LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  14 / 12 / 2018 Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: nic nie mów, nic nie rób - bądź nikim. /Arystoteles/
Warsztaty WrOpenUp

Certyfikaty i podziękowania za udział w tegorocznej edycji warsztatów WrOpenUp.

autor: M.Niwelt,data: 22-06-2018
Certyfikaty i podziękowania za udział w tegorocznej edycji warsztatów WrOpenUp.

22 czerwca 2018 r. otrzymaliśmy od fundacji WrOpenUp certyfikaty i podziękowania za udział w tegoroczynych warsztatch. Uczniowie, którzy wzięli udział we wszystkich czterech spotkaniach otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

galeria>>>

 

Podsumowanie oferty WrOpenUp w roku 2018

autor: M.Niwelt,data: 27-04-2018
Podsumowanie oferty WrOpenUp w roku 2018

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznych warsztatach WrOpenUp za zaangażowanie.

Warsztaty z kompetencji międzykulturowej, zarządzania projektem i prezentacji to praktyczne, angażujące uczniów zajęcia, prowadzone przez praktyków - międzynarodowy zespół pracowników globalnych firm, mających siedzibę we Wrocławiu. W oparciu o swoje doświadczenia zawodowe, zdobywane na całym świecie, konsultując swoje pomysły z nauczycielami i osobami, zajmującymi się edukacją opracowali autorskie programy warsztatów po to, by dostarczyć uczniom jak najwięcej praktycznych umiejętności.

Warsztaty odbywały się w soboty w godzinach 10:00 - 14:00 według następującego schematu:

03 marca 2018 - kompetencja międzykulturowa

17 marca 2018 - zarządzanie projektem

21 kwietnia 2018 - sztuka prezentacji

Mam również dla Was dobrą wiadomość: osoby, które ukończyły wszystkie 3 warsztaty, w tym, lub w zeszłym roku mogą wziąć udział w warsztacie odpowiedzialnego przywództwa "Leadership Skills". Zajęcia te zorganizowane są dla Was po raz pierwszy. Odbędą się w sobotę w czerwcu. Szczegóły podam po przerwie majowej.
Zapisy przyjmuję do 9 maja.
Tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć z tegorocznych warsztatów >>>tutaj

 

Zespół Lucky 17-teen na warsztatach w Karpaczu

autor: Admin,data: 25-02-2018
Zespół Lucky 17-teen na warsztatach w Karpaczu

Zespół Lucky 17-teen w składzie wraz z trenerem panią Margeritą Niwelt wyjechał w dniach 8 -12 listopada 2017 r. do Karpacza na  warsztat "WrOpenUp Expedition 2017". 
Wyjazd był nagrodą za udział w projekcie fundacji WrOpenUp realizowanym od grudnia do czerwca w roku szkolnym 2016/2017, a  polegającym na zorganizowaniu i przeprowadzeniu w szkole Dnia Różnorodności. Fundacja WrOpenUp nagrodziła zespół za wysoką jakość wydarzenia i ogrom pracy włożonej w realizację projektu.  

Wyjazd miał charakter edukacyjny. Jego celem był rozwój kompetencji przywódczych, kierowania projektami oraz pracy zespołowej poprzez realizację codziennych zadań zespołowych oraz gier terenowych. Zespół pracował pod kierunkiem  profesjonalnych trenerów - Marka Guzowskiego i Agaty Dominik z firmy Inquest.

Nagroda dla zespołu Lucky 17-teen

autor: Admin,data: 25-02-2018
Nagroda dla zespołu Lucky 17-teen

Zespół Lucky 17-teen w składzie: Daria Krzyśków kl.2A, Gabrysia Wojciechowska kl.2D, Weronika Kowalczyk kl.2E, Ola Zatorska kl.2A, Iza Krupa kl.2A, Lilka Hadj Said kl.2F, Daniel Nowak kl.2F i Marek Mikołajczak kl.2F wraz z trenerem panią Margeritą Niwelt wyjeżdża w dniach 8 -12 listopada 2017 r. do Karpacza na  warsztat "WrOpenUp Expedition 2017". 
Wyjazd jest nagrodą fundacji WrOpenUp za zaangażowanie uczniów, ich kreatywność i pracę nad projektem  Dzień Różnorodności w LO nr XVII.

Nasz projekt na Gali Finałowej konkursu WrOpenUp 10.06.2017 r. w Kinie Nowe Horyzonty

autor: Admin,data: 25-02-2018
Nasz projekt na Gali Finałowej konkursu WrOpenUp 10.06.2017 r. w Kinie Nowe Horyzonty Zespół LUCKY 17-teen w składzie: 
Daria Krzyśków, Izabela Krupa, Aleksandra Zatorska z kl. 1A,
Gabriela Wojciechowska z kl 1D,
Weronika Kowalczyk z kl. 1E
Lilia Hadj Said, Marek Mikołajczak, Daniel Nowak i Krzysztof Lesisz z kl. 1F
pod kierunkiem Margerity Niwelt i Barbary Cieśli
zaprezentował przed Jury swój projekt związany z przygotowaniem i przeprowadzeniem w szkole  "Dnia Różnorodności".
wroclaw.wyborcza>>>
galeria>>>

Zaproszenie na Galę Finałową trzeciej edycji konkursu WrOpenUp

autor: Admin,data: 25-02-2018
Zaproszenie na Galę Finałową trzeciej edycji konkursu WrOpenUp

Zespół LUCKY 17-teen serdecznie zaprasza na Galę Finałową trzeciej edycji konkursu WrOpenUp.
Przyjdźcie nam pokibicować!
Gala odbędzie się w sobotę 10 czerwca 2017 r. w Kinie Nowe Horyzonty (sala nr 1) przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a - 21 we Wrocławiu w godzinach od 10.00 do 13.00
W programie:
Prezentacje prac konkursowych uczniów gimnazjów i liceów (w tym - naszej) - Dzień Różnorodności 2017.
Wyłonienie zwycięzców trzeciej edycji konkursu oraz wręczenie nagród.
Prezentacja zrealizowanych działań edukacyjnych
Trzymajcie za nas kciuki!
Zespół Lucky 17-teen z opiekunami Margeritą Niwelt i Barbarą Cieślą.

Warsztaty "Sztuka prezentacji" z międzynarodowymi trenerami

autor: Admin,data: 25-02-2018
Warsztaty

22 kwietnia 2017 r. 20 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w czwartym już szkoleniu zorganizowanym przez fundację WrOpenUp zatytułowanym "Presentation Skills Workshop". Tym razem spotkaliśmy się w siedzibie firmy HP przy pl. Dominikańskim, gdzie w sobotę od godz.10.00 do 14.30 uczyliśmy się, jak planować i przeprowadzać prezentację. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim.
zdjęcia>>> 

Udział 47 uczniów i 3 nauczycieli w kolejnym warsztacie fundacji WrOpenUp

autor: Admin,data: 25-02-2018
Udział 47 uczniów i 3 nauczycieli w kolejnym warsztacie fundacji WrOpenUp

W sobotę, 1 kwietnia 2017 r. (to nie żart prima aprilisowy) 47 uczniów i 3 nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w drugim warsztacie zorganizowanym przez fundację WrOpenUp zatytułowanym Project Management Workshop "Zarzadzanie projektami". Tym razem spotkaliśmy się w biurach firmy IBM przy ul. Muchoborskiej, gdzie od godz. 10.00 d0 14.00, pod kierunkiem międzynarodowych trenerów szkoliliśmy się jak pracować w grupie nad projektem. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim.
Koordynator - Margerita Niwelt
zobacz, jak pracowaliśmy>>>

Udział 24. uczniów naszej szkoły w 2 edycji warsztatów WrOpenUp

autor: Admin,data: 25-02-2018
Udział 24. uczniów naszej szkoły w 2 edycji warsztatów WrOpenUp

W sobotę, 18.03.2017 grupa 24 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach kompetencji międzykulturowej prowadzonych przez międzynarodowych trenerów z firm Credit Suisse, Google, HP i IBM. Podczas zajęć omawiane były zjawiska zachodzące w relacjach międzykulturowych - np. lek, nieufność, stereotypy, etnocentryzm czy dyskryminacja. Warsztaty były okazją do kształtowania postaw otwartości wobec odmienności kulturowej oraz doskonalenia umiejętności pracy zespołowej. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim.
foto: zespół WrOpenUp
obejrzyj zdjęcia>>>
strona Google>>>

fundacja WrOpenUp>>>           
opiekun - Margerita Niwelt                                                                         

Udział w warsztatach WrOpenUp

autor: Admin,data: 25-02-2018
Udział w warsztatach WrOpenUp

W sobotę, 3.12.2016 Adrianna Radzikowska, Agata Walczyk (kl.2F) i Gabriela Wojciechowska (kl.1D wraz z opiekunem Margeritą Niwelt wzięły udział w warsztatach kompetencji miedzykulturowej prowadzonych przez międzynarodowych trenerów z firm Credit Suisse, Google, HP i IBM. Podczas zajęć omawiane były zjawiska zachodzące w relacjach międzykulturowych - np. lek, nieufność, stereotypy, etnocentryzm czy dyskryminacja. Warsztaty były okazją do kształtowania postaw otwartości wobec odmienności kulturowej oraz doskonalenia umiejętności pracy zespołowej. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim.

Informacje ogólne o warsztatach

autor: M.Niwelt,data: 01-03-2018

WrOpenUp to inicjatywa ukierunkowana na promowanie otwartości i wartości, które do naszego życia i pracy wnosi różnorodność kulturowa. Jest projektem współtworzonym na zasadzie wolontariatu kompetencyjnego w partnerstwie z Urzędem Miasta oraz biznesem i koordynowanym przez fundację WrOpenUp.

 

WrOpenUp to międzynarodowa grupa ludzi z pasją, którzy angażują się w wolnym czasie, by podnieść świadomość młodzieży na temat obcych kultur. Na co dzień wywodzą się z różnych organizacji i środowisk, jednak chcą podzielić się pozytywnymi doświadczeniami, uczyć się od siebie nawzajem, aby rozwijać kompetencje międzykulturowe u dzieci i młodzieży we Wrocławiu.

 

Dlaczego działamy?

W sercu naszych działań leży kompetencja międzykulturowa, promowanie otwartości i szacunku do różnorodności. Pokazujemy w praktyce, co można zyskać dzięki różnorodności. Wierzymy, że to, czego uczymy jest bardzo ważne i pozwala młodym ludziom na rozwój a przy okazji wzbogaca ofertę szkół i zajęć pozalekcyjnych o nowe obszary.

Nasze działania adresujemy do uczniów w wieku 13 - 19 lat oraz do nauczycieli wrocławskich szkół.

 

Warsztaty WrOpenUp

Stworzyliśmy trzy czterogodzinne warsztaty dla uczniów. Projektując ich tematykę i planując, jakie efekty chcemy dzięki nim osiągnąć, kierowaliśmy się raportem Future Work Skills 2020 opracowanym przez Insititute fot the Future i University of Phoenix Research Institute. Zgodnie z przewidywaniami zawartymi w raporcie najważniejsze umiejętności, które będą się liczyć na rynku pracy, to m. in. praca w różnych paradygmatach kulturowych, wychodzenie poza wyuczone schematy, interdyscyplinarność, krytyczne myślenie i wirtualna współpraca.

Dlatego też tematyka naszych warsztatów to:

 

-    Kompetencja międzykulturowa

-    Zarządzanie projektem

-    Sztuka prezentacji

 

Kompetencja międzykulturowa to umiejętność skutecznego współdziałania i współistnienia z ludźmi  wywodzącymi się z innych regionów świata, kraju, miasta czy organizacji. Warsztaty dają uczestnikom możliwość zdobycia kluczowej wiedzy na temat wielokulturowości. Poprzez zachęcanie uczestników do aktywnego eksperymentowania i praktycznego trenowania nowych umiejętności , warsztaty są okazją do kształtowania lub wzmocnienia postaw otwartości wobec odmienności kulturowej, wzrostu kulturowej wrażliwości, a także  twórczego wykorzystywania potencjału, jaki w tkwi w różnorodności.

 

Zarządzanie projektem. Warsztat opracowali kierownicy projektów z globalnych organizacji współpracujących z WrOpenUp wraz z doświadczonym nauczycielem. Wykorzystali swoje doświadczenia oraz znajomość najnowocześniejszych metod zarządzania projektami takich jak Agile czy Design Thinking, żeby stworzyć serię praktycznych (i ciekawych!) zadań pozwalających na zdobycie podstawowych umiejętności zarządzania projektami. Podczas warsztatów uczniowie zespołowo tworzą projekt i uczą się:

 

-    jak zaplanować projekt, który jest kreatywny i wykonalny, kto decyduje o projekcie

-    co zrobić, kiedy nagle zabraknie kogoś z zespołu?

-    czy wszystko jest stracone, kiedy tydzień przed wykonaniem projektu, o czymś zapomnieliśmy?

-    jak działać, żeby projekt był zgodny z oczekiwaniami?

 

Sztuka prezentacji to umiejętność zrobienia skutecznej i ciekawej prezentacji. Doświadczenia naszych wolontariuszy, zatrudnionych w globalnych firmach potwierdzają, że jest to kompetencja kluczowa w pracy zawodowej. Podczas warsztatu uczestnicy uczą się określać cel swojej prezentacji, dostosowanie jej do audytorium i umiejętność angażowania publiczności. Trenerzy pokazują też jak zmierzyć się ze stresem, który jest nieodłącznym elementem publicznych wystąpień. W czasie uczestnicy dowiadują się:

 

-    jak w atrakcyjny sposób zaprezentować swój temat (i siebie)?

-    jak pozbyć się stresu przed wystąpieniem publicznym?

-    jak sprawić, by inni słuchali cię z zainteresowaniem?

-    jak poukładać swoje wystąpienie, by publiczność cię zrozumiała?

-    jak „sprzedać” swój pomysł?

Podsumowanie oferty WrOpenUp w roku 2017

autor: M.Niwelt,data: 27-04-2018
Podsumowanie oferty WrOpenUp w roku 2017

W 2017 roku oferta WrOpenUp wzbogaciła się o dwa praktyczne warsztaty, kształcące tzw. kompetencje przyszłości. Do treningu kompetencji międzykulturowych dodaliśmy praktyczne warsztaty z zarządzania projektem i sztuki prezentacji. Warsztaty opracowali specjaliści z międzynarodowych firm, mających siedzibę we Wrocławiu. 

W trzeciej edycji konkursu WrOpenUp wzięło udział ponad 200 uczniów z wrocławskich gimnazjów i liceów oraz 70 wolontariuszy z Polski i z zagranicy, reprezentujących Credit Suisse, Google, HP, HPE, IBM, UBS, NOKIA i Volvo. Wolontariusze w zespołach projektowych, kierowanych przez Dorotę Nawojczyk i Oliwię Tarasewicz - Gryt przygotowali, a następnie przeszkolili trenerów, którzy przeprowadzili z uczniami warsztaty, przygotowując ich do wyzwania konkursowego. W tegorocznej edycji konkursu zadaniem było zorganizowanie w szkole Dnia Różnorodności a następnie zaprezentowania dokonań drużyny podczas Gali Finałowej w Kinie Nowe Horyzonty.

Wolontariusze podzielili się swoim doświadczeniem i umiejętnościami, które wykorzystują na co dzień w swojej pracy, by dostarczyć młodym ludziom użytecznych narzędzi do rozwiązywania rzeczywistych problemów, z którymi się spotykają w szkole, a w przyszłości także w pracy. 

Podczas warsztatów z PM trenerzy z IBM, Google, UBS, Credit Suisse, Nokia, Volvo, HP enterprise and HP Inc stworzyli atmosferę zaufania, budując zespoły, bazując na swym praktycznym doświadczeniu. Pozwoliło to uczniom odkryć, na czym polega zarządzanie projektem i jak odnajdywać rozwiązania problemów. To dla nich pouczające nie tylko na samym warsztacie, ale także w późniejszym życiu, niezależnie od tego, jaką drogę wybiorą. Jestem bardzo zadowolony, że nie daliśmy im gotowych odpowiedzi, lecz nauczyliśmy ich zadawać właściwe pytania - mówi Edesio Santana z IBM.

Źródło:http://www.wropenup.pl/pl/news/925/Nowe-warsztaty-WrOpenUp-2017

Udział 25 uczniów naszej szkoły w warsztatach WrOpenUp

autor: M.Niwelt,data: 05-03-2018
Udział 25 uczniów naszej szkoły w warsztatach WrOpenUp W sobotę, 3.03.2018 r. 25 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w czterogodzinnych  warsztatach kompetencji międzykulturowej prowadzonych przez międzynarodowych trenerów z firm Credit Suisse, Google, HP i IBM. Zajęcia odbyły się w siedzibie firmy HP w nowoczesnym budynku przy pl. Dominikańskim.  Podczas zajęć omawiane były zjawiska zachodzące w relacjach międzykulturowych - np. lek, nieufność, stereotypy, etnocentryzm czy dyskryminacja. Warsztaty były okazją do kształtowania postaw otwartości wobec odmienności kulturowej oraz doskonalenia umiejętności pracy zespołowej. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim.

Opiekun grupy - Margerita Niwelt

34 uczniów naszej szkoły na kolejnym warsztacie WropenUp - "Zarządzanie projektem"

autor: M.Niwelt,data: 26-03-2018
34 uczniów naszej szkoły na kolejnym warsztacie WropenUp - W sobotę, 17.03.2018 r. 34 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w czterogodzinnych  warsztatach "Zarządzanie Projektem"
prowadzonych przez międzynarodowych trenerów z firm Credit Suisse, Google, HP i IBM. Zajęcia odbyły się w siedzibie firmy Credit Suisse w budynku Grunwaldzki Centre. 
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII