Dziś mamy:  10 / 12 / 2019 „Gram zapobiegania jest więcej wart niż tona leczenia”- Henry de Bracton
Projekty astronomiczne

Yuri’s Night Wrocław - trzecia edycja w naszym LO!

Już po raz trzeci w naszej szkole odbyła się impreza edukacyjna Yuri’s Night Wrocław. Celem wydarzenia jest popularyzacja wiedzy o historii technologii kosmicznych oraz ich przyszłości. Termin imprezy wyznaczony jest na rocznicę pierwszego lotu człowieka w Kosmos. W tym roku minęło 58 lat od tego wydarzenia. Organizatorem było stowarzyszenie WroSpace, którego jednym z założycieli jest nauczycielka szkoły Anna Bukiewicz-Szul.
Tym razem wydarzenie składało się z trzech części: wykłady, wyzwanie inżynieryjne oraz rozgrywki w kosmiczne "planszówki". Uczniowie LO nr XVII: Patryk Szynkiewicz oraz Veronika Reshetnikova wystąpili z prelekcjami na temat historii radzieckiego programu kosmicznego oraz kobietach w kosmosie. Uczniowie szkoły (z klas 1b, 1c, 1d, 1f oraz 2c) oraz nauczyciele (Anna Folta-Pisarczuk) zaangażowali się również w działania wolontariackie, wspierając wydarzenie swą pracą przed i podczas jego przebiegu. W Yuri’s Night udział wzięło ponad 100 uczestników z Wrocławia.
Pełna relacja: http://wrospace.pl/yuris-night-2019/
Projekt był dofinansowany w ramach Programu „Mikrogranty NGO” realizowanego ze środków Gminy Wrocław.