Dziś mamy:  29 / 06 / 2017 Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę- B. Franklin
Wymiana polsko-włosko-belgijska 2015/2016

Wymiana polsko-belgijska, WAREGEM 2017

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 06-04-2017
Wymiana polsko-belgijska, WAREGEM 2017

W dniach 18.03 – 25.03.2017 grupa 6 uczniów z klas: 1A, 1B i 1F pod opieką Pani Bożeny Szymańskiej-Pakos i Katarzyny Zielińskiej przebywała w Belgii w ramach międzynarodowej wymiany szkolnej. Gościliśmy w placówce OLV Hemelvaart w Waregem. Program wizyty obejmował: poznanie szkoły i belgijskiego systemu edukacji, udział w lekcji, zwiedzanie miasteczka Waregem oraz zwiedzanie miast: Gent, Brugge, Lille (we Francji) i Brukseli. W tym czasie na wymianie obecni byli również uczniowie z Hiszpanii i Serbii. Koordynatorem wymiany jest Pani Aneta Popiołek.

Film

Prezentacja w Power Point

Wymiana polsko-belgijska, WROCŁAW 2017

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 06-04-2017
Wymiana polsko-belgijska, WROCŁAW 2017

W dniach 06 - 10.03.2017 w szkole gościliśmy uczniów z Belgii, ze szkoły średniej O.L.V. Hemelvaart w Waregem w ramach wymiany polsko - belgijskiej. Młodzież naszej szkoły była pod opieką Pań: Bożeny Szymańskiej - Pakos i Katarzyny Zielińskiej. Koordynatorem projektu jest Pani Aneta Popiołek

Prezentacja w Power Point

Wymiana polsko - włosko - belgijska, WROCŁAW 2016

Wymiana polsko - włosko - belgijska, WROCŁAW 2016

W dn. 23-30.04 br gościliśmy w naszym liceum nauczycieli i uczniów z zaprzyjaźnionych szkół: włoskiej "Ettore Majorana" z Bari oraz belgijskiej "O.L.V. Hemelvaart" z Waregem. Czterdziestoosobowa grupa młodzieży polskiej, włoskiej i belgijskiej wraz z nauczycielami uczestniczyła w bogatym programie wymiany, który obejmował: zwiedzanie Wrocławia, wizytę w szkole (tu spektakl "Igraszki z diabłem" z napisami w języku angielskim, prezentacje krajów i szkół partnerskich, zajęcia lekcyjne, warsztaty oraz pokazy doswiadczeń chemicznych przygotowane i przeprowadzone przez Panią Danutę Kowalczyk), zawody w Sky Tower, wizytę w Ogrodzie Botanicznym, Zoo, Hydropolis, Pałacu Książąt Pruskich, Muzeum Archeologicznym, rejs statkiem po Odrze, wycieczkę do Kletna (tu zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej, Kopalni Uranu oraz pieczenie kiełbasek).
Aneta Popiołek - koordynator wymiany

Wymiana polsko - belgijska, WAREGEM 2016

Wymiana polsko - belgijska, WAREGEM 2016

W dniach 9.04 – 17.04.2016 grupa 8 uczniów z klas: 1A, 1B, 1C, 1D oraz 1F pod opieką Pani Anety Popiołek przebywała w Belgii w ramach międzynarodowej wymiany szkolnej. Gościliśmy w placówce OLV Hemelvaart w Waregem. Program wizyty obejmował: poznanie szkoły i belgijskiego systemu edukacji, udział w lekcji historii, religii, języka hiszpańskiego, udział w warsztatach gotowania, zwiedzanie miasteczka Waregem (w tym wizyta w Ratuszu Miejskim i spotkanie z burmistrzem, wizyta na Cmentarzu Amerykańskim, wycieczka rowerowa po okolicach), zwiedzanie miast: Gent, Brugge, Oostende i Brukseli.
Aneta Popiołek - koordynator wymiany

Wymiana polsko - włoska, BARI 2015

autor: A.Popiołek,data: 29-05-2016
Wymiana polsko - włoska, BARI 2015 W dniach 25.10 - 31.11 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Panią Anetą Popiołek przebywali w Bari we Włoszech w ramach wymiany polsko - włoskiej. Uczestnikami spotkania była również grupa belgijska w liczbie piętnastu uczniów i dwóch nauczycieli z Geel. Program wizyty obejmował m.in. zajęcia w szkole włoskiej Instituto Istruzione Secondaria Superiore "Ettore Majorana" (integracyjne, sportowe, projektowe) oraz wycieczki fakultatywne (zwiedzanie Bari, Castel del Monte, Trani, Giovinazzo, Ostuni, Molfetta, Alberobello).
Aneta Popiołek - koordynator wymiany