edukacji UM p. Iwona Bugajska, przewodnicząca Rady Rodziców p. Jolanta Piejko oraz przewodniczący Rady Szkoły p. Stanisław Skotny. 
Dyrektor szkoły pan Roman Kowalczyk wygłosił słowo wstępne, a następnie na Jego komendę wprowadzono sztandar i uczniowie złożyli przysięgę. (Rota ślubowania>>) 
Zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar szkoły dostąpili uczniowie, którzy uzyskali najwyższe oceny.  
Relacja z uroczystości>> 
Zobacz film>> 
zobacz zdjęcia>> 
Gratulacje Dolnośląskiego Kuratora Oświaty>> 
Prezentacja o Patroce przygotowana na uroczystość przyjęcia sztandaru>>

16.03.1998 r. Uroczystość nadania Zespołowi Szkół nr 6 imienia Agnieszki Osieckiej

autor: Admin,data: 11-04-2017
16.03.1998 r. Uroczystość nadania Zespołowi Szkół nr 6 imienia Agnieszki Osieckiej

W 1997 roku nauczycielka języka polskiego Zofia Baryń wystąpiła z inicjatywą nadania Zespołowi Szkół Nr 6 imienia Agnieszki Osieckiej. Pomysł spotkał się z aprobatą Rady Pedagogicznej i został przyjęty z entuzjazmem przez uczniów. Ówczesna dyrektor szkoły Bronisława Piechocińska zwróciła się oficjalnie do córki poetki Agaty Passent z prośbą o zgodę na nazwanie naszej Szkoły imieniem Agnieszki Osieckiej. Po otrzymaniu zgody, rozpoczęła procedurę nadania imienia szkole.

Postanowieniem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu z dnia 22 grudnia 1997 w sprawie nadania imienia, Zespół Szkół Nr 6 we Wrocławiu z dniem 16 marca 1998 otrzymuje imię Agnieszki Osieckiej.

W szkole uroczystość nadania szkole imienia włączona została w VII Przegląd Kultury Szkół Średnich "Przekręt 1998".

W części oficjalnej nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej przez córkę Poetki - Agatę Passent, po czym Kurator Oświaty odczytała akt nadania imienia. Następnie Koło Teatralne zaprezentowało spektakl oparty na tekstach Agnieszki Osieckiej "Nie ma jak pompa”, w reżyserii Edwarda Kalisza.

Na zakończenie uroczystości odbył się bankiet dla zaproszonych gości, a byli wśród nich: Agata Passent, Magda Umer, Bogdan Zdrojewski, Władysław Frasyniuk, Maria Piaczyńska i wielu innych.

Fotogaleria>>

 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII