Dziś mamy:  07 / 12 / 2019 Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie- Roman Dmowski
Laureaci konkursów/ zawodów

X. KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW KLASY VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

6 lutego 2018r. odbył się w naszej szkole  już po raz dziesiąty jubileuszowy Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej dla gimnazjalistów i w tym roku również dla uczniów VII klasy szkoły podstawowej. Uczestnicy reprezentowali różne szkoły z Wrocławia oraz spoza Wrocławia. Gościliśmy u nas uczniów z Długołęki, Góry, Bolesławca. Uczestnicy recytowali wiersze znanych niemieckich poetów, a poziom recytacji był bardzo wysoki. Jury w składzie - pani dr hab. Ewa Jarosz - Sienkiewicz, pani K. Zielińska, pani A. Witwicka, miało trudny orzech do zgryzienia, ażeby wyłonić laureatów i przyznać wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy fiszki i książki, czyli atrakcyjne materiały pomocne w nauce j. niemieckiego. Nauczyciele, którzy przygotowali zwycięzkich uczniów dostali edukacyjne gry do nauki j. niemieckiego do wykorzystania na lekcjach z uczniami.
LAUREACI:
I miejsce: Agata Kazubska (Szkoła Podstawowa nr 44 z oddziałami gimnazjalnymi)
II miejsce: Wiktoria Grabowiec (Gimnazjum nr 29)
III miejsce:  Joanna Kadlewicz (Gimnazjum nr 29)
WYRÓŻNIENIA:
 Wiktoria Minginowicz ((Szkoła Podstawowa nr 44 z oddziałami gimnazjalnymi)
 Wiktoria Korzecka (Szkoła Podstawowa nr 71)

Galeria>>