LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  31 / 05 / 2023 „Działanie nie zawsze przynosi szczęście, ale nie ma szczęścia bez działania”- Benjamin Disraeli
Podstawy przedsiębiorczości
Barbara Cieśla 
  
  

Giełda Bankowa w ramach projektu "Mój pierwszy biznes przed 20tką".

autor: M.Hajder,data: 04-03-2015
Giełda Bankowa w ramach projektu

12 lutego 2015 w siedzibie Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO Banku Polskiego we Wrocławiu odbyła się Giełda Bankowa, podczas której uczniowie biorący udział w programie „Mój pierwszy biznes przed 20-tką” mogli zapoznać się z funkcjonowaniem Banku.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach pod okiem ekspertów bankowych młodzież poznała m.in. innowacyjne formy płatności, zalety i sposoby oszczędzania dla najmłodszych, formy pozyskiwania kapitału na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej, jak również uzyskała informacje o możliwych stażach i praktykach. Grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w tej giełdzie.

Projekt "lekcje z ZUS"

autor: B.Cieśla,data: 16-12-2014
Magdalena Kasenberg, Krzysztof Koczan, Oskar Kowalik zakwalifikowali się do etapu okręgowego w konkursie wiedzy "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".
Serdecznie gratulujemy.
Barbara Cieśla

"WEJŚCIE POLSKI DO STREFY EURO" -wykład profesora M. Nogi.

autor: M.Hajder,data: 15-12-2014
4 grudnia 2014 roku uczniowie klasy 1 C wzięli udział w wykładzie Pana Profesora Mariana Nogi realizowanym w ramach projektu "Mój pierwszy biznes przed 20tką". Prof. zw. dr hab. Marian Noga to ekonomista, senator IV i V kadencji, od 2004 do 2010 roku członek Rady Polityki Pieniężnej. Autor ponad 120 publikacji naukowych z dziedziny ekonomii. Temat wykładu "Wejście Polski do strefy euro" wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. W spotkaniu wzięli również udział przedstwiciele sponsora strategicznego projektu PKO BP oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Zaproszeni goście omawiali finansowanie młodych przedsiębiorców i źródła wsparcia dla nowych biznesów.

Tydzień Przedsiębiorczości 2014!

autor: M.Hajder,data: 24-11-2014
Tydzień Przedsiębiorczości 2014!

Nasza szkoła kolejny raz obchodziła Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W dniach 17-21 listopada poszczególne klasy brały udział  w warsztatach, wykładach i prezentacjach przygotowanych przez Wyższą Szkołę Bankową na terenie uczelni.

W programie były między innymi:

  • praktyczne warsztaty dotyczące kreowania wizerunku, komunikacji, pracy w grupie, biznesu, giełdy,
  • gry biznesowe i ekonomiczne.

"Mój pierwszy biznes przed 20tką "- następna edycja.

autor: M.Hajder,data: 28-10-2014
21 września 2014 odbyły się w naszej szkole zajęcia w ramach projektu "Mój pierwszy biznes przed 20tką". W spotkaniu uczestniczyło 14 szkół ponadgimnazjalnych z Wrocławia. Warsztaty poprowadzili pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Bankowej. Nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w tym projekcie, tym razem reprezentują nas uczniowie z klasy 1C Aleksander Kowalczuk i Szymon Gocyk, z 1E Bartłomiej Sambor i z 2C Katarzyna Demków.

Dzień Przedsiębiorczości

autor: B.Cieśla,data: 21-05-2014
Dnia 02.04.2014 uczniowie klas 1C, 1D i 3E uczestniczyli w Dniu Przedsiębiorczości organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Wykład profesora Mariana Nogi w ramach projektu" Mój pierwszy biznes przed 20tką"

autor: M.Hajder,data: 07-04-2014
Wykład profesora Mariana Nogi w ramach projektu W dniu 28.01.2014 odbył się w naszej szkole wykład profesora Mariana Nogi pt. „Racjonalność i efektywność gospodarowania. Przedsiębiorczość”. Był on zorganizowany w ramach projektu „Mój pierwszy biznes przed 20tką”, w którym nasze liceum bierze aktywny udział. Projekt ten to atrakcyjna oferta dla wrocławskiej młodzieży ponadgimnazjalnej, przygotowany jest przy współpracy z Wyższą Szkołą Bankową i Urzędem Miasta Wrocławia. 79 uczniów z 19 wrocławskich szkół licealnych i zawodowych pracuje intensywnie nad projektami biznesowymi. Podczas wykładu profesor omawiał podstawowe zagadnienia i reguły obowiązujące we współczesnym biznesie. Pan profesor Marian Noga to znany ekonomista, były rektor Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2004-2010 i senator RP.

Zajęcia warsztatowe w ramach projektu - " Mój pierwszy biznes przed 20tką".

autor: M.Hajder,data: 07-04-2014
Zajęcia warsztatowe w ramach projektu -

W dniu 11.02.2014 we wtorek odbyło się kolejne spotkanie uczestników projektu " Mój pierwszy biznes przed 20tką". Tym razem to nasza szkoła organizowała zajęcia, w których uczestniczyło 14 zespołów z wrocławskich placówek. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Małgorzata Krupa, Weronika Żarnowska, Krzysztof Koczan i Alan Pilus.

 

Pierwszy biznes przed 20-tką?

autor: M. Hajder,data: 06-12-2013
„E-sklep, czyli mój pierwszy biznes przed 20-tką” to projekt innowacyjny w skali całego kraju. Młodzi ludzie uczą się zarządzać biznesem, a efektem końcowym jest internetowy sklep, który z powodzeniem moźe od razu startować z działalnością. Nasza szkoła została zakwalifikowana do II edycji tego projektu objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia. Do projektu zgłosiło się 20 szkół ponadgimnazjalnych, a z nich wytypowanych zostało 80 uczniów. Naszą szkołę reprezentuje czworo uczniów Małgorzata Krupa z klasy 2D, Weronika Źarnowska z klasy 1B, Krzysztof Koczan z klasy 1C i Alan Pilus z klasy 1G. Uczniowie nasi wraz z opiekunem Małgorzatą Hajder biorą udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich z Wyźszej Szkoły Bankowej.Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

autor: M. Hajder,data: 06-12-2013
Nasza szkoła po raz kolejny zaangaźowała się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W dniach 18-22 listopada uczniowie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Wyźszą Szkołę Bankową we Wrocławiu. W warsztatach wzięły udział następujące klasy wraz z opiekunami:
Klasa 2C z panią Danutą Florek – wykład „ Czarna Magia. Czytaj raporty giełdowe”.
Klasa 1G z panią Małgorzatą Hajder praktyczne warsztaty „ Jak dbać o wizerunek w sieci”.
Klasa 1C z panią Małgorzatą Młyńczak gra biznesowa „ Przypadek producenta”.
Dolnośląski Konkurs Wiedzy O Podatkach :)

autor: B. Ciela,data: 26-01-2011
Dolnośląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych organizuje I Dolnośląski Konkurs Wiedzy o Podatkach pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty :)

Regulamin konkursu na stronie
www.dolnoslaski.kidp.pl.

Do 18 lutego naleźy nadsyłać prace :)

Zapraszamy :)

Olimpiada Przedsiębiorczości :)

autor: B. Ciela,data: 26-01-2011
W grudniu ( 2.12.2010 ) odbyła się "Olimpiada Przedsiębiorczości". Do etapu okręgowego zakwalifikował się Bartosz Radziszewski- uczeń klasy 2C :)

Gratulujemy i źyczymy dalszych sukcesów :)

Warsztaty I Wykłady- Wyźsza Szkoła Bankowa

autor: B. Ciela,data: 26-01-2011
W listopadzie grupa uczniów z klasy 2C i 2F uczestniczyła w Warsztatach i Wykładach na Wyźszej Szkole Bankowej we Wrocławiu :)

SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA "SIGG" :)

autor: B. Ciela,data: 26-01-2011
15 pażdziernika 2010 roku odbyła się 9 edycja konkursu "Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej" (SIGG). Uczniowie z klasy 1F ( Maciej Adamski, Cyprian Cieplak, Miłosz Bies) - "Grupa Konkretnych Ekonomistów" zajęli 18 miejsce w rankingu wojewódzkim :) Druga grupa, w skład której wchodzili uczniowie klasy 2C (Mateusz Stolarski, Łukasz Kucmus, Piotr Zimoch, Tomasz Skwarek) uplasowali się na 20 miejscu :)

Gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów! :)

Kronika wydarzeń z podstaw przedsiębiorczośći

autor: B. Ciela,data: 21-06-2010
Od pażdziernika 2009 do marca 2010 uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRZE GIEŁDOWEJ organizowanej przez GIEŁDĘ PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH. Uczestnicy z klasy 2 c (Łukasz Imieliński, Dawid Skrzydłowski, Bartłomiej Młynarczyk, Grzegorz Tworek) zajęli IV miejsce w dogrywce -Inwestowanie na kontraktach WIG-20.

W pażdzierniku 2009 grupa 10 uczestników z róźnych klas brała udział w OLIMPIADZIE FINANSOWEJ organizowanej przez WSB. Monika Chałupka (klasa 3f) zakfalifikowała się do etapu okręgowego.

W grudniu 2009 Patrycja Kosioł oraz Damian Wieliczko mieli okazję przystąpić do uczestnictwa w Olimpiadzie Przedsiębiorczości.

Oto kilka przydatnych adresów stron dla osób, które byłyby zainteresowane wzięciem udziału w Olimpiadzie Finansowej lub Olimpiadzie Przedsiębiorczości 2010/2011.

www.olimpiadafinansowa.pl
www.olimpiada.edu.pl

Od 1 września 2010 roku rozpoczną się zapisy zespołów inwestycyjnych do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG).

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

Źyczymy udanych wakacji:)

Podstawy przedsiębiorczości

autor: administrator,data: 02-10-2009
Wybrana podstrona jest obecnie w trakcie realizacji...
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII