LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  10 / 12 / 2019 Nie zmarnuj błędu. Naucz się z niego- Robert Kiyosaki
STRONA GŁÓWNA
                   
Srebrna szkoła 2018
"Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej
we Wrocławiu jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019"
 
     

Koncert w wykonaniu uczniów Siedemnastki na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczeniu Nagród Prezydenta Wrocławia

autor: Admin,data: 20-10-2019
Koncert w wykonaniu uczniów Siedemnastki na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczeniu Nagród Prezydenta Wrocławia

14 września 2019 r. w Centrum Kongresowym przy Hali Sulecia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczenie Nagród Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Część artystyczną przygotowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr XVII, którzy zaprezentowali koncert "A ich piosenki wciąż brzmią...", który miał swoją premierę 5 kwietnia 2019 r. podczas gali finałowej XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda. Koncert przygotowali nauczyciele przedmiotów artystycznych Siedemnastki pani  Małgorzata Szeptycka oraz pan Marek Szydło, a kierownictwo muzyczne objął nauczyciel muzyki pan Krzysztof Żesławski.

Podziękowania za organizację uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 20-10-2019
Podziękowania za organizację uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Serdeczne podziękowania składam Radzie Rodziców  za przygotowanie słodkiego poczęstunku w trakcie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w szkolnej auli 15 października 2019 r.. Radę Rodziców reprezentowały  panie Agnieszka Kalisz oraz Katarzyna Georgiou. Słowa uznania  należą się także nauczycielkom, które czuwały nad przebiegiem imprezy, opiekunowi Samorządu Uczniowskiemu, pani Ewie Toporek-Niemczyk oraz pani Adriannie Mańczak. Z przyjemnością mogliśmy podziwiać talenty wokalne i muzyczne naszych uczniów, przygotowanych przez nauczyciela muzyki, p. Krzysztofa Żesławskiego. Pięknie dziękuję za program artystyczny, który uświetnił to wyjątkowe święto wszystkich członków szkolnej społeczności.

Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły 

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w LO nr XVII

autor: Admin,data: 20-10-2019
Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w LO nr XVII

15 października 2019 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkolnej auli miała miejsce uroczystość, w trakcie której Dyrektor Szkoły p. Małgorzata Iwankiewicz wręczyła  nagrody wyróżnionym nauczycielom. Słodki poczęstunek przygotowały panie z Rady Rodziców. Był także "poczęstunk dla duszy" - przedstawicielka Rady Rodziców, poetka Katarzyna Georgiou zaprezentowała swój wiersz oraz własne tłumaczenie wiersza angielskiego poety. Uczniowie, pod kierunkiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Ewy Toporek-Niemczyk oraz pani Adrianny Mańczak,  przygotowali program artystyczny.  Uroczystość prowadzili  Lidia Prabucka i Nikodem Czupryna.

Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla nauczycielki j. angielskiego p. Joanny Doli-Niewiadomskiej

autor: Admin,data: 20-10-2019
Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla nauczycielki j. angielskiego p. Joanny Doli-Niewiadomskiej

21 października br. okazji Dnia Edukacji Narodowej  w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczystość zorganizowana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka.  W uznaniu za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty nagrodę otrzymała nauczycielka języka angielskiego  w LO nr XVII  pani Joanna Dola-Niewiadomska. Serdecznie gratulujemy!

Fotogaleria>>

Uczniowie z klasy teatralnej 2E na prapremierze spektaklu "Tatuś" w Teatrze Polskim

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 20-10-2019
Uczniowie z klasy teatralnej 2E na prapremierze spektaklu W piątkowy wieczór 18 października br. grupa uczniów z klasy 2E, uczestniczyła w prapremierze spektaklu „Tatuś” w Teatrze Polskim we Wrocławiu, dzięki zaproszeniu pana Juliusza Lichwy, z tegoż teatru. Uczniowie byli wraz z wychowawcą – panią Bożeną Szymańską–Pakos i panią Anetą Popiołek. Po spektaklu odbyło się ciekawe spotkanie z reżyserem panem Sebastianem Majewskim oraz aktorami panią Teresą Sawicką i panem Mariuszem Kiljanem.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie w roku szkolnym 2019/2020

autor: J.Pieńkowska,data: 18-10-2019
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie w roku szkolnym 2019/2020 Zapraszam do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Termin zawodów szkolnych: 28 XI 2019 r. Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny jest tygodniowy wyjazd do Chorwacji lub do Włoch! Więcej informacji na stronie: www.uwm.edu.pl/owor/

Zapisy do etapu szkolnego najpóźniej do 20 listopada 2019 r. przyjmuje nauczyciel WDŻ Janina Pieńkowska, która udzieli zainteresowanym wszelkich informacji.

Zajęcia terenowe z geografii

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 18-10-2019
Zajęcia terenowe z geografii

Dzisiaj grupa uczniów z klas drugich, która realizuje geografię na poziomie rozszerzonym wybrała się do Parku Grabiszyńskiego, aby sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Pogoda dopisała. Spędziliśmy pracowicie zajęcia. 


Fotogaleria>>

Klasa turystyczna w Górach Bardzkich

autor: J.Krajewski,data: 18-10-2019
Klasa turystyczna w Górach Bardzkich Dolny Śląsk, czyli nasz region, słynie z wyjątkowo wielu atrakcji turystycznych. Dużym nagromadzeniem walorów przyrodniczych i kulturowych odznacza się rejon Sudetów. Tam właśnie klasa językowo-turystyczna 1B4 zainaugurowała cykl lekcji geografii w terenie. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy były Góry Bardzkie. Uczniowie dowiedzieli się jak piętrzyły się Sudety, jak powstał niezwykle widowiskowy przełom Nysy Kłodkiej i w jaki sposób nastąpił ogromny obryw nad Bardem Śląskim. Klasa zdobyła też sporą garść wiedzy kulturowej o miasteczku i okolicy. Warto dodać, że z racji zasług kulturowych, honorowym mieszkańcem Barda Śląskiego jest noblistka Olga Tokarczuk.

Nagroda Ministra Edukacji dla nauczyciela historii p. Roberta Pieńkowskiego

autor: Admin,data: 18-10-2019
Nagroda Ministra Edukacji dla nauczyciela historii p. Roberta Pieńkowskiego

15 padziernika br. w Karpaczu miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na której nauczyciel historii w LO nr XVII p. Robert Pieńkowski został wyróżniony nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Dyplom w imieniu Ministra Edukacji wręczył Dolnośląski Kurator Oświaty p. Roman Kowalczyk. Serdecznie gratulujemy!

Fotogaleria>>

WrOpenUp Expedtion 3-6.10.2019 r.

autor: M.Niwelt,data: 14-10-2019
WrOpenUp Expedtion 3-6.10.2019 r.

3 października 2019 r. nasza Drużyna Lucky 17-teen miała okazję pojechać do Berlina, a wszystko to dzięki wygranej w konkursie WrOpenUp. Mogłyśmy zwiedzić ulice alternatywnego Berlina, zobaczyć najbardziej znane zabytki czy spróbować lokalnego jedzenia. Głównym celem naszej podróży był jednak Leadership Festival. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyła nam Pani Margerita Niwelt- opiekun zwycięskiej grupy.

 fotorelacja>>>

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej dla Dyrektor LO nr XVII pani Małgorzaty Iwankiewicz

autor: Admin,data: 14-10-2019
Nagroda Ministra Edukacji Narodowej dla Dyrektor LO nr XVII pani Małgorzaty Iwankiewicz

W piątek, 11 października br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego. Podczas uroczystości zasłużeni nauczyciele oraz pracownicy oświaty otrzymali odznaczenia państwowe, medale, nagrody Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku wyróżnieniem tym za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej uhonorowana została Dyrektor LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej pani Małgorzata Iwankiewicz. Serdecznie gratulujemy!

Fotogaleria>> 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 14-10-2019
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

"Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ."
                                                                                                                    Henry Brooks Adams

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam całej Społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Niech trud włożony w działania edukacyjne i wychowawcze zaowocuje licznymi sukcesami i satysfakcją. Życzę ciągle nowych planów do zrealizowania oraz energii i wytrwałości w dążeniu do celu. Niech spełniają się marzenia!  

                                                                                                                                                        Małgorzata Iwankiewicz
                                                                                                                                                        Dyrektor Szkoły

                                                                                       

Ślubowanie klas pierwszych

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 11-10-2019
Ślubowanie klas pierwszych

9 października 2019 r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej. W dniu patrona szkoły, delegaci klas pierwszych, ślubowali kochać Ojczyznę i przyczyniać się do jej rozwoju, czynić dobro i dążyć do prawdy, kierować się miłością i szacunkiem do każdego człowieka, swoją nauką i postawą rozsławiać dobre imię szkoły, rozwijać swoje talenty i wykorzystywać zdolności, poznawać i propagować twórczość patrona szkoły Agnieszki Osieckiej.

fotorelacja

 

Wrześniowo-październikowy numer Cenazurki!

autor: L.Grochocka,data: 11-10-2019
Wrześniowo-październikowy numer Cenazurki! Cenzurka Nr 1 2019/2020 [74] Wrzesień/Październik

Gra terenowa w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 11-10-2019
Gra terenowa w języku angielskim

Dnia 10 października klasa 1B3 miała wielką przyjemność wzięcia udziału w grze terenowej w okolicach wrocławskiego ratusza. Celem zajęć było szlifowanie języka (wszystko odbyło się w j. angielskim) oraz, jak na klasę turystyczną przystało, zdobywanie wiedzy na temat miasta. Nie było łatwo. Zadania wymagały m.in. użycia spostrzegawczości i sprytu. Cóż to jednak jest dla klasy 1B3?;) Wszyscy cel osiągnęli i dużo frajdy przy tym mieli. Klasie towarzyszyły: wychowawczyni pani Wioletta Ejlak-Borowiak oraz pani Kamila Morawska.

fotogaleria>>>

Dzień patronki szkoły

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 08-10-2019
Dzień patronki szkoły

9 października, w dniu urodzin patronki szkoły Agnieszki Osieckiej zapraszam do obejrzenia wystaw poświęconych życiu  i twórczości słynnej poetki, dziennikarki, autorki niezapomnianych tekstów piosenek. Wystawy dostępne będą na parterze szkoły oraz w bibliotece.  

 

Klasa 1A3 na warsztatach językowych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauk

autor: M.Niwelt,data: 08-10-2019
Klasa 1A3 na warsztatach językowych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauk

20 września 2019 r. uczniowie klasy z poszerzonym programem nauczania języka angielskiego uczestniczyli w zajęciach pt. "Wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauce języka angielskiego". Kilkugodzinne zajęcia prowadzone były przez pracowników  Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Wrocławskiego, panie Annę Kulczycką-Charustę i Karolinę Mańczyk.
fotorelacja>>>


 

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS

autor: Admin,data: 08-10-2019
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS Dnia 14.11.2019 r. w naszej szkole odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS. Koszt uczestnictwa 10 zł. Serdecznie zapraszam! Anna Naskrent, polonistka
Szczegółowe informacje znajdują się >>

Koło szachowe w LO nr XVII.

autor: R. Konieczny,data: 08-10-2019
Koło szachowe w LO nr XVII. Zapraszam do udziału w zajęciach Szkolnego Koła Szachowego.
Termin i miejsce spotkania organizacyjnego: 22 października 2019r. (wtorek)– Sala 303, lekcja 8 i 9.
Zapisy przez Librusa lub indywidualnie proszę kierować do opiekuna szkolnego koła szachowego p. Roberta Koniecznego.

Trzecia wizyta partnerska projektu "Walk through Science" w Killorglin w Irlandii

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 06-10-2019
Trzecia wizyta partnerska projektu

W dniach 22 - 27.10.2019 r. odbyła się trzecia wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Walk through Science". Nauczyciele z krajów partnerskich spotkali się w Killorglin w Irlandii, gdzie oprócz realizacji działań projektowych, odkrywali piękno przyrody i poznawali kulturę gospodarzy.

facebook

 

Słowiańscy dżentelmeni

autor: M.Matschaj-Kacprzak,data: 06-10-2019
Młodzież klasy 3 teatralnej przygotowała oprawę artystyczną Biesiady w Jodłowym Młynie.

Zespół Lucky 17-teen na Leadership Festival w Berlinie

autor: Admin,data: 05-10-2019
Zespół Lucky 17-teen na Leadership Festival w Berlinie

Kreatywne dziewczyny z zespołu Lucky 17-teen wraz z opiekunką p. Margeritą Niwelt pozdrawiają z Berlina! Po zakończeniu wydarzeń w ramach Leadership Festival nadszedł czas na zwiedzanie miasta. Kilkudniowy wyjazd edukacyjny do Berlina był nagrodą w konkursie WrOpenUp pt.“Poznajmy się: nasze miasto, nasza szkoła, nasza kultura”, w którym drużyna  zaprezentowała swój przewodnik dla ucznia obcokrajowca, nad którym pracowała 4 miesiące.

Wycieczka kl.1F 4

autor: P.Zołotajkin,data: 04-10-2019
Wycieczka kl.1F 4
3 X 2019 r. klasa 1 F4 odbyła wycieczkę integracyjną do Opola.W związku z 350 rocznicą śmierci Rembrandta oglądnęła wystawę jego grafik w Muzeum Śląska Opolskiego. Poza tym będąc w tym mieście wypadało zwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki.  Wykorzystaliśmy również kilkanaście minut na przyjrzeniu się znakomitemu przykładowi sztuki gotyckiej , a mianowicie Mauzoleum Piastów Opolskich.
 

Harmonogram na sobotę 5 października

autor: Admin,data: 04-10-2019
Harmonogram na sobotę 5 października W sobotę 5 października w LO nr XVII odbywają się wartsztaty w ramach Worls Space Week oraz odpracowujemy czwartek 2 stycznia 2020 r.. Zajęcia odbywają się według harmonogramu>>>

Klasa teatralna zintegrowana

autor: J.Krajewski,data: 04-10-2019
Klasa teatralna zintegrowana W tych pięknych okolicznościach przyrody, w pierwszym jesiennym chłodzie, na skalistych stokach magicznej góry Ślęży integrowała się klasa teatralna 1E4. Nasza uzdolniona młodzież pod opieką swojego wychowawcy p.E.Lisiak, oraz p.R.Koniecznego i p.J.Krajewskiego nie dała ujarzmić się kapryśnej pogodzie i w radosnym nastroju zdobyła szczyt Ślęży. Były piękne widoki...mgliste, było ognisko i były śpiewy, muzyka i wesoła zabawa.

Literacko-fotograficzna zabawa SLEEVEFACE

autor: J.Nogaj,data: 02-10-2019
Literacko-fotograficzna zabawa SLEEVEFACE Zapraszamy pierwszoklasistów do udziału w literacko-fotograficznej zabawie SLEEVEFACE, która ma na celu promocję książek i zachęcenie do ich czytania. Trzeba tylko uruchomić wyobraźnię, wymyślić interesujące połączenie okładki książki z własną inwencją twórczą i zrobić oryginalne zdjęcie. Dzięki temu książka otrzyma charakter i zostanie „ożywiona”. 

List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów

autor: Admin,data: 01-10-2019
List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów

Szanowni  Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele,

zachęcamy do zapoznania sie z listem Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów. Była to najliczniejsza młodzieżowa organizacja konspiracyjna, odwołująca się do tradycji harcerskich II Rzeczpospolitej. 

Przypominając o wartościach i ideałach, jakie wiążą się ze służbą w harcerstwie, minister Dariusz Piontkowski pragnie zwrócić uwagę na działalność tych organizacji, zachęcając do wspierania ich bieżącej aktywności. 

List tutaj>>>  

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

autor: Admin,data: 01-10-2019
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Szanowni Rodzice!

Zachęcamy do zapoznania się z listem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka skierowanym do Rodziców >>>

Wizyta nauczycieli z Republiki Czeskiej w Siedemnastce

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 30-09-2019
Wizyta nauczycieli z Republiki Czeskiej w Siedemnastce

W dniach 26 - 27 września 2019 roku gościliśmy w naszej szkole 14 nauczycieli z Republiki Czeskiej  w ramach unijnego projektu Cooperation as a tool in education, prowadzonego przez Gymnázium Olomouc-Hejčín. Szkoła ta nawiązała współpracę z LO nr XVII w zeszłym roku szkolnym. Nasi goście zapoznali się z systemem edukacji w Polce, zostali zaznajomieni ze strukturą LO nr XVII, zwiedzili szkołę oraz obserwowali zajęcia lekcyjne (język polski, język angielski, fizykę, chemię, dykcję i zajęcia teatralne).
Wizytę zagranicznych gości koordynowały nauczycielki języka angielskiego: M. Palcewicz i J. Dola-Niewiadomska

fotorelacja>>>

World Space Week Wrocław 2019 w terminie 5-6.10.2019 r.

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 28-09-2019
World Space Week Wrocław 2019 w terminie 5-6.10.2019 r.

5 i 6 października 2019 r. odbędzie się trzecia edycja ogólnopolskiej imprezy edukacyjnej World Space Week WrocławTo własnie w naszej szkole odbędzie się maraton warsztatów kosmiczno-astronomicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w sobotę 5.10.2019 r. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach: zapisy na darmowe zajęcia: tutaj6.10.2019 r. odbędzie się konferencja popularnonaukowa we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali StuleciaZAPRASZAMY!

Lekcja geografii nie tylko o gospodarce leśnej

autor: J.Krajewski,data: 26-09-2019
Lekcja geografii nie tylko o gospodarce leśnej Czy można zajmować się gospodarką leśną nie rozpoznając leśnej fauny i flory? To nie żart, bo to ponoć zawodowym leśniczym nie rzadko się zdarza. My postanowiliśmy się rozstać z tą niewiedzą, dlatego w ramach lekcji geografii odwiedziliśmy jedno z najbardziej zielonych miejsc Wrocławia, czyli Park Szczytnicki. Tutaj właśnie grupa szturmowa z rozszerzenia geograficznego miała za zadanie rozpoznać i opisać gatunki drzew, które spotkamy w Polsce, a także w innych częściach świata. W tej wyjątkowo edukacyjnej wędrówce po parku towarzyszyły nam różne gatunki ptaków, a wśród nich taki rarytas jak zimorodek, zaliczany do najpiękniejszych ptaków występujących w Polsce. 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

autor: J.Nogaj,data: 25-09-2019
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Zapraszamy do udziału w 5. edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół średnich, którego bohaterami w tym roku są  poeci „Pokolenia Kolumbów”. Konkurs polega na recytacji wybranego wiersza K. K. Baczyńskiego, T. Gajcego,  W. Bojarskiego, A. Trzebińskiego,  A. Stroińskiego i T. Borowskiego lub wykonaniu wokalnym  jednego z  wierszy tych poetów. Każda szkoła może wytypować maksymalnie trzech uczestników. Konkurs odbędzie się w piątek 25 X 2019 r. w LO nr XII we Wrocławiu o godzinie 9.00. Zgłoszenia przyjmujemy w bibliotece do 15 października.     

27 IX 2019 r. - spotkanie informacyjne dla zainteresowanych Olimpiadą Historyczną oraz Olimpiadą Solidarności

autor: R.Pieńkowski,data: 23-09-2019
27 IX 2019 r. - spotkanie informacyjne dla zainteresowanych Olimpiadą Historyczną oraz Olimpiadą Solidarności

Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych Olimpiadą Historyczną oraz Olimpiadą Solidarności do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w najbliższy piątek 27 IX 2019 r. na długiej przerwie (godz. 11.30) w gabinecie 314. Wszystkie informacje na temat wspomnianych olimpiad dostępne są na stronie Olimpiady Historycznej i Olimpiady Solidarności, a w skrócie na szkolnym linku przedmiotowymHistoria.

IV Dzień Kresowy w LO nr XVII

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 23-09-2019
IV Dzień Kresowy w LO nr XVII 17 września Nasza Szkoła godnie uczciła  80 rocznicę zdradzieckiej napaści Związku Radzieckiego na Polskę, a zarazem Dzień Sybiraka. W naszej szkole o tradycjach kresowych już po raz czwarty zorganizowaliśmy w tym dniu prelekcję o Kresach. Naszym gościem był pisarz, dramaturg , dziennikarz i tłumacz Stanisław Srokowski - cudem ocalony z rzezi ukraińskiej. Prelegent przeprowadził niezwykłą lekcję historii, która na pewno zostanie zapamiętana przez młodzież na długo, a nauczycieli historii zainspiruje do podobnych pogaganek.
M.Palcewicz
Zdjęcia J.Dola-Niewiadomska i R.Pieńkowski

Wewnątrzszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO Nr XVII we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 16-09-2019
Wewnątrzszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO Nr XVII we Wrocławiu.

Zapraszam do udziału w wewnątrzszkolnym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora LO Nr XVII im. Agnieszki Osieckiej  we Wrocławiu.
Termin i miejsce: 1 października 2019r. – Sala 303, lekcja 8 i 9.
Tempo: 15 minut na partię. Bez zapisu. Turniej rozgrywany jest systemem pucharowym. Zgłoszenia przez Librusa lub indywidualnie proszę kierować do opiekuna szkolnego koła szachowego p. Roberta Koniecznego.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

autor: Admin,data: 13-09-2019
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 W poniedziałek 2 września br. uroczystym apelem na dziedzińcu szkolnym Dyrektor p. Małgorzata Iwankiewicz zainaugurowała  nowy rok szkolny 2019/2020. Szczególnie ciepło  w gościnnych progach  „Siedemnastki” powitała uczniów klas pierwszych, którzy  w tym roku będą uczyć się w czternastu oddziałach. Pani dyrektor zapewniła, że dla wszystkich jest miejsce w naszej szkole, życzyła dużo energii do wytężonej pracy, samych sukcesów i poczucia radości ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty>>

Fotogaleria>>

Diagnoza z matematyki dla klas pierwszych.

autor: D.Kowalczyk,data: 09-09-2019
Diagnoza z matematyki dla klas pierwszych.

W środę, 11 września 2019r. na drugiej lub trzeciej godzinie lekcyjnej, odbędzie się DIAGNOZA „na wejściu” z matematyki.

Harmonogram diagnoz >> czytaj więcej

 

Wyprawka szkolna 2019/2020

autor: D.Makles,data: 06-09-2019
Uczniowie, którzy posiadają orzeczenie o kształceniu specjalnym mogą skorzystać z Programu "Wyprawka szkolna" - dofinansowanie do zakupu podręczników szkolnych. W związku z tym proszę, aby uczniowie klas pierwszych, którzy maja orzeczenia i chcą przystąpić do programu zgłosili się w dniu 9.09.2019 (poniedziałek) do godziny 13.00 do gabinetu pedagoga (011 na parterze).

Kiermasz podręczników do języków obcych

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 05-09-2019
Kiermasz podręczników do języków obcych W poniedziałek 9 września 2019 roku od 8.30  na parterze naszej szkoły odbędzie się coroczny kiermasz podręczników do języków obcych. Będzie możliwość zakupienia książek z rabatem. Kiermasz organizuje księgarnia Bookland z ulicy Odrzańskiej.
Zapraszamy.

Creative Summer w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII

autor: M.Niwelt,data: 04-09-2019
Creative Summer w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII

Zajęcia kreatywne w Siedemnastce trwały również w czasie wakacji.  Już po raz drugi pan Seth Compton zorganizował w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII letni program artystyczny pod nazwą Creative Summer

galeria>>> 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

autor: K.Bańcer-Binduga,data: 04-09-2019
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

Kiermasz podręczników odbędzie się 6 i 9 września na długiej przerwie (i kolejnych).
Podręczniki można przynosić po 2 lekcji do sali 09 ( szatnia przy siłowni), podpisane i wycenione.

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich

autor: Admin,data: 03-09-2019
Spotkanie z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich W środę - 11 września br. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców uczniów klas drugich i trzecich LO nr XVII na spotkania z Wychowawcami klasWykaz sal na zebrania z Rodzicami>> 

Na spotkaniu przekazane zostaną informacje dotyczące organizacji pracy i nauki w roku szkolnym 2019/2020; będzie również możliwość dokonania wpłat na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107A- I piętro). 
O godz. 18.00  odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Prosimy Rodziców reprezentujących wszystkie klasy o przybycie na to ważne, inauguracyjne w tym roku szkolnym, spotkanie. 
Zapraszamy.

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych

autor: Admin,data: 03-09-2019
Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych

W poniedziałek 9  września i wtorek 10 września br. zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych LO nr XVII na spotkanie z Dyrektorem szkoły w auli (sala 300 - III piętro) zgodnie z poniższym harmonogramem:
>poniedziałek 9 września  godz. 17.00 – klasy: 1A3, 1B3, 1C3
> poniedziałek 9 września godz. 17.30 – klasy: 1D3, 1E3 i 1F3
>wtorek 10 września godz. 17.00 - klasy: 1A4, 1B4, 1C4, 1D4
>worek 10 września godz. 17.30 - klasy: 1E4, 1F4, 1G4, 1H4.

Po spotkaniu odbędą się zebrania z Wychowawcami klas w wyznaczonych salach.
Wykaz sal na zebrania z Rodzicami w poniedziałek 9.09.2019 r.>>
Wykaz sal na zebrania z Rodzicami we wtorek 10.09.2019 r.>>
Na spotkaniu przekazane zostaną informacje dotyczące organizacji pracy i nauki w naszej szkole, będzie również możliwość dokonania wpłat na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107A - I piętro).
Zapraszamy

Wrocławskie obchody 39. rocznicy powstania NSZZ Solidarność

autor: R.Pieńkowski,data: 29-08-2019
Wrocławskie obchody 39. rocznicy powstania NSZZ Solidarność
W niedzielę 25 sierpnia 2019 r. delegacja społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej pod przewodnictwem Pani Wicedyrektor Edyty Cwynar uczestniczyła w uroczystościach 39. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.  Niedzielne obchody rozpoczęła msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia przy Alei Pracy. Następnie pod tablicą „Solidarności” na terenie dawnej zajezdni autobusowej przy ulicy Grabiszyńskiej w imieniu społeczności naszej szkoły została złożona wiązanka kwiatów. Warto dodać, że to historyczne miejsce od wielu lat jest otoczone szczególną opieką przez młodzież XVII-tki, która otoczenie tablicy utrzymuje w czystości, ale poznaje też historię oraz wkład Dolnośląskiej Solidarności w odzyskanie niepodległości i suwerenności w 1989 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

autor: Admin,data: 28-08-2019
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Zapraszamy serdecznie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które  odbędzie się 2 września o godz. 9.00 na dziedzińcu przed szkołą. Po inauguracji uczniowie udają się na spotkanie z wychowawcą do wyznaczonych sal>>>.

W razie deszczu - o godz. 9.00 uczniowie udają się  na spotkanie z wychowawcą w wyznaczinych salach>>>.
Do zobaczenia!

Delegacja LO nr XVII na obchodach 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

autor: Admin,data: 22-08-2019
Delegacja LO nr XVII na obchodach 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

W niedzielę 25 sierpnia 2019 r. reprezentacja naszej szkoły weźmie udział w uroczystych obchodach 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.  O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. w kościele pw. św. Klemensa Dworzaka przy Alei Pracy, po której o godz. 13.30 odbędzie się uroczystość pod tablicą „Solidarności” przy Centrum Historii Zajezdnia. Serdecznie zapraszam nauczycieli, rodziców, uczniów do wzięcia udziału w uroczystości.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Godziny pracy sekretariatu uczniowskiego w czasie wakacji

autor: Admin,data: 18-07-2019
Godziny pracy sekretariatu uczniowskiego w czasie wakacji

Uwaga! Godziny pracy sekretariatu uczniowskiego  w czasie wakacji ulegają zmianie. Będzie on czynny w następujących godzinach:
do 30.07 : w godz. 8.30-15.00
31.07 - 2.08: w godz. 8.30-14.00
5.08 - 20.08: proszę sprawdzać na bieżąco godziny pracy, gdyż mogą ulec zmianie
21.08 - 29.08: w godz. 8.30-15.00
30.08: w godz. 8.30-14.00.

Ze względu na prace remontowe komunikacja telefoniczna z sekretariatem w czasie wakacji może być utrudniona, bądź  niemożliwa. Za utrudnienia przepraszamy!

Uwaga! 12, 16, 19 sierpnia sekretariat będzie nieczynny!

Absolwenci "Siedemnastki" otrzymali świadectwa dojrzałości!

autor: B.Multan,data: 04-07-2019
Absolwenci

Trzy lata wytrwałej pracy w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. A. Osieckiej zaowocowało świadectwem dojrzałości, które otwiera drzwi wyższych uczelni! 4 lipca 2019 r. Wychowawcy klas wraz z Dyrekcją wręczali absolwentom świadectwa z wynikami egzaminu maturalnego. 

Gratulujemy Wam i życzymy powodzenia na kolejnych etapach kształcenia i w życiu osobistym!
Kochani, drzwi "Siedemnastki" są dla Was zawsze otwarte!

Rozdanie świadectw dojrzałości w LO nr XVII.

autor: B.Multan,data: 27-06-2019
Rozdanie świadectw dojrzałości w LO nr XVII.

W czwartek 4 lipca 2019 r. nastąpi przekazanie absolwentom LO nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu świadectw dojrzałości. Świadectwa wręczane będą przez wychowawców klas oraz dyrektora szkoły p. Małgorzatę Iwankiewicz i wicedyrektor p. Beatę Multan o godzinie 9.00 w przydzielonych salach.
Po świadectwo należy zgłosić się w stroju odświętnym!
Świadectwa maturalne oraz informacje o wynikach absolwentów z lat ubiegłych można będzie odebrać w sekretariacie uczniowskim od godziny 9.00.

W tym dniu bilblioteka szkolna będzie czynna od godz. 8.30 aby móc zwrócić książki. 

Życzenia wakacyjne!

autor: Admin,data: 26-06-2019
Życzenia wakacyjne!

Szanowni Rodzice,  Drodzy Uczniowie!
Pracownicy LO nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu!


Serdecznie dziękuję za całoroczną współpracę, za wszystkie wspólnie podejmowane działania na rzecz Naszej Szkoły. Dziękuję za chwile radosne, przyjemne i te trudne. Po roku wytężonej pracy życzę Wszystkim udanego wypoczynku: gorącego słońca, przychylnych wiatrów, orzeźwiającej wody, czasu dla siebie, szalonych przygód i wędrówki bez końca... A u kresu wakacji stęsknieni powróćmy do "Siedemnastki"!
Do zobaczenia 2 września!

Dyrektor Szkoły
Małgorzata IwankiewiczPożegnanie Pani Liliany Skoczylas, nauczyciela przechodzącego na emeryturę

autor: Admin,data: 26-06-2019
Pożegnanie Pani Liliany Skoczylas, nauczyciela przechodzącego na emeryturę

25 czerwca br. podczas podczas posiedzenia Rady Pedagogicznej  Dyrektor Szkoły Małgorzata Iwankiewicz złożyła wyrazy uznania i serdeczne podziękowania nauczycielce informatyki  Pani Liliannie Skoczylas, która z nowym rokiem szkolnym kończy pracę w LO nr XVII i przechodzi na emeryturę. 
W imieniu społeczności szkolnej dziękujemy za wieloletnią rzetelną  pracę, życzymy powodzenia  na nowych ścieżkach życia i zapraszamy w gościnne progi „Siedemnastki”.

Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

autor: Admin,data: 20-06-2019
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
19 czerwca 2019 r. na dziedzińcu szkolnym odbyła się  uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor Szkoły Małgorzata Iwankiewicz podsumowała miniony rok, nawiązując do słów wyrytych na pamiątkowej tablicy poświęconej patronce szkoły Agnieszce Osieckiej. Podziękowała wszystkim za wytężoną pracę i życzyła słonecznych wakacji, odkrywania świata i nabierania energii do pracy. Następnie zostały rozdane nagrody i dyplomy uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i frekwencji oraz laureatom konkursów i zawodów, a także tym, którzy nie szczędzili sił dla społeczności szkolnej udzielając się m.in. w Samorządzie Uczniowskim. Najwyższą średnią ocen w klasach 1 i 2 w roku szkolnym 2018/2019 uzyskała uczennica klasy drugiej teatralnej DOMINIKA BORKOWSKA (4,89).  Świadectwa z biało-czerwonym paskiem otrzymały również: Edyta Kubiak (1C), Aleksandra Rosiak (1D) oraz  Oliwia Ratyńska, Wiktoria Wira (2E).
Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy nie opuścili ani jednej godziny w całym roku szkolnym: Zuzanna Biziel, Paweł Krupiarz (1C) i  Patryk Gazdecki (2C). 
Najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa 1D, której wychowawcą jest p. Wiesława Kowalik, a najlepszą frekwencję miała klasa 1C,której wychowawcą jest p. Katarzyna Bojak.
Gratulujemy wszystkim i życzymy zasłużonego wakacyjnego odpoczynku!

Egzaminy poprawkowe- sierpień 2019.

autor: B.Multan,data: 19-06-2019
Egzaminy poprawkowe- sierpień 2019.

Egzaminy poprawkowe w LO nr XVII w roku szkolnym 2018/2019 odbędą się                    26 i 27 sierpnia 2019 r. (poniedziałek i wtorek). Część pisemna egzaminów poprawkowych rozpocznie się o godzinie 8.00 wg ustalonego harmonogramu. W części ustnej uczeń w czasie 15 minut przygotowuje się do odpowiedzi, która trwa 20 minut. 

UWAGA: na egzamin poprawkowy z matematyki uczniowie przynoszą kalkulatory proste.

 Harmonogram egzaminów poprawkowych

 Egzamin maturalny w sesji poprawkowej odbędzie się 20 sierpnia 2019 roku. Maturzyści, którzy mogą przystąpić do egzaminu poprawkowego muszą złożyć w sekretariacie uczniowskim oświadczenie o zamiarze przystąpienia do w/w egzaminu do 11 lipca 2019 r. Stosowne druki znajdują się w sekretariacie uczniowskim.

Nie było maków na Monte Cassino 29 maja 2019.

autor: M.Niwelt,data: 18-06-2019
Nie było maków na Monte Cassino 29 maja 2019.

60 uczestników tegorocznego obozu edukacyjnego do Włoch przeżyło smutną i bolesną lekcję historii w 75-tą rocznicę tragicznych wydarzeń w najstarszym w Europie klasztorze na Monte Cassino.
Po wakacjach ukażą się w "Cenzurce" nasze relacje z kolejnych dni Obozu Naukowego do Włoch.

album p. Helenki Milanowskiej

MISTRZOSTWA SZKOŁY W RATOWNICTWIE I PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

autor: J.Dudzic,data: 18-06-2019
MISTRZOSTWA SZKOŁY W RATOWNICTWIE I PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Rywalizacja między klasami pierwszymi została zakończona. Uwzględniając część teoretyczną jak i praktyczną Mistrzostw: I miejsce zajęła klasa 1E, II miejsce zajęła klasa 1D, III miejsce zajęła klasa 1C. Bardzo dziękuję wszystkim biorącym udział w rywalizacji szkolnej. Przyznam się, że miłym dla mnie było to, że biorący udział w zamierzeniu robili to z dużym zapałem, dzielili się swoimi opiniami,doświadczeniem, wiedzą jak i  znajomością regulaminu Mistrzostw. Dziękuję wychowawcom klas za ich zaangażowanie w problematykę Mistrzostw. Gratuluję zwycięzcom, chwała zwyciężonym.  Jerzy Dudzic,nauczyciel EDB

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

autor: Admin,data: 18-06-2019
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019Opis: Opis: GRADUATE odbędzie się w środę 19 czerwca 2019 r. o godz. 9.00 na dziedzińcu szkolnym. Serdecznie zapraszam wszystkich Uczniów, Rodziców i przyjaciół szkoły!
UWAGA!
 W razie deszczu - wręczenie nagród i świadectw nastąpi zgodnie z harmonogramem:
- o godz. 9.00
- klasy drugie oraz wyróżnieni uczniowie z klas pierwszych  udają się do auli, gdzie nastąpi wręczenie nagród

- klasy pierwsze  udają się na spotkania z wychowawcami do wyznaczonych sal.

Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły


 

Uczniowie XVII-tki zdobywali wiedzę o lokalnym samorządzie

autor: R.Pieńkowski,data: 17-06-2019
Uczniowie XVII-tki zdobywali wiedzę o lokalnym samorządzie
31 maja 2019 r. uczniowie klasy 2E i 2F pod opieką Roberta Pieńkowskiego i Marka Popowczaka wzięli udział w projekcie Rady Miejskiej Wrocławia „Edukacja samorządowa”. Wizytę w Rynku rozpoczęliśmy od spaceru szlakiem najważniejszych zabytków Starego Miasta. Przed wejściem do Starego Ratusza przywitał nas zastępca Dyrektora Biura Rady Miejskiej Wrocławia Marcin Frąckiewicz. Następnie zwiedziliśmy jeden z najwspanialszych klejnotów świeckiej architektury gotyckiej środkowo-wschodniej Europy. Z kolei udaliśmy się do neogotyckiego Nowego Ratusza, którego drugie piętro służy Radzie Miejskiej Wrocławia. Tu w Sali Sesyjnej stanowione jest lokalne prawo – zapadają wszystkie najważniejsze decyzje dotyczące mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. ...

Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

autor: Admin,data: 17-06-2019
Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

W dniach 8-9 czerwca 2019 r. odbył się szachowy Turniej Klasyfikacyjny FIDE o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Organizatorem turnieju był Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy oraz Urząd Miasta Bydgoszczy. Jednym z reprezentantów naszego województwa był Robert Konieczny, nauczyciel fizyki w XVII LO

Szkolne drzewko "Agniecha"

autor: D.Kowalczyk,data: 17-06-2019
Szkolne drzewko

W słoneczną niedzielę 16 czerwca 2019r. reprezentanci samorządu uczniowskiego: Maja Anna Nowakowska, Joanna Koperska, Nikodem Czupryna oraz uczniowie z klasy 2D: Adam Bujek, Tomasz Opałka, Julia Miałkowska, Monika Komarnicka, Wiktoria Bronkowska, Mateusz Czerniak i Łukasz Biernat wybrali się na sadzenie nowego szkolnego drzewka

galeria zdjęć >> 

W poniedziałek i wtorek zapraszamy do auli na przedwakacyjny „Przegląd Filmów Historycznych” w XVII LO

autor: R.Pieńkowski,data: 14-06-2019
W poniedziałek i wtorek zapraszamy do auli na przedwakacyjny „Przegląd Filmów Historycznych” w XVII LO

W poniedziałek 17 czerwca 2019 r. obejrzymy:
Godz. 8.00-10.00: "Kamienie na szaniec", reż. Robert Gliński, 107 min.
Godz. 10.00-12.25: "Cristiada", reż. Dean Wright, 145 min.

We wtorek 18 czerwca 2019 r.: godz. 8.00-10.45, "Żelazna Dama", reż. Phyllidy Lloyd, 105 min.

Wstęp wolny – wszyscy uczniowie mile widziani!

Wyrazy współczucia z powodu śmierci absolwenta Sebastiana Tubka

autor: Admin,data: 14-06-2019
Wyrazy współczucia z powodu śmierci absolwenta Sebastiana Tubka

Z przykrością informujemy o tragicznej śmierci naszego absolwenta Sebastiana Tubka (2016r., klasa F, wychowawca p. Margerita Niwelt). Wyrazy głebokiego współczucia składamy Rodzinie i bliskim.     

                                                                                                             Społeczność LO nr XVII 

 

 

Przedwakacyjny numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 13-06-2019
Przedwakacyjny numer Cenzurki!

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień.
Redakcja Cenzurki

bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. (http://uksdebogorze.futbolowo.pl)

Cenzurka Nr 7 [73] 2018/2019 Czerwiec

Wizyta klasy 2A w schronisku dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 12-06-2019
Wizyta klasy 2A w schronisku dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu 11 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 2A wraz z opiekunami udali się do schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Ślazowej we Wrocławiu. Uczniowie przekazali 30 kg karmy dla zwierząt, którą kupili za specjalnie zebrane na ten cel pieniądze  w kwocie 350 zł. Była to całkowicie inicjatywa społeczności klasy 2A. W ramach podziękowania schronisko przygotowało dyplom dla klasy.
Mariola Palcewicz, wychowawczyni klasy 2A

Skrócone lekcje z powodu upałów

autor: Admin,data: 11-06-2019

UWAGA! UWAGA! UWAGA!

W dnaich 12-14.06.2019 r.  z powodu wysokich temperatur zajęcia lekcyjne, począwszy od lekcji pierwszej, będą trwać 30 minut i odbędą się według  harmonogramu>>>

 

Zespół Lucky 17-teen najlepszy wśród szkół ponadpodstawowych!

autor: M.Niwelt,data: 10-06-2019
Zespół Lucky 17-teen najlepszy wśród szkół ponadpodstawowych!

W  sobotę, 8 czerwca 2019 r., w kinie Nowe Horyzonty Drużyna Lucky 17-teen w składzie:Kaja Kubicz - kl. 1F, Julia Adryjanek - kl. 1E, Oliwia Opalska- kl. 2E, Katarzyna Chuda - kl. 2E, Veronika Reshetnikova - kl.2C, Trener - Margerita Niwelt wystąpiła na Gali konkursu WrOpenUp pt.“Poznajmy się: nasze miasto, nasza szkoła, nasza kultura”, prezentując swój przewodnik dla ucznia obcokrajowca oraz 4-miesięczną pracę nad projektem.Nasz występ spodobał się Jury, która doceniła kreatywność i niestandardowe podejście do prezentacji scenicznej. Drużyna zdobyła główną nagrodę, którą jest kilkudniowy wyjazd edukacyjny we wrześniu 2019 r.

Sukces Oli Rostkowskiej w Powiatowym Konkursie Literackim!

autor: L.Grochocka,data: 10-06-2019
Sukces Oli Rostkowskiej w Powiatowym Konkursie Literackim! Miło nam poinformować, że Aleksandra Rostkowska z klasy 2F zdobyła 2. miejsce na XII Powiatowym Konkursie Literackim w kategorii poezja, którego temat przewodni brzmiał  "Jadę tramwajem przez Wrocław... i czekam, co się wydarzy." Na gali finałowej w środę 5 czerwca 2019 r. w Muzeum Narodowym, które wraz z LO nr X jest współorganizatorem konkursu, nasza uczennica otrzymała cenne nagrody książkowe i dyplom.
Nagrodzony wiersz ukaże się w czerwcowym numerze Cenzurki wraz z opowiadaniem Ani Grzegorowskiej z kl. 1D, która również spróbowała swoich sił w konkursie.

Wewnątrzszkolny Turniej Szachowy w Szachach Szybkich.

autor: R. Konieczny,data: 10-06-2019
Wewnątrzszkolny Turniej Szachowy w Szachach Szybkich.

Zapraszam do udziału w wewnątrzszkolnym Turnieju Szachowym w Szachach Szybkich.
Miejsce: sala 303
Termin: Czwartek 13 czerwca 2019r. Lekcja 7 i 8.
Tempo: 10 minut na partię. Bez zapisu.Turniej rozgrywany jest systemem pucharowym. Zgłoszenia przez Librusa lub indywidualnie proszę kierować do opiekuna szkolnego koła szachowego p. Roberta Koniecznego.

Yuri’s Night Wrocław - trzecia edycja w naszym LO!

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 09-06-2019
Yuri’s Night Wrocław - trzecia edycja w naszym LO! Już po raz trzeci w naszej szkole odbyła się impreza edukacyjna Yuri’s Night Wrocław. Celem wydarzenia jest popularyzacja wiedzy o historii technologii kosmicznych oraz ich przyszłości. Termin imprezy wyznaczony jest na rocznicę pierwszego lotu człowieka w Kosmos. W tym roku minęło 58 lat od tego wydarzenia. Organizatorem było stowarzyszenie WroSpace, którego jednym z założycieli jest nauczycielka szkoły Anna Bukiewicz-Szul.

Kosmiczna wycieczka w LO nr XVII

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 09-06-2019
Kosmiczna wycieczka w LO nr XVII

W dniach 14-16 marca 2019 r. uczniowie LO nr XVII, społecznej szkoły ARKA i Liceum Salezjańskiego wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Monachium. Główymi punktami wycieczki były wizyty w najnowocześniejszym planetarium w Europie: ESO Supernova oraz ośrodku Niemieckiej Agencji Kosmicznej: GSOC.

Konkurs "Szkoła wolna od używek" - nagrodzony film naszych uczniów!

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 09-06-2019
Konkurs Uczniowie klas teatralnych 1e oraz 2e wzięli udział w konkursie organizowanym przez Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu pt. Szkoła wolna od używek. Praca naszych artystów została wyróżniona, a jej twórcy otrzymali nagrody.

Klasa teatralna 1E w „Świecie Kultury” z projektu „Szkoła w mieście”

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 07-06-2019
Klasa teatralna 1E w „Świecie Kultury” z projektu „Szkoła w mieście”

Klasa 1E z wychowawcą p. Bożeną Szymańską-Pakos, 30 maja udała się do Galerii Sztuki Filmowej – Movie Gate. Jest to jedyna galeria w Europie z oryginalnymi rekwizytami z Hollywood, znajdująca się w pomieszczeniach dawnego niemieckiego bunkru, na placu Solnym we Wrocławiu.

Kolejny obóz naukowy za nami!

autor: M.Niwelt,data: 07-06-2019
Kolejny obóz naukowy za nami!

W niedzielę, 2 czerwca 2019 r. 52 uczniów z klas 1, 2 i 3 wróciło z Włoch z 9-dniowego obozu naukowego. W programie tegorocznej wyprawy było dziewięć niezwykłych miejsc.

nasza galeria>

Akademia Samorządów Uczniowskich

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 06-06-2019
Akademia Samorządów Uczniowskich Dnia 4.06.2019 Samorząd Uczniowski reprezentowany przez Maję Nowakowską, Przewodniczą SU, kl.2E  oraz Joannę Koperską, kl. 2F uczestniczył w wydarzeniu Akademia Samorządów Uczniowskich zorganizowanym w LO nr V przez Młodzieżową Radę Miejską pod patronatem Prezydenta Wrocławia. Z ramienia LO nr XVII MRM reprezentowała Lidia Prabucka, kl.1D.  Ewa Toporek-Niemczyk, opiekun SU

Klub Książki

autor: J.Nogaj,data: 06-06-2019
Klub Książki W poniedziałek 3 czerwca  o 14.30 miało miejsce ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Klubu Książki w bibliotece. Jako że dzień był upalny, rozpoczęliśmy pobudzającym umysł testem na ćwiczenie pamięci. Następnie poznaliśmy niezwykłą historię muzy paryskiej bohemy z początku XX wieku, tzw. Nieznajomej z Sekwany

Ostatnia wywiadówka w roku szkolnym 2018/2019

autor: Admin,data: 05-06-2019
Ostatnia wywiadówka w roku szkolnym 2018/2019 W najbliższy czwartek 6 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 odbędą się wywiadówki przed zakończeniem roku szkolnego 2018/2019.  Zapraszamy Rodziców uczniów wszystkich klas na zebrania z wychowawcami, na których będziecie mogli Państwo poznać propozycje ocen rocznych z poszczególnych przedmiotów. 
Gorąco zapraszamy na ostatnią w tym roku szkolnym wywiadówkę. 
Przydział sal na wywiadówki>> 

Wyniki Konkursu Informatycznego

autor: L.Skoczylas,data: 03-06-2019
Wyniki Konkursu Informatycznego 3 czerwca 2019 r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Informatyczny. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy 2C: I Bartosz Szewczyk-2 716 000 pkt, II Jędrzej Stypułkowski-1 785 000 pkt, III Piotr Cywiński-1 603 000 pkt. W konkursie, opartym o projekt Liga Niezwykłych Umysłów, wzięło udział 40. uczniów. Przez cały rok szkolny 2018/2019, na udostępnionej webowej platformie, uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania z zakresu programowania, zdobywając kolejne neurony (specjalne punkty). Opiekun: Lilianna Skoczylas.

Lista osób zakwalifikowanych do dalszej rekrutacji do klasy teatralnej po sprawdzianie uzdolnień kierunkowych

autor: Admin,data: 03-06-2019
Lista osób zakwalifikowanych do dalszej rekrutacji do klasy teatralnej po sprawdzianie uzdolnień kierunkowych

Lista osób (uczniów szkół podstawowych i gimazjów) zakwalifikowanych do dalszej rekrutacji do klasy teatralnej ( w kolejności alfabetycznej) >>>

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy w gościnne progi Siedemnastki!

Zespół Lucky 17-teen zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu WrOpenUp.

autor: M.Niwelt,data: 03-06-2019
Zespół Lucky 17-teen zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu WrOpenUp.
“Poznajmy się: nasze miasto, nasza szkoła, nasza kultura”. Tegorocznym zadaniem konkursowym było opracowanie przewodnika - zbioru praktycznych informacji dla nowych uczniów naszej szkoły, którzy dopiero przyjechali do Wrocławia z innego kraju oraz zaproponowanie, w jaki sposób szkoła może się stać bardziej przyjazna dla nowych uczniów. Przed nami prezentacja na dużym ekranie podczas Gali 8 czerwca o godzinie 10:00  w sali nr 8 (II piętro) w Kinie Nowe Horyzonty.

Wymiana polsko-czeska w języku angielskim z Gymnázium Přípotoční - nasza wizyta w Pradze

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 02-06-2019
Wymiana polsko-czeska w języku angielskim z Gymnázium Přípotoční - nasza wizyta w Pradze

W dniach 29 - 31 maja 2019 roku uczniowie klas 1A, 2A i 2F pojechali do Republiki Czeskiej  w ramach wymiany polsko-czeskiej w języku angielskim  z Gymnázium Přípotočni w Pradze. Nasza młodzież miała okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w stolicy Czech, poznali zwyczaje i kulturę naszych sąsiadów oraz wzięli udział w wideokonferencji w partnerskiej szkole z NASA (USA). Wymianę polsko-czeską koordynowały nauczycielki języka angielskiego: Mariola Palcewicz i Joanna Dola-Niewiadomska

fotorelacja>>>

Obóz naukowy do Włoch 2019

autor: L.Grochocka,data: 31-05-2019
Obóz naukowy do Włoch 2019 Serdeczne pozdrowienia z obozu naukowego do Włoch przesyłają uczniowie i opiekunowie. 

Klasa 1A w galerii Movie Gate

autor: A.Popiołek,data: 28-05-2019
Klasa 1A w galerii Movie Gate 24.05 b.r. klasa 1A wraz z wychowawczynią Panią Anetą Popiołek zwiedziła jedyną w Europie galerię z oryginalnymi rekwizytami z Hollywood "Movie Gate" mieszczącą się na Placu Solnym we Wrocławiu. W galerii odbyły sie także Pokazy Szalonego Naukowca. Byliśmy świadkami magi doswiadczeń z ciekłym azotem. A wszystko to w ramach projektu "Szkoła w Mieście". Zachęcamy pozostałe klasy do udziału w przedsięwzięciu. Naprawdę warto!

FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY PN. „PRZEWIETRZ SIĘ NA OLIMPIJSKIM Z AWF WE WROCŁAWIU”

autor: M.Popowczak,data: 22-05-2019
FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY PN. „PRZEWIETRZ SIĘ NA OLIMPIJSKIM Z AWF WE WROCŁAWIU”

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zaprasza pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców do udziału w Festynie Sportowo-Rekreacyjnym pn. „PRZEWIETRZ SIĘ NA OLIMPIJSKIM Z AWF WE WROCŁAWIU”. Wydarzenie odbędzie się 25 maja 2019 r. (w sobotę) w godzinach 10:00-14:00 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (Stadion Olimpijski).

Więcej o festynie >>

Spotkanie z dyrekcją, psychologiem i pedagogiem oraz wychowawcami klas w związku z bezpieczeństwem na terenie szkoły

autor: Admin,data: 21-05-2019
Spotkanie z dyrekcją, psychologiem i pedagogiem oraz wychowawcami klas w związku z bezpieczeństwem na terenie szkoły

Szanowni Rodzice!
Dnia 22 maja br. o godz. 17.00 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie z dyrekcją, psychologiem i pedagogiem oraz wychowawcami klas, w celu przedstawienia procedur bezpieczeństwa obowiązujących na terenie placówki oraz osób i instytucji, do których można się zgłosić o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej. Do zorganizowania zebrania szkoły zostały zobligowane przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Serdecznie zapraszam!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Uroczystość nadania parkowi przy ul. Kolejowej imienia mjr. dr. Lesława Wegrzynowskiego

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 19-05-2019
Uroczystość nadania parkowi przy ul. Kolejowej imienia mjr. dr. Lesława Wegrzynowskiego

W dniu 14 maja 2019 roku odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym Uroczystość nadania Parkowi Miejskiemu sąsiadującego z LO nr XVII imienia mjr. dr. Lesława Ignacego Węgrzynowskiego - pseudonim „Barosz”.  Uczniowie klasy 1A wraz z nauczycielkami, M. Palcewicz i J. Dolą-Niewiadomską, wzięli udział w tej doniosłej uroczystości.
fotorelacja>>>

Nowy numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 17-05-2019
Nowy numer Cenzurki! Cenzurka Nr 6 [72] 2018/2019 Kwiecień/Maj

Wywiadówka i konsultacje w środę 15.05.2019 r.

autor: Admin,data: 13-05-2019
Wywiadówka i konsultacje w środę 15.05.2019 r. Drodzy Rodzice!
W najbliższą środę - 15 maja br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebranie śródsemestralne z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00 (a w miarę potrzeby dłużej), a także z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot.
Gorąco zapraszamy.

Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>

Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

Galeria "Na cegłach" w bibliotece szkolnej

autor: L.Grochocka,data: 13-05-2019
Galeria

Kolejny już raz zapraszamy do oglądania naszej  szkolnej galerii "Na cegłach" w bibliotece, ponieważ pojawiły się na niej nowe prace znanych nam już szkolnych artystów: Natalii Matysiok z kl. 2A, Veroniki Reshetnikovej z kl. 2C, Oliwii Wróbel z kl. 1A oraz Pawła Sołtysa z kl. 1F. Tym razem do ich grona dołączył tegoroczny maturzysta Michał Hetnar z kl. 3C.

 

Sukces Kamila Bouhaouli z klasy 2C

autor: A.Popiołek,data: 13-05-2019
Sukces Kamila Bouhaouli z klasy 2C

Kamil Bouhaouli z klasy 2C (profil mat-fiz-inf) został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Studium Talent 2018/2019 na Politechnice Wrocławskiej w zakresie przedmiotu matematyka.
Uczeń otrzymuje dodatkowe punkty rekrutacyjne na Politechnikę Wrocławską.
Gratulujemy!!!
 

7 maja 2019 r. pożegnaliśmy tegorocznych Abiturientów LO nr XVII

autor: Admin,data: 12-05-2019
7 maja 2019 r. pożegnaliśmy tegorocznych Abiturientów LO nr XVII
We wtorek  7 maja  2019 r. po trzech latach wytężonej pracy, Abiturienci LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły (z trzech lat nauki) uzyskała uczennica klasy teatralnej Joanna Gaj, która otrzymała statuetkę i dyplom PRIMUS INTER PARES 2019 
Podczas uroczystości w auli Prymusi oraz wyróżnieni uczniowie odebrali zasłużone dyplomy i nagrody. Serdeczne i motywujące słowa wraz z najlepszymi życzeniami na dalszą drogę skierowała do uczniów Dyrektor Szkoły Małgorzata Iwankiewicz. Uroczystość uświetnił występ Chóru LO nr XVII oraz spektakl  w wykonaniu uczniów klasy pierwszej i drugiej teatralnej. Uroczystość prowadzili Maja Nowakowska i Krzysztof , a nad całością czuwała opiekunka Samorządu Uczniowskiego p. Ewa Toporek-Niemczyk.
Gratulujemy Absolwentom i życzymy wielu sukcesów!

Wyniki Konkursu w ramach XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

autor: B.Kryjom,data: 12-05-2019
Wyniki Konkursu w ramach XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

XVIII Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im.Agnieszki Osieckiej "Bardzo Wielka Woda"przeprowadzony został 5 kwietnia 2019r. w Sali Audytoryjnej w Centrum Kongresowym w Hali Stulecia.W ramach Konkursu wykonano 22 piosenki.W Konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Wrocławia i Dolnego Śląska.Wszystkim młodym wykonawcom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy w gościnne progi XVII LO w przyszłym roku.

Wyniki Konkursu 

Zapraszamy Gimnazjalistów i Ósmoklasistów zainteresowanych doskonaleniem swoich talentów aktorskich i wokalnych!

autor: Admin,data: 08-05-2019
Zapraszamy Gimnazjalistów i Ósmoklasistów zainteresowanych doskonaleniem swoich talentów aktorskich i wokalnych! Do 24 maja 2019 r. można składać w sekretariacie szkoły pisemne zgłoszenia na sprawdzian uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej.

Klasa teatralna została stworzona dla uczniow zainteresowanych szeroko rozumianą sztuką wyrażoną przez teatr i muzyke. Realizacja programu stwarza warunki do nabycia przez młodzież wiedzy i umiejętności z zakresu teatru i muzyki oraz ekspozycji, promocji własnych osiągnięć, kształtowania kompetencji interpersonalnych, kreatywności i poczucia własnej wartości.
Zajęcia teatralne prowadzone są na profesjonalnej scenie przez artystów scen wrocławskich oraz muzyka i kompozytora. Cennym doświadczeniem dla młodzieży uczęszczającej do klas teatralnych jest możliwośc występu na scenach teatrów zawodowych, udział w warsztatach teatralnych, lekcjach teatralnych w Teatrze Muzycznym Capitol oraz spotkaniach z aktorami i reżyserami.

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej odbedzie się w następujących  terminach:
- dla Gimnazjalistów - 28 i 29 maja 2019 r.
- dla Ósmoklasistów - 30 i 31 maja 2019 r.

Początek przesłuchań o godz. 16.00.

Zgłoszenie na sprawdzian do klasy teatralnej po gimnazjum>>
Zgłoszenie na sprawdzian do klasy teatralnej po szkole podstawowej>>

Lista uczniów na sprawdzian uzdolnień 29.05.2019 r.>>

Lista uczniów na sprawdzian uzdolnień 30.05.2019 r.>>

Lista uczniów na sprawdzian uzdolnień 31.05.2019 r.>>

 

UWAGA! Lista osób zakwalifikowanych do rekrutacji po sprawdzianie będzie dostępna na stronie szkoły i w sekretariacie 3.06.2019 r.

Zakończenie szkoły i rozdanie świadectw dla Maturzystów

autor: Admin,data: 06-05-2019
Zakończenie szkoły i rozdanie świadectw dla Maturzystów Uroczystość zakończenia edukacji w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej (z wręczeniem nagród wyróżniającym się uczniom) nastąpi dnia 7 maja br. w auli szkolnej w dwóch turach:
godz. 13:00 - klasy 3A,3B,3E
godz. 14:30 - klasy 3C,3D,3F
.
Następnie odbędą się spotkania pożegnalne z wychowawcami klas w wyznaczonych salach, gdzie zostaną wręczone świadectwa ukończenia Szkoły.
Serdecznie  zapraszamy Nauczycieli oraz Rodziców na ceremonię pożegnania Maturzystów.

Organizacja lekcji podczas egzaminów maturalnych MATURA 2019

autor: B.Multan,data: 29-04-2019
Organizacja lekcji podczas egzaminów maturalnych MATURA 2019

- w dniach 6,7,8 maja 2019 r. w czasie trwania pisemnych egzaminów maturalnych uczniowie klas 1 i 2 nie mają zajęć szkolnych;
- zajęcia dla nich rozpoczynają się w czwartek 9 maja br.wg aktualnego planu lekcji;
- w okresie od 29 kwietnia do 10 maja br. wyłączona będzie z zajęć dydaktycznych sala gimnastyczna (lekcje wf odbywać się będą na innych obiektach sportowych);
- w okresie od 9 maja do 23 maja br. lekcje z sal na 3 piętrze zostaną przeniesione do innych sal;
- w dniu 13 maja wyłączona będzie część I piętra (za szklanymi drzwiami)                
w zw. z przebiegiem egzaminu z informatyki;
- w dniach 15 i 20 maja br. wyłączona będzie część II piętra (za szklanymi drzwiami)          
w zw. z egzaminami maturalnymi;
- podczas trwania egzaminu maturalnego w dniach 9- 23 maja br. wyłączone będą szkolne dzwonki

Maturzystom życzymy powodzenia!!!!

Wymiana polsko-czeska w języku angielskim z Gymnázium Přípotoční w Pradze

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 28-04-2019
Wymiana polsko-czeska w języku angielskim z Gymnázium Přípotoční w Pradze

W dniach 24 -26 kwietnia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole 8 uczennic z Gymnázium Přípotoční w Pradze. Opiekę nad nimi sprawowała ich nauczycielka, Hana Dědková. Uczennice z klasy 1A i 2A gościły czeskie koleżanki u siebie w domach. Wymianę polsko-czeską koordynowały nauczycielki języka angielskiego: Mariola Palcewicz i Joanna Dola-Niewiadomska
fotorelacja>>>

Dzień Niemiecki

autor: K.Zielińska,data: 25-04-2019
Dzień Niemiecki 25 marca 2019r. miał miejsce w naszej szkole DZIEŃ NIEMIECKI. W ramach tego dnia odbyły się 2 konkursy: Quiz wiedzy o Niemczech i konkurs plastyczny.

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

autor: Admin,data: 17-04-2019
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych Wielu radosnych i spokojnych chwil na Święta Wielkanocne,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół,
budujących rozmów, miłych gestów, wszelkiej pomyślności
oraz wiosennego optymizmu życzy
Pracownikom, Uczniom i Rodzicom
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Kolejne Drzwi Otwarte za nami!

autor: Admin,data: 17-04-2019
Kolejne Drzwi Otwarte za nami!

W sobotę 13. kwietnia odbyły się kolejne Drzwi Otwarte w naszej szkole. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem młodzieży oraz ich rodziców. Mieli oni sposobność obejrzenia naszej szkoły, zajrzenia do klas, zapoznania się z ofertą i porozmawiania z nauczycielami oraz uczniami Siedemnastki. Serdeczne podziękowania składam pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w promocję LO nr XVII oraz uczniom, którzy tak chętnie opowiadali o Siedemnastce. Do zobaczenia w gościnnych progach naszego liceum!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Dzień Kultury Chrześcijańskiej

autor: Admin,data: 15-04-2019
Dzień Kultury Chrześcijańskiej

We wtorek 16 kwietnia br. odbędzie się w naszym Liceum Dzień Kultury Chrześcijańskiej. W imieniu księdza Łukasza Saczyńskiego serdecznie zapraszamy!
Program>>

 

Wizyta partnerska projektu Walk through Science w Szwecji

autor: A.Popiołek,data: 10-04-2019
Wizyta partnerska projektu Walk through Science w Szwecji W dniach 01-05.04.2019 r. odbyła się druga wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Walk through Science". Nauczyciele i uczniowie z krajów partnerskich spotkali się w Sollentuna w Szwecji, gdzie oprócz realizacji działań projektowych poznawali kulturę i zabytki gospodarzy.
facebook

Wideokonferencja w języku angielskim ze szkołą w Pradze

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 05-04-2019
Wideokonferencja w języku angielskim ze szkołą w Pradze 03.04.2019 o godzinie 12:00 odbyła się wideokonferencja z młodzieżą i koordynatorkami wymiany polsko-czeskiej z Gymnazium Pripotocni, Praha 10 Vrsovice: Hana Dedkova i Joanna Barta. Z naszej strony strony szkołę  reprezentowały uczestniczki wymiany uczennica kl.2A (Natalia Sokołowska, Jagoda Wersocka, Pola Lewicka, Aleksandra Szczęśniak, Alicja Kozłowska, Dominika Ląd), a 1A reprezentowała Zuzanna Berny. Koordynatorem wymiany jest Mariola Palcewicz.
Fotoreportaż przygotował Dominik Podwika z kl.2A.
fotorelacja>>>

Wywiadówki

autor: Admin,data: 04-04-2019
Wywiadówki

W najbliższy piątek tj. 5 kwietnia br. odbędzie się wywiadówka o godz. 17:00 dla rodziców uczniów klas trzecich. Zapraszamy.

Wykaz sal>>

Trzecie Warsztaty WrOpenUp "Sztuka prezentacji"

autor: M.Niwelt,data: 03-04-2019
Trzecie Warsztaty WrOpenUp

Warsztaty dotyczące  sztuki prezentacji odbędą się  w sobotę 6 kwietnia w godzinach 10.00 -14.00

Miejsce:  biura firmy Objectivity - patrz mapka

Objectivity Bespoke Software Specialists Sp. z o. o.

ul. Strzegomska 142a.

Wyśpiewany sukces Dominiki Borkowskiej!

autor: J.Nogaj,data: 29-03-2019
Wyśpiewany sukces Dominiki Borkowskiej!

Z radością informujemy, że Dominika Borkowska z kl. 2E zajęła 2. miejsce  w kategorii poezja śpiewana na IX Międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji mówionej i śpiewanej Czesława Miłosza dla uczniów starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Dominika pięknie wykonała utwór A jednak, przy akompaniamencie gitary Michała Wolańskiego. Naszą szkołę reprezentowała także - w kategorii poezja mówiona - Oliwia Ratyńska z kl. 2E z wierszem Biedny chrześcijanin patrzy na getto.

Spotkanie kultur - wizyta młodzieży z Rumunii

autor: M.Niwelt,data: 29-03-2019
Spotkanie kultur - wizyta młodzieży z Rumunii 27 marca udało nam się zorganizować niezwykłe spotkanie. Odwiedziło nas 14 uczniów i dwie nauczycielki, którzy przebywali we Wrocławiu w ramach programu koordynowanego przez #FuturumCoordinationofEUProjects.

Wieczór poetycki "Mój głos wewnętrzny"

autor: L.Grochocka,data: 28-03-2019
Wieczór poetycki

W poniedziałek 25 marca 2019 r. o godz. 19.00 Klub Książki zorganizował w bibliotece szkolnej wieczór poetycki pod hasłem Mój głos wewnętrzny.... Aura nam nie sprzyjała, ponieważ za oknem wiało i padał deszcz, jednak miłośnicy poezji mimo wszystko nie zniechęcili się i przybyli na to niezwykle miłe spotkanie. 

 Galeria>>

Olimpiada ZUS

autor: B.Cieśla,data: 27-03-2019
Olimpiada ZUS
Z ogromną przyjemnością informuję, że 15.03.2019 r. zespół w składzie Marysia Miękus z klasy 2F i Agata Skulska z klasy 1F reprezentowały szkołę w Olimpiadzie ZUS "Wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Dziewczęta rywalizowały z 21 zespołami, zajmując 11 miejsce.
Gratulujemy.
Opiekun zespołu - Barbara Cieśla.

Sukces w konkursie elektrycznym na Politechnice Wrocławskiej

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 27-03-2019
Sukces w konkursie elektrycznym na Politechnice Wrocławskiej W dniu 26.03.2019 r. trójka uczniów z klasy 2C: Kamil Bouhaouli, Patryk Gazdecki oraz Szymon Grzybowski wzięło udział w konkursie elektrycznym podczas Wrocławskiego Dnia Młodego Elektryka, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską. 
Zobacz galerię zdjęć: tutaj

Uczniowie XVII-tki obejrzeli spektakl „Filadelfijska opowieść”

autor: R.Pieńkowski,data: 27-03-2019
Uczniowie XVII-tki obejrzeli spektakl „Filadelfijska opowieść”
21 marca 2019 r. dwie klasy humanistyczne (I F i II F) miały okazję uczestniczyć w otwartej próbie spektaklu „Filadelfijska opowieść”, który wystawiany jest na deskach Sceny Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu. 
 

Jury XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im.Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

autor: B.Kryjom,data: 26-03-2019
Jury XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im.Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019
 
W XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda w Jury Konkursu gościć bedziemy Krzysztofa Szepaniaka,Karolinę Gonerę,Katarzynę Harabin - Żesławską,Kacpra Siekirkę oraz Dominika Jarockiego.
 
Jury BWW 2019 cz.1                                                                                                                                                                                     

Yuri’s Night już po raz trzeci! Zapraszamy 13.04.2019 r.

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 25-03-2019
Yuri’s Night już po raz trzeci! Zapraszamy 13.04.2019 r. Czy jesteś entuzjastą kosmosu i astronomii? Już 13.04.2019 r., w godzinach 14:30-20:30 przyjdź i baw się z innymi miłośnikami przestrzeni! W tym roku świętujemy Yuri’s Night po raz trzeci we Wrocławiu. Jak we wszystkich poprzednich edycjach, impreza odbędzie się w gościnnych murach Liceum Ogólnokształcącego nr XVII we Wrocławiu.  Jeśli chcesz zaangażować się w pracę wolontariacką przy projekcie, przyjdź w środę na długiej przerwie 27.03.2019 r. do sali 113 na spotkanie organizacyjne. Jeśli chcesz wystąpić na tym wydarzeniu, zapraszam do kontaktu poprzez e-dziennik Librus (p. Anna Bukiewicz-Szul).

Podziekowania dla organizatorów "Przekrętu"

autor: Admin,data: 22-03-2019
Podziekowania dla organizatorów

Sładam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie XXVII Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych Przekręt 2019. To był cudowny czas, który przeniósł nas w klimat lat 20, 30... Wspaniałe spotkanie teatralne, występy taneczne, urocza kawiarenka, piekne dekoracje i stroje z epoki, profesjonalnie opracowana strona internetowa. Wszystko wymagało rzetelnego przygotowania i poświęcenia czasu.
Dziękuję uczniom klas teatralnych, w szczególności uczniom klasy 2E, a także 2F za prowadzenie kawiarenki oraz wszystkim, którzy indywidualnie włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. 
Dziękuję koordynatorowi imprezy p. Małgorzacie Hajder oraz wszystkim zaangażowanym nauczycielom: Zofii Kuź, Marzenie Matschaj-Kacprzak, Elżbiecie Lisiak, Justynie Hełminiak-Nowak, Katarzynie Bańcer-Bindudze, Janinie Pieńkowskiej i Robertowi Pieńkowskiemu.  Na Wasze ręce składam gratulacje i podziekowania, które odebrałam od odwiedzających nas uczestników i gości.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Bilety na Galę Finałową XVIII Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszko Osieckiej „Bardzo wielka Woda”

autor: Admin,data: 21-03-2019
Bilety na Galę Finałową XVIII Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszko Osieckiej „Bardzo wielka Woda”

Bilety na Galę Finałową XVIII Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszko Osieckiej „Bardzo wielka Woda” można odbierać od wtorku 26.03.2019 r. w sekretariacie LO nr XVII im.  Agnieszki Osieckiej (p. 107A) w godzinach 8.00 – 15.00 lub zamówić poprzez zgłoszenie na adres bww@lo17.wroc.pl. W celu złożenia zamówienia należy podać nazwisko oraz ilość zamawianych biletów. Bilety będą do odbioru w foyer Wrocławskiego Centrum Kongresowego 05.04.2019 r. od godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!!!

Zaproszenie na wieczór poetycki w bibliotece szkolnej

autor: J.Nogaj,data: 21-03-2019
Zaproszenie na wieczór poetycki w bibliotece szkolnej

W poniedziałek 25 marca 2019 r. o godz. 19.00 Klub Książki organizuje w bibliotece szkolnej wieczór poetycki po hasłem Mój głos wewnętrzny..., na którym swoje wiersze zaprezentują nasi szkolni poeci.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły.

autor: M.Niwelt,data: 21-03-2019
Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły.

13 marca - obfitował w ważne wydarzenia.

Trzeci dzień  >>>"Przekrętu" oraz  >>>Drzwi Otwarte.


Wyniki przesłuchań w ramach XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

autor: B.Kryjom,data: 20-03-2019
Wyniki przesłuchań w ramach XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

W dniu 19.03.2019r. odbyły się przesłuchania w ramach  XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im.Agnieszi Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019.Piosenki polskich twórców wykonało 121 młodych pasjonataów śpiewu.Wszystkim młodym wykonawcom gratulujemy.                                                                                                                                                                                                                                                                 Organizatorzy

  Wyniki przesłuchań tutaj 

 

Warsztaty pt. "Zarządzanie projektem".

autor: M.Niwelt,data: 20-03-2019
Warsztaty pt. Odbędą się w biurach firmy IBM w sobotę 23 marca w godzinach 10.00 -14.00.
Adres:
IBM Global Services Delivery Centre Polska Sp. z o.o.
ul Muchoborska 8
Koordynator w IBM: Ewa Gonczar

 

Koncert Charytatywny Wiosna, ach to TY

autor: Admin,data: 19-03-2019
Koncert Charytatywny Wiosna, ach to TY Szanowni Państwo!
Jak co roku w murach Siedemnastki odbędzie się (tym razem jubileuszowy - 15) Koncert Charytatywny Wiosna, ach to TY.
22 marca br. o godz. 18.00 na scenie naszej szkolnej auli wystąpią pracownicy wrocławskich placówek edukacyjnych śpiewając piosenki, deklamując wiersze, prezentując twórczość własną i nie tylko.
Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz wielkanocnych upominków przygotowanych przez dzieci z wrocławskich placówek oświatowych.
W uroczej kawiarence będzie można napić się kawy i herbaty oraz zjeść pyszne ciastko.
Dochód z biletów - cegiełek (w cenie 10 zł) zostanie przeznaczony dla wychowanków Rodzinnych Pogotowi Rodzinnych.
Z Siedemnastki swym talentem podzielą się z nami  w tegorocznej edycji nauczycielki Danuta Kowalczyk i Bożena Szymańska-Pakos oraz pracownik administracji Dariusz Psyk. Serdecznie zapraszam!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

PRZEKRĘT 2019 już za nami !

autor: M.Hajder,data: 19-03-2019
PRZEKRĘT 2019 już za nami !

Z przyjemnością informujemy, że XXVIII Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych
Przekręt 2019 został zakończony. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów i zapraszamy na następne zmagania w przyszłym roku. Informacje o laureatach, galeria zdjęć na stronie PRZEKRĘTU.

 strona PRZEKRĘTU 

Global Education: jak aplikować na studia zagranicą?

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 19-03-2019
Global Education: jak aplikować na studia zagranicą? Dnia 18.03.2019 klasa 3A uczestniczyła w szkoleniu Jak aplikować na studia zagranicą? zorganizowanym przez organizację studencką Global Education specjalizującą się w doradztwie dotyczącym takich wyjazdów (głównie Anglia i Holandia). Ekspertki z Global Education pokazały młodzieży na czym polega cały proces aplikacyjny, jak powinien wyglądać list motywacyjny i rekomendacje, które są bardzo istotne przy ubieganiu się na uczelnie zagraniczne.    
Małgorzata Kowal i Ewa Toporek-Niemczyk

Urszula Żmuda oraz Anna Grzegorowska wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim

autor: J.Nogaj,data: 19-03-2019
Urszula Żmuda oraz Anna Grzegorowska wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim

Z radością informujemy, że Urszula Żmuda z kl. 3F oraz Anna Grzegorowska z kl. ID zostały wyróżnione w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O złoty karton III LO”. Gratulujemy serdecznie! Finał konkursu odbył się 15 marca w LO nr III, jego tegoroczne hasło brzmiało: Klatka na oścież. Do poetyckich zmagań zgłosiło się 48. młodych twórców z całej Polski, w tym 4. z naszej szkoły. Poza Ulą i Anią swoje wiersze zaprezentowały: Magdalena Drozdowska z kl. 3A i Weronika Miłkowska z kl. 3F. Zwyciężczynią konkursu została uczennica LO nr XIII.

Zdjęcia

Dzień Edukacji Prawnej

autor: P.Zołotajkin,data: 18-03-2019
Dzień Edukacji Prawnej     15 III uczniowie z kilku klas wzięli udział, w organizowanym przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu, Dniu Edukacji Prawnej. Podczas spotkania młodzież była świadkiem symulacji rozprawy sądowej , a następnie uczestniczyła w dyskusji na temat "mowy nienawiści". Była to pożyteczna lekcja z wos-u.

XVIII Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

autor: B.Kryjom,data: 17-03-2019
XVIII Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

 Szanowni Państwo, 

Z uwagi na ogromne zainteresowanie Konkursem oraz bardzo dużą liczbę zgłoszeń informuję,że Przesłuchania w dniu19 marca odbędą się w dwóch turach.Ponadto informuję, że piosenki będą wykonywane a’cappella.O możliwości wprowadzenia zmian stanowi  §11 pkt 2 Regulaminu Konkursu.

Tura I  w godz 8.00 do 13.30
Tura II w godz od 14.00 do 19.30 

Lista uczestników przesłuchania tutaj>>

Zuzanna z 2 b w Radiu Wrocław!

autor: ,data: 15-03-2019
Zuzanna z 2 b w Radiu Wrocław!

W dniu 13 marca 2019 r. w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco, w sali koncertowej Radia Wrocław odbył się koncert Flamenco i Muzyka Świata. Wśród występujących muzyków, tancerzy i wokalistów była Zuzanna Rudownik z kl. 2 b, tancerka zespołu Viento del Flamenco (pod kier. p. Anny Patkiewicz z MDK Wrocław-Krzyki). Gratulujemy.

Doceniamy tancerzy

autor: ,data: 15-03-2019
Doceniamy tancerzy W naszej szkole są uczniowie, którzy w wolnych chwilach od zajęć lekcyjnych poświęcają się pasji tańca. Wśród najlepszych Jakub Kycia z klasy 1 f i Aleksandra Staszak z klasy 3 b.

Zaproszenie na spektakl „Uciechy staropolskie”

autor: L.Grochocka,data: 15-03-2019
Zaproszenie na spektakl „Uciechy staropolskie”

Dyrekcja szkoły i uczniowie klas teatralnych zapraszają gorąco wszystkich chętnych na specjalne popremierowe pokazy spektaklu „Uciechy staropolskie”.  Spektakl odbędzie się w poniedziałek 18 marca 2019 r. o godz. 18:00 i we wtorek 19 marca o godz. 17.00. Można przyprowadzić rodzinę, przyjaciół, znajomych.
Wstęp wolny!

Konkurs na zdjęcie lub filmik.

autor: M.Niwelt,data: 14-03-2019
Konkurs na zdjęcie lub filmik. "Czym jest dla ciebie WrOpenUp? Jakie ma dla ciebie znaczenie?
Fundacja WrOpenUp zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Szczegóły na plakacie.
Termin do 7.04.2019 r.

Spektakl "Kain"

autor: P.Zołotajkin,data: 14-03-2019
Spektakl  13 III uczniowie z kilku klas mieli możliwość oglądnięcia spektaklu "Kain". Nie było by w tym nic nadzwyczajnego poza tym,że  odbył się on na terenie więzienia  we Wrocławiu przy ul. Kleczkowskiej. Jego ideą było ukazanie odwiecznego problemu zła tkwiącego w człowieku. Widzowie byli pod wrażeniem przekazu, atmosfery miejsca, poziomu grających, którymi byli więźniowie. Po zakończeniu każdy mógł porozmawiać z artystami i wymienić się wrażeniami. Była to wartościowa lekcja z wiedzy o sztuce i życia.

Leon Kempiński z kl. 1E w finale VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 12-03-2019
Leon Kempiński z kl. 1E w finale VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku

Uprzejmie informuję, że 30 marca o godz. 10.00 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbędzie się finał VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Do finału zakwalifikował się jeden uczeń naszej szkoły - Leon Kempiński z kl. 1E. GRATULUJĘ!! Opiekun konkursu: Bożena Szymańska-Pakos

Wyniki konkursu w języku angielskim SŁAWNE POSTACI HISTORYCZNE

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 12-03-2019
Wyniki konkursu w języku angielskim SŁAWNE POSTACI HISTORYCZNE Z ogromną radością informujemy wszystkich, iż tegoroczna edycja konkursu Sławne Postaci Historyczne zdominowana została przez klasę 1E. Choć brały w nim udział 34 osoby z różnych klas, uczestnicy z 1E wykazali się największą wiedzą dotyczącą Ludwiga van Beethovena i wyeliminowali wszelkie inne klasy z podium.

Ogólnopolski Konkurs Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 12-03-2019
Ogólnopolski Konkurs Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej.

Dominika Czuba (3C), Rafał Marecki (3C), Artur Sarna (3C), Joanna Rosowiecka (3C), Klaudia Dybaś (3C), Piotr Krupski (3C), Jakub Teresiński (3C) uczniowie klasy o profilu mat-fiz-inf, zostali laureatami Studium TALENT 2018/2019 z fizyki na Politechnice Wrocławskiej. Jakub Rauk (3C), Tomasz Wojtuń (3C), Maurycy Niewczas (3C), Mateusz Tofil (3C) i Jakub Teresiński (3C) zostali laureatami Studium TALENT z matematyki. Laureaci konkursu otrzymują  dodatkowe punkty rekrutacyjne na Politechnikę Wrocławską. Rafał Marecki  (3C) napisał egzamin z fizyki na ocenę 5.0. Mateusz Tofil (3C) napisał egzamin z matematyki na ocenę 5.0. (Laureaci, którzy uzyskali oceną 5.0 lub 5.5 będą przyjmowani z pominięciem warunków rekrutacji na wszystkie kierunki studiów na Politechnice Wrocławskiej)

Gratulujemy!!!

Sukces Mikołaja Werwińskiego z klasy 2A

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 10-03-2019
Sukces Mikołaja Werwińskiego z klasy 2A Z radością informujemy, że Mikołaj  Werwiński z klasy 2A, uczeń pani Marioli Palcewicz, zdobył CERTIFICATE in ADVANCED ENGLISH. Certyfikat Uniwersytetu Cambridge potwierdza, że uczeń prezentuje poziom języka angielskiego na poziomie C1.
Serdecznie gratulujemy Mikołajowi.

Pierwsze warsztaty WrOpenUp dotyczące kompetencji międzykulturowej.

autor: M.Niwelt,data: 10-03-2019
Pierwsze warsztaty WrOpenUp dotyczące kompetencji międzykulturowej. 9 marca odbyły się pierwsze w tegorocznej edycji warsztaty WrOpenUp dotyczące kompetencji międzykulturowej zorganizowane w siedzibie DXC Technology przy ul. Piotra Skargi 3. Wzięło w nich udział 18 uczniów naszej szkoły.

Piłkarze ręczni z LO XVII uczestniczyli w warsztatach praktycznych w AWF we Wrocławiu

autor: M.Popowczak,data: 08-03-2019
Piłkarze ręczni z LO XVII uczestniczyli w warsztatach praktycznych w AWF we Wrocławiu

27 lutego i 6 marca 2019 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach praktycznych nt. „Sposoby poruszania się w ataku i obronie w piłce ręcznej” w ramach współpracy szkoły z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zajęcia ruchowe poprowadził dr Andrzej Dudkowski oraz słuchacze kursu trenersko-instruktorskiego i odbyły się w Wielofunkcyjnej Hali Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Piłkarze ręczni mieli możliwość przygotować się  do Mistrzostw Wrocławia szkól ponadgimnazjalnych.

Wywiadówka i konsultacje 13.03.2019 r.

autor: Admin,data: 08-03-2019
Wywiadówka i konsultacje 13.03.2019 r. Drodzy Rodzice!

W najbliższą środę - 13 marca br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00 (a w miarę potrzeby dłużej), a także z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot.
Gorąco zapraszamy.
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>

Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

Ranking aktywności sportowej. 10 miejsce Naszej szkoły we Wrocławiu

autor: M.Popowczak,data: 08-03-2019
Ranking aktywności sportowej. 10 miejsce Naszej szkoły we Wrocławiu

Nasza szkoła w połowie roku szkolnego 2018/2019 zajmuje 10 miejsce w międzyszkolnej rywalizacji sportowej. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się poprzez udział w zawodach sportowych do uzyskania dobrego miejsca w rywalizacji sportowej wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych.

Ranking 

Marcowy numer Cenzrki!

autor: L.Grochocka,data: 08-03-2019
Marcowy numer Cenzrki! Cenzurka Nr 5 [71] 2018/2019 Marzec

EarthKAM jesień 2018 i zima 2019

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 08-03-2019
EarthKAM jesień 2018 i zima 2019

W dwóch kampaniach projektu edukacyjnego Sally Ride EarthKAM, uczniowie LO nr XVII wykonali niesamowite zdjęcia Ziemi. Kolory, które przedstawiają są wprost niewiarygodne. Gratulujemy uczniom klas pierwszych tak udanych zdjęć.
Projekt EarthKAM polega na zlecaniu wykonania zdjęć wybranych miejsc na Ziemi, które znajdują się blisko śladu trajektorii Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zdjęcia robione są aparatem znajdującym się na orbicie naszej planety. Projekt realizowany jest we współpracy z NASA.
Koordynatorką jest p. Anna Bukiewicz-Szul.
Zobacz galerię zdjęć: tutaj

Zwiedzanie Panoramy Racławickiej z przewodnikiem w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-03-2019
Zwiedzanie Panoramy Racławickiej z przewodnikiem w języku angielskim  Dnia 7 marca 2019 roku klasa 1A z rozszerzonym programem języka angielskiego wraz z nauczycielkami języka angielskiego p. Mariolą Palcewiczl i p. Joanną Dolą-Niewiadomską zwiedziła Panoramę Racławicką i wysłuchała przewodnika w języku angielskim. Była to dogodna okazja poznania historii niezwykłego obrazu i ćwiczenia umiejętności rozumienia ze słuchu.

XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI

autor: M.Niwelt,data: 06-03-2019
XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI

XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI w telegraficznym skórcie >>>
(Obejrzyj uważnie, gdyż oko kamery dosięgło Bastionu)
Szczegóły na stronie Drużyny DI Ostatni Bastion Kreatywności FB>>>
Wkrótce wiecej szczegółów!

Warsztaty WrOpenUp 9 marca (kompetencja międzykulturowa) w biurach DXC w godzinach: 10.00-14.00

autor: M.Niwelt,data: 06-03-2019
Warsztaty WrOpenUp 9 marca (kompetencja międzykulturowa) w biurach DXC w godzinach: 10.00-14.00

Warsztaty kompetencji międzykulturowej dla naszej grupy odbędą się w biurach firmy DXC.
Kiedy - sobota 9 marca w godzinach 10.00 -14.00
Gdzie - ul. Piotra Skargi 3 - budynek B

 

Wizyta w sądzie i areszcie śledczym

autor: P.Zołotajkin,data: 05-03-2019
Wizyta w sądzie i areszcie śledczym 4 III klasa 3 F miała okazję odbyć niecodzienną lekcję z wos-u. Najpierw w miało miejsce spotkanie z sędziami , cywilistą i karnistą . Przekazali oni uczniom informacje związane z funkcjonowaniem sądów powszechnych. Na wybranych przykładach pokazali jak czasem, niestety, można łatwo wpaść w konflikt z prawem. Ukazali niebezpieczeństwa, które mogą czyhać na młodych ludzi. Następnie klasa udała się na teren aresztu śledczego , gdzie miał sposobność zapoznać się z rzeczywistością życia po tamtej stronie muru. 

Ruszamy z warsztatami!

autor: M.Niwelt,data: 05-03-2019
Ruszamy z warsztatami!

Pierwsze warsztaty dotyczące kompetencji międzykulturowej odbędą się już w tę sobotę 9 marca w godzinach 10.00 - 14.00.  Znaszja szkoły zapisanych jest 20 uczniów.
Gdzie? Wszystkie warsztaty będą odbywały się w centrum Wrocławia (siedziby firm, kilka lokalizacji partnerów Fundacji WrOpenUp). Wkrótce podam szczególy.

Szkolne Eliminacje do VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 03-03-2019
Szkolne Eliminacje do VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku

18 lutego bieżącego roku odbyły się w naszym liceum eliminacje do VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku, którego organizatorem jest Politechnika Wrocławska. Do konkursu zgłosiło się 28 uczniów z różnych klas z: 1A, 1B, 1E, 2C, 2D, 3B oraz 3C. Najlepsza trójka, to uczniowie z klasy teatralnej 1E :
Leon Kempiński, Igor Toporowski i Malwina Padula.
  GRATULACJE!!!
Opiekun konkursu: Bożena Szymańska-Pakos 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w LO nr XVII

autor: R.Pieńkowski,data: 01-03-2019
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w LO nr XVII
Z okazji obchodów „Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskiego święta państwowego poświęconego upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia gościł w naszej szkole 28 lutego 2019 r. Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, który podczas dwóch godzin lekcyjnych spotkał się z dwunastoma klasami i kilkunastoma nauczycielami. Koordynacją przedsięwzięcia zajmowali się Robert Pieńkowski i Zofia Kuź.

XIV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI Destination Imagination 1-3.03.2019 r.

autor: M.Niwelt,data: 28-02-2019
XIV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI Destination Imagination 1-3.03.2019 r.

W ciągu trzech dni ponad 200 drużyn z Polski i całego świata zaprezentuje wyniki swojej pracy nad Wyzwaniem Drużynowym oraz przystępi do nieznanego wcześniej Wyzwania Na Już.
Naszą szkołę reprezentuje Ostatni Bastion Kreatywności w składzie: Weronika Kowalczyk 3E, Veronika Reshetnikova 2C, Zuzanna Trzaska 2E, Marcel Werocy 1, Jakub Sadowski 2E, Kamil Bouhaouli 2C, Michał Wolański 2E wraz z Asystentkami Patrycją Szuszkiewicz 3D i Emmą Koziel 3A oraz trenerka DI pani Margerita Niwelt.
Więcej informacji na naszej stronie >>>
oraz na stroni szkoły w zakładce Projekty/Wymiany - Destination Imagination.

Solarygrafia w LO nr XVII

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 27-02-2019
Solarygrafia w LO nr XVII

Uczniowie klasy 2c zrealizowali projekt z Solarygrafii. Będąc w 1 klasie zbudowali własne aparaty otworkowe, wyposażone w papier światłoczuły. 30 aparatów zostało zainstalowanych na dachu szkoły, aby przez następne 6 miesięcy rejestrowały ścieżki Słońca. Po upływie tego czasu uczniowie wydobyli z aparatów gotowe zdjęcia. Efekty są spektakularne! Piękne ścieżki Słońca na tle wrocławskiego Skytowera.
Dziękuję Szymonowi Grzybowskiemu za obróbkę zarejestrowanych zdjęć. Koordynatorem projektu była p. Anna Bukiewicz-Szul. Galeria zdjęć: tutaj.

Telekamera dla serialu z udziałem nauczycielki dykcji z Siedemnastki p. Małgorzaty Szeptyckiej

autor: Admin,data: 26-02-2019
Telekamera dla serialu z udziałem nauczycielki dykcji z Siedemnastki p. Małgorzaty Szeptyckiej W poniedziałek 25.02.2019 r.  podczas uroczystej gali w Warszawie nagrodę w plebiscycie Telekamery 2019 otrzymał serial fabularno-dokumentalny  "Lombard. Życie pod zastaw", w którym gra nauczycielka dykcji z Siedemnastki, pani Małgorzata Szeptycka. Serdecznie gratulujemy!

Zaproszenie na wspólne śpiewanie piosenek z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty Romanem Kowalczykiem

autor: Admin,data: 26-02-2019
Zaproszenie na wspólne śpiewanie piosenek z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty Romanem Kowalczykiem

Zapraszam w czwartek 28 lutego 2019 r. o godz. 18.00 do auli Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Tęczowej 60 na  „Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w ramach wrocławskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie historyczne wprowadzenie i wspólne śpiewanie piosenek partyzanckich oraz z okresu Drugiej Konspiracji, które poprowadzi Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Zapraszamy!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Drzwi Otwarte w 2019 r.

autor: Admin,data: 26-02-2019
Drzwi Otwarte w 2019 r.

Drodzy GIMNAZJALIŚCI i UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH!
W sobotę 13. kwietnia 2019 r. w godzinach 9.00-13.00 odbędą się Drzwi Otwarte. W związku z trwającą akcją strajkową pracowników oświaty ich formuła będzie nieco inna, niż zaplanowano. Będzie można obejrzeć szkołę, uzyskać informacje oraz materiały reklamowe, a także porozmawiać z osobami wyznaczonymi do promocji szkoły. Serdecznie zapraszam!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW KLASY VII I VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

autor: K.Zielińska,data: 24-02-2019
KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW KLASY VII I VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ 15 lutego 2019 r. odbył się w nasze szkole już po raz jedenasty KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW  I UCZNIÓW KLASY VII I VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

Pierwsza wizyta partnerska projektu "Walk through Science" na Reunion - zamorskim terytorium Francji

autor: A.Popiołek,data: 23-02-2019
Pierwsza wizyta partnerska projektu W dniach 04 - 08.02.2019 r. odbyła się pierwsza wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Walk through Science". Nauczyciele z krajów partnerskich spotkali się na Reunion, francuskiej wyspie na Oceanie Indyjskim, gdzie oprócz realizacji działań projektowych odkrywali piękno przyrody i poznawali kulturę gospodarzy.. Naszą szkołę na wyjeździe reprezentowała Pani Aneta Popiołek.
facebook

Galeria "Na cegłach" w bibliotece szkolnej

autor: L.Grochocka,data: 21-02-2019
Galeria

W naszej szkolnej galerii "Na cegłach" już po raz kolejny w tym roku szkolnym zmieniły się prace plastyczne. Możemy zobaczyć nowe rysunki Natalii Matysiok z kl. 2A i Zuzanny Biziel z kl. 1C, a do grona szkolnych artystów dołączył Paweł Sołtys z kl. 1F.
Zapraszamy do oglądania! Wszystkich uzdolnionych plastycznie uczniów zachęcamy do podzielenia się swoją twórczością i przyniesienie do biblioteki rysunków, którymi chcecie się pochwalić.

KONKURS WALENTYNKOWY 2019

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 21-02-2019
KONKURS WALENTYNKOWY 2019

Dnia 14.02.2019 Samorząd Uczniowski zorganizował Walentynki w konwencji romantyczno-humorystycznej. Była randka w ciemno, w której trzech chłopców wybierało dziewczynę życia, potem odwrotnie trójka dziewcząt wybierała wymarzonego chłopaka. Była również  konkurencja  Idealna Para, w której kandydaci mieli się dobrać na podstawie niezwykłych pytań i odpowiedzi.
Maja Anna Nowakowska, Przewodnicząca SU

fotorelacja>>>

Ruszyły zapisy na warsztaty WrOpenUp

autor: M.Niwelt,data: 15-02-2019
Ruszyły zapisy na warsztaty WrOpenUp

Zajęcia prowadzone są przez wolontariuszy, obcokrajowców w języku angielskim oraz przez osoby polskojęzyczne, które, w razie potrzeby pomogą w komunikacji.
Szkolenie odbywa się w soboty w godzinach 10.00-14.00 w siedzibach współpracujących z Fundacją WrOpenUp firm.
Harmonogram:
09 marca - Warsztaty kompetencji międzykulturowej
23 marca - Warsztaty z zarządzania projektem.
06 kwietnia - Warsztaty z prezentacji.
Zapisy do 28 lutego u pani Margerity Niwelt. Więcej informacji - tu>>>
foto. WrOpenUp FB

 

Co słychać w Ostatnim Bastionie Kreatywności?

autor: M.Niwelt,data: 15-02-2019
Co słychać w Ostatnim Bastionie Kreatywności?

Drużyna DI Ostatni Bastion Kreatywności zaprasza do odwiedzenia i POLUBIENIA stronyFB.

  #OstatniBastionKreatywnosciDILOXVII

Finał "Walentynkowego konkursu literackiego" w bibliotece szkolnej

autor: J.Nogaj,data: 15-02-2019
Finał

Od 11 do 13 lutego w bibliotece trwała szósta edycja "Walentynkowego konkursu literackiego". W tym roku uczestnicy musieli zmierzyć sie z 12. pytaniami dotyczącymi znanych historii miłosnych. W zabawie wzięło udział ok. 40. uczniów, z czego 22. oddało wypełnione kartki, jednak tylko 10. z nich odpowiedziało poprawnie na wszystkie pytania konkursowe. 14 lutego w bibliotece na długiej przerwie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu. Pani wicedyrektor Beata Multan wręczała zwycięzcom nagrody, natomiast wszyscy mogli poczęstować się walentynkowymi słodkościami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia

Konkurs SŁAWNE POSTACI HISTORYCZNE - Ludwig van Beethoven

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 12-02-2019
Konkurs SŁAWNE POSTACI HISTORYCZNE - Ludwig van Beethoven Jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie Sławne Postaci Historyczne. W tym roku będziemy mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą kompozytora wszech czasów - Ludwiga van Beethovena, poznać jego utwory oraz niebanalne życie.
Konkurs odbędzie się 28 lutego na 4 i 5 lekcji w sali 207.
Szczegóły oraz zapisy u pani Wioletty Ejlak-Borowiak (sala 305) lub u swoich anglistów. Czekamy na Was do 22 lutego.

Odwołanie koncertu charytatywnego "Gramy dla Ziemowita"

autor: Admin,data: 12-02-2019
Odwołanie koncertu charytatywnego

Z uwagi na ogłoszoną żałobę narodową  koncert charytatywny "Gramy dla Ziemowita", który miał sie odbyć w piątek 15.02.2019r., został odwołany! Mamy nadzieję, że uda się ustalić kolejny termin tego wydarzenia. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
Dyrekcja LO nr XVII

Wyrazy współczucia z powodu śmierci współmałżonka dla p. Marii Pitury

autor: Admin,data: 06-02-2019
Wyrazy współczucia z powodu śmierci współmałżonka dla p. Marii Pitury
Łącząc się w żałobie i smutku z powodu śmierci Męża  pani Marii Pitury, wieloletniej kierownik gospodarczej w naszej placówce,   najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy składa  społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki  Osieckiej we Wrocławiu.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 7 lutego 2019 r. o godz. 13.20 na Cmentarzu przy ul. Osobowickiej we Wrocławiu.

Zapisy na wycieczkę do Monachium

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 05-02-2019
Zapisy na wycieczkę do Monachium

W dniach 14-16 marca 2019 r. odbędzie się wycieczka do Monachium przez Pragę. Celem wycieczki jest udział w zajęciach (pokaz, warsztaty, wystawa stała) w najnowocześniejszym planetarium w Europie - ES0 Supernova oraz siedzibie Niemieckiej Agencji Kosmicznej ESOC. Zajęcia w tych obiektach są dla nas darmowe. Po drodze zwiedzimy Pragę.

 

Zapraszamy do oglądania odcinka z udziałem naszej młodzieży

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 02-02-2019
Zapraszamy do oglądania odcinka z udziałem naszej młodzieży

2 lutego 2019 roku o godzinie 17:00 w TVP Polonia odbędzie się emisja odcinka programu Słownika polsko@polskiego z udziełem naszej młodzieży z klasy humanistyczno-medialnej. Serdecznie zapraszamy do ogladania. 

Zobacz 

Sukces uczniów LO nr XVII w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 26-01-2019
Sukces uczniów LO nr XVII w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund Ponad 6 tys. uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmierzyło się dnia 14 listopada 2018 z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund zorganizowanego w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Łowimy Talenty 2018/2019, a realizowanego przez Łowców Talentów Jersz. 
Koordynatorką konkursu była p. Alicja Witwicka. 
Gratulujemy!

Ferie zimowe 2019

autor: Admin,data: 25-01-2019
Ferie zimowe 2019

Przed nami 2 tygodnie wolnego! Życzę udanych ferii, odpoczynku po trudach półrocznej nauki i pracy. Ferie to dobry czas do poznawania nowych miejsc i ludzi, zdobywania nowych doświadczeń, ale też  na nadrobienie zaległości.   Wróćcie do szkoły z nową energią do pracy.
Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły

Srebrna Tarcza dla Siedemnastki!

autor: Admin,data: 25-01-2019
Srebrna Tarcza dla Siedemnastki!

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Mam wielki zaszczyt poinformować, że w najnowszym  Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 szkole naszej przyznano Srebrną Tarczę! Oznacza to, że znajdujemy się w gronie najlepszych szkół w Polsce. W rankingu brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

Dnia 24.01.2019 r. w Auli Politechniki Wrocławskiej odbyła się gala Dolnosląskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Uczestniczyła w niej delegacja z Siedemnastki w składzie: Dyrektor  p. Małgorzata Iwankiewicz, Wicedyrektor  p. Beata Multan oraz Nauczyciele p. Elżbieta Lisiak i p. Robert Konieczny wraz z Uczniami z klasy 3C.

Dziekuję wszystkim za wytężoną pracę dydaktyczną i wychowawczą, a naszym absolwentom za dobre wyniki na egzaminie maturalnym. To nasz wspólny sukces! Zachęcam do dalszego działania!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Festiwal piosenki angielskiej

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 24-01-2019
Festiwal piosenki angielskiej Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w szkolnych eliminacjach do Festiwalu Piosenki Angielskiej, który odbędzie się w LO nr XI 5 kwietnia 2019 roku. Chętni mogą zgłaszać się do końca lutego 2019 u swoich nauczycieli języka angielskiego lub koordynatora szkolnych eliminacji, pani Wioletty Ejlak-Borowiak.

Styczniowo-lutowe wydanie Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 24-01-2019
Styczniowo-lutowe wydanie Cenzurki! Cenzurka Nr 4 [70] 2018/2019 Styczeń/Luty

Zmiana w Samorządzie Uczniowskim

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 24-01-2019
Informujemy, ze w drugim semestrze roku szkolnego 2018/19 funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego będzie pełnić Maja Anna Nowakowska z kl. 2E. Składam podziękowania dotychczasowej przewodniczącej SU, Aleksandrze Rostkowskiej z kl. 2F, za pełnienie tej funkcji.  
Samorząd Uczniowski będzie nadal pracować w tym samym składzie. Życzymy owocnej pracy i dalszych sukcesów.
Ewa Toporek-Niemczyk, Opiekun Samorządu Uczniowskiego i społeczność szkolna Siedemnastki

Akcja charytatywna dla Ziemowita

autor: Admin,data: 22-01-2019
Akcja charytatywna dla Ziemowita

Dnia 18.01.2019 r. w LO nr XVII w miejsce koncertu charytatywnego "Gramy dla Ziemowita", odwołanego w związku z ogłoszoną przez Prezydenta RP żałobą narodową oraz zarządzeniem Prezydenta Wrocławia, odbyła się akcja charytatywna polegająca na sprzedaży ciast przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.
Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy z tak wielkim zaangażowaniem przygotowali to piątkowe wydarzenie: p. Krzysztofowi Żesławskiemu i uczniom klas teatralnych, p. Katarzynie Zielińskiej i   p. Bożenie Szymańskiej-Pakos, klasie 1E za pomoc w sprzedaży ciast oraz wolontariuszom, którzy upiekli ciasta.
Wierzę, że nadarzy się jeszcze raz sposobność do zorganizowania tego koncertu!

Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Udział LO nr XVII w akcji Wędka

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 22-01-2019
Udział LO nr XVII w akcji Wędka

Dnia 12.01.2019 w Parku im. Staszica na Nadodrzu odbył się finał akcji WĘDKA, której celem było podarowanie osobom bezdomnym używanych ubrań za symboliczne sprzątanie śmieci w parku. W imieniu naszej szkoły w akcji uczestniczyli Krzysztof Gogoj i Michał Osiński z kl 2E oraz Nikodem Czupryna z kl. 1F.  
Krzysztof Gogoj, wiceprzewodniczący SU

fotorelacja>>>

Stop językowi nienawiści...

autor: J.Nogaj,data: 21-01-2019
Stop językowi nienawiści...

Na pierwszym piętrze obok biblioteki znajduje się wystawa „Powiedz stop mowie nienawiści”, na której prezentowane są materiały definiujące tak obecnie powszechne zjawiska hejtu, mowy nienawiści, czy przestępstwa z nienawiści oraz wyjaśniające, jak na nie reagować i sobie z nimi radzić. Zapraszamy!!!

AKCJA SPRZEDAŻY CIAST W SZKOLE "DLA ZIEMOWITA"

autor: K.Zielińska,data: 20-01-2019
AKCJA SPRZEDAŻY CIAST W SZKOLE

Kochani!
Jak wiecie koncert charytatywny dla Ziemowita, który miał się odbyć w piątek został przeniesiony z powodu żałoby narodowej. Uczniowie z klasy 1E sprzedawali jednak pyszne ciasta upieczone przez naszych wolontariuszy.
Również jutro tzn. w poniedziałek 21 stycznia i być może we wtorek 22 stycznia będziemy dalej sprzedawać nasze wypieki. Zapraszam do zakupu, gdyż ciasta są naprawdę pyszne!

P.S. Termin koncertu zostanie ustalony w najbliższym czasie i podany do Waszej wiadomości.

Koncert charytatywny ODWOŁANY! Przeniesiony na inny termin!

autor: Admin,data: 18-01-2019
Koncert charytatywny ODWOŁANY! Przeniesiony na inny termin! Dzisiejszy KONCERT CHARYTATYWNY dla naszego absolwenta ZIEMOWITA jest PRZENIESIONY na inny termin z powodu żałoby narodowej! Termin koncertu zostanie podany wkrótce.

Studniówka 2019

autor: K.Bańcer-Binduga,data: 18-01-2019
Studniówka 2019

4 stycznia bieżącego roku w hotelu Haston, zgodnie z tradycją staropolską, odbył się bal studniówkowy. 
Maturzyści wspólnie z kadrą pedagogiczną świętowali w radosnej atmosferze ostatnie sto dni przed maturą. Fantastyczna zabawa na parkiecie przy muzyce na żywo oraz wykwintne potrawy przyczyniły się do tego, że tegoroczna studniówka z pewnością będzie niezapomniana.

 

 

fotorelacja 

 

Podziękowanie za Studniówkę

autor: Admin,data: 18-01-2019
Podziękowanie za Studniówkę Składam serdeczne podziękowanie  społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu za wspaniały Bal Studniówkowy, który odbył się  4 stycznia 2019 r. w hotelu Haston. Dziękuję  Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty, panu Romanowi Kowalczykowi, wieloletniemu dyrektorowi Siedemnastki, iż wspólnie z nami świętował 100 dni przed maturą. Dziękuję za radosną atmosferę, zabawę na parkiecie, za fantastyczny  program artystyczny, za wdzięczną konferansjerkę i za pomysłowe filmy prezentujące tegoroczne klasy maturalne. Dziękuję Komitetowi Studniówkowemu za zorganizowanie tej szczególnej uroczystości. Nade wszystko jednak dziękuję za to, że mogliśmy przeżyć wspólnie te radosne chwile.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2019”

autor: M.Hajder,data: 17-01-2019
Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2019”

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych (kl. VII- VIII), gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz amatorskie grupy teatralne i taneczne działające przy instytucjach kultury do  udziału w 28 edycji Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt”, którego organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące nr XVII  im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

Konkurs odbędzie się  w dniach 11-14 marca 2019, a młodzież prezentować  będzie swoje dokonania w dwóch kategoriach : teatralnej  i tanecznej.
Zgłoszenia przyjmowane są mailowo do 6 marca 2019 na adres: przekret2019@lo17.wroc.pl 

HARMONOGRAM KONKURSU TANECZNEGO

HARMONOGRAM KONKURSU TEATRALNEGO

Strona "Przekrętu">>>

WYNIKI KONKURSU TANECZNEGO

WYNIKI KONKURSU TEATRALNEGO

Zagospodarowana wnęka na 2 pietrze

autor: Admin,data: 16-01-2019
Zagospodarowana wnęka na 2 pietrze

Drodzy Uczniowie!
Zagospodarowano dla Was na nowo przestrzeń na 2 piętrze we wnęce obok pomieszczenia radiowęzła. Projekt powstał przy współudziale  uczniów. Życzę Wam dobrego odpoczynku na korytarzach szkolnych i w stworzonych dla Was kącikach. Jednocześnie wyrażam nadzieję, że będziecie dbali o naszą wspólną Szkołę tak, abyśmy mogli za pozyskiwane fundusze doposażać ją w kolejne służące Wam sprzęty, zamiast dokonywać remontów zniszczonego mienia.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Klub Książki

autor: L.Grochocka,data: 16-01-2019
Klub Książki W poniedziałkowe popołudnie - 14 stycznia, odbyło się kolejne, bardzo sympatyczne spotkanie Klubu Książki. Tym razem pobawiliśmy się w kalambury, gdzie głównym tematem zgadywanek były tytuły książek i filmów oraz przysłowia. Uwierzcie, nie było łatwo. 
Potem tradycyjnie rozmawialiśmy o książkach, które są najważniejszym powodem, dla którego raz w miesiącu się spotykamy.
Na koniec przeczytaliśmy piękną opowieść R.J. Palacio „Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”.Jej bohater to chłopiec, który jest "inny". Akceptuje swoją odmienność, lecz rani go niezrozumienie innych. Jest to książka z przesłaniem, skłania do głębokich przemyśleń i refleksji na temat tolerancji, a przecież „Ziemia jest wystarczająco duża, by pomieścić nas wszystkich”.

XVIII Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

autor: B.Kryjom,data: 15-01-2019
XVIII Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

Hala Stulecia i Liceum Ogólnokształcące nr XVII im.Agnieszki Osieckiej we Wrocłaiu zapraszają uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XVIII edycji  Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im.Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda.

 Zgłoszenia przyjmowane są mailowo do 15 marca na adres: bww@lo17.wroc.pl

Klasa humanistyczno-medialna w programie "Słownik polsko@polski"

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 14-01-2019
Klasa humanistyczno-medialna w programie

W sobotę 12 stycznia 2019 roku o godzinie 11:00 uczniowie z klasy humanistyczno-medialnej w składzie Kaja Kubicz, Paweł Sołtys oraz Maurycy Szkolnicki wraz z polonistką p. Justyna Hełminiak-Nowak gościli w programie poświęconym kulturze języka polskiego pt: "Słownik polsko@polski". Zapraszamy do oglądania emisji odcinka 2 lutego o godzinie 17:00 w Telewizji Polonia.

 

Zapis z nagrania  

 

 

KONCERT CHARYTATYWNY "GRAMY DLA ZIEMOWITA"

autor: K.Zielińska,data: 14-01-2019
KONCERT CHARYTATYWNY

18 stycznia 2019 r. o godzinie 17.00 w auli szkolnej zostanie zorganizowany KONCERT CHARYTATYWNY dla naszego absolwenta ZIEMOWITA, który jest ciężko chory. 

AKCJA SPRZEDAŻY CIAST DLA ZIEMOWITA

autor: K.Zielińska,data: 14-01-2019
AKCJA SPRZEDAŻY CIAST DLA ZIEMOWITA 9 stycznia 2019 r. w trakcie zebrań rodziców została przeprowadzona w naszej szkole AKCJA SPRZEDAŻY pysznych CIAST upieczonych przez naszych uczniów.

Awans drużyny dziewcząt do Mistrzostw Wrocławia w piłce nożnej halowej

autor: M.Popowczak,data: 14-01-2019
Awans drużyny dziewcząt do Mistrzostw Wrocławia w piłce nożnej halowej

W hali MCS w dniu 14 stycznia 2019r. odbyły się eliminacje do Mistrzostw Wrocławia szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej halowej dziewcząt. Nasza drużyna wygrała trzy mecze zajmując 1 miejsce w grupie w rundzie eliminacyjnej. Pierwszy mecz piłkarki nożne wygrały 1:0 z drużyną z LO II. W drugim meczu dziewczęta uzyskały wynik 3:0 przeciwko LO III, a w trzeci meczu pokonały drużynę z LO IV 1:0. Reprezentacja wystąpiła w składzie: Oliwia Józefczyk (3B), Paulina Wnętrzak (3B), Radzikowska Julia (3B), Kamila Piechura (3E), Emilia Skrok (3E), Aleksandra Piątkowska (3A), Mikoś Weronika (1F), Pleszkun Wanessa (1E), Przybylska Diana (1F), opiekunem był Adam Szymanowski.


Runda finałowa Mistrzostw Wrocławia odbędzie się w dniu 17 stycznia 2019r. w hali MCS (ul. Parkowa) od 8:30. Zapraszamy

XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

autor: D.Kowalczyk,data: 13-01-2019
XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej Z przyjemnością informuję, że Alicja Sączawa  z klasy 2D uzyskała ponad 80% poprawnych odpowiedzi  w pierwszym etapie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i tym samym awansowała do  drugiego, okręgowego etapu. Serdecznie gratulujemy! 

Joanna Gaj otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów!

autor: D.Kowalczyk,data: 08-01-2019
Joanna Gaj otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów!

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów to święto tych dolnośląskich uczniów, którzy dzięki swojej rzetelnej pracy, odpowiedzialności i wytrwałości osiągnęli sukces i najlepsze wyniki w swojej szkole.  Dyplomy wręczał Dolnośląski Kurator Oświaty p. Roman Kowalczyk, który w swoim wystąpieniu przekazał stypendystom gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.  Miło nam poinformować, że z LO nr XVII Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała JOANNA GAJ uczennica 3 klasy teatralnej

Asi gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze!  

Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 9 stycznia 2019 r.

autor: Admin,data: 08-01-2019
Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 9 stycznia 2019 r.

Drodzy Rodzice!
W najbliższą środę - 9 stycznia br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00 (a w miarę potrzeby dłużej), a także z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot.
Po zebraniach zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie zaprezentowana zostanie literatura psychologiczno-pedagogiczna dla Rodziców oraz nowe książki zakupione z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Gorąco zapraszamy.
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>

Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

Ostatni Bastion Kreatywności Drużyna DI LO XVII

autor: M.Niwelt,data: 07-01-2019
Ostatni Bastion Kreatywności Drużyna DI LO XVII

Ostatni Bastion Kreatywności - tegoroczna Drużyna Destination Imagination - życzy całej Społeczności ’Siedemnastki"

Szczęśliwego Nowego Roku!

 Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na FB.

PRZEKRĘT 2019 konkurs na plakat

autor: M.Hajder,data: 07-01-2019
PRZEKRĘT 2019 konkurs na plakat Został rozstrzygnięty konkurs na plakat tegorocznego Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych "Przekręt 2019". Najlepszą pracą  okazał‚ się plakat Julii Adryjanek z klasy 1E, drugie miejsce zajęła praca Agaty Lasek z klasy 1C, trzecie miejsce zajęła Ania Kosiarczyk z klasy 1C. Wyróżnienie zostało przyznane Klaudiuszowi Krzyżanoskiemu z klasy 1F.Gratulujemy !!!

Kornelia Makowska z kl. 3E zajęła I miejsce na Turnieju Tańca Nowoczesnego w Warszawie.

autor: D.Kowalczyk,data: 29-12-2018
Kornelia Makowska z kl. 3E zajęła I miejsce na Turnieju Tańca Nowoczesnego w Warszawie. Miło nam poinformować, że Kornelia Makowska, uczennica klasy trzeciej o profilu teatralnym, zdobyła Pierwsze Miejsce w kategorii duety jazz/modern 15+,  na Ogólnopolskim III Bielańskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :) 

Świąteczne życzenia

autor: E.Cwynar,data: 20-12-2018
Świąteczne życzenia

Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek.
Nowego Roku spełniającego
wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, 
wiary, szczęścia i powodzenia

 
życzą
Dyrekcja, grono pedagogiczne 
oraz uczniowie 
Liceum Ogólnokształcącego nr XVII 
im. Agnieszki Osieckiej

Tomasz Smoleń z klasy 1A wygrał szkolny etap konkursu A PIECE OF CAKE

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 20-12-2018
Tomasz Smoleń z klasy 1A wygrał szkolny etap konkursu A PIECE OF CAKE Dnia 13 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego,A Piece of Cake. Uczniowie z rożnych klas pod okiem naszego szkolnego koordynatora, pani Wioletty Ejlak-Borowiak, zmagali się w nim z niełatwym testem sprawdzającym ich wiedzę na temat angielskich idiomów.
Niezmiernie miło jest nam poinformować wszystkich, iż uczeń klasy 1A, Tomasz Smoleń, uzyskał najwyższą ilość punktów, a tym samym zakwalifikował się do eliminacji do drugiego, ostatecznego etapu, który to odbędzie się w marcu w VII LO we Wrocławiu. Trzymamy kciuki za Tomka i oczywiście szczerze mu gratulujemy.

RELACJA WOLONTARIUSZA Z TEGOROCZNEGO WRĘCZENIA SZLACHETNEJ PACZKI

autor: K.Zielińska,data: 19-12-2018
RELACJA WOLONTARIUSZA Z TEGOROCZNEGO WRĘCZENIA SZLACHETNEJ PACZKI Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Udział Siedemnastki w obchodach 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

autor: Admin,data: 19-12-2018
Udział Siedemnastki w obchodach 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

13. grudnia 1981 roku został wprowadzony na terenie całej Polski stan wojenny. W wielu zakładach pracy spontanicznie podejmowano strajki. Specjalne oddziały milicji oraz wojsko brutalnie tłumiły wszelkie protesty. Tak było we Wrocławiu, tak było na Górnym Śląsku, gdzie podczas pacyfikacji kopalni Wujek zginęło dziewięciu górników, tak było w całej naszej Ojczyźnie. Podczas ciemnego dla Polski czasu zginęło około 100 osób. Wielu ludzi odniosło rany fizyczne i psychiczne. LO nr XVII im. Agnieszki  Osieckiej jak co roku włączyło się w obchody 37.  rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. 10. grudnia br. podczas uroczystości wręczania odznaczeń państwowych Krzyży Wolności i Solidarności uczniowie Siedemnastki  przedstawili widowisko słowno-muzyczne pt. "Pamiętnik".

12. grudnia br. w Sali Audytoryjnej Hali Stulecia odbyła się podniosła ceremonia wręczenia medali "NIEZŁOMNI" za działalność opozycyjną 1981-1989 przyznanych w imieniu dolnośląskiej "Solidarności". W części artystycznej  uczniowie klas teatralnych naszej szkoły zaprezentowali koncert „Kadr pełen muzyki” w oparciu o piosenki z polskich filmów i seriali. Twórcami wyżej wymienionych widowisk są nauczyciele przedmiotów artystycznych w LO nr XVII,  p. Małgorzata Szeptycka, p. Marek Szydło oraz p. Krzysztof Żesławski. W uroczystościach, oprócz osób odznaczonych, wzięli udział przedstawiciele władz rządowych, samorządowych i związkowych. Obecni byli m.in. Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal, Dyrektor Departamentu Edukacji Jarosław Delewski, przewodniczący Regionu NSZZ "Solidarność" Kazimierz Kimso, posłowie na Sejm i przedstawiciele środowisk kombatanckich i wielu instytucji. Ponadto koncert "Kadr pełen muzyki" odbył się przy liczącej tysiąc miejsc widowni, na której zasiedli uczniowie wrocławskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Była to dla nich żywa lekcja historii połączona z artystycznym przeżyciem. W ceremonię wręczania medali włączyli się uczniowie klasy 2F w charakterze wolontariatu, pod opieką wychowawcy p. Roberta Pieńkowskiego. 

 

13. grudnia br. w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego  o godz. 18.30 reprezentacja szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym wzięła udział we Mszy św. w Katedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Szkołę reprezentowali  Averkova Maryna, Szarwaryn Natalia, Wręczycka Joanna, Brzeziński Karol (2B), Bagińska Małgorzata i Szymański Adam (2C) pod opieką p. Marka Popowczaka.

 

Dyrektor Szkoły Małgorzata Iwankiewicz składa serdeczne podziękowania uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w obchody 37.  rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Fotogaleria (fotografował p. Robert Pieńkowski) >>  

Świąteczna zbiórka dla Domu Opieki Seniorów w Brzuchowicach pod Lwowem

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 17-12-2018
Świąteczna zbiórka dla Domu Opieki Seniorów w Brzuchowicach pod Lwowem Jak co roku Samorząd Uczniowski uczestniczył w akcji p. Marioli Palcewicz, której celem była zbiórka produktów żywnościowych i środków czystości na rzecz Domu Opieki Seniorów w Brzuchowicach pod Lwowem. Dziękujemy nauczycielom i uczniom,którzy przyłączyli się do tej chlubnej akcji.
Pamiętajmy o naszych rodakach żyjących z dala od Ojczyzny.
Ewa Toporek-Niemczyk,opiekun SU i Mariola Palcewicz, koordynator akcji

Sukcesy wokalne Darii Englot z kl. 1E

autor: Admin,data: 17-12-2018
Sukcesy wokalne Darii Englot z kl. 1E Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach wokalnych Darii Englot, uczennicy pierwszej klasy teatralnej. W listopadzie 2018 r. otrzymała główne wyróżnienie za bajkowy, musicalowy głos w XXIX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Licealisty "Wybryk",  w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej "Nutka Poliglotka" zajęła III miejsce jako najmłodsza spośród starujących w kategorii 16-19 lat, inny język niż angielski śpiewając w języku niemieckim. Otrzymała także nagrodę specjalną w postaci nominacji na międzynarodowe festiwale zagraniczne (Bułgaria, Malta, Włochy, Niemcy, Litwa, Gruzja, Czechy) oraz główne zaproszenie na festiwal w Gruzji w 2019 r. Doceniono perfekcyjną wymowę niemiecką Darii, czego efektem jest zaproszenie jednego z jurorów konkursu do udziału w różnych wydarzeniach kulturalnych. Daria podkreśla wdzięczność za pomoc w przygotowaniu piosenki nauczycielce j. niemieckiego z  Siedemnastki, p. Alicji Witwickiej. Serdecznie gratulujemy Darii i życzymy dalszych sukcesów!

Balon stratosferyczny w naszym liceum!

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 17-12-2018
Balon stratosferyczny w naszym liceum!
15 grudnia 2018 r wspólnie z Klub Łączności Ratunkowej SP6ZWR, w szczególności Włodzimierzem Tarnowskim przeprowadziliśmy misję balonu stratosferycznego. Na pokładzie, oprócz standardowych urządzeń służących do nadawania telemetrii, nadajników oraz kamer rejestrujących przebieg misji, znalazły się: Krasnal Niepodległy (Valdemar Plusa), wiersze Tuwima i opłatek (Valdemar Plusa) oraz samodzielnie przygotowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu w ramach szkolnego koła naukowego, eksperyment oparty na Arduino, który wykonywał pomiary ciśnienia (oraz wysokości) oraz temperatury. Opiekunem koła jest p. Anna Bukiewicz-Szul, a liderem grupy uczeń klasy 2C - Kamil Bouhaouli. Podczas misji nadawane także były obrazki okolicznościowe poprzez system SSTV, które odbierali krótkofalowcy nawet poza granicami naszego kraju...

Zajęcia z Arduino w naszej szkole!

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 17-12-2018
Zajęcia z Arduino w naszej szkole! W każdą środę uczniowie naszego LO mają możliwość uczestnictwa w zajęciach informatyczno-inżynieryjnych. Uczniowie budują układy elektroniczne oparte na modułach Arduino. Nauczycielka fizyki i informatyki Anna Bukiewicz-Szul dzięki współpracy z ESERO oraz Stowarzyszeniem WroSpace pozyskała po 10 zestawów Arduino Uno oraz Nano, wraz z czujnikami. Uczniowie uczą się budowania prostych układów, połączęń szeregowych, równoległych i programują. Część uczniów realizuje projekt badawczy polegający na wykonywaniu pomiarów w stratosferze. LO nr XVII jest jedyną (lub jedną z niewielu) szkołą we Wrocławiu, która prowadzi zajęcia dodatkowe z użyciem Arduino.
Galeria zdjeć: tutaj

Finał konkursu World Space Week Junior Rover Cup w naszej szkole

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 16-12-2018
Finał konkursu World Space Week Junior Rover Cup w naszej szkole
14 grudnia 2018 aula naszej szkoły zmieniła się nie do poznania. Wszystko za sprawą organizatorów konkursu World Space Week Junior Rover Cup. LO nr XVII jako partner konkursu użyczyło aulę w celu organizacji finału konkursu. Pani Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz otworzyła wydarzenie swoim wystąpieniem. Uczniowie klas 1c, 2c oraz 3a pomagali w przygotowaniach i przebiegu konkursu. 12 drużyn z całej Polski konkurowało ze sobą w 3 zadaniach finałowych. Pierwszym był przejazd po linii, po specjalnie przygotowanym torze. Ta konkurencja okazała się być jedną z trudniejszych. Wystarczyło niedokładnie skalibrować czujniki i niestety łazik nie chciał jechać jak należy. Jedynie 4 drużyny uzyskały punkty w 1 części. Drugie zadanie polegało na pokonaniu labiryntu. Zadanie w całości pokonało tylko kilka drużyn...

Finał KONKURSU NA KALENDARZ ADWENTOWY

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
Finał KONKURSU NA KALENDARZ ADWENTOWY Z przyjemnością pragnę poinformować, że został rozstrzygnięty tegoroczny konkurs na KALENDARZ ADWENTOWY. Uczniowie przynosili kalendarze wykonane przez siebie dowolną techniką do pani K. Zielińskiej i pani A. Witwickiej, które w dniu 12 grudnia dokonały ich oceny wyłaniając laureatów.

WYJAZD DO DREZNA

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
WYJAZD DO DREZNA 7 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 2B, 2E i 2D wraz z opiekunami, panią Alicja Witwicką, panią Katarzyną Zielińska, panią Zofia Kuź i panią Katarzyną Bańcer - Bindugą, pojechali na jednodniową wycieczkę DO DREZNA na JARMARK BOŻONARODZENIOWY. 

FINAŁ AKCJI "SZLACHETNA PACZKA"

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
FINAŁ AKCJI 6 grudnia 2018 r. miał miejsce w szkole już po raz kolejny finał akcji "SZLACHETNA PACZKA". LO nr XVII, a właściwie wszyscy uczniowie naszej szkoły, angażują się co roku w przygotowanie paczki dla wybranej rodziny, która potrzebuje pomocy materialnej. 

III. FORUM WOLONTARIATU W SZKOLE

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
III. FORUM WOLONTARIATU W SZKOLE 5 grudnia 2018 r. odbyło się w auli szkolnej III. FORUM WOLONTARIATU. Dzień został wybrany nieprzypadkowo, gdyż właśnie 5 grudnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. 

Ostatni Bastion Kreatywności Drużyna DI LO XVII

autor: M.Niwelt,data: 16-12-2018
Ostatni Bastion Kreatywności Drużyna DI LO XVII

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na FB.

Polubienia mile widziane!

Świąteczny numer Cenzurki!

autor: J.Nogaj,data: 14-12-2018
Świąteczny numer Cenzurki!

Redakcja wraz z grudniowym numerem Cenzurki składa serdeczne życzenia radosnych, ciepłych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz samych szczęśliwych dni w nowym roku. Miłego czytania!

Cenzurka Nr 3 [69] 2018/2019 Grudzień

1. Urodziny Centrum Innowacji PRZEJŚCIE

autor: L.Skoczylas,data: 13-12-2018
1. Urodziny Centrum Innowacji PRZEJŚCIE Centrum Innowacji Przejście we Wrocławiu świętowało w dniach 7 i 8 grudnia swoje Pierwsze Urodziny. Z tej okazji uczniowie uczestniczący w projekcie "Wrocław Koduje 2.0" oraz użytkownicy Ligi Niezwykłych Umysłów mogli brać udział w konkursach a także uczestniczyć w darmowych lekcjach nauki programowania w Pythonie.
Uczniowie naszej szkoły Tomasz Wojtuń i Mateusz Tofil z klasy 3C brali udział w konkursie na najszybsze rozwiązanie zadań z mikro-kursu Pythona. Za najszybsze rozwiązanie zadań otrzymali nagrody książkowe.

37. rocznica wproadzenia stanu wojennego

autor: L.Grochocka,data: 13-12-2018
37. rocznica wproadzenia stanu wojennego

Z okazji 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce biblioteka szkolna prezentuje książki i albumy, które przybliżają najważniejsze wydarzenia z tego tragicznego czasu dla naszego narodu w wymiarze ogólnopolskim i regionalnym.

Zapraszamy do biblioteki!

Finał konkursu World Space Week Junior Rover Cup w naszej szkole już w piątek!

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 12-12-2018
Finał konkursu World Space Week Junior Rover Cup w naszej szkole już w piątek!

14 grudnia w godzinach 10:00-16:00 w auli LO nr XVII odbędzie się finał ogólnopolskiego konkursu robotycznego World Space Week Junior Rover Cup. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. 13 drużyn będzie rywalizowało w 3 zadaniach finałowych: jazda po linii, labirynt oraz zadanie niespodzianka, którego treść drużyny poznają podczas zawodów. Drużyny na drodze selekcji w I etapie konkursu, awansem do finału stały się właścicielami zestawu robotycznego, które zapewnił organizator - Stowarzyszenie WroSpace, twórca World Space Week Wrocław. Uczniowie musieli samodzielnie zbudować pojazd, zlutować niektóre elementy, a także zaprogramować go do samodzielnej jazdy podczas finału.
Goścmi specjalnymi będą robotyczne koła studenckie: Continuum z UWr oraz Scorpio z PWr.
Nasza szkoła jest partnerem wydarzenia.
Projekt jest dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018.  

 

Galeria "Na cegłach" w bibliotece szkolnej

autor: L.Grochocka,data: 12-12-2018
Galeria

W naszej galerii "Na cegłach" pojawiły się nowe prace plastyczne Oliwii Wróbel z kl. 1A, Zuzi Biziel z kl. 1C, Julii Górz z kl. 3A i Veroniki Reshetnikovej z kl. 2C oraz Natalii Matysiok z kl. 2A, która dołączyła do grona szkolnych artystów.

Zapraszamy do oglądania!

Wszystkich uzdolnionych plastycznie uczniów zachęcamy do podzielenia się swoją twórczością i przyniesienie do biblioteki rysunków, którymi chcecie się pochwalić.

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO Nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 11-12-2018
Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO Nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

  Zwycięzcą szkolnego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora LO Nr XVII  im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu został Radosław Dytman z klasy 1A.
2. miejsce Jeremiasz Karwat (3C)
3. miejsce Natalia Sienkiewicz (3C) i Maurycy Niewczas (3C)
Turniej został rozegrany systemem pucharowym w dniu 10 grudnia 2018r. Puchar w kształcie króla szachowego wraz z nagrodami za 2 i 3 miejsca wręczyła pani wicedyrektor Beata Multan. Nagrody ufundowała  Rada Rodziców.
Zwycięzcom gratulujemy!
 
Robert Konieczny
Opiekun Szkolnego Koła Szachowego

 

MIKOŁAJKI 2018

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 10-12-2018
MIKOŁAJKI 2018

W dniu 6.12.2018 Samorząd Uczniowski zorganizował tradycyjne Mikołajki. Mikołaj wraz ze swoja drużyną odwiedził drogich nauczycieli i zespoły klasowe hojnie częstując cukierkami. Każdej wizycie towarzyszyły rozmaite zagadki i quizy, jednym słowem było wesoło...
Krzysztof Gogoj, wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

fotogaleria>>>

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

autor: D.Kowalczyk,data: 09-12-2018
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej Serdecznie zapraszam do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej 2019. Pierwszy etap odbędzie się 10 stycznia 2019 roku o godzinie 10:00 w naszej szkole, będzie on miał formę testu wyboru. Eliminacje Olimpiady sa trzystopniowe. Drugi etap odbędzie się w kwietniu, zaś ogólnopolski finał w czerwcu w terminie Obchodów Światowego Dnia Ochrony środowiska.Finaliści zyskuja prawo wstępu na uczelnie wyższe w kraju (60 uczelni) bez postępowania kwalifikacyjnego a dla najlepszych przewidywane są cenne nagrody :) Tematyka Olimpiady obejmuje  i poszerza wiedzę z treści podstaw programowych biologii, chemii, fizyki i geografii oraz wiadomości związanych  z szeroko pojętą ekologią a także z ochroną i kształtowaniem środowiska. uczestnicy muszą  wykazac się znajomością bieżących podstaw prawnych oraz aktualności prasowych, radiowych i telewizyjnych związanych  z ekologią i środowiskiem przyrodnicznym  w Polsce i na świecie. Zainteresowane osoby proszę o kontakt via Librus lub drogą mailową: d.kowalczyk@lo17.wroc.pl

III etap projektu z edukacji zdrowotnej w ramach współpracy z AWF we Wrocławiu

autor: M.Popowczak,data: 07-12-2018
III etap projektu z edukacji zdrowotnej w ramach współpracy z AWF we Wrocławiu

7, 10 i 13 grudnia odbędzie się III etap projektu pt. "Aktywność fizyczna i edukacja żywieniowa w profilaktyce chorób cywilizacyjnych – aspekty teoretyczne i implikacje praktyczne dla programu szkolnego wychowania fizycznego w szkole ponadgimnazjalnej" realizowanego w ramach współpracy Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Uczniowie będą uczestniczyć w wykładach z edukacji żywieniowej, badaniach sprawności fizycznej oraz pomiarach składu ciała.

Harmonogram wydarzenia (data, miejsce, czas trwania, uczniowie z klasy): >>>>

XIII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR w LO nr XVII

autor: L.Skoczylas,data: 06-12-2018
XIII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR w LO nr XVII 8 listopada 2017 roku trzynastu uczniów z klasy 2C i 3C wzięło udział w największym w Polsce Konkursie Informatycznym BÓBR. Do tegorocznej edycji przystąpiło 27188 uczniów reprezentujących 2942 szkoły. Zarejestrowani uczestnicy pracowali w czasie rzeczywistym na bezpłatnej platformie edukacyjnej mCourser. Zmagania rozpoczęły się w samo południe i trwały jedną godzinę zegarową w pracowni komputerowej w obecności opiekuna, Lilianny Skoczylas.  Uczniowie, którzy podjęli wyzwanie, musieli wykazać się kreatywnością i rozwiązać skomplikowane zadania wymagające logicznego i analitycznego myślenia. Najlepszym w naszej szkole okazał się Jędrzej Stypułkowski z 2C, który zdobył 77,25/120 punktów. Drugie  miejsce wywalczył Jakub Krasiński a trzecie Natalia Sienkiewicz z 3C. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Organizatorzy mają nadzieję, że wszyscy bawili się dobrze rozwiązując zadania oraz że doświadczenia z tego konkursu będą przydatne w życiu prywatnym, naukowym i zawodowym!

"Szukając słów..." - wieczór poetycki w bibliotece

autor: J.Nogaj,data: 05-12-2018

W poniedziałkowy wieczór 3 grudnia 2018 r. nasza biblioteka szkolna stała się refleksyjnym i pełnym emocji miejscem spotkania ludzi, którzy kochają poezję. Mieliśmy ogromną przyjemność, przy blasku zapalonych świec, wysłuchać wierszy naszych szkolnych poetów: Oli Myśliwiec, Uli Żmudy, Asi Teodorowicz, Agnieszki Cioski, Lilji Hadj-Said, Julii Barzyckiej oraz absolwenta Siedemnastki Staszka Woźniaka. Pełne wrażliwości teksty ubrane w piękne słowa wybrzmiały niezwykle prawdziwie i dostarczyły wszystkim słuchającym wielu wzruszeń. Dopełnieniem wieczoru był występ Dominiki Borkowskiej, która zaśpiewała piosenkę do słów Zbigniewa Herberta Szeptem. Wieczór zorganizowany został przez Klub Książki, a przede wszystkim przez Agnieszkę Cioskę i Lilję Hadj-Said, która prowadziła spotkanie i zapowiadała wykonawców.

Zdjęcia

WIZYTA W SEJMIKU WOJEWÓDZKIM

autor: P.Zołotajkin,data: 05-12-2018
WIZYTA W SEJMIKU WOJEWÓDZKIM     30 XI klasa 3F, w ramach projektu"Lekcje z samorządem",złożyła wizytę w siedzibie sejmiku dolnośląskiego. Podczas spotkania uczniowie poznali strukturę tego organu władzy samorządowej, jego zadania oraz osiągnięcia. Była to pożyteczna lekcja przedmiotu "Wiedza o społeczeństwie"

Projekt: „Opieka nad tablicą Solidarności przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu”

autor: R.Pieńkowski,data: 04-12-2018
Projekt: „Opieka nad tablicą Solidarności przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu”
Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej od roku 2009 uczestniczy w projekcie „Opieka nad tablicą Solidarności” przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Co roku młodzież XVII-tki (wybrane klasy pierwsze i drugie) udają się na ulicę Grabiszyńską, gdzie obok dawnej zajezdni MPK znajduje się pamiątkowa tablica (odsłonięta 30 VIII 1981 r.) upamiętniająca strajk, który wybuchł w tym miejscu 26 VIII 1980 r. z następującym napisem: TU RODZIŁA SIĘ WROCŁAWSKA SOLIDARNOŚĆ. W DNIACH 26 VIII – 1 IX 1980 ROKU MIĘDZYZAKŁADOWY KOMITET STRAJKOWY KIEROWAŁ STĄD AKCJĄ ROBOTNICZEGO PROTESTU NA DOLNYM ŚLĄSKU”. W późniejszym czasie na murze zajezdni odsłonięto również tablicę z postulatami Gdańskiego Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego ogłoszonymi 16-17 sierpnia 1980 r. 28 listopada 2018 r. uczniowie kl. 1E oraz członkowie Solidarności Oświatowej w XVII LO: koordynator projektu prof. Robert Pieńkowski i wychowawca klasy 1E prof. Bożena Szymańska-Pakos dokonali gruntownych porządków w otoczeniu tablicy, a następnie udali się do Centrum Historii Zajezdnia, gdzie z przewodnikiem zwiedzili wystawę główną „Wrocław 1945-2016”. Zygmunt Staszewski (współorganizator strajków sierpniowych we Wrocławiu) na profilu facebookowym Centrum Historii Zajezdnia tak napisał o projekcie realizowanym przez młodzież XVII-tki: „Dziękuję w imieniu tych, którzy strajkowali w otoczonej kordonem ZOMO Zajezdni w Sierpniu 1980 r.”

Wizyta Mateusza Jakimowa, pomysłodawcy akcji WĘDKA

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 04-12-2018
Wizyta Mateusza Jakimowa, pomysłodawcy akcji WĘDKA Dnia 29.11.2018 gościliśmy Mateusza Jakimowa, wiceprzewodniczącego Samorządu Uczniowskiego z XIII LO. Mateusz jest pomysłodawcą akcji Wędka, której celem jest pomoc dla bezdomnych w niekonwencjonalny sposób, m.in. za wykonanie jakiejś pracy porządkowej osoba bezdomna otrzymuje ubrania. Mateusz Jakimow  organizuje akcję Wędka po raz trzeci, a nasza szkoła włączy się do współpracy już po raz drugi.
Oby było więcej takich osób jak Mateusz, których pomysły mogą być inspiracja do działania dla młodych ludzi.  
Aleksandra Rostkowska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” - rozstrzygnięcie etapu szkolnego 26 XI 2018 r.

autor: R.Pieńkowski,data: 04-12-2018
„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” - rozstrzygnięcie etapu szkolnego 26 XI 2018 r.

26 listopada 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii” Zakres obowiązującego materiału obejmował wiedzę na temat historii najnowszej Polski (lata 1970-1990). Do etapu okręgowego (wojewódzkiego) zakwalifikowały się Maria Miękus z klasy 2F i Małgorzata Rajczakowska z kl. 2E. Zwyciężczyniom gratulujemy!

Warsztaty kreatywności z panem Sethem Comptonem

autor: M.Niwelt,data: 03-12-2018
Warsztaty kreatywności z panem Sethem Comptonem 3 grudnia 2018 r. odbyły się warsztaty kreatywności prowadzone przez pana Setha Comptona, którego fundacja realizuje program nauczania sztuki w szkołach i wspiera realizację produkcji teatralnych. 

Co to jest kreatywność? Dlaczego jest ważna? Jaka jest waga i znaczenie sztuki? Na te i inne pytania odpowiadał nasz gość. Kreatywność jest kluczowa nie tylko w edukacji dzieci, ale również w życiu dorosłych. Twórcze myślenie sprawia, że jesteśmy bardziej elastyczni i empatyczni. Wszyscy mamy wrodzoną kreatywność,  należy ją tylko uaktywnić poprzez zajęcia artystyczne.
Warto tu przy okazji przypomnieć, że letni program artystyczny Creative Summer zorganizowany przez fundację w lipcu 2018 r. miał miejsce w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII.
W części drugiej warsztatów wzięliśmy udział w treningu, na który złożyły się przykładowe ćwiczenia z zajeć dramowych Creative Summer.

Zobacz, jak pracowaliśmy>>>


 

Tydzień Życzliwości 27 - 30.11.2018

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 03-12-2018
Tydzień Życzliwości 27 - 30.11.2018

W dniach 27 -30.11.2018 Samorząd Uczniowski zorganizował Tydzień Życzliwości pod hasłem Bądźmy dla siebie życzliwi i mili na co dzień. Dlatego uczniowie mogli obdarować się miłymi liścikami za pośrednictwem Życzliwej Poczty. Z tej okazji w bufecie szkolnym znalazły się mandarynki, jabłka i gruszki. Działał również Życzliwy Radiowęzeł :)
Wyniki plebiscytu na Życzliwego Nauczyciela i Ucznia będą ogłoszone w późniejszym terminie.
Maja Anna Nowakowska, wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

fotogaleria>>>

Laureaci konkursu CREATIVE WRITING 2018

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 03-12-2018
Laureaci konkursu CREATIVE WRITING 2018 Creative Writing to konkurs, w którym młodzi miłośnicy pisania mają szansę wykazać się lekkim piórem i wyjątkową wyobraźnią.
Oto laureaci tegorocznej edycji konkursu Creative Writing:
I miejsce: Martyna Kamińska   kl. 1E
II miejsce: Emilia Michajlidan-Gunia kl. 2D
III miejsce: Adam Bujak kl. 2D
Wyróznienia: Natalia Żabińska kl. 3D, Oliwier Stempiń kl. 1B oraz Tomasz Smoleń kl. 1A
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Organizatorki: Ewa Toporek-Niemczyk oraz Wioletta Ejlak-Borowiak

Laboratorium w naszej szkole

autor: D.Kowalczyk,data: 02-12-2018
Laboratorium w naszej szkole

Z wielkim zapałem rozpoczęliśmy pierwsze w tym roku zajęcia laboratoryjne w naszej szkole. Uczniowie klasy 2D badali właściwości chemiczne tlenków metali i niemetali. Pracy i wrażeń było co niemiara :) 

2D podczas laboratorium >> 

Uczniowie LO nr XVII ponownie w konkursie Astro Pi

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 01-12-2018
Uczniowie LO nr XVII ponownie w konkursie Astro Pi
Uczniowie i uczennice klasy 1C zakwalifikowali się do 3 etapu konkursu Astro Pi. Drużyna Mathemos w składzie: Edyta Kubiak, Zuzanna Biziel, Paweł Fornal, Paweł Krupiarz, Igor Piotrowski i Bartłomiej Miazek rozpoczęli już pracę nad programem, który napiszą w Pythonie. Program ma na celu przeprowadzenie doświadczeń fizycznych, wykonanie pomiarów przy użyciu mikrokomputera Raspberry Pi, na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Drużyna planuje zbadać wegetację na obszarach zeskanowanych przez kamerę w bliskiej podczerewieni, a także odtworzyć ślad trasy ISS podczas wykonywania badań, dzięki użyciu magnetometru oraz innych czujników wspomagających eksperyment. Konkurs organizowany jest przez Europejską Agencję Kosmiczną. 
Uczniowie klasy 1C aktualnie uczą sie programowania w Pythonie, poznają Raspberry Pi, a także pogłębiają wiedzę związaną z Międzynarodową Stacją Kosmiczną m.in. z jej orbitą, prędkością czy warunkami panującymi w jej wnętrzu. Opiekunką drużyny jest p. Anna Bukiewicz-Szul. Dzięki udziale uczniów LO nr XVII w konkursie Astro Pi, szkoła może się poszczycić posiadaniem już dwóch zestawów mikrokomutera Raspberry Pi z płytką Sense Hat.

Wykład popularnonaukowy prof. nadzw. dr hab. Jarosława Domaradzkiego

autor: M.Popowczak,data: 30-11-2018
Wykład popularnonaukowy prof. nadzw. dr hab. Jarosława Domaradzkiego

26 listopada 2018r. w auli naszej szkoły odbył się wykład prof. nadzw. dr hab. Jarosława Domaradzkiego pt. "Trendy w rozwoju biologicznym człowieka: jakie były, są i będą" w ramach współpracy szkoły z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Uczestniczyli w nim nauczyciele i uczniowie klas: 3D, 2D, 1D oraz uczniowie realizujący zajęcia z zakresu biologii. Prof. nadzw. dr hab. Jarosława Domaradzkiego zaprezentował zagadnienia dotyczące rozwoju morfofunkcjonalnego człowieka w ontogenezie i modulatorów rozwoju społecznego. Natomiast przedstawiony hipotetyczny wizerunek człowieka w przyszłości wzbudził dużo emocji wśród uczestników wykładu.

Sukces uczennicy klasy 2B

autor: A.Witwicka,data: 30-11-2018
Sukces uczennicy klasy 2B

9 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych eliminacjach 42. Olimpiady Języka Niemieckiego. Uczennica klasy 2B Patricia Hanh zakwalifikowała się do drugiego etapu olimpiady (do etapu okręgowego). Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Hals- und Beinbruch Patricia! 

Grecja w obiektywie Weroniki Kowalczyk z kl. 3E

autor: M.Niwelt,data: 28-11-2018
Grecja w obiektywie Weroniki Kowalczyk z kl. 3E

Zapraszam do obejrzenia kolejnego filmu autorstwa Weroniki. Tym razem jest to relacja z projektu " Grecja - obóz naukowy 26.05-3.06.2018".

link do filmu tutaj >>

foto. M. Niwelt

Film promujący szkołę

autor: E.Cwynar,data: 27-11-2018
Film promujący szkołę Na szkolnym kanale YouTube zamieszczony został nowy film promujący szkołę przygotowany przez uczennice klasy 3 teatralnej Weronikę Kowalczyk i Aleksandrę Urbańską. Zachęcamy do obejrzenia tutaj>>>

Polonia Restituta - XIV Forum Historyczno-Patriotyczne w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości

autor: R.Pieńkowski,data: 26-11-2018
Polonia Restituta - XIV Forum Historyczno-Patriotyczne w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości

Z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości we wtorek 27 listopada 2018 r. odbędzie się w naszej szkole kolejne, już XIV Forum Historyczno-Patriotyczne zatytułowane Polonia Restituta. Wśród wydarzeń, w których  wezmą udział wyznaczone klasy wraz z nauczycielami jest spektakl słowno-muzyczny klas teatralnych XVII-tki, prelekcje historyka Marka Gadowicza z Instytutu Pamięci Narodowej oraz absolwenta naszego liceum Macieja Szwaby. Na kolejnych lekcjach odbędzie się spotkanie z historykiem, świadkiem historii i obecnym Dolnośląskim Kuratorem Oświaty w jednej osobie Romanem Kowalczykiem. Szczegółowy program tu>>>                 

 
Relacja z XIV Forum Historyczno-Patriotycznego i zjęcia w Tygodniku Katolickim Niedziela

 

POMOC DLA MICHAŁA!!!!!

autor: K.Zielińska,data: 25-11-2018
POMOC DLA MICHAŁA!!!!! Drodzy uczniowie i rodzice!!!!
Zwracam sie do Was z gorącą prośbą o pomoc dla Michała Pawlaka, chłopca, który ma dopiero 16 lat, a który jest bardzo chory na serce.

WYJŚCIE DO KINA NOWE HORYZONTY

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2018
WYJŚCIE DO KINA NOWE HORYZONTY 19 listopada 2018 r. klasa 2B udała się z panią Katarzyną Zielińską, do kina Nowe Horyzonty na film organizowany w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego dla młodzieży licealnej. 

SZLACHETNA PACZKA

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2018
SZLACHETNA PACZKA Jak co roku będzie organizowana w naszej szkole akcja "Szlachetna Paczka", w czasie której zbierzemy produkty i artykuły, które są niezbędne dla rodziny.

Wyjście na Cmentarz Osobowicki

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2018
Wyjście na Cmentarz Osobowicki 15 listopada 2018 r. uczniowie klasy 2A wraz z opiekunkami wolontariatu - panią Katarzyna Zielińską i panią Mariolą Palcewicz udali się na Cmentarz Osobowicki,  

„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” - etap szkolny 26 XI 2018 r. o godz. 10.00

autor: R.Pieńkowski,data: 21-11-2018
„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” - etap szkolny 26 XI 2018 r. o godz. 10.00

Etap szkolny VI. edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii” odbędzie się w najbliższy poniedziałek 26 listopada 2018 r. o godzinie 10.00 (3 i 4 godzina lekcyjna) w gab. 314. Olimpiada ma charakter ogólnopolski, a jest organizowana przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska. Zakres obowiązującego materiału obejmuje wiedzę na temat historii najnowszej Polski (lata 1970-1990). Osoby zainteresowane startem proszone o zgłaszanie się do Roberta Pieńkowskiego lub Zofii Kuź za pomocą librusa, lub bezpośrednio w poniedziałek o 9.50 w sali 314. Niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej olimpiady.

Udział Siedemnastki w Radosnej Paradzie Niepodległości

autor: Admin,data: 20-11-2018
Udział Siedemnastki w Radosnej Paradzie Niepodległości

W niedzielę 11 listopada 2018 r. poczet sztandarowy naszej szkoły z opiekunem p. Robertem Koniecznym o godz. 10.00 wziął udział w uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej pw. św. Elżbiety celebrowanej przez J.E. abp. Józefa Kupnego. W tym czasie bardzo liczna grupa uczniów i nauczycieli z "Siedemnastki" z biało-czerwonymi flagami i tarczami w dłoniach wzięła udział w Radosnej Paradzie Niepodległości, która w tym roku mała nieco inną formułę. Maszerowaliśmy ulicami Wrocławia spod Centrum Historii Zajezdnia na plac Wolnosci, gdzie wspólnie odśpiewalismy  Hymn Polski podczas Uroczystego Apelu Niepodległości. Organizacją szkolnej reprezentacji wzorowo dowodził p. Jerzy Dudzic.
Galeria>>
Wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości składam gorące wyrazy podziękowania.

Dyrektor Szkoły
Małgorzata Iwankiewicz

Warsztaty o ekologii w języku angielskim dla uczniów klas 1A i 2A

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 20-11-2018
Warsztaty o ekologii w języku angielskim dla uczniów klas 1A i 2A

Dnia 19 listopada 2018 roku gościliśmy w naszej szkole profesora Timothyego Mahoneya z  Millersville University w stanie Tennessee. Przeprowadził on dla uczniów klasy 1A i 2A warsztaty języku angielskim na temat ekologii. Zajęcia trwały trzy godziny lekcyjne, a młodzież miała okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat wpływu zanieczyszczenia środowiska naturalnego na życie ludzi i zwierząt, jak i wziąć udział w dyskusji o tym, jak sami mogą dbać o naszą planetę. Warsztay odbyły się w ramach współpracy z Dolnośląską Szkołą Wyższą.
Mariola Palcewicz, Joanna Dola-Niewiadomska

fotogaleria>>>

Wspólne śpiewanie hymnu narodowego

autor: E.Cwynar,data: 17-11-2018
Wspólne śpiewanie hymnu narodowego

9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.
W ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zaśpiewalismy wspólnie 4-zwrotkowy hymn narodowy. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyszli na korytarze, a  melodia hymnu  narodowego rozbrzmiała przez radiowęzeł szkolny. Nad sprawnym przebiegiem czuwał niezastąpiony p. Jerzy Dudzic, który wydawał komendy poprzez głośniki.  

Fotorelacja >>
Tak śpiewamy>>

Organizacja zajęć w czasie próbnej matury

autor: E.Cwynar,data: 17-11-2018
Organizacja zajęć w czasie próbnej matury

W dniach 20-23 listopada 2018 r. zostanie w naszej szkole przeprowadzona matura próbna dla uczniów klas trzecich. 
W dniach 20,21 i 23  listopada (wtorek, środa i piątek)  próbny egzamin maturalny zostanie przeprowadzony na lekcjach 1-5. Od 6 lekcji klasy trzecie mają zajęcia według planu. W czwartek 22.11.br. próbny egzamin maturalny zostanie przeprowadzony na lekcjach 1-4Od 5 lekcji klasy trzecie mają zajęcia według planu.

W klasach pierwszych i drugich zajęcia odbywają się zgodnie z planem. Lekcje, które odbywają się w salach na 3 piętrze oraz w czwartek- również na części 2 piętra-  zostały przeniesione do innych sal zgodnie z harmonogram.
W związku z licznymi zastępstwami na zajęciach, proszę o monitorowanie wiadomości w dzienniku Librus.

Harmonogram zamiany sal podczas próbnej matury w piątek 23.11 >>

Sukcesy Bartka Polańskiego, ucznia trzeciej klasy teatralnej

autor: E.Cwynar,data: 13-11-2018
Sukcesy Bartka Polańskiego, ucznia trzeciej klasy teatralnej Z przyjemnością chwalimy się sukcesami naszych uczniów, którzy pomimo intensywnej nauki znajdują czas na pasje. Bartek Polański z trzeciej klasy teatralnej kocha taniec towarzyski i odnosi wiele sukcesów w tej dyscyplinie. Bartek i Natalia Laska tańczą razem od roku w Klubie Tańca Iglica Wrocław. Ich debiutem była wygrana Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego w Głogowie, gdzie zajęli 1 miejsce na 6 par. Następnie zajęli 15 miejsce na 38 par na Pucharze Polski w Klasach. Ostatnim sukcesem jest 1 miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego pod patronatem Marszałka województwa dolnośląskiego. Szykują się na kolejne turnieje i przede wszystkim na bardzo ważne wydarzenie taneczne w grudniu - Turniej Tańca im. prof Mariana Wieczystego w Krakowie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 14 listopada 2018 r.

autor: Admin,data: 13-11-2018
Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 14 listopada 2018 r. Drodzy Rodzice!
W najbliższą środę - 14 listopada br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00 (a w miarę potrzeby dłużej), a także z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot.
Gorąco zapraszamy.
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>
Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY - INFORMACJA

autor: K.Zielińska,data: 11-11-2018
KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY - INFORMACJA Czas Adwentu zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego też jak co roku zachęcam was drodzy uczniowie do wzięcia udziału w konkursie na Kalendarz Adwentowy, który stał się już tradycją w naszej szkole.  

42. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

autor: K.Zielińska,data: 11-11-2018
42. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO 9 listopada 2018r. odbył się etap szkolny 42.Olimpiady Języka Niemieckiego organizowanej co roku przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Lindego w Poznaniu. 

WYCIECZKA DO GÖRLITZ

autor: K.Zielińska,data: 11-11-2018
WYCIECZKA DO GÖRLITZ 19 pażdziernika 2018r. klasa 2B wraz z nauczycielkami języka niemieckiego - panią K.Zielińską i p. A. Witwicką udała się na wycieczkę do Görlitz. Wyjechaliśmy 0 6:00 pociągiem i już około godziny 9:30 rozpoczęliśmy zwiedzanie tego pięknego miasta. 

Listopadowa Cenzurka!

autor: J.Nogaj,data: 09-11-2018
Listopadowa Cenzurka!

Miłego czytania i oglądania
życzy
Redakcja

Cenzurka Nr 2 2018/2019 [68] Listopad

31 X 2018 r. - porządkowanie grobów ofiar terroru komunistycznego z lat 1945-1956 na Cmentarzu Osobowickim

autor: R.Pieńkowski,data: 08-11-2018
31 X 2018 r. - porządkowanie grobów ofiar terroru komunistycznego z lat 1945-1956 na Cmentarzu Osobowickim
31 października 2018 r. uczniowie klasy 2F pod opieką Roberta Pieńkowskiego i Janiny Pieńkowskiej porządkowali na Cmentarzu Osobowickim na polu cmentarnym 81A i 120 groby polskich bohaterów – ofiar terroru komunistycznego z lat 1945-1956, w tym żołnierzy Armii Krajowej, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych, Batalionów Chłopskich i innych organizacji niepodległościowych uwięzionych, torturowanych, a następnie zamordowanych przez sowieckie i polskie władze komunistyczne. Uczniowie XVII-tki uczestniczyli też w akcji „Ocalamy” organizowanej przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka i Instytut Pamięci Narodowej polegającej na znakowaniu grobów bohaterów walczących o niepodległość Polski. Insygnia zostały umieszczone na grobach: Aleksandra Weraksy – uczestnika wojny polsko – bolszewickiej wyróżnionego Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Krzyżem Walecznych oraz mjr Alfonsa Jabłońskiego – Żołnierza Wyklętego, organizatora szkolenia Szarych Szeregów i szefa sztabu obszaru AK Lwów. W uroczystości oprócz młodzieży LO XVII brali również udział Wojewoda Dolnośląski, dyrektor oddziału IPN we Wrocławiu Andrzej Drogoń i dowódca Garnizonu Wrocław płk. Dariusz Krzywdziński oraz kombatanci. Przejdź do galerii>>

42. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

autor: K.Zielińska,data: 08-11-2018
42. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO Zapraszam uczniów do udziału w Olimpiadzie Języka Niemieckiego, która odbędzie się 9 listopada 2018r. w godzinach 9.30 - 11.00 w sali 215. 

Rekord dla Niepodległej

autor: E.Cwynar,data: 07-11-2018
Rekord dla Niepodległej 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 nasza szkoła weźmie udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. W ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy wspólnie zaśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy! 

Zabawa literacko-fotograficzna sleeveface!

autor: J.Nogaj,data: 07-11-2018
Zabawa literacko-fotograficzna sleeveface! We wrześniu pierwszoklasiści w ramach projektu Kulturalna Siedemnastka otrzymali zadanie wykonania od 1 do 3 zdjęć sleeveface, czyli takich, których elementem jest okładka książki wmontowana w obraz w taki sposób, że widoczna jest część twarzy, ciała czy sylwetki. W gablocie na pierwszym piętrze naprzeciw biblioteki szkolnej można zobaczyć efekt ich pracy - wybrane najlepsze zdjęcia. Obok fotografia wykonane przez klasę 1E.
                                                                                                               Zapraszamy do oglądania!

Konkurs recytatorski "Wolność kocham i rozumiem"

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 06-11-2018
Konkurs recytatorski 14.11.2018 r. o godzinie 12:40 w auli LO nr XVII odbędzie się konkurs recytatorski "Wolność kocham i rozumiem". Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie udziału w przeglądzie i przygotowanie odpowiedniego repretuaru.

Tak powstawała Niepodległa...

autor: J.Nogaj,data: 05-11-2018
Tak powstawała Niepodległa...

Zapraszamy na pierwsze piętro, gdzie przed biblioteką znajduje się wystawa
 TAK POWSTAWAŁA NIEPODLEGŁA.

Prezentujemy na niej 11 plansz poświęconych procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. Tematy plansz:

Walka o polską tożsamość do 1918 roku.
Polska budowana od nowa, czyli listopad 1918.
Polska mozaika.
Administracja i samorządność w pierwszych latach niepodległości.
Wyzwania systemu edukacji.
Nad książką, w kinie i przy radioodbiorniku.
Sportowy duch.
Piękne rzeczy.
Zdrowie i opieka medyczna.
Architektura.
W drodze ku nowoczesności, czyli inwestycje i rozwój.

Natomiast  w bibliotece prezentujemy wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz wydarzeniom, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Zapraszamy do wypożyczania albumów, biografii, publikacji IPN i innych książek związanych z niełatwą historią naszego kraju. Szczególnie polecamy tytuł „100 na 100. Antologię komiksu na stulecie odzyskania niepodległości.” Jest to wyjątkowa publikacja zawierająca kilkanaście komiksów, przeznaczonych dla każdego, kto chciałby w mądry i przyjemny sposób przenieść się do czasów, w których Polska wracała na mapę Europy.
                                                                                                        
Żródło plansz: https://niepodlegla.gov.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie twórczego pisania CREATIVE WRIING

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 05-11-2018
Zapraszamy do udziału w konkursie twórczego pisania CREATIVE WRIING Jak co roku zapraszamy wszystkich z wyobraźnią, lekkim piórem oraz chęcią do wzięcia udziału w konkursie twórczego pisania Creative Writing.
Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do swoich anglistów do czwartku 08.11. Konkurs odbędzie się w piątek 09.11. na 5 i 6 lekcji w sali 207. Zapraszamy.

Wyrazy współczucia dla pani Katarzyny Zielińskiej

autor: E.Cwynar,data: 31-10-2018
Wyrazy współczucia dla pani Katarzyny Zielińskiej

Łącząc się w żałobie i smutku z powodu śmierci Ojca, składamy  serdeczne wyrazy współczucia pani Katarzynie Zielińskiej, nauczycielce języka niemieckiego.
 
Społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki  Osieckiej we Wrocławiu.

Szkolny konkurs o Powstaniu Warszawskim został rozstrzygnięty!

autor: R.Pieńkowski,data: 31-10-2018
Szkolny konkurs o Powstaniu Warszawskim został rozstrzygnięty!

30 października 2018 r. odbył się finał szkolny konkursu o Powstaniu Warszawskim. W eliminacjach wzięło udział 35 osób, z których do ustnego finału zakwalifikowało się 11 osób. Konkurs został przeprowadzony przez nauczycieli historii Roberta Pieńkowskiego i Zofię Kuź. W efekcie finałowej rozgrywki największą wiedzą dotyczącą Powstania Warszawskiego wykazała się Ola Rymowicz z kl. 2F. Kolejne miejsce zajęła Ola Chabros również z kl. 2F. Ola Rymowicz wraz ze zwycięzcami konkursu z innych szkół w nagrodę pojedzie na trzydniową wycieczkę studyjną do Warszawy. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Odra-Niemen i Ministerstwo Obrony Narodowej. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wzięcie udziału i gratulujemy olbrzymiej wiedzy historycznej. Przejdź do galerii>>

Licealiada 2018 w szachach z udziałem reprezentacji z naszej Szkoły.

autor: R. Konieczny,data: 30-10-2018
Licealiada 2018 w szachach z udziałem reprezentacji z naszej Szkoły.

W dniu 30 października 2018r. Drużyna szachowa z naszej szkoły pod opieką p. R.Koniecznego uczestniczyła w Licealiadzie w Szachach. Zespół w składzie: Radosław Dytman (1A), – kapitan drużyny, Jeremiasz Karwat (3C), Filip Batko (3C) i Natalia Sienkiewicz (3C) wywalczył 9 miejsce (na 22 szkoły) w drużynowych Mistrzostwach Młodzieży Wrocławia w szachach.

Konkurs na plakat i logo Przekrętu.

autor: M.Hajder,data: 30-10-2018
Konkurs na plakat i logo Przekrętu.

Ogłaszamy konkurs na logo i plakat "Przekrętu 2019".
Plakat obowiązkowo musi zawierać :
-zaprojektowane logo
-pełną nazwę - 28 Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych" Przekręt"
-termin Przekrętu 11-14 03 2019
-pełną nazwę naszej szkoły (Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej ul. Tęczowa 60 53-603 Wrocław liceum@lo17.wroc.pl
-informacje o zaplanowanych konkursach, które odbędą się podczas imprezy czyli konkurs teatralny, konkurs taneczny.
Inspiracją tegorocznego Przekrętu są lata 20 i 30 XX wieku, a motyw przewodni brzmi "Lata dwudzieste...lata trzydzieste.."

Logo musi zawierać nazwę imprezy PRZEKRĘT, z co najmniej jedną przkręconą literką. Projekty logo i plakatu proszę przesłać na adres przekret2019@lo17.wroc.pl  do 15 listopada 2018, opisany w nastepujący sposób: klasa, imię i nazwisko 

Organizatorzy konkursu:
Zofia Kuź, Małgorzata Hajder, Justyna Hełminiak-Nowak

Sukces naszych uczniów w konkursie „English Ace”

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 30-10-2018
Sukces naszych uczniów w konkursie „English Ace” W marcu 2018 kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „English Ace” organizowanym corocznie w ramach programu edukacyjnego „Łowimy Talenty”. Organizatorzy konkursu opublikowali Ogólnopolski Ranking Laureatów, w którym dwóch uczniów naszej szkoły JĘDRZEJ STYPUŁKOWSKI, kl. 2C oraz JAKUB KRUCZEK, kl. 2D uplasowali się w czołówce najwyższych wyników Laureatów wśród szkół ponadgimnazjalnych w klasach pierwszych. W marcu 2018 r.  w konkursie wzięło udział  5 460 uczniów (234 szkół).
SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU  i trzymamy kciuki za kolejne, tak spektakularne osiągnięcia!!!
Konkurs koordynowała Aneta Fiśkiewicz
Czytaj więcej http://jersz.pl/contest,8,tab_114.html

Warsztaty językowe w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-10-2018
Warsztaty językowe w Dolnośląskiej Szkole Wyższej 18 października 2018 r. w gościnnych progach Dolnośląskiej Szkoły Wyższej odbyły się warsztaty językowe, przeprowadzone dla młodzieży z klas z rozszerzonym programem języka angielskiego przez dr Timothyego Mahoneya z Millersville University w stanie Tennessee. Motywem przewodnim zajęć były cele życiowe, wybory, zagrożenia i preferencje.
Prowadzący zaprosił zebraną młodzież do współtworzenia swoich zajęć. Nie były to klasyczne zajęcia ex katedra, ale dyskusja z prowadzącym. Dr Timothy Mohoney stawiał pytania, a nasi uczniowie z kl.1A i 2A pomału ośmielali się i coraz chętniej i śmielej formułowali swoje wypowiedzi.  I tak niepostrzeżenie minęło 2 godziny, a nikt nie odczuł upływu czasu. Takie debaty będą kontynuowane. Najbliższa już wkrótce.
Mariola Palcewicz, koordynator ds. współpracy z Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu

Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

autor: Admin,data: 29-10-2018
Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

W dniach 6 -7  października br. w Strzegomiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Taekwon-do ITF HQ Korea. Organizatorem Mistrzostw było Polskie Zrzeszenie Taekwon-do ITF HQ Korea - przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Taekwon-do ITF HQ Korea. W zawodach wzięło ok. 350 zawodników z 13 krajów Europy. Pan  Robert Konieczny, nauczyciel fizyki w LO nr XVII  został srebrnym medalistą w konkurencji Testy siły , drugi srebrny medal zdobył w konkurencji Techniki Specjalne. W Układach formalnych zajął VI miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Klasa teatralna - 1E - na wycieczce integracyjnej w Zagórzu Śląskim

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 28-10-2018
Klasa teatralna - 1E - na wycieczce integracyjnej w Zagórzu Śląskim 26 października br. klasa 1E wraz z wychowawcą - panią Bożeną Szymańska-Pakos i nauczycielką panią Anetą Popiołek zwiedziła jedno z piękniejszych miejsc na Dolnym Śląsku. Spacerując wokół Jeziora Bystrzyckiego, uczniowie podziwiali jesienne, górskie widoki okolicy. Klasa zatrzymała się na chwilę na Zaporze Wodnej, wybudowanej w 1911 roku. Po wejściu na szczyt, gdzie mieści się średniowieczny Zamek Grodno wszyscy odpoczęli przy ognisku. Smażąc kiełbaski i ziemniaki uczniowie śpiewali piękne, nie tylko liryczne piosenki w języku polskim i angielskim, ale również pieśni ludowe typu "Lipka", czy "Czerwone Jabłuszko", przy akompaniamencie ukulele i fletu prostego. Wycieczka była bardzo udana i na pewno pozostanie wszystkim w pamięci.

Międzyszkolny konkurs A Piece of Cake

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 27-10-2018
Międzyszkolny konkurs A Piece of Cake Drodzy uczniowie,
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie A piece of cake, sprawdzającym Waszą znajomość idiomów angielskich. Etap szkolny odbędzie się 14-go grudnia 2018. Najlepsi z Was będą rywalizować w kwietniu w Wielkim Finale o nagrodę główną - wyjazd do Brukseli. Konkurs organizuje LO nr VII we Wrocławiu.
Wszelkie informacje oraz zapisy u pani Wioletty Ejlak-Borowiak (sala 305), bądź u swoich anglistów.
Zgłoszenia przyjmujemy do 20-go listopada. Zapraszamy.

Nagrodzeni nauczyciele z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 26-10-2018
Nagrodzeni nauczyciele z okazji Dnia Edukacji Narodowej

19 października 2018 r. podczas Święta Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu wręczono panu MARKOWI POPOWCZAKOWI medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Uroczystego wręczenia medalu dokonał Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF.
W czwartek, 11 października br. w Kancelarii Premiera z udziałem minister Anny Zalewskiej odbyła się ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyplom potwierdzający przyznanie nagrody za wybitne osiągnięcia na niwie artystycznej oraz w pracy dydaktycznej odebrał z rąk Ministra Edukacji Narodowej pan KRZYSZTOF żESŁAWSKI, nauczyciel muzyki w LO nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu.
Również z tej okazji 18 października br. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczystość zorganizowana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka.  W uznaniu zasług za codzienną pracę, pasję, oddanie i rzetelne wykonywanie powierzonych zadań  nagrodę otrzymała nauczycielka języka polskiego  w naszej szkole pani MARZENA MATSCHAJ-KACPRZAK.
15 października br. w Centrum  Kultury Impart z rąk Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza nagrodę za wybitne osiągnięcia na niwie artystycznej oraz w pracy dydaktycznej odebrała pani MAŁGORZATA SZEPTYCKA, nauczycielka dykcji w "Siedemnastce".

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Próbna edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr

autor: L.Skoczylas,data: 25-10-2018
Próbna edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr Uczniowie naszej szkoły brali udział w tegorocznej próbnej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. Zostały już opublikowane wyniki oraz zadania próbne z rozwiązaniami - każdy może się z nimi zmierzyć. Najlepsze wyniki osiągnęli Michał Hetnar z 3C, Kamil Bauhaouli z 2C i Mateusz Tofil z 3C. Czekamy na konkurs w listopadzie!

Lekcja przyrody w Muzeum Przyrodniczym.

autor: D.Kowalczyk,data: 24-10-2018
Lekcja przyrody w Muzeum Przyrodniczym. We wtorek, 23.10.2018 uczniowie klasy 2e pod opieką Pani Danuty Kowalczyk udali się do Muzeum Przyrodniczego na lekcje przyrody. Podopieczni podziwiali niezwykle bogate ekspozycje oraz zgłębiali wiedzę na temat roślin, zwierząt, a także owadów. Z fascynacją analizowali budowy szkieletów i zapoznawali się ze skalą zagrożenia wyginięciem poszczególnych gatunków, a także miejscem ich występowania. 

Europejska Odznaka Jakości dla projektu M.S.A

autor: A.Popiołek,data: 24-10-2018
Europejska Odznaka Jakości dla projektu M.S.A Wyróżnienie dla M.S.A! W pażdzierniku 2018 Cypryjska Narodowa Agencja Programu eTwinning oraz Węgierska Narodowa Agencja Programu eTwinning przyznały Europejską Odznakę Jakości dla projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu. 
Europejska Odznaka Jakości 1
Europejska Odznaka Jakości 2

Stypendium Artystyczne dla Mariki Klarman uczennicy LO nr XVII

autor: D.Kowalczyk,data: 24-10-2018
Stypendium Artystyczne dla Mariki Klarman uczennicy LO nr XVII

Miło nam poinformować, że  uczennica  "Siedemnastki" z klasy teatralnej Marika Klarman otrzymała STYPENDIUM ARTYSTYCZNE przyznawane przez Prezydenta Wrocławia za liczne sukcesy sceniczne.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów. 

fotogaleria >> 

Konkurs o Powstaniu Warszawskim - etap szkolny: finał 29 X 2018 r.

autor: R.Pieńkowski,data: 23-10-2018
Konkurs o Powstaniu Warszawskim - etap szkolny: finał 29 X 2018 r.

We wtorek 30 X 2018 r. na 5. godzienie lekcyjnej, w auli odbędzie się finał szkolny konkursu o Powstaniu Warszawskim. W eliminacjach wzięło udział 35 osób, z których do finału zakwalifikowały się (w kolejności według zdobytych punktów): 1. Maria Miękus (2F), 2. Ola Rymowicz (2F), 3. Wojciech Wiśniewski (2D), 4. kolejnych 5 osób ex aequo: Adam Bujek (2D), Małgorzata Jabłońska (2D), Wiktoria Józefiak (2D), Jakub Kruczek (2D), Tomasz Opałka (2D) 5. kolejne 2 osoby ex aequo: Radek Bartnicki (2C), Bartosz Świętojański (2C) oraz 6. Ola Chabros (2F).

Finalistom gratulujemy. Do zobaczenia! Więcej o etapie finałowym tu>>>

Klasa humanistyczno-medialna w programie "Słownik polsko@polski".

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 22-10-2018
Klasa humanistyczno-medialna w programie

W sobotę 20.10.2018 r.  o godzinie 11:00 uczniowie z klasy humanistyczno-medialnej w składzie Diana Przybylska, Julia Styś, Jakub Kycia oraz Paweł Sołtys wraz z polonistką  p. Justyną Hełminiak-Nowak gościli w programie poświęconym kulturze języka polskiego pt: "Słownik polsko@polski". Zapraszamy do oglądania emisji odcinka 3 listopada 2018 o godzinie 17:00 w Telewizji Polonia. Kolejne nagranie z udziałem uczniów 15 grudnia br.

 Można podejrzeć nagranie tutaj>> 

Wyniki Międzyszkolnego konkursu recytatorskiego - Piewca moralności i sztuki - Zbigniew Herbert

autor: J.Nogaj,data: 22-10-2018
Wyniki Międzyszkolnego konkursu recytatorskiego - Piewca moralności i sztuki - Zbigniew Herbert 19 października w LO nr XII odbył się IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI  - Piewca moralności i sztuki - Zbigniew Herbert. Wzięło w nim udział 20. uczestników z 11. wrocławskich szkół średnich. Miło nam poinformować, że Dominika Borkowska z kl. 2E  otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana za pięknie wykonany utwór Szeptem. Siedemnastkę brawurowo reprezentowały także: Sara Walczak z kl. 2E z wierszem Głos wewnętrzny oraz Dąbrówka Knop z kl. 1E, która przedstawiła wiersz Tren Fortynbrasa.

Przewodniczącą jury konkursu była pani dr Monika Braun – aktorka, nauczycielka aktorstwa, reżyserii i metod pracy głosem.
                                                                                      
                                                                                        Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczennicom!!!

DZIEŃ CHŁOPAKA 2018 w LO nr XVII

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 21-10-2018
DZIEŃ CHŁOPAKA 2018 w LO nr XVII

Dnia 2.10.2018 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Konkurencje były bardzo pomysłowe i wymagały od zawodników szybkiego podejmowania decyzji oraz kreatywności.
Oto lista zwycięzców :
1. Ekspresowe sprzątanie - Tomasz Opałka kl. 2D  
2. Układanie ubrań - Kacper Konieczny kl. 2E   
3. Pomysłowy pierścionek - Paweł Sołtys kl. 1A
4. Golenie balona - Mikołaj Bieroński kl. 1C
5. Romantyczne oświadczyny - Kacper Findlik kl.2C
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Aleksandra Rostkowska kl. 2F

fotogaleria>>>

Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla uczniów z klasy 3C

autor: R. Konieczny,data: 18-10-2018
Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla uczniów z klasy 3C

W dniu 15 października 2018 r. klasa 3C  o profilu mat-fiz-inf uczestniczyła w zajęciach na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Realizowane ćwiczenia dotyczyły optyki. 

World Space Week Wrocław 2018

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 17-10-2018
World Space Week Wrocław 2018

 W dniach 5-7 października we Wrocławiu odbyła się impreza World Space Week, w ramach Międzynarodowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej.

Część imprezy, całodniowe warsztaty astronomiczno-kosmiczne mieściły się w budynku naszej szkoły. Liceum nr XVII zostało oficjalnym współorganizatorem World Space Week Wrocław. W sobotę przeprowadzono 60 warsztatów, pokazów i prelekcji. Połączono się z Islandią, z Karolem Wójcickim, a na koniec stworzono Żywą Mapę Nieba. Uczniowie LO nr XVII wspierali wydarzenie w formie wolontariatu lub po prostu brali w nim udział. Nauczyciele także pomogli w organizacji tego trudnego logistycznie przedsięwzięcia i ugościli należycie uczestników oraz prowadzących w murach naszej szkoły. Organizatorzy pragną serdecznie podziekować Dyrekcji Szkoły, nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w pracę wolontariacką. 
Pełna relacja z wydarzenia w linku. 
 

40. rocznica wybory Karola Wojtyły na papieża

autor: E.Cwynar,data: 17-10-2018
40. rocznica wybory Karola Wojtyły na papieża

16 października br. przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji w naszej szkole miał miejsce Dzień Papieski - odbywały się lekcje okolicznościowe, a przez cały tydzień trwa konkurs we wszystkich klasach o Janie Pawle II. Ponadto  ks. Łukasz jest organizatorem tzw.  Wieczoru z Janem Pawłem II, na który serdecznie zaprasza (informacje na plakacie).
W sobotę 13.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z katechetą Adamem Szymanowskim wzięli udział w 38. pieszej pielgrzymce do Trzebnicy.

Wehikuł czasu, czyli Otrzęsiny Klas Pierwszych

autor: Admin,data: 15-10-2018
Wehikuł czasu, czyli Otrzęsiny Klas Pierwszych

5 października br. odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny Klas Pierwszych pod hasłem Wehikuł Czasu, zorganizowane przez klasę 2E. Mogliśmy spotkać człowieka pierwotnego, przenieśc się do starożytności, odkryć Amerykę z Kolumbem, a nawet obejrzeć udaną (za sprawą bliźniaków z 1C)  próbę sklonowania człowieka w przyszłości. Każda z klas pierwszych wykazała się wielką kreatywnością oraz zaanagażowaniem w przygotowaniu scenek i kostiumów. Zwycięzcą tegorocznych Otrzęsiny Klas Pierwszych została klasa 1F. Serdecznie gratulujemy!!!

Fotorelacja >>

Dzień Agnieszki Osieckiej

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 15-10-2018
Dzień Agnieszki Osieckiej 16 października br. w auli szkoły na piatej godzinie lekcyjnej odbędzie się konkurs drużynowy na temat wiedzy o życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: E.Cwynar,data: 14-10-2018
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam całej Społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.
Niech trud włożony w działania edukacyjne i wychowawcze zaowocuje licznymi sukcesami i satysfakcją.
Życzę ciągle nowych planów do zrealizowania oraz zdrowia i wytrwałości w dążeniu do celu. Niech spełniają się marzenia! 
                                                                                                  Małgorzata Iwankiewicz
                                                                                                  Dyrektor Szkoły 

Występ uczniów Siedemnastki na Żeglarsko-Kajakowych Mistrzostwach Wrocławia Szkół Średnich.

autor: R. Konieczny,data: 13-10-2018
Występ uczniów Siedemnastki na Żeglarsko-Kajakowych Mistrzostwach Wrocławia Szkół Średnich.

W dniu 6 października 2018 r. odbyły się „Mistrzostwa Wrocławia w Żeglarstwie, Kajakarstwie i Wioślarstwie Szkół Średnich”. Miejscem rywalizacji było Rozlewisko „Mariny Wrocław” przy ul. Edmonda Micheleta (II Zimowisko Barek).

Siedemnastkę w żeglarstwie reprezentowała Załoga w składzie:

Sternik Jakub Teresiński (3C), Szotmen Mateusz Tofil (3C), Balast Piotr Krupski (3C).

Wyścig polegał na opłynięciu 2 razy trzech boi i dotarciu na metę.
Niestety najbardziej zawiódł wiatr, który miał wiać od rana, a zaczął wiać dopiero po przekroczeniu mety. Z relacji Jakuba Teresińskiego, regaty zakończyły się na żartowaniu z innymi załogami i taktycznym pływaniu. Reprezentacja Siedemnastki zajęła 4 miesce w eliminacjach na 11 załóg.

Żeglarzom Siedemnastki życzymy pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem.

Galeria "Na cegłach" w bibliotece szkolnej

autor: J.Nogaj,data: 12-10-2018
Galeria Zapraszamy do czytelni do obejrzenia nowych, ciekawych prac Julii Górz z kl. 3A, Veroniki Reshetnikovej z kl. 2C, Zuzanny Biziel z kl. 1C i Oliwii Wróbel z kl. 1A. Na zachętę - uroczy lisek autorstwa Oliwii.
 
Wszystkich uzdolnionych plastycznie uczniów  zachęcamy do podzielenia się swoją twórczością i przyniesienie do biblioteki rysunków, którymi chcecie się pochwalić. Prace te muszą być w formatach: A3, A4 lub 12x12 cm.
                                                                                                                                             Zapraszamy!

Dzień Edukacji Narodowej w Siedemnastce

autor: E.Cwynar,data: 11-10-2018
Dzień Edukacji Narodowej w Siedemnastce

10 października 2018 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkolnej auli miała miejsce uroczystość, w trakcie której Dyrektor Szkoły p. Małgorzata Iwankiewicz wręczyła  nagrody wyróżnionym nauczycielom. Słodki poczęstunek przygotowały panie z Rady Rodziców, a uczniowie, pod kierunkiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Ewy Toporek-Niemczyk, przygotowali program artystyczny. Uroczystość prowadziła  przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Rostkowska.  

 

 

Wrześniowo-październikowy numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 11-10-2018
Wrześniowo-październikowy numer Cenzurki!

Cenzurka Nr 1 2018/2019 [67] Wrzesień/Październik

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom
dużo radości i satysfakcji z wykonywanej pracy,
sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.
Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy.
                                                            
                                                            Redakcja Cenzurki

 

Ślubowanie uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej

autor: R.Pieńkowski,data: 10-10-2018
Ślubowanie uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej

9 października 2018 r. odbyła się uroczystość ślubowania 184. uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej. W dniu patrona szkoły ślubowali oni kochać Ojczyznę i przyczyniać się do jej rozwoju, czynić dobro i dążyć do prawdy, kierować się miłością i szacunkiem do każdego człowieka, swoją nauką i postawą rozsławiać dobre imię szkoły, rozwijać swoje talenty i wykorzystywać zdolności, poznawać i propagować twórczość patrona szkoły Agnieszki Osieckiej.

W trakcie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz. Po ślubowaniu miała miejsce część artystyczna przygotowana przez klasę 2F i 2E. Wystąpiły Wiktoria Rydzicka i Maria Miękus z klasy 2F oraz Małgorzata Rajczakowska i Maja Nowakowska z kl. 2E. Całość prowadzili Patrycja Szmigiel i Filip Maculak.

Skrócone lekcje

autor: E.Cwynar,data: 09-10-2018
Skrócone lekcje Przypominamy, że jutro, czyli w środę 10 październikaskrócone lekcje od pierwszej godziny lekcyjnej! Wykaz dzwonków znajduje się  w zakładce Szkoła. 

Występ uczniów Siedemnastki w Hali Stulecia

autor: Admin,data: 09-10-2018
Występ uczniów Siedemnastki w Hali Stulecia

30 września 2018 r. o godz. 18 w Hali Sulecia odbyło się zakończenie Wrocławskich Dni Seniora. Z okazji jubileuszu Tercetu Egzotycznego zorganizowano okolicznościowy koncert z udziałem licznych gwiazd, do którego zaproszono także zespół Niepokorni z LO nr XVII. Nasi uczniowie  swoim występem rozpoczęli wieczór z gwiazdami. Na scenie wystąpili  także zaproszeni goście, którzy wspólnie z Izabelą Skrybant zaśpiewali najbardziej znane przeboje Tercetu. Wystąpili: Krzysztof Antkowiak, Zbigniew Czwojda, Katarzyna Dziewiątkowska, Zbigniew Lesień, Jan Miodek, Jerzy Skoczylas, Robert Zaborski oraz zespoły Girls on Fire i Ogień. Niepokorni zaprezentowali fragment koncertu "Kadr pełen muzyki", który miał swoją premierę 13 kwietnia 2018 r. podczas gali finałowej XVII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda.

Informacja na Facebooku >>

Konkurs o Powstaniu Warszawskim - etap szkolny 19 X 2018 r. - zmiana terminu

autor: R.Pieńkowski,data: 09-10-2018
Konkurs o Powstaniu Warszawskim - etap szkolny 19 X 2018 r. - zmiana terminu

Zapraszamy uczniów wszystkich klas do wzięcia udziału w konkursie o Powstaniu Warszawskim, którego etap szkolny odbędzie się 19  października 2018 r. na 4. godzinie lekcyjnej w gabinecie 314. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Odra-Niemen, projekt dofinansowany jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Bardziej szczegółowych informacji udzielą prof. Robert Pieńkowski i Zofia Kuź oraz pozostali nauczyciele historii. Zwycięzca konkursu pojedzie w nagrodę na trzydniową nagrodę do Warszawy (z bogatym programem zwiedzania). Regulamin i wymagania tu>>>

Ślubowanie uczniów z klas pierwszych - wtorek 9. października 2018 r.

autor: R.Pieńkowski,data: 08-10-2018
Ślubowanie uczniów z klas pierwszych - wtorek 9. października 2018 r.

We wtorek 9. października 2018 r. w ramach Dnia Agnieszki Osieckiej odbędzie się uroczystość ślubowania uczniów z klas pierwszych.

Lekcja 3: klasy 1A, 1B i 1C.

Lekcja 4: klasy 1D, 1E i 1F.

Zapraszamy do auli uczniów wraz z wychowawcami.

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

autor: J.Pieńkowska,data: 01-10-2018
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

Zapraszam do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie organizowanej przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest temat „Rodzina – tu wszystko się zaczyna”.
   Olimpiada ma charakter drużynowy. Składa się z 3 etapów: eliminacji szkolnych, które polegają na rozwiązaniu przez 2-osobowe zespoły testu wielokrotnego wyboru; eliminacji okręgowych; na tym etapie 2-osobowe zespoły przygotowują prezentację lub film na wybrany temat; oraz eliminacji centralnych, które są 2-stopniowe: najpierw zespoły rozwiązują test wielokrotnego wyboru; w drugiej części - pięć najwyżej sklasyfikowanych zespołów będzie uczestniczyło w debacie.

Termin zawodów szkolnych: 7 XI 2018 r. Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny jest tygodniowy wyjazd do Chorwacji! Więcej informacji na stronie: www.uwm.edu.pl/owor/

Zapisy do etapu szkolnego najpóźniej do 15 października 2018 r. przyjmuje nauczyciel WDŻ Janina Pieńkowska, która udzieli zainteresowanym wszelkich informacji.

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018 w XVII LO

autor: R. Konieczny,data: 29-09-2018
XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018 w XVII LO W dniach 25 - 27 września uczniowie klas 2E, 2F, 2D i 3C uczestniczyli w wykładach i pokazach w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki
W ramach wykładu dla klas 2E i 2F, FROTAŻ - szeroki zakres działań artystycznych, prowadząca, p. dr Beata Fertala z Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu, przedstawiła szeroki zakres możliwości techniki frotaż i możliwość tworzenia z odtworzonych rysunków obrazów wielkoformatowych.
Z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu p. Agnieszka Szczygieł, p. Natalia Anger i p.Katarzyna Węgierek przeprowadziły warsztaty dla klasy 2D (biol-chem), podczas których młodzież miała okazję mi.in. samodzielnie wykonać poszczególne etapy kalorymetrycznego testu immunoenzymatycznego ELISA.
Pan Radosław Mieszała z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przeprowadził warsztaty dla klasy 3C, dotyczące pojęcia analizy SWOT w aspekcie podejmowania decyzji.

W świecie INFO - XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018

autor: L.Skoczylas,data: 28-09-2018
W świecie INFO - XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018 W dniu 25 września uczniowie klasy 3C uczestniczyli w wykładach i pokazach w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
W ramach wykładu Rozpoznawanie mowy i inżynieria języka naturalnego: naturalny sposób komunikacji człowieka z komputerem prowadzący, dr inż. Jerzy Sas, przedstawił podstawowe metody rozpoznawania mowy i rozumienia tekstu w języku naturalnym, coraz powszechniej stosowane jako metoda wygodnej interakcji człowieka z komputerem a także w sterowaniu innymi urządzeniami technicznymi. Zostały zademonstrowane ciekawe zastosowania techniki rozpoznawania mowy w komputerach stacjonarnych i na urządzeniach mobilnych oraz pokazane przyszłe zastosowania tych technik w otaczającym świecie.
Uczniowie wzięli również udział w grze miejskiej WIZ@ na IZet, zorganizowanej przez Samorząd Studencki Wydziału Informatyki i Zarządzania. Uczestnicy podzieleni na 4-5 osobowe zespoły, przy pomocy aplikacji mobilnej, rozwiązywali zagadki dotyczące ciekawostek kampusu Politechniki Wrocławskiej. Na zakończenie gry na wszystkich czekały sympatyczne nagrody!   >>galeria

Zaproszenie do udziału w World Space Week w LO nr XVII

autor: Admin,data: 28-09-2018
Zaproszenie do udziału w World Space Week w LO nr XVII

W dniach 5-7 października we Wrocławiu odbędzie się ogólnopolska impreza popularyzująca astronomię oraz astronautykę - World Space Week Wrocław 2018. Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Wolontariuszy WroSpace, PTMA, Instytut Astronomiczny UWr., wrocławscy krótkofalowcySP6ZWR oraz LO nr XVII. Wydarzenie rozpoczyna Kosmiczna Gra Miejska oraz warsztaty w Instytucie Astronomicznym UWr. Drugi dzień stanowi maraton warsztatów w LO nr XVII we Wrocławiu, gdzie zostanie przeprowadzonych ponad 50 różnych zajęć w podziale na kategorie wiekowe, a także seanse w planetarium i  żywa mapa nieba. W ostatni dzień organizatorzy zapraszają do Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia na konferencję popularnonaukową, kosmiczną galerię sztuki, sekcję biznesową oraz start balonu stratosferycznego.
Darmowe bilety na wszystkie wydarzenia do pobrania z www.worldspaceweek.pl.
Aktualności na https://www.facebook.com/wswwroclaw/.
Projekt jest dofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W sobotę 6 października mury Siedemnastki zostaną przekształcone w kosmiczno-astronomiczne laboratorium, w którym dzieci, młodzież i dorośli będą eksperymentować, tworzyć i uczyć się nowych technologii. Na boisku LO nr XVII zabłysną gwiazdy, utworzymy żywą mapę nieba, która stanowić będzie odwzorowanie kilku gwiazdozbiorów widocznych na jesiennym niebie. Każdy uczestnik tego wydarzenia zostanie gwiazdą i zaświeci swoje światełko stojąc we wskazanym miejscu. Dron zrobi zdjęcia rozświetlonego boiska. O godz. 17 połączymy się przez Skype z Karolem Wójcickim (twórcą największego w Polsce astronomicznego fanpage na Facebooku „Z głową w gwiazdach”), który opowie  o zorzach polarnych. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania. Ogromnie cieszymy się, że to właśnie nasza szkoła stanie się częścią tego kosmicznego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do Siedemnastki!

Informacja o wydarzeniach World Space Week >>
Harmonogram World Space Week >>
Harmonogram warsztatów w LO nr XVII >>

„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

autor: R.Pieńkowski,data: 25-09-2018
„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

Zapraszamy uczniów klas drugich do wzięcia udziału w VI edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”. Olimpiada ma charakter ogólnopolski, a jest organizowana przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska. Zakres obowiązującego materiału obejmuje wiedzę na temat historii najnowszej Polski (lata 1970-1990). Bardziej szczegółowych informacji udzielą nauczyciele Robert Pieńkowski i Zofia Kuź oraz wszyscy pozostali nauczyciele historii. Etap szkolny odbędzie się 22 listopada 2018 r. o godzinie 10.00. Niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej olimpiady.

Bestsellery literatury polskiej i światowej w bibliotece szkolnej

autor: J.Nogaj,data: 24-09-2018
Bestsellery literatury polskiej i światowej w bibliotece szkolnej

Kolejne nowe książki zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pojawiają się na naszych półkach. Szczególnie polecamy popularne tytuły literatury młodzieżowej, komiksy oraz bestsellery literatury polskiej i światowej.
Oto nowości już opracowane i przygotowane do wypożyczania. >>>

Zapraszamy do biblioteki!

Stypendia w ramach Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA

autor: D.Kowalczyk,data: 21-09-2018
Stypendia w ramach Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA

Miło nam ogłosić, że nasze dwie uczennice: Marika Klarman i Małgorzata Nacewicz  z klasy 3E zostały stypendystkami Wrocławskiego program wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA za szczególne osiągnięcia w nauce (co najmniej pięć ocen celujących) oraz sukcesy na niwie artystycznej w roku szkolnym 2017/2018.

Serdecznie gratulujemy!!

galeria zdjęć >> 

24 i 25 września 2018r. II etap diagnoz z „EDUKACJI ZDROWOTNEJ” w klasach pierwszych

autor: M.Popowczak,data: 21-09-2018
24 i 25 września 2018r. II etap diagnoz z „EDUKACJI ZDROWOTNEJ” w klasach pierwszych

24 i 25 września 2018 r. uczniowie będą uczestniczyć w następujących wydarzeniach w naszej szkole:

- „Badaj skład ciała z AWF Wrocław”,

- warsztaty praktyczne w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2018 pt. „Poznaj własną sprawność fizyczną i skład swojego ciała za pomocą najnowocześniejszych narzędzi badawczych”.

Daria Englot wyśpiewała III miejsce na XI Międzynarodowym Festiwalu “Orfeusz w Italii”

autor: Admin,data: 20-09-2018
Daria Englot wyśpiewała III miejsce na XI Międzynarodowym Festiwalu “Orfeusz w Italii”

Daria Englot, uczennica klasy 1E wyśpiewała III miejsce na XI Międzynarodowym Festiwalu “Orfeusz w Italii” w kategorii 15-18 lat oraz zaproszenie  na festiwal do Portugalii.  Daria prezentowała polską piosenkę Edyty Geppert „Och, życie, kocham Cię nad życie” oraz angielską „Don’t you worry’bout a thing” we własnej aranżacji. Za piosenkę angielską została dodatkowo doceniona przez jurorów z Polski, Portugalii oraz Niemiec, którzy pochwali  oryginalność, pomysłowość oraz swobodę na scenie. Serdecznie gratulujemy!

Nowe książki do biblioteki szkolnej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

autor: J.Nogaj,data: 18-09-2018
Nowe książki do biblioteki szkolnej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W maju 2018 r. biblioteka LO nr XVII otrzymała fundusze na zakup książek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Dzięki programowi na naszych półkach pojawiło się mnóstwo nowych książek. Wśród nich są zarówno tytuły poszukiwane przez młodzież i będące aktualnymi hitami księgarskimi, jak i te ambitne. które zdobywają literackie nagrody.
Na zdjęciach prezentujemy już opracowane i przysposobione do wypożyczania egzemplarze. Zobacz>>

Zapraszamy do wypożyczania naszych nowych nabytków i życzymy miłego czytania oraz wielu pozytywnych wrażeń z lektury.

III Dzień Kresowy 17 września 2018

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 18-09-2018
III Dzień Kresowy 17 września 2018 17 września 2018 roku zebrani w auli naszej szkoły uczniowie i nauczyciele mogli uczestniczyć w  niezwykłej lekcji historii. Była to wirtualna podróż do Lwowa tego współczesnego i tamtego z okresu II Rzeczpospolitej. Prelegent red. Janusz Gajdamowicz z Radia Rodzina, z dziennikarską swadą opowiadał o historii tego niezwykłego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem 100- lecia obrony Lwowa przez młodzież licealną i gimnazjalną. Całość dopełniła piosenka Orlątko o najmłodszych obrońcach Lwowa w wykonaniu zespołu Forteca.
fotogaleria>>>

Salon Maturzystów na Politechnice Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 17-09-2018
Salon Maturzystów na Politechnice Wrocławskiej.

   W dniu 11 września 2018 r klasy 3A, 3B i 3C uczestniczyły wraz z opiekunami w kolejnej edycji Wrocławskiego Salonu Maturzystów. Przyszłoroczni maturzyści mieli okazję zapoznać się z ofertami uczelni z Polski i z zagranicy.

W salach wykładowych odbyły się spotkania z ekspertami Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Można było zapoznać się z warunkami rekrutacji na studia tak, aby dokonać najlepszego wyboru studiów zgodnie ze swoimi predyspozycjami.
Na targach pierwszy raz zaprezentowały swoją ofertę Wyższa Szkoła Oficerska Sił  Powietrznych i Wojskowa Akademia Techniczna. 

Nowy Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2018/2019

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 17-09-2018
Nowy Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2018/2019 Dnia 13.09.2018 został wybrany nowy Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2018/2019. Oto skład Samorządu:
Przewodnicząca: Aleksandra Rostkowska kl. 2F
V-ce przewodnicząca: Maja Anna Nowakowska kl. 2E
V-ce przewodniczący: Krzysztof Gogoj kl. 2E
Skarbnik: Małgorzata Bagińska kl. 2C
Fotograf: Dąbrówka Knop,Joanna Olszewska kl.1E
Poseł do Parlamentu Młodzieży Wrocławia: Lidia Prabucka kl.1D
Opiekun Samorządu Uczniowskiego, Ewa Toporek-Niemczyk

Głosujemy! Projekt WBO - siłownia zewnetrzna w parku przy ul. Kolejowej

autor: Admin,data: 17-09-2018
Głosujemy! Projekt WBO - siłownia zewnetrzna w parku przy ul. Kolejowej

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice! Koleżanki i Koledzy!
Od 14 września do  1 października 2018 r.
można głosować na wybrane projekty, które otrzymają dofinansowanie z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosujmy na projekt zmieniający otoczenie naszej szkoły: 491 Siłownia zewnętrzna w parku przy ul. Kolejowej. Może dzięki Waszym głosom tym razem się uda!

https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/projekty-2018/projekt,id,491
 

Siedemnastka po raz drugi w programie Erasmus+

autor: A.Popiołek,data: 12-09-2018
Siedemnastka po raz drugi w programie Erasmus+ We wrześniu 2018 w ramach programu unijnego Erasmus+ rusza w naszej szkole kolejny matematyczno-przyrodniczy projekt "Walk through Science"!!! Krajami partnerskimi są: Polska - koordynator, Irlandia, France/Reunion, Macedonia, Portugalia/Madera, oraz Szwecja. Językiem projektu jest język angielski. Informacje na temat planowanych i aktualnych działań bedą pojawiały się na bieżąco na stronie internetowej szkoły. Zapraszam uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie.
Aneta Popiołek - koordynator
plakat
ulotka

Kiermasz podręczników do języków obcych

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-09-2018
Kiermasz podręczników do języków obcych

W poniedziałek 10 września 2018 roku od 9.00 do 13.00 na parterze naszej szkoły odbędzie się coroczny kiermasz podręczników do języków obcych. Będzie możliwość zakupienia książek z rabatem. Kiermasz organizuje księgarnia International House.
Zapraszamy.

Narodowe Czytanie w LO NR XVII

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 06-09-2018
Narodowe Czytanie w LO NR XVII

Pragniemy poinformować, że społeczność szkolna XVII LO im. A. Osieckiej weźmie udział w akcji zainaugurowanej przez Parę Prezydencką, która ma na celu nie tylko promocję czytelnictwa, ale również jest formą uczczenia jubileuszu odzyskania niepodległości. 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

autor: Admin,data: 05-09-2018
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W poniedziałek 3 września br. uroczystym apelem na dziedzińcu przed szkołą Dyrektor p. Małgorzata Iwankiewicz zainaugurowała  nowy rok szkolny 2018/2019. Szczególnie ciepło  w gościnnych progach  „Siedemnastki” powitała uczniów klas pierwszych, którym przedstawiła wychowawców. Życzyła wszystkim dużo energii do wytężonej pracy, samych sukcesów i poczucia radości ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty>>

Fotogaleria>>

W środę 12 września br. spotkania Wychowawców z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich

autor: Admin,data: 05-09-2018
W środę 12 września br. spotkania Wychowawców z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich W środę - 12 września br. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców uczniów klas drugich i trzecich LO nr XVII na spotkania z Wychowawcami klas. Wykaz sal na zebrania z Rodzicami>> 

Na spotkaniu przekazane zostaną informacje dotyczące organizacji pracy i nauki w roku szkolnym 2018/2019; będzie również możliwość dokonania wpłat na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107A- I piętro). 
O godz. 18.00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Prosimy Rodziców reprezentujących wszystkie klasy o przybycie na to ważne, inauguracyjne w tym roku szkolnym, spotkanie. 
Zapraszamy.

Kiermasz podręczników

autor: J.Krajewski,data: 05-09-2018
Kiermasz podręczników Uwaga uczniowie i absolwenci! Kiermasz szkolnych podręczników używanych odbędzie się w najbliższy wtorek i środę (11 i 12 września) na parterze przy portierni na dużej przerwie oraz na przerwie przed czwartą lekcją i po piątej lekcji. Podręczniki z opisem (właściciel i cena) należy dostarczyć najpóźniej do poniedziałku (10 września) do sali 114 do godz.12.30

Pożegnanie przechodzącej na emeryturę pani wicedyrektor Barbary Bartnik

autor: E.Cwynar,data: 05-09-2018
Pożegnanie przechodzącej na emeryturę pani wicedyrektor Barbary Bartnik

29 sierpnia br. podczas posiedzenia rady pedagogicznej miało miejsce uroczyste pożegnanie wieloletniej wicedyrektor Siedemnastki pani Barbary Bartnik, która przeszła na emeryturę. Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Iwankiewicz złożyła serdeczne podziekowania za trud włożony w budowanie wizerunku i przyjaznej atmosfery szkoły, wielkie serce dla młodzieży i ofiarność w wykonywaniu obowiązków. Wiara w drugiego człowieka i nieustający optymizm pani wicedyrektor sparwiał, że będzie nam jej bardzo brakowało! Życzymy wszelkiej pomyślności i zapraszamy w goscinne progi Siedemnastki! Do zobaczenia!

Pamiątkowe zdjęcia >>>

W poniedziałek - 10 września - spotkania Wychowawców z Rodzicami uczniów klas pierwszych

autor: Admin,data: 29-08-2018
W poniedziałek - 10 września - spotkania Wychowawców z Rodzicami uczniów klas pierwszych W poniedziałek 10  września br. zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych LO nr XVII na spotkanie z Dyrektorem szkoły w auli (sala 300 - III piętro) zgodnie z poniższym harmonogramem:
> godz. 17.00 – klasy: 1A, 1B, 1C
> godz. 18.00 – klasy: 1D, 1E i 1F.

Po spotkaniu odbędą się zebrania z Wychowawcami klas w wyznaczonych salach.
Wykaz sal na zebrania z Rodzicami>>
Na spotkaniu przekazane zostaną informacje dotyczące organizacji pracy i nauki w naszej szkole, będzie również możliwość dokonania wpłat na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107A - I piętro).
Zapraszamy!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

autor: Admin,data: 29-08-2018
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek 3 września br. o godz. 9.00 na dziedzińcu szkolnym. Następnie uczniowie udadzą się do wyznaczonych sal (zobacz>>) na spotkania z wychowawcami klas.

W klasach pierwszych po spotkaniach z wychowawcami zostaną przeprowadzone testy diagnozujące z języków angielskiego i niemieckiego.

Uwaga!
Jeśli będzie padał deszcz - o godz. 9.00 klasy pierwsze zapraszamy do auli (sala 300) na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, zaś klasy drugie i trzecie udają się do wyznaczonych sal na spotkania z wychowawcami.

Na początku września przeprowadzony będzie na terenie szkoły kiermasz książek.

 

XVII LO wzięło udział w ochodach 38. rocznicy powstania Solidarności

autor: R.Pieńkowski,data: 28-08-2018
XVII LO wzięło udział w ochodach 38. rocznicy powstania Solidarności

26 sierpnia 2018 r. - jak co roku - przedstawiciele społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej wzięli udział w obchodach 38. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Obchody rozpoczęły się od mszy św. koncelebrowanej przez biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Następnie nastąpił przemarsz pod tablicę upamiętniającą powstanie dolnośląskiej „Solidarności”. W tym miejscu głos zabrali przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Kazimierz Kimso, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, członek zarządu województwa Jerzy Michalak, wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl i bp Andrzej Siemieniewski. Następnie zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów, w tym delegacja LO nr XVII – z Panią Dyrektor Małgorzatą Iwankiewicz na czele wraz z uczennicami kl. 1F Olą Rostkowską, Wiktorią Rydzicką i Julią Jamroży. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Liceum Ogólnokształcące nr XVII od 2009 r. uczestniczy w projekcie „Opieka nad tablicą Solidarności” przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

Wyrazy współczucia dla panów Mariusza Wacowskiego i Wiesława Wacowskiego

autor: E.Cwynar,data: 21-08-2018
Wyrazy współczucia dla panów Mariusza Wacowskiego i Wiesława Wacowskiego
Łącząc się w żałobie i smutku z powodu śmierci Matki naszych pracowników p.Mariusza Wacowskiego i p.Wiesława Wacowskiego,   najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy skł