LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  23 / 03 / 2023 "Ci, którzy są z siebie zadowoleni, mają zawsze zły gust”- Jean Louis Balzak
Religia

 Adam Szymanowski     ks. Michał Gaca     Dawid Raczkowski


Dawna strona katechetyczna>>
Multimedialny świat Biblii>>
Czytania na każdy dzień>> 

POSTAW BOGA NA PIERWSZYM MIEJSCU - Denzel Washington /Przemówienie do absolwentów/

autor: Admin,data: 28-01-2018
POSTAW BOGA NA PIERWSZYM MIEJSCU - Denzel Washington /Przemówienie do absolwentów/

Niezwykłe przemówienie wygłoszone przez znanego aktora, dyrektora i producenta wielu znanych filmów. Dzieli się swym życiem i priorytetami w niezwykły sposób zachęcając absolwentów do życia z Bogiem zawsze i wszędzie, bo życie ma jedynie sens kiedy On jest na pierwszym miejscu. 

Zobacz>>

XVIII Pielgrzymka Maturzystów do Częstochowy

autor: Admin,data: 23-01-2018
XVIII Pielgrzymka Maturzystów do Częstochowy XVIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów z Dolnego Śląska odbędzie się w piątek 9 marca 2018 r. Kolejny raz maturzyści będą wspólnie pielgrzymować do Częstochowy i prosić o łaski potrzebne w dniach matur i dobre decyzje na dojrzałe życie. 
 W naszej szkole, jak co roku, organizowany jest wspólny wyjazd na pielgrzymkę maturzystów, który koordynują: ks. Łukasz Saczyński i ks. Maciej Paleczny
Zobacz program>>
Zapisy u katechetów: do piątku 2 marca br.
Uwaga: Niestety- liczba miejsc ograniczona.

Kamil Stoch nie wstydzi się Jezusa!

autor: Admin,data: 21-01-2018
Kamil Stoch nie wstydzi się Jezusa!

KAMIL STOCH wygrał czwarty, ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen i został drugim po Svenie Hannawaldzie skoczkiem w historii, który zwyciężył we wszystkich czterech konkursach. Zdobył srebrny medal w indywidualnym konkursie lotów narciarskich na MŚ w Oberstdorfie. W jednym z wywiadów powiedział: „Bóg pomaga nam w każdej sytuacji, nawet wtedy kiedy myślimy, że nie.”
Zbiór wypowiedzi Kamila Stocha o roli wiary w Boga w jego życiu>>
Zobacz też>>

 

VIII Wrocławski Orszak Trzech Króli 2018

autor: Admin,data: 06-01-2018
VIII Wrocławski Orszak Trzech Króli 2018

Pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” w sobotę 6 stycznia ulicami 644 miejscowości w kraju i 16 poza granicami Polski przejdzie Orszak Trzech Króli. „Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu” – tłumaczą hasło tegorocznego pochodu jego organizatorzy – Fundacja Orszak Trzech Króli.

Już po raz ósmy ulicami Wrocławia w uroczystym przemarszu przejdą rycerze, pastuszkowie, aniołowie i dwórki. Na ich czele staną Trzej Królowie, którzy poprowadzą Orszak dla Jezusa. Szczegóły>>
Program>>

Słowo Ciałem stało się!

autor: Admin,data: 18-12-2017
Słowo Ciałem stało się!

„Ja przyszedłem, abyście mieli życie i to życie w obfitości…” (Jezus)
Drodzy, życzymy Wam wszystkim, abyście w czasie Świąt Bożego Narodzenia mogli przede wszystkim otworzyć drzwi do Waszych domów i serc dla Jezusa, by móc świętować z Nim pełnię życia, miłości, przebaczenia, pokoju i wolności - pełnię, którą Narodzony Chrystus przyniósł ze sobą dla każdego, kto Go przyjmie. I niech Boże Narodzenie trwa każdego dnia w Waszym życiu w Nowym 2018 Roku.
Katecheci
Świąteczny list do Ciebie>>
NOEL - przybywa Miłość, która zbawia świat>>

Biskup Aleppo we Wrocławiu podziękuje za pomoc dla Syrii

autor: Admin,data: 04-11-2017
Biskup Aleppo we Wrocławiu podziękuje za pomoc dla Syrii

W ramach akcji Dar Dla Aleppo udało się zebrać ponad 1.1 mln złotych. Jest to wielki  sukces akcji „Dar dla Aleppo”, a jednocześnie dowód na solidarność z potrzebującymi naszej dolnośląskiej społeczności. Biskup zniszczonego przez wojnę syryjskiego miasta Aleppo, Georgez Abou Khazen odwiedzi Wrocław 5. listopada, aby osobiście podziękować mieszkańcom Dolnego Śląska, którzy wzięli udział w akcji zainicjowanej przez abp. Józefa Kupnego na rzecz szpitala im. św. Ludwika.

Szczegółowy program>>

Olimpiada Teologii Katolickiej

autor: Admin,data: 31-10-2017
Olimpiada Teologii Katolickiej

Olimpiada Teologii Katolickiej odbędzie się pod tytułem: POKÓJ I NADZIEJA DLA EUROPY W NAUCZANIU BENEDYKTA XVI I FRANCISZKA.

Terminy poszczególnych etapów:

· etap szkolny - 29 listopada 2017 r.

· etap diecezjalny – 7 marca 2018 r.

· etap ogólnopolski – 5-7 kwietnia 2018 r. w Porszewicach koło Łodzi.

Strona internetowa OTK: www.otk.pl

Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei

autor: Admin,data: 31-10-2017
Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych do Bazylei.
Wyjazd: 27.12.2017 (wieczorem)
Powrót: 2.01.2018 (rano)
Zapisy do wyczerpania miejsc (ostateczna data zgłoszeń to 25.11.2017)

 

Szczegóły>>

Kurs Nowe Życie

autor: Admin,data: 31-10-2017
Kurs Nowe Życie

Zapraszamy do osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym i Żywym Jezusem. Przyjmij od Niego skarb od dawna dla ciebie przygotowany – Nowe Życie. Może utraciłeś swoją początkową gorliwość i na nowo chcesz zakochać się w Bogu? Przyjdź i zobacz!
Kurs dla każdego

Miejsce: parafia św. Jadwigi Śląskiej, ul. Wolska 6, Wrocław
Kurs bez noclegów, z częściowym wyżywieniem
Rozpoczęcie: piątek 24 listopada, około godziny 18:30 (recepcja czynna od około 17:30)
Zakończenie: niedziela 26 listopada, około godziny 14:00
Koszt: 50zł

Więcej informacji na stronie: http://sne.wroclaw.pl/ewangelizacja

 

Procesja HolyWins na ulicach Wrocławia

autor: Admin,data: 31-10-2017
Procesja HolyWins na ulicach Wrocławia

Po raz czwarty ulicami Wrocławia w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych przejdzie radosny korowód HolyWins. Dołącz do nas! Szczegóły>>

Szczególne „spotkanie” ze Sługą Bożym ks. Aleksandrem Zienkiewiczem i Wychowawcą ludzi wolnych ks. Franciszkiem Blachnickim

autor: Admin,data: 31-10-2017
Szczególne „spotkanie” ze Sługą Bożym ks. Aleksandrem Zienkiewiczem i Wychowawcą ludzi wolnych ks. Franciszkiem Blachnickim

W Centrum Historii Zajezdnia można obejrzeć wystawy poświęcone:
-  kapłanowi, wychowawcy młodzieży i społecznikowi, twórcy wrocławskiego duszpasterstwa akademickiego „Wujkowi” - ks. Aleksandrowi Zienkiewiczowi;
-  założycielowi Ruchu Światło-Życie Sługi Bożemu ks. Franciszkowi Blachnickiemu, który swoją wizją ewangelizacji i formacji wywarł wielki wpływ na życie Kościoła w Polsce i po za nią.
Zapraszamy na spotkanie z tymi szczególnymi Kapłanami.

 

"Prawda nas wyzwoli"- Międzynarodowy Festiwal Filmowy Niepokalanów już się rozpoczął!

autor: Admin,data: 23-10-2017

Od 22 do 27 października 2017 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu potrwa Międzynarodowy Festiwal Filmowy Niepokalanów 2017. Przez kilka dni stolica Dolnego Śląska będzie gościć wybitnych reżyserów, aktorów i twórców kina. Celem festiwalu jest coroczne podsumowanie polskiego i światowego dorobku w dziedzinie filmu inspirowanego wartościami uniwersalnymi, a także wspieranie twórczości filmowej pozostającej w łączności z nimi.
Tegorocznemu Festiwalowi przyświeca hasło: "Prawda nas wyzwoli". Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą m. in.: Krzysztof Zanussi, Radosław Pazura, Adam Woronowicz czy Dominika Figurska.

Spot promujący MFF Niepokalanów 2017
Szczegółowy program>>

Uczniowie naszej szkoły z klas 2B i 2D wzięli udział w pokazie filmu konkursowego „Ze wszystkich sił”. Zaś  uczniowie z klas  1A, 2E i 3F wzięli udział w dyskusji panelowej „PRAWDA NA EKRANIE” w Centrum Historii Zajezdnia, w której udział wzięli: Krzysztof Zanussi, Tomasz Terlikowski, o. Michał Legan, Łukasz Adamski i Arnaldo Casali.  

Spotkanie z pielgrzymem Szczepanem Kamińskim, pt. „Święci Libanu"

autor: Admin,data: 13-10-2017
Spotkanie z pielgrzymem Szczepanem Kamińskim, pt. „Święci Libanu

Serdecznie zapraszamy na prelekcję i spotkanie z pielgrzymem Szczepanem Kamińskim, pt. „Święci Libanu" w  poniedziałek 16 października 2017 r. o godz. 18.00, w klasztorze Sióstr Szkolnych de Notre Dame - w miejscu dawnego zamku piastowskiego - przy ul. Świętego Marcina 12 na Ostrowie Tumskim.

"Idźmy naprzód z nadzieją"- hasło XVII Dnia Papieskiego

autor: Admin,data: 09-10-2017

„Idźmy naprzód z nadzieją!”  – pod takim hasłem ogłoszono XVII Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta jest przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obchodom tego Dnia towarzyszyć będą również liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych poza jego granicami. szczegóły>>

Trzecia edycja Konkursu Filozofii Klasycznej pod hasłem: "Kiedy jestem wolny?"

autor: Admin,data: 04-10-2017
Trzecia edycja Konkursu Filozofii Klasycznej pod hasłem:

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie organizowanym przez Instytut Filozofii Chrześcijańskiej PWT we Wrocławiu.
Tegoroczna edycja pod hasłem: Kiedy jestem wolny?
Etap szkolny: 26 października 2017 r.
Szczegóły i zakres materiału- tutaj>>
Zgłoszenia chętnych uczniów do 6 października 2017 r. - imię i nazwisko, klasa - proszę przesłać wiadomością w Dzienniku LIBRUS do koordynatora p. Angeli Pluty.

Ogłądaj STUDIO RABAN w każdą sobotę o godz. 11.50!!

autor: Admin,data: 19-09-2017
Ogłądaj STUDIO RABAN w każdą sobotę o godz. 11.50!!

W nowej ramówce, która ruszy w TVP znajdą się nowe programy katolickie. W ofercie pojawił się program dla młodych ludzi: Studio Raban i dla całej rodziny – „Rodzinny Express” – podaje Centrum Informacji TVP.
STUDIO RABAN
emisja: sobota, godz.12:00, od 16.09

Studio RABAN
 postara się odpowiedzieć na pytania, które nie dają spokoju, a z którymi warto się zmierzyć. W programie pojawią się historie młodzieży, która swoim życiem i działaniem inspiruje innych. Z niektórymi bohaterami spotkamy się w ich świecie, a z innymi w klimatycznych kawiarniach. W programie zagoszczą bohaterowie z Polski i zagranicy. Wyjątkowość wprowadzą ekskluzywne wywiady przygotowane w nietuzinkowych miejscach, np. na dachu jednego z warszawskich wieżowców. Wartością programu jest jego interaktywność na kilku płaszczyznach. Widzowie będą mogli śledzić działania twórców w mediach społecznościowych: już w trakcie emisji programu dostaną do wykonania specjalne zadania.

Kalendarz działań katechetycznych na rok szkolny 2017/018

autor: Admin,data: 19-09-2017
Kalendarz działań katechetycznych na rok szkolny 2017/018

„Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”  /św. Jan Paweł II, Częstochowa, 18 czerwca 1983 r./
Witamy w nowym roku szkolnym 2017/2018.
Przedstawiamy wstępny program katechetycznych przedsięwzięć na ten rok szkolny:

• 25-26.09.2017 - XX Dolnośląski Festiwal Nauki 2017 – „Teologia - o Bogu, człowieku i świecie”
• 12.10.2017 - Dzień Papieski w szkole: "Jan Paweł II - Idźmy naprzód z nadzieją”  
• 14.10.2017 - Pielgrzymka do Trzebnicy do grobu św. Jadwigi
• 29.11.2017 - XXVIII Olimpiada Teologii Katolickiej "Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka"– etap szkolny
• 22.12.2017 - Jasełka
• 09.03.2018 - Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę
• 26-28.03.2018 - Szkolne Dni Kultury Chrześcijańskiej 
• Warto wiedzieć – Biblia bardziej zrozumiała - Prelekcje i konkursy na PWT
• Okno życia - Odwiedziny fundacji Evangelium Vitae
• Udział w Forum Młodych

Obóz Adaptacyjny DA w Białym Dunajcu 30 VIII - 13 IX 2017

autor: Admin,data: 29-06-2017
Obóz Adaptacyjny DA w Białym Dunajcu 30 VIII - 13 IX 2017

Maturzysto i Ty, braci studencka!

Myślisz już o wakacjach?
Lubisz chodzić po górach? Podziwiać piękno przyrody? Od zawsze marzyłeś aby zdobyć w Tatrach coś więcej niż Gubałówkę? Może pragniesz poznać nowych ludzi i zawiązać z nimi nadzwyczajną więź? A może chciałbyś pogłębić swoją relację z Bogiem?
Znamy na to idealne rozwiązanie! Obóz studencki BIAŁY DUNAJEC!  Jedź z nami i przeżyj niepowtarzalną przygodę!

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Odwiedź: www.bialydunajec.org
Zapraszamy Was wszystkich i każdego z osobna, do przeżycia legendarnych dwóch tygodni w naszych pięknych Polskich Tatrach, w towarzystwie wyjątkowych ludzi!

47. Wrocławskie Dni Duszpasterskie 28-29.08.2017

autor: Admin,data: 25-06-2017
47. Wrocławskie Dni Duszpasterskie 28-29.08.2017

47. Wrocławskie Dni Duszpasterskie odbędą się w dniach 28-29 sierpnia 2017 r., a tematem przewodnim będzie: "Otrzymaliśmy w darze Ducha Świętego. Różnorodność w jedności".

Program WDD 
ZAPRASZAMY! 

WAKACJE - czas dany i ... zadany!

autor: Admin,data: 25-06-2017
WAKACJE - czas dany i ... zadany!

„Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. 
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:  orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach (…)  
Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia 
i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.” 
/z Ps 23/

Serdecznie dziękujemy za całoroczną współpracę. Życzymy, aby czas wakacji był czasem otwartych oczu i otwartych dłoni. Życzymy, abyście patrząc na świat, na jego piękno, odkrywali piękno i potęgę Boga Stwórcy. Życzymy, aby wasze otwarte dłonie były pełne dobra wyświadczonego spotkanym ludziom. Do zobaczenia 4 września!

Katecheci

37. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę 2-10.08.2017

autor: Admin,data: 25-06-2017
37. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę 2-10.08.2017

Zbliża się 37. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę (2-10.08.2017 r.), pod hasłem "Idźcie i głoście!"
Podczas wędrówki co roku wielu młodych ludzi odnajduje swoje życiowe powołanie. To właśnie na pielgrzymich szlakach często odkrywają drogę, na którą wzywa ich Bóg: w małżeństwie, w różnych formach służby Bogu i ludziom. Dla wielu pielgrzymka jest czasem powrotu do Boga, czasem zadawania ważnych życiowych pytań, czasem szukania ludzi, którzy będą im pomocą w odkrywaniu piękna Ewangelii i Kościoła. Zapisz się!
Szczegóły>>

 

Odkryj "Mistykę gór" na spotkaniu z ks. Rogowskim

autor: Admin,data: 13-06-2017
Odkryj

W przededniu wakacji zapraszamy na prelekcję pt. "MISTYKA GÓR", którą poprowadzi  ks. prof. ROMAN ROGOWSKI,  autor esejów poświęconych górom, który z pasją wolne chwile spędza na wyprawach w góry na całym świecie.  
Poniedziałek- 19 czerwca br. o godz. 18.00 na Ostrowie Tumskim, ul. Św. Marcina 12.

Zapraszamy!

Wydarzenie Roku- 28 maja 2017 - Spotkanie z o. Johnem Bashoborą w Hali Orbita

autor: Admin,data: 20-05-2017
Wydarzenie Roku- 28 maja 2017 - Spotkanie z o. Johnem Bashoborą w Hali Orbita

„Zawsze się radujcie! Nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie!
Taka bowiem jest wola Boga w Jezusie Chrystusie względem was” /1 Tes 5, 16-17/

Zapraszamy na całodzienne spotkanie z o. Johnem Bashoborą "NABIERZCIE DUCHA!"
Oprawa muzyczna: Poldek Twardowski oraz Inicjatywa Muzyczna "Wrocław Wielbi"
Start- niedziela 28.05.2017 o godz. 9:00, Wrocław, Hala Orbita, ul. Wejherowska 34
W programie Eucharystia, konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie, wspólne wielbienie Boga i modlitwa o nowe napełnienie Duchem Świętym.
Rezerwacja biletów>>

Dni poprzedzające uroczystość Zesłania Ducha Świętego>>

ODNOWIENIE FESTIVAL 22-27 MAJA 2017

autor: Admin,data: 14-05-2017
ODNOWIENIE FESTIVAL  22-27 MAJA 2017

ODNOWIENIE FESTIVAL to wydarzenie, jakiego nie było jeszcze we Wrocławiu! Cały tydzień – od poniedziałku 22 maja do soboty 27 maja – wypełniony będzie dziesiątkami darmowych warsztatów, koncertów, wykładów i imprez organizowanych przez kilkadziesiąt lokalnych kościołów i organizacji chrześcijańskich. Połączą one swoje siły, by dzielić się wszystkim tym, co mają najlepszego do zaoferowania, a także wspólnie modlić się o miasto i dziękować za nie Bogu.
Chcemy, by każdy wrocławianin znalazł w tym czasie coś dla siebie, dlatego wydarzenia w ramach #ODNFEST będą skierowane do wszystkich bez wyjątku – od bezdomnych, przez młode mamy, po bogatych biznesmenów. Naszym największym pragnieniem jest to, by imię JEZUS znów kojarzyło się z nadzieją, wolnością, bezpieczeństwem, przebaczeniem i akceptacją.
Z wielką ekscytacją czekamy więc na ten szczególny czas, a przede wszystkim nie możemy doczekać się spotkania z Tobą! Do zobaczenia!
Wszystkie wydarzenia w ramach #ODNFEST będą otwarte dla każdego i całkowicie darmowe.
Więcej informacji: http://www.odnfest.pl/
Piotr Nazaruk i zespół TGD zaprasza na FINAŁ ODNFEST>>

"IDŹ I KOCHAJ"- Lednickie Spotkanie Młodych już 3 czerwca 2017!

autor: Admin,data: 07-05-2017

Kochani! Lednica już tuż tuż! Przypominamy najważniejsze informacje:
Już po raz 21 spotykamy się na polach Lednickich, w tym roku 3 czerwca 2017, a hasłem przewodnim nakaz: „IDŹ I KOCHAJ”. Szczegóły na stronie:  XXI SPOTKANIE MŁODYCH LEDNICA 2000  
zwiastun - zaproszenie>>

Uwaga:
W Parafii św. Elżbiety organizowany jest wyjazd do Lednicy. Chętni mogą zgłaszać się do ks. Krzysztofa Wojtkowiaka lub do swojego katechety do 25 maja br.

Jezus Chrystus - Dobrym Pasterzem, czy Twoim?

autor: Admin,data: 07-05-2017
Jezus Chrystus - Dobrym Pasterzem, czy Twoim?

Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. 
Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. 
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć, 
orzeźwia moją duszę. 
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
 przez wzgląd na swoje imię. 
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. 
Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.
 
Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; 
namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. 
Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia 
i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy. /Ps 23/

Słowo ks. Piotra Pawlukiewicza - posłuchaj>> 

Zobacz>> 

Meksyk: królowa piękności – zakonnicą

autor: Admin,data: 28-04-2017
Meksyk: królowa piękności – zakonnicą

Pochodząca z miejscowości Valle de Guadalupe była królowa piękności, 20 letnia Esmeralda Solis Gonzales, wywołała niemałe zainteresowanie portali społecznościowych. Okazało się bowiem, że kobieta, która wygrała lokalny konkurs w swoim mieście rodzinnym i zakwalifikowała się do finału Miss Meksyku w 2016 roku, dotychczasowe życie modelki i dietetyczki pragnie zamienić na życie w klasztorze.

„Byłam bardzo szczęśliwa z tego, co miałam. Nie da się jednak porównać tego ze szczęściem, jakim teraz wypełnił moje serce Bóg” - powiedziała lokalnym mediom młoda kobieta. czytaj>>

"WEŹ I CZYTAJ!" - I Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

autor: Admin,data: 28-04-2017

„Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce./Ps 119,105/

Organizowany po raz pierwszy, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego odbędzie się już 30 kwietnia. To ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Wydarzenie polega na refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego. W tym roku będą to cytaty z "Listu św. Pawła do Galatów". Hasło wydarzenia brzmi: "Weź i czytaj!".

„Chodzi nam o modlitewne czytanie Słowa Bożego. Chcemy by dla wierzącego chrześcijanina było ono światłem w modlitwie na cały rok. Natchnieniem do podejmowania dobrych działań” - powiedział ks. Witczyk, pomysłodawca inicjatywy. Informacje>>

Ola Jerzycka zdobyła tytuł BIBLIONERA-2017

autor: Admin,data: 13-04-2017
Ola Jerzycka zdobyła tytuł BIBLIONERA-2017

We wtorek 11 kwietnia 2017 r. w ramach Szkolnych Dni Kultury Chrześcijańskiej odbył się Biblijny Konkurs Komputerowy BIBLIONERZY. W konkursie udział wzięło 8 uczniów. Największą wiedzą biblijną wykazała się OLA JERZYCKA z kl. 1F, która zdobyła najwięcej „mamonek” Gratulujemy!!!

Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa

autor: Admin,data: 09-04-2017
Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa

Kochani!
Życzymy Wam, aby noc Zmartwychwstania oddaliła wszelką noc i niemoc Waszego życia.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam, aby Zmartwychwstały Chrystus
obudził w Was to, co jeszcze uśpione,
ożywił to, co już martwe,
niech światło Jego słowa prowadzi Was przez życie do wieczności!

Z radosnym Alleluja! Katecheci

„Chcecie zachować pokój? Pamiętajcie o człowieku!”- Jan Paweł II

autor: Admin,data: 02-04-2017
„Chcecie zachować pokój? Pamiętajcie o człowieku!”- Jan Paweł II

"Jeśli chcecie zachować pokój, pamiętajcie o człowieku" - te słowa Jana Pawła II z jego trzeciej pielgrzymki do Polski w 1987 r. będą towarzyszyły 2 kwietnia obchodom 12. rocznicy śmierci papieża Polaka, jakie organizuje Centrum Myśli Jana Pawła II.

Słowa JP II do Ciebie>>

Jan Paweł II - Myśli do młodzieży>>

Rekolekcje w LO nr XVII pod hasłem "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię!" w dniach 10-12 kwietnia 2017r.

autor: Admin,data: 29-03-2017
Rekolekcje w LO nr XVII pod hasłem

W bieżącym roku szkolnym Rekolekcje odbędą się pod hasłem "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię!"
Zapraszamy  do udziału w spotkaniach, które mogą:
- dostarczyć wiedzy,
- rozwiać Twoje wątpliwości,
- ukierunkować Twoje zaangażowanie,
- pomóc Ci znaleźć właściwą Drogę,
- umocnić Twoją wiarę.

Program Szkolnych Dni Kultury Chrześcijańskiej>>
Droga Krzyżowa>>
Moje misje w Afryce- opowie absolwentka LO nr XVII klasy biol-chem>>
SKAUCI- formacja ducha i ciała>>
Biblijny Konkurs Komputerowy BIBLIONERZY>>
Dobre Kino- W poszukiwaniu wartości>>
 

Noc Konfesjonałów 2017

autor: Admin,data: 21-03-2017
Noc Konfesjonałów  2017

Noc Konfesjonałów w Mieście Wrocławiu zaplanowana jest w Wielkim Tygodniu, z Wielkiego Wtorku na Wielką Środę, tj. z dnia 11 kwietnia na 12 kwietnia br. szczegóły>>

Niedziela Młodych - 9 kwietnia 2017 r.

autor: Admin,data: 21-03-2017
Niedziela Młodych - 9 kwietnia 2017 r.

W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu odbędzie się spotkanie młodych.

W programie:
14:00 - plac św. Marcina, procesja do katedry z palmami, płaszczami miłosierdzia. Inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy na osiołku. 
15:00 - katedra, Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego.
16:15 - scena - młodzi młodym, kiermasz wspólnot, parlament młodych, strefa miłosierdzia (adoracja i spowiedź) - kościół św. Bartłomieja.
17:30 - modlitwa uwielbienia.
18:00 - błogosławieństwo z rozesłaniem.

Więcej>>

"Dar dla Aleppo"- możesz pomóc!

autor: Admin,data: 21-03-2017

Odpowiadając na Apel ofiar wojny w Syrii chcemy pomóc najbardziej pokrzywdzonym w wyniku strasznych prześladowań w Aleppo. To piękne miasto jest ciągle w wielkim kryzysie humanitarnym. Ludzie nie mają wody, prądu i jedzenia. Dzieci pozbawione są dostępu do edukacji. Panuje wysokie bezrobocie. Wyjątkowo trudna jest sytuacja chrześcijan w tym mieście.

"Dar dla Aleppo" to inicjatywa zapoczątkowana przez kościoły chrześcijańskie Dolnego Śląska, mająca na celu pomóc zniszczonemu działaniami wojennymi Aleppo. Celem jest zebranie funduszy, które pokryją koszt remontu oddziału szpitalnego zbombardowanej placówki i wyposażenia go w sprzęt medycznySzczegóły>>

Pielgrzymka maturzystów- była okazją umocnienia wiary, zbliżenia i pojednania się z Bogiem

autor: Admin,data: 21-03-2017
Pielgrzymka maturzystów- była okazją umocnienia wiary, zbliżenia i pojednania się z Bogiem

"Dla mnie było to przede wszystkim cudowne przeżycie duchowe. Odnalazłam w sobie wreszcie taki spokój, który już od dawna nie gościł w moim sercu. To był jeden ze szczęśliwszych dni począwszy od śpiewania w autokarze aż do najważniejszej modlitwy.” – wspomina Natalia.
W piątek 10 marca 2017 r. odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Uczniowie naszej szkoły wyruszyli autokarem o godzinie siódmej rano. Drogę umilał śpiew klasy teatralnej, która zaprezentowała swój zeszłoroczny repertuar z wielkopostnych rekolekcji. Odbyła się także krótka modlitwa Drogi Krzyżowej z rozważaniami papieża Jana Pawła II oraz Różaniec. Na miejscu pielgrzymi znaleźli się idealnie o czasie, aby zdążyć na konferencję pt. „Mamy za co dziękować (??? czy !!!)”. Następnie uczniowie mieli okazję do przystąpienia do Sakramentu Pokuty oraz do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po przerwie obiadowej, która trwała ponad godzinę, zgromadzono się pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, gdzie odbyło się zawierzenie matur. Akt Zawierzenia maturzystów z LO nr XVII przekazali:  Paulina Markowska, Zuzanna Bocian oraz Maciej Szwaba. Po zawierzeniu odbyła się przepiękna Eucharystia ze wspaniałymi pieśniami, które każdy mógł zaśpiewać, dzięki niewielkim śpiewnikom. Następnie pielgrzymi wrócili do autokaru i szczęśliwie dotarli do Wrocławia przed godziną 21.  /Zuzanna Bocian/

Relacja Macieja Szwaby>>

XIII edycja Konkursu Papieskiego pt. "Patriotyzm Karola Wojtyły - 1920-2005”

autor: Admin,data: 20-03-2017
XIII edycja Konkursu Papieskiego pt.

Konkurs Papieski to największy ogólnopolski konkurs poświęcony wiedzy  o osobie i nauczaniu Jana Pawła II, skierowany do uczniów wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych.
Pierwszy etap konkursu, podczas którego uczestnicy mogą logować się na stronie
www.konkurspapieski.pl      http://www.konkurspapieski.pl 
i wypełnić quiz on-line, potrwa od 27 lutego do 26 marca 2017. Konkurs przeprowadzany jest z podziałem na dziewięć regionów Polski — w każdym z nich wyłaniany jest zwycięzca, który w nagrodę otrzymuje możliwość wyjazdu na kilkudniową wycieczkę do Rzymu oraz indeksy na kierunki filozofia i teologia na  wybrane uczelnie.

Laureatki etapu szkolnego Olimpiady Teologii Katolickiej

autor: K.Wojtkowiak,data: 06-02-2017
Laureatki etapu szkolnego Olimpiady Teologii Katolickiej Kinga Żuradzka i Klaudia Kogut zwyciężyły w szkolnym etapie olimpiady Teologii Katolickiej, który odbył się 7 grudnia 2016r. Wzięły udział w etapie diecezjalnym 12 stycznia 2017r., w którym brało udział 60 uczestników. W tym roku tematem olimpiady było orędzie Matki Bożej z Fatimy, jako znak Bożego Miłosierdzia. Naszym szkolnym laureatkom gratulujemy!!!

Kapłan NIEZŁOMNY- ks. Karol Milik

autor: Admin,data: 02-02-2017
Kapłan NIEZŁOMNY- ks. Karol Milik

Serdecznie zapraszamy na spotkanie - prelekcję o Kapłanie Niezłomnym - księdzu infułacie KAROLU MILIKU. (Artkuł w Niedzieli>>)
Należał do grona najwybitniejszych postaci Kościoła katolickiego po II wojnie światowej.
Był wierny Chrystusowi do samego końca. W czasach gdy władze komunistyczne prześladowały Kościół, on z godnością pełnił posługę pasterza. Po aresztowaniu i wygnaniu z diecezji nie przyjął innej funkcji kościelnej. „…Podsuwano ks. Milikowi różne dokumenty do podpisania. Próbowano go zmusić do dobrowolnego ustąpienia lub podpisania decyzji o odwołaniu. Niczego nie podpisał. Wyraźnie deklarował, że dla ludu katolickiego został ustanowiony pasterzem i tylko władza duchowna może go z tego zwolnić. Był wierny prymasowi. Nic bez niego nie zrobił. Aresztowano go i potajemnie wywieziono z Wrocławia…

Kiedy:  środa 8 lutego 2017 r. o godz. 18.30
Miejsce: klasztor Sióstr Szkolnych de Notre Dame - w miejscu dawnego zamku piastowskiego - przy ul. Świętego Marcina 12 na Ostrowie Tumskim

Zapraszamy! 

Kolędowanie w Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. M. Luta we Wrocławiu.

autor: A.Pluta,data: 01-02-2017
Kolędowanie w Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. M. Luta we Wrocławiu. Dnia 26.01.2017 r. w ramach zajęć z religii klasa 1A poprowadziła wspólne kolędowanie dla młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1, które mieści się w Centrum Ewangelickim przy ul. Wejherowskiej 28 we Wrocławiu.

Pielgrzymka Maturzystów – w piątek 10 marca 2017 r.

autor: Admin,data: 23-01-2017
Pielgrzymka Maturzystów – w piątek 10 marca 2017 r.

XVII Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów z Dolnego Śląska odbędzie się w piątek 10 marca 2017 r. Kolejny raz maturzyści będą wspólnie pielgrzymować do Częstochowy i prosić o łaski potrzebne w dniach matur i dobre decyzje na dojrzałe życie.
W naszej szkole, jak co roku, organizowany jest wspólny wyjazd na pielgrzymkę maturzystów. Koordynatorem jest ks. Krzysztof Wojtkowiak. Zobacz program>>
Zapisy u katechetów: do piątku 3 marca br.
Koszt udziału (przejazd autokarem i materiały): 50 zł. od uczestnika.

Uwaga: Niestety- liczba miejsc ograniczona.

III Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne w Hali Orbita

autor: Admin,data: 06-01-2017
III Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne w Hali Orbita

dniach 21 i 22 stycznia 2017 r. w Hali Orbita we Wrocławiu, przy ul. Wejherowskiej 34, odbędą się III Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne, organizowane przez Stowarzyszeni WALKA DUCHOWA i Wspólnoty Archidiecezji. Rekolekcje te odbędą się pod hasłem: "Powierz. Zaufaj. ON działa". Więcej>>

Orszak Trzech Króli

autor: Admin,data: 06-01-2017
Orszak Trzech Króli

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej uprzejmie informuje, że 6 stycznia 2017 r. odbędzie się VII Wrocławski Orszak Trzech Króli.Szczegóły>>

Kamil Stoch- zwycięzca 65 Turnieju Czterech Skoczni- o wierze

autor: Admin,data: 06-01-2017
Kamil Stoch- zwycięzca 65 Turnieju Czterech Skoczni- o wierze

Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni. Mówi otwarcie, komu zawdzięcza swój sukces: zobacz>> 
Opiekuńcze skrzydła Pana Boga>>

Jezusa narodzonego wszyscy witajmy!

autor: Admin,data: 16-12-2016
Jezusa narodzonego wszyscy witajmy!

„Ja przyszedłem, abyście mieli życie i to życie w obfitości…” (Jezus)
Drodzy, życzymy Wam wszystkim, abyście w czasie Świąt Bożego Narodzenia mogli przede wszystkim otworzyć drzwi do Waszych domów i serc dla Jezusa, by móc świętować z Nim pełnię życia, miłości, przebaczenia, pokoju i wolności - pełnię, którą Narodzony Chrystus przyniósł ze sobą dla każdego, kto Go przyjmie. I niech Boże Narodzenie trwa każdego dnia w Waszym życiu w Nowym 2017 Roku.
Katecheci
Świąteczny list do Ciebie>>
Niebiański pokój płynie>>

Boże Narodzenie czyli urodziny Syna Bożego!

autor: Admin,data: 16-12-2016
Boże Narodzenie czyli urodziny Syna Bożego!

Poznaj Jezusa>>
Czy masz już prezent dla Jezusa?
Może nie wiesz, co sprawiłoby radość Zbawicielowi?
Podpowiedź znajdziesz w Mt 25,34-40
„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" /Jezus/
Posłuchaj też>>

OKNO ŻYCIA

autor: A.Pluta,data: 29-11-2016
OKNO ŻYCIA

"Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka. Jest prawem najbardziej podstawowym" - Jan Paweł II.

Wyjście uczniów klasy 1A do OKNA ŻYCIA! 

Adwent 2016- PRZYJDŹ JEZU PANIE

autor: Admin,data: 28-11-2016
Adwent 2016- PRZYJDŹ JEZU PANIE

Pasterz - pilnuje, wypasa, chroni, prowadzi na pastwiska. Owca - idzie za swoim pasterzem, jest chroniona i czuje się bezpieczna. Jestem owcą - ja i Ty. Mam Pasterza, Ty też go masz. Jeśli zgubiłeś drogę - odnajdziesz ją, bo On na Ciebie czeka, a kiedy widzi, że nie potrafisz na nią powrócić, sam wraca po Ciebie. "Jestem Owcą" - to kolejne rekolekcje internetowe, na które zapraszamy właśnie Ciebie. Daj się zaprosić, pozwól wyprowadzić się na pastwisko. ZAPRASZAMY>>

Inne adwentowe propozycje:
- rekolekcje internetowe: AIROTSIH>>
- ks. Piotr Pawlukiewicz - "Jak ważny jest Adwent?"
-
Muzyczny Adwent- RTCK - Pan blisko jest>>
- I Niedziela Adwentu- Słowo z Kruczej>>

"Moje Rozstanie z Kanapą" - ogólnopolski konkurs na film nagrany telefonem komórkowym.

autor: Admin,data: 22-11-2016

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie, który jest owocem ŚDM w Krakowie. Konkurs skierowany jest do tych wszystkich, którzy czują, że zamienili kanapowe życie na buty wyczynowe. Na pewno wielu młodych podjęło już takie ważne decyzje życiowe i ruszyło z kanapy pod wpływem krakowskich spotkań, jednak pewnie są i tacy, którzy zrobili to już jakiś czas temu i teraz mogą dać o tym świadectwo.

Do udziału w konkursie zachęcamy wszystkich powyżej 15 roku życia, którzy pod wpływem pielgrzymek, ŚDM, czy innych wydarzeń zmienili swoje życie. Szczegóły>>

XXVII Olimpiada Teologii Katolickiej pod hasłem: "Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca"

autor: Admin,data: 22-11-2016
XXVII Olimpiada Teologii Katolickiej pod hasłem:

Zbliża się termin etapu szkolnego Olimpiady Teologii Katolickiej - w tym roku temat dotyczy Fatimy i objawień Matki Bożej,
Zachęcamy uczniów do udziału w olimpiadzie. Na zwycięzców czekają cenne nagrody- pielgrzymki do sanktuariów Europy, laptopy, sprzęt elektroniczny i inne.

Etap szkolny w LO nr XVII zostanie przeprowadzony 7 grudnia 2016 r. (środa) na 2 lekcji w sali nr  117.
Materiały do przygotowania się do olimpiady są na stronie www.otk.pl
Zgłoszenia u katechetów do 5 grudnia br.

Wystawa Święte Kobiety Polski i Węgier w Kościele św. Elżbiety przy ul. Grabiszyńskiej

autor: Admin,data: 20-11-2016
Wystawa Święte Kobiety Polski i Węgier w Kościele św. Elżbiety przy ul. Grabiszyńskiej

Z ogromną przyjemnością mamy okoliczność zaprosić na wyjątkową wystawę pt. „BOGACTWO W UBÓSTWIE. Święte Kobiety Polski I Węgier”, która odbędzie się w dniach 17-27 listopada 2016r. w Kościele Św. Elżbiety Węgierskiej przy ul. Grabiszyńskiej 103 we Wrocławiu. Wystawa zrealizowana przez Konsulat Generalny Węgier przy współpracy Fundacji „Studium Culturae Ecclesiae”. Gospodarzem wydarzenia jest Parafia Św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu. więcej>>
Fotorelacja>>

Przed nami HolyWins. Nie przegap!

autor: Admin,data: 28-10-2016
Przed nami HolyWins. Nie przegap!

Pod hasłem „Błogosławieni miłosierni” po raz trzeci we Wrocławiu w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych odbędzie się inicjatywa HolyWins.

Wrocławska NINIWA ma wielką przyjemność zaprosić wszystkich 31 października na kolejną, trzecią już edycję NOCY ŚWIĘTYCH  w parafii NMP Królowej Pokoju w Popowicach. W programie, który zacznie się o 19.00 uroczyste nieszpory ze św. Eugeniuszem, procesja ulicami Wrocławia, modlitwa za miasto i dziękczynienie za ŚDM oraz Msza święta. SERDECZNIE ZAPRASZAMY! 
Więcej inicjatyw>>

 

Humaniści z 2F na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów Niepokalanów w DCF Wrocław

autor: Admin,data: 27-10-2016
Humaniści z 2F na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów Niepokalanów w DCF Wrocław

19 października 2016 chętni uczniowie z 2 klasy humanistycznej wzięli udział w porannej projekcji filmu „Bóg w Krakowie” w ramach Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów Niepokalanów.  Obraz ten zadaje pytanie o prawdziwą miłość i pokazuje, że ludzie marzą o jednym: by kochać i być kochanym. Po emisji filmu uczniowie mieli przyjemność spotkać się z reżyserem i jednocześnie autorem muzyki panem Dariuszem Reguckim, który o swym obrazie powiedział m. in.:  „Mistyczny Kraków pokazujemy przez pryzmat świętych, błogosławionych, ale też współczesnych ludzkich historii.” Swoje dzieło nazwał poetycką opowieścią osadzoną w Panu Bogu, który czasem występuje na pierwszym, innym razem na drugim planie. Podkreślił, że Wrocław także mu się bardzo podoba i ma z nim wiele dobrych wspomnień. Zaprosiliśmy reżysera do Siedemnastki i mamy wielką nadzieję na warsztaty filmowe pod Jego kierunkiem. 
Fotorelacja>>

XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”

autor: B.Bartnik,data: 17-10-2016
XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”

Tegoroczny XVI Dzień Papieski obchodzony jest pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Hasło jest nieprzypadkowe – Dzień Papieski stanowi niejako zwieńczenie zarówno Roku Miłosierdzia, jak i Światowych Dni Młodzieży, którym również przyświecał temat miłosierdzia Bożego. więcej>>
oficjalny spot>>

W naszej szkole w ramach obchodów Dnia Papieskiego weźmiemy udział w pokazie filmu "Bóg w Krakowie" oraz spotkaniu z reżyserem. zobacz zwiastun>>

Możesz wziąć udział w wyjątkowym Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów Niepokalanów

autor: B.Bartnik,data: 17-10-2016
Możesz wziąć udział w wyjątkowym Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów Niepokalanów

Po trzydziestu latach funkcjonowania w Niepokalanowie, Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów Niepokalanów przenosi się do Wrocławia. W tym roku festiwal będzie odbywał się w formule przeglądu. Potrwa od 14 do 22 października.
Program>>

Koncert grupy gospel VineSong we Wrocławiu już 11 września!

autor: B.Bartnik,data: 03-09-2016
Koncert grupy gospel VineSong we Wrocławiu już 11 września!

VineSong to międzynarodowa grupa muzyków-misjonarzy, którzy od ponad 20 lat głoszą Ewangelię na całym świecie. Służą w więzieniach i na międzynarodowych konferencjach, odwiedzając każdego roku niemal 40 krajów. 
VineSong był pierwszym zespołem chrześcijańskim, który prowadził uwielbienie w siedzibie głównej Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, gdzie wracali później jeszcze osiem razy. Podczas tych spotkań ponad 130 osób, w tym wielu ambasadorów i dyplomatów, oddało życie Jezusowi. 
W Polsce wystąpią już po raz trzeci. szczegóły>> 
Wrocławianie będą mogli wziąć udział w tym niecodziennym koncercie w niedzielę 11 września br. o godz. 18:00 w Radio Wrocław, ul. Karkonoska 10. WSTĘP WOLNY!  Ale liczba miejsc- ograniczona! 
Wymagana telefoniczna lub internetowa rezerwacja  darmowych biletów:
bilety@chrzescijanie.wroc.info.pl
http://chrzescijanie.wroc.info.pl
tel.  577-987-280 

Kalendarz działań katechetycznych na rok szkolny 2016/017

autor: B.Bartnik,data: 01-09-2016
Kalendarz działań katechetycznych na rok szkolny 2016/017

"Solidarni, to znaczy jeden i drugi, nigdy jeden przeciw drugiemu; a jeśli brzemię- to niesione razem" /Jan Paweł II/ 

Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017. Życzymy solidarności w nauce i wspólnej drodze do dojrzałości.
Przedstawiamy wstępny program katechetycznych prxedsięwzięć na ten rok szkolny:

• 16-21.09.2016r. XIX Dolnośląski Festiwal Nauki 2016 – „Teologia - o Bogu, człowieku i świecie” oraz Pielgrzymka po Dzielnicy Czterech Wyznań
• 21.10.2016 r. Dzień Papieski w szkole: "Jan Paweł II- Bądźcie świadkami miłosierdzia”  
• 23.11.2016 r. XXVII Olimpiada Teologii Katolickiej „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez miłosiernego” – etap szkolny.
• 22.12.2016 r. Misterium Bożonarodzeniowe.
• marzec 2017 r. Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę.
• 10-12.04.2017 r. Szkolne Dni Kultury Chrześcijańskiej 

XLVI WROCŁAWSKIE DNI DUSZPASTERSKIE

autor: B.Bartnik,data: 07-07-2016
XLVI WROCŁAWSKIE DNI DUSZPASTERSKIE

Serdecznie zapraszamy do udziału w XLVI WROCŁAWSKICH DNIACH DUSZPASTERSKICH w dniach 29-30 sierpnia 2016 r. Tegoroczny temat sympozjum organizowanego przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu brzmi "Idźcie i głoście! Światowe Dni Młodzieży i co dalej?". więcej>>
P.S.
Zapraszam młodzież szczególnie w poniedziałek 29 sierpnia o godz. 17.30 na Nabożeństwo ewangelizacyjne, które poprowadzi Wspólnota Hallelujah. 

 

WAKACJE! Czas dany i zadany!

autor: B.Bartnik,data: 23-06-2016
WAKACJE! Czas dany i zadany!

„Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:  orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach (…) 
Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.”
/z Ps 23/

Serdeczne dziękujemy za całoroczną współpracę. Życzymy, aby czas wakacji był czasem otwartych oczu i otwartych dłoni. Życzymy, abyście patrząc na świat, na jego piękno, odkrywali piękno i potęgę Boga Stwórcy. Życzymy, aby wasze otwarte dłonie były pełne dobra wyświadczonego spotkanym ludziom. Do zobaczenia 1 września!

Katecheci

Pułapki i szanse ekonomii- temat spotkania w niedzielę 19. czerwca

autor: B.Bartnik,data: 15-06-2016
Pułapki i szanse ekonomii- temat spotkania w niedzielę 19. czerwca Jak odpowiedzialnie inwestować ?
Jak poziom edukacji prawno-ekonomicznej wpływa na stabilność rodziny oraz społeczeństwa?
Czy jest związek między rozwojem gospodarki a kultury w społeczeństwie?
Co nam mówią porównania o rynkach polskich i zagranicznych w wymiarze edukacji społeczeństwa?

To tylko przykładowe pytania i inspiracje, które pojawią się podczas najnowszej edycji cyklu "Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność" organizowanego przez fundację "Studium Culturae Ecclesiae". Konferencję wygłosi specjalista Narodowego Banku Polskiego pan Piotr Toczyński. Będzie można także wysłuchać części koncertowej oraz zadać pytania w części dyskusyjnej. Zapraszamy wszystkich chętnych, studentów i dorosłych, do uczestnictwa w niepowtarzalnym spotkaniu, które odbędzie się w najbliższą niedzielę- 19 czerwca o godz. 17.00 w sali nr 3 w Centrum Kultury Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim, ul. Katedralna 4 we Wrocławiu. Wstęp wolny.
ZAPRASZAMY!!!

Światowe Dni Młodzieży Wrocław - Galilea 2016 r. już blisko!!!

autor: B.Bartnik,data: 12-06-2016
Światowe Dni Młodzieży Wrocław - Galilea 2016 r. już blisko!!!

Diecezjalne Dni Młodych "Wrocław - Galilea" odbędą się we Wrocławiu w dniach 20 - 25 lipca 2016 r. 
Zaproszenie na SDM we Wrocławiu>>
Strona SDM>>
Facebook>>
Posłuchaj Hymnu SDM- Błogosławieni Miłosierni>> 

Polscy piłkarze nie wstydzą się Jezusa!

autor: B.Bartnik,data: 12-06-2016
Polscy piłkarze nie wstydzą się Jezusa!

Robert Lewandowski nie wstydzi się Jezusa>> 
Polscy piłkarze nie wstydzą się Wiary>> 
Sportowcy, którzy przyznali się do Jezusa osiągnęli sukces..
 

Między myślami...

autor: B.Bartnik,data: 14-05-2016
Między myślami... Między Twoimi myślami zobacz do czego doszli inni tutaj>>

Modlitwa w szkole w każdy piątek na długiej przerwie. ZAPRASZAMY!

autor: B.Bartnik,data: 22-04-2016
Modlitwa w szkole w każdy piątek na długiej przerwie. ZAPRASZAMY!

 „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”/Jezus/  
To zaproszenie, skierowane przez Jezusa dzisiaj - do mnie i do CIEBIE!

Diakonia uwielbienia, która stała się owocem tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych, zaprasza na modlitewne spotkanie w naszej szkole - całą społeczność szkolną!
Spotkanie w każdy piątek na długiej przerwie w sali 08, na parterze.

Zapraszamy NA PODDASZE

autor: B.Bartnik,data: 16-04-2016
Zapraszamy NA PODDASZE

NA PODDASZU niebo łączy się z ziemią. Goście programu dzielą się swoimi nadprzyrodzonymi przeżyciami wynikającymi z wiary w Boga. Ich historie bywają zarówno wzruszające, jak i niezwykłe i wstrząsające. ZAPRASZAMY>> 

Superpromocja!!!

autor: B.Bartnik,data: 16-04-2016
Superpromocja!!! Szukasz adrenaliny, wzmocnienia, cudownego leku?
Oto SUPERPROMOCJA!!!

Mateusz Górka zdobył tytuł BIBLIONERA-2016

autor: B.Bartnik,data: 23-03-2016
Mateusz Górka zdobył tytuł BIBLIONERA-2016

W środę 23 marca 2016 r. w ramach Szkolnych Dni kultury Chrześcijańskiej odbył się Biblijny Konkurs Komputerowy BIBLIONERZY. W konkursie udział wzięło 12 uczniów. Najwięcej „mamonek” wygrał MATEUSZ GÓRKA uczeń pierwszej klasy mat-fiz-inf. Gratulujemy!!!

Alleluja!!! Jezus Chrystus zmartwychwstał!!!

autor: B.Bartnik,data: 21-03-2016
Alleluja!!! Jezus Chrystus zmartwychwstał!!!

Kochani, to już kolejny Wielki Tydzień, czas rozważania niepojętej tajemnicy Bożego Miłosierdzia objawionej w ofierze Chrystusa. Niech tajemnica życia, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa przenika nasze życie, umacnia i pozwala coraz mocniej wierzyć.
Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja, alleluja!

P.S.
Dobra Nowina o ZBAWIENIU>>

Dobre rady ....

autor: B.Bartnik,data: 19-03-2016
Dobre rady ....  .... nie tylko na Wielki Post

Szkolne Dni Kultury Chrześcijańskiej w LO Nr XVII pod hasłem "DROGA-PRAWDA-ŻYCIE" w dniach 21-23 marca 2016

autor: B.Bartnik,data: 16-03-2016
Szkolne Dni Kultury Chrześcijańskiej w LO Nr XVII pod hasłem

Zapraszamy  do udziału w spotkaniach, które mogą:
- dostarczyć wiedzy,
- rozwiać Twoje wątpliwości,
- ukierunkować Twoje zaangażowanie,
- pomóc Ci znaleźć właściwą Drogę,
- umocnić Twoją wiarę.
Program Rekolekcji>>
Droga Krzyżowa>>
Kino "W poszukiwaniu wartości">>
Komputerowy Konkurs Biblijny BIBLIONERZY>>
Obóz dla maturzystów Biały Dunajec- informacje>>

Światowe Dni Młodzieży Wrocław - Galilea 2016 r.

autor: B.Bartnik,data: 21-02-2016
Światowe Dni Młodzieży Wrocław - Galilea 2016 r.

Diecezjalne dni młodych "Wrocław - Galilea" odbędą się we Wrocławiu w dniach 20 - 25 lipca 2016 r. 

Zaproszenie na SDM we Wrocławiu>>
strona>>
facebook>>
Dołącz do chóru SDM>>

Posłuchaj Hymnu SDM- Błogosławieni Miłosierni>> 

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię /Jezus/

autor: B.Bartnik,data: 21-02-2016
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię /Jezus/

“Pycha przychodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną” / Prz 16,18/

 „Nawróćcie się do mnie całym swym sercem, przez post i płacz, i lament. Rozdzierajcie jednak wasze serca, a nie szaty.” (Jl 2,12)

 „Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie,
osłonię go, bo poznał moje imię.
Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham
i będę z nim w utrapieniu,
wyzwolę go i sławą obdarzę”. /Ps 91/

Pycha według Szustaka>>
Ks. Piotr Pawlukiewicz- pokora i pycha>> 

Pielgrzymka Maturzystów - 11. marca 2016 r.

autor: B.Bartnik,data: 22-01-2016
Pielgrzymka Maturzystów - 11. marca 2016 r.

XVI Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów z Dolnego Śląska odbyła się 11.marca 2016 r. Kolejny raz maturzyści z naszej szkoły wspólnie pielgrzymowali do Częstochowy i prosili o łaski potrzebne w dniach matur i dobre decyzje na dojrzałe życie. Temat tegorocznej pielgrzymki nawiązywał do tematyki roku miłosierdzia oraz Światowych Dni Młodzieży i brzmiał: „Miłosierdzie – Imię Boga". Istotą pielgrzymki było przeżycie swoistego dnia skupienia oraz doświadczenie wspólnoty wiary w grupie młodych ludzi. Maturzystom z naszej szkoły towarzyszyli: p. Janina Pieńkowska, p. Elżbieta Kucharczyk i ks. Krzysztof Wojtkowiak.

List dla Ciebie

autor: B.Bartnik,data: 21-01-2016
List dla Ciebie Przeczytaj>>

XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej 2016

autor: A.Pluta,data: 13-01-2016
XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej 2016

Poczuj radość Ewangelii!

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Bóg się rodzi! Moc truchleje!

autor: B.Bartnik,data: 18-12-2015
Bóg się rodzi! Moc truchleje!

 „Lud, który chodzi w ciemności, ujrzy światło wielkie,…
albowiem dziecię narodziło się nam i spocznie władza na jego ramieniu i nazwą go: 
Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.”  /Iz.9/

Drodzy
Niech te Święta i nadchodzący Nowy Rok 2016 będą dla Was czasem nastania Bożej światłości nawet w najciemniejszych miejscach wyzwań waszego życia. Naszym życzeniem dla Was jest, byście każdego dnia w narodzonym Chrystusie odnajdywali poradę, nadzieję, pociechę, ojcowską miłość i troskę oraz, by dom wasz wypełnił się pokojem, który przewyższa wszelki rozum.

Z pozdrowieniami świątecznymi,
Katecheci

Klimatyczny koncert kolęd TGD

autor: B.Bartnik,data: 14-12-2015
Klimatyczny koncert kolęd TGD

Bardzo serdecznie polecam i zapraszam na ten klimatyczny kolędowy wieczór !

Oni się nawrócili!

autor: B.Bartnik,data: 12-12-2015
Oni się nawrócili!

Jim Carviezel, odtwórca Jezusa w filmie „Pasja”,mówi o nawróceniu>>

Pietro Sarubbi, odtwórca roli Barabasza w filmie "Pasja" nawrócony na planie filmu>>

Znani chrześcijanie>> 

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

autor: B.Bartnik,data: 06-12-2015
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

 

Gienek Washable- Dla dzieci i dorosłych. W prosty sposób. O Panu Bogu. O Życiu. O Historii. I innych fajnych rzeczach. Teraz o Adwencie>> 

 

Czy jesteś prawdziwym chrześcijaninem?

autor: B.Bartnik,data: 06-12-2015
Czy jesteś prawdziwym chrześcijaninem?

Jeśli wiara w Boga, chodzenie do kościoła, modlitwa, moralne życie, czytanie Biblii i mówienie o Chrystusie nie czynią z nas chrześcijan, to na jakiej podstawie ktoś się nim staje? 
Kto zatem jest chrześcijaninem? Zobacz>>

ŻYJĄC Z NADZIEJĄ

autor: B.Bartnik,data: 01-12-2015
ŻYJĄC Z NADZIEJĄ

Chory na hemofilię i zarażony wirusem HIV student żył nie tracąc nadziei... z jakiegoś powodu. Oto opowieść o tym, jak można żyć z nadzieją, bez względu na to jak doświadcza nas los.czytaj>>

Dobre wiadomości

autor: B.Bartnik,data: 19-11-2015
Dobre wiadomości

"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych baraci najmniejszych mnieście uczynili" /Jezus Chrystus/
Portal "Dobre Wiadomości">> 

XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej pod hasłem „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”

autor: B.Bartnik,data: 13-11-2015
XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej pod hasłem „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”

Diecezja Łowicka ma zaszczyt organizować w roku szkolnym 2015/2016 XXVI Olimpiadę Teologii Katolickiej. Hasło tegorocznej edycji Olimpiady brzmi: „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”. Hasło nawiązuje do homilii Jana Pawła II w Łowiczu w dniu 14 czerwca 1999 roku poświęconej tematyce wychowania. Jednocześnie stwarza okazję do włączenia się w dzieło duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, których inicjatorem był właśnie Święty Jan Paweł II. Szczegóły i literatura>>

Etap szkolny OTK zostanie przeprowadzony w naszej szkole we wtorek 17 listopada 2015 r. o godz. 10.00 (3 lekcja) w sali 217. Zgłoszenia u katechetów.  Koordynator ks. Łukasz Saczyński

Poznaj Laureatów etapu szkolnego>> 

„ZAKAZANY BÓG”- prawdziwa historia, która poruszy najtwardsze serce w kinach od 6 listopada

autor: B.Bartnik,data: 30-10-2015
„ZAKAZANY BÓG”- prawdziwa historia, która poruszy najtwardsze serce w kinach od 6 listopada

„ZAKAZANY BÓG” to kolejny po „Cristiadzie” film trafiający na ekrany polskich kin, który opisuje okrutne prześladowania Kościoła w XX wieku.
Podczas wojny domowej w Hiszpanii bestialsko zamordowano ponad 8000 osób duchownych. Przez cały czas krwawych prześladowań obiecywano im darowanie życia pod warunkiem wyrzeczenia się wiary, a jednak nie odnotowano żadnego przypadku apostazji! Zakazany Bóg to piękna i wzruszająca historia 51 błogosławionych męczenników z Barbastro: mężnych księży i kleryków – ofiar nienawiści do wiary w Boga. Czytaj też>>
O tym jak odbyliśmy wyprawę do Barbastro>>

CHRZEŚCIJANIE i MUZUŁMANIE- czy możliwy jest dialog?

autor: B.Bartnik,data: 30-10-2015
CHRZEŚCIJANIE i MUZUŁMANIE- czy możliwy jest dialog?

"CHRZEŚCIJANIE i MUZUŁAMANIE. OD KONFRONACJI DO DIALOGU"- to hasło towarzyszyć będzie XXXI Ogólnopolskiemu Forum Młodych, które odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2015 r., Wrocław, pl. Katedralny 1, aula PWT. Program XXXI OFM>>
więcej>>
ZAPRASZAMY!!! 
Zobacz też: Terrorysta z Hezbollahu spotyka Jezusa>>

Niesamowita służba wśród ubogich

autor: B.Bartnik,data: 26-10-2015
Niesamowita służba wśród ubogich Ojciec Pedro - Niesamowita służba wśród ubogich>>

 „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).
XXXI Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 
strona SDM>>  

Muzyczny jesienny bukiet

autor: B.Bartnik,data: 26-10-2015
Muzyczny jesienny bukiet

Nastrojowy wstęp>>
A może dawka rapu>> 
Wciąż mnie zadziwiasz!>>
Nie musisz się już bać>>
Przemień mój czas>>
Ty tylko mnie poprowadź>>
Alleluja!!!

Zapraszamy do Teatru na Ostrowie

autor: B.Bartnik,data: 18-10-2015
Zapraszamy do Teatru na Ostrowie

O Teatrze: "Wśród propozycji znajdują się spektakle kierowane do dojrzałych i wyrobionych bywalców teatrów. Chcemy Państwu pokazać życie jakie widzimy oczami artystów, aktorów, ludzi wrażliwych, wyczulonych na dobro ale również niedoskonałości ludzkiej natury. Dostrzegających złożoność współczesnego świata i człowieka: z jego lękami, dylematami, wyborami których musi codziennie dokonywać." więcej>>

Destrukcja tożsamości rodziny w mediach - ks. dr Marek Dziewiecki

autor: B.Bartnik,data: 15-10-2015
Destrukcja tożsamości rodziny w mediach - ks. dr Marek Dziewiecki Zobacz i posłuchaj>>

XV Dzień Papieski Jan Paweł II – Patron Rodziny

autor: B.Bartnik,data: 15-10-2015
XV Dzień Papieski Jan Paweł II – Patron Rodziny

 „Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać- oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi” /Jan Paweł II/

„Wołanie o silną rodzinę, w której realizuje się najpełniej miłość mężczyzny i kobiety oraz przychodzą na świat szczęśliwe dzieci rozlega się coraz mocniej. Wiele środowisk podziela pogląd św. Jana Pawła II o rodzinie, jako niezastępowalnym do końca i optymalnym środowisku dla człowieka, który może dojrzewać w klimacie miłości ofiarowanej mu bezinteresownie przez kochających rodziców, a więc ojca i matkę” /Ks. Dariusz Kowalczyk/. Odwiedź stronę Dzieło>>

15 października 2015 r. gościliśmy w naszej szkole czołowego działacz pro-life w naszym kraju pana dr. inż. ANTONIEGO ZIĘBĘ- prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, współzałożyciela Krucjaty Modlitwy w Obronie Życia Poczętych Dzieci, pracownika naukowo-dydaktycznego Politechniki Krakowskiej. Dr Zięba podkreślił, że „Jan Paweł II był nauczycielem Ewangelii życia. Dzięki jego pontyfikatowi obrona życia nabrała nowego rozmachu w skali świata”. Mówiąc o istocie obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, prelegent przypomniał, że „batalia o życie to batalia o prawdę: kto jest Dawcą życia, kiedy zaczyna się życie i jakie są skutki aborcji”. Nasz znamienity Gość opowiadał jak wyglądają realia walki o życie w Polsce, przy okazji nakreślił historię legalizacji aborcji w Europie i w Polsce. Jesteśmy zbudowani świadectwem życia i zaangażowaniem Pana Zięby. Fotogaleria>>

„CHROŃMY ŻYCIE”

autor: B.Bartnik,data: 09-10-2015
„CHROŃMY ŻYCIE”

W okresie od 21.09.2015 do 18.12.2015 Fundacja Evangelium Vitae przy współpracy z Gminą Wrocław podjęła się przeprowadzenia kampanii informacyjnej pod hasłem "CHROŃMY ŻYCIE". Ma ona ukazać możliwości wspierania życia w jego początkowym okresie. szczegóły>>
Okno życia- informacje>>

„Czy naprawdę wierzysz?”

autor: B.Bartnik,data: 01-10-2015
„Czy naprawdę wierzysz?”

„Czy naprawdę wierzysz?”- to kolejny po „Bóg nie umarł” solidnie nakręcony film o Bożym planie dla każdego z nas, potrzebie walki o własne przekonania, ale również miłości bliźniego.
Czy człowiek potrafi żyć bez wiary? Czy życie bez niej ma w ogóle sens?
To pytania, przed którymi postawili bohaterów twórcy filmu. Dwanaście różnych postaw życiowych, dwanaście całkowicie odmiennych charakterów, których drogi niespodziewanie krzyżują się... Każdy z bohaterów – często wbrew swoim przekonaniom – odkryje moc Chrystusowego krzyża. zobacz zwiastun>>

Wyjście do kina DCF na ten film organizuje p. Angela Pluta. Zapisy u katechetów do środy 7.10. br. Cena biletu- 12 zł.
Wyjście do kina w czwartek 8.10.br. o godz. 11.40 (seans o godz. 12.15). Liczba miejsc- ograniczona.

Czy w życiu chodzi o coś więcej? Zaproszenie na Kurs ALPHA!

autor: B.Bartnik,data: 01-10-2015
Czy w życiu chodzi o coś więcej? Zaproszenie na Kurs ALPHA!

Jeżeli nurtują Cię egzystencjalne pytania i wątpliwości,
jesteś w wieku 16-30 lat
PRZYJDŹ i razem z nami zastanów się nad nimi!
Ruszamy z Kursem ALPHA już w czwartek 8.10.2015 r.

Rejestracja i szczegóły>>
Szukajciea znajdziecie>>

Zapraszamy na cykl „Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność”

autor: B.Bartnik,data: 09-09-2015
Zapraszamy na cykl „Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność”

W niedzielę 13 września 2015 r. o godz. 17.00 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego rozpocznie się kolejna edycja cyklu dyskusyjnego „Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność” prowadzonego przez fundację „Studium Culturae Ecclesiae”.  Zapraszamy na inauguracyjny wykład pt. „Dlaczego rozwój społeczny potrzebuje edukacji muzycznej?”, który wygłosi znana muzykolog Anna Wagner. szczegóły>>

Możesz wziąć udział w XXXI Światowych Dniach Młodzieży - Kraków 25-31.07.2016

autor: B.Bartnik,data: 31-08-2015
Możesz wziąć udział w XXXI Światowych Dniach Młodzieży - Kraków 25-31.07.2016

Tematem XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Ojciec Święty Franciszek wybrał na motto piąte z ośmiu błogosławieństw, wypowiedzianych przez Jezusa w Jego Kazaniu na brzegu Jeziora Galilejskiego. Chciał podkreślić wagę słów Chrystusa na temat istoty szczęścia, bo to one są sercem nauczania naszego Pana. Jezus, w swoim pierwszym Kazaniu, zostawił nam osiem wskazówek postaw, przybliżających ludzi do Królestwa Niebieskiegostrona SDM>>

 

Przygotowania w naszej Archidiecezji  Wrocławskiej>> 

Ciekawe wykłady, gry terenowe i świadectwa podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

autor: B.Bartnik,data: 31-08-2015
Ciekawe wykłady, gry terenowe i świadectwa podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Zapraszamy do udziału w interesującym programie DFN w kategorii „Teologia - o Bogu, człowieku i świecie”  wszystkich, którzy poszukują odpowiedzi na egzystencjalne pytania. szczegółowy program>>

45. Wrocławskie Dni Duszpasterskie w nowej formule!

autor: B.Bartnik,data: 04-07-2015
45. Wrocławskie Dni Duszpasterskie w nowej formule!

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w 45. Wrocławskich Dniach Duszpasterskich w dniach 27-28 sierpnia br. Tegoroczny temat sympozjum organizowanego przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu brzmi "Nowe życie w Chrystusie".
Podczas dwudniowego sympozjum zaproponujemy jego uczestnikom nie tylko wykłady, ale i warsztaty. Ich zakres będzie obejmował m.in.: metodykę pracy z dziećmi i młodzieżą, ewangelizację, rozwój osobisty i tematykę organizacji Światowych Dni Młodzieży 2016. Szczegółowy program WDD: www.dniduszpasterskie.pl

 

 

Gra terenowa „Śladami Jana Pawła II”

autor: B.Bartnik,data: 29-06-2015
Gra terenowa „Śladami Jana Pawła II”

Dnia 28.05.2015 r. nasi uczniowie wzięli udział  w grze terenowej „Śladami Jana Pawła II” na Ostrowie Tumskim.  Drużyna składająca się z pięciu osób z  klasy 1E, w ten nietypowy sposób poszerzyła swoją historyczną i religijną wiedzę. Uczniowie samodzielnie, kierując się mapką mieli odnaleźć miejsca,  które niegdyś odwiedził Papież Polak, co też dawało im dużą satysfakcję i radość. Obdarowani prezentami od organizatorów Papieskiego Wydziału Teologicznego wrócili do rutynowych zabiegów przed zakończeniem roku szkolnego i katechetycznego. 

Propozycje na wakacyjne dni

autor: B.Bartnik,data: 27-06-2015
Propozycje na wakacyjne dni

Przez Święto Młodzieży na Górze św. Anny przewinęły się tysiące młodych ludzi. Dlaczego „Górka” jest wyjątkowa? W czym tkwi sukces Święta Młodzieży, które w tym roku odbędzie się w dniach 20-25.07.2015? Przyjedź i przekonaj się sam! szczegóły>>

Weź udział w szczególnej wędrówce- 35 PIESZEJ PIELGRZYMCE WROCŁAWSKIEJ, której w tym roku przewodzić będzie hasło: "RADOŚĆ EWANGELII!". szczegóły>>  

Zapraszamy do udziału w VI PIELGRZYMCE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ich Rodzin i Przyjaciół do HENRYKOWA, w dniu 29 sierpnia 2015 r.  szczegóły>>     

Slot Art Festival / sztuka życia / 7-11 lipca 2015 / Lubiąż/k. Wrocławia. Jest to festiwal ludzi i spotkanie, dopiero potem muzyka, imprezy, sztuka i warsztaty; a przede wszystkim okazja do  pogłębionej refleksji nad ważnymi tematami, takimi jak: rozwój, duchowość chrześcijańska, odpowiedzialność społeczna i ekologiczna. szczegóły>> 

Dobrego czasu z Bogiem!

autor: B.Bartnik,data: 27-06-2015
Dobrego czasu z Bogiem!

Życzymy, aby czas wolny od lekcji w szkole był czasem przybliżenia się do Boga i ludzi! Doświadczenia obfitości, którą w swej dobroci i miłości dał nam Dobry Ojciec- Bóg. Dobrych chwil ze sobą, z innymi i przyrodą!
Chwila refleksji przy muzyce>>
Chwila z Bogiem przy muzyce>>

 

Ks. abp Sebastian Show z Pakistanu w naszej szkole

autor: B.Bartnik,data: 12-06-2015
Ks. abp Sebastian Show z Pakistanu w naszej szkole

Noce Kościołów to...
wydarzenie, które promuje kulturę, porozumienie i dialog na bazie chrześcijańskich korzeni wspólnej Europy. Jego międzynarodowy charakter podkreślają zaproszeni artyści m.in. z Białorusi, Czech, a nawet z Chin.
Już 16 czerwca rozpocznie się szósta edycja Europejskich Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa - Noce Kościołów.
W tym roku można wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach, które odbędą się w niemal 40 miejscowościach, położonych na terenie trzech diecezji - Archidiecezji Wrocławskiej, Diecezji Świdnickiej oraz Diecezji Legnickiej.Szczegółowy program>>
W naszej szkole odbyło się spotkanie z arcybiskupem Pakistanu ks. Sebastianem Shaw nt. „Prześladowanie i dyskryminacja chrześcijan”.  
Arcybiskup powiedział m.in.: "Wielu waszych rówieśników w moim kraju, poświęciło swoje życie ratując chrześcijan, rzucając się na zamachowców samobójców, aby zmniejszyć skutki wybuchu bomb, które mają na sobie".
Na zakończenie spotkania dał radę młodym ludziom: "Nie można dzisiaj prowadzić dialogu międzyreligijnego i dialogu ze współczesnym światem nie znając swojej religii. Jej poznawanie i zgłębianie jest bardzo potrzebne."
Zasłuchana młodzież nagrodziła ks. abp Sebastiano gromkimi brawami, tym samym wyrażając swoją solidarność z chrześcijanami Kościoła w Pakistanie. 
Pomoc Kościołowi W Potrzebie>>
Fotogaleria>>

Jezus Chrystus ZMARTWYCHWSTAŁ! Alleluja!

autor: B.Bartnik,data: 01-04-2015
Jezus Chrystus ZMARTWYCHWSTAŁ! Alleluja!

„W Nim było życie, a życie było światłością ludzi,
a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła” /J1,4-5/

Niech prawda Wielkanocnego zwycięstwa
Życia nad śmiercią,
Światłości nad ciemnością
Łaski nad sądem
stanie się jeszcze głębszym doznaniem w Waszym codziennym życiu.

JEZUS CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!
Świętujmy obfitość życia, jaką mamy w Nim!

Katecheci

Ku refleksji>>

Szkolne Dni Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem: "Projekt Rodzina" w dniach 30 marca - 1 kwietnia 2015 r.

autor: B.Bartnik,data: 26-03-2015
Szkolne Dni Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem:

ZAPRASZAMY do udziału w spotkaniach, które mogą:
- dostarczyć wiedzy,
- rozwiać Twoje wątpliwości,
- ukierunkować Twoje zaangażowania,
- pomóc Ci znaleźć właściwą drogę,
- umocnić Twoją wiarę.

Program rekolekcji>>
Prelekcje w auli>>
Dobre Kino>>
Komputerowy Konkurs BIBLIONERZY>>
Droga Krzyżowa>>

Wzmocnieni łaską maturzyści z Siedemnastki” wrócili z Jasnej Góry.

autor: B.Bartnik,data: 23-03-2015
Wzmocnieni łaską maturzyści z Siedemnastki” wrócili z Jasnej Góry. 13 marca 2015 r.- na 52 dni przed maturą uczniowie trzecich klas szkół średnich- wśród nich  45- maturzystów z Siedemnastki wraz z opiekunami: p. Janiną Pieńkowską, p. Anną Foltą-Pisarczuk i ks. Krzysztofem Wojtkowiakiem- pielgrzymowali do Częstochowy, aby modlić się w intencji swoich matur, ale także udanych kolejnych decyzji życiowych. W tym roku spotkali się pod hasłem "Czas łaski". Świadectwo Ani>>
 „…Miłości Boga nie można postrzegać jako kontraktu, ale jako czystą łaskę. Pan Jezus nie chce być ze mną za coś, tylko po coś, nie ze względu na moje uczynki, tylko z tego powodu mojego istnienia…” - mówił w homilii do maturzystów bp. Andrzej Siemieniewski.
Na kolanach przed maturami!>>
Jasna Góra i 10 proc. więcej na maturze?>>
galeria>>

I Am Second® - Jestem drugi

autor: B.Bartnik,data: 14-03-2015
I Am Second® - Jestem drugi I Am Second - O nas>>
Wszystko wokół krzyczy, że masz być pierwszy, najlepszy, jedyny. Pewnie zastanawiasz się co znaczy być drugim? Na tej stronie znajdziesz historie ludzi, których życie zmieniło się po spotkaniu z Bogiem. więcej>>
Jestem Drugi - bo On jest pierwszy!

Droga Krzyżowa - dołącz!

autor: B.Bartnik,data: 13-03-2015
Droga Krzyżowa - dołącz!Akademicka Droga Krzyżowa „Cena radości” z rozważaniami o. Karola Meissnera OSB
27 marca 2015 r., godz. 19.00 z pl. Uniwersyteckiego do kościoła św. Elżbiety. 
- Ekstremalna Droga Krzyżowa
Dołącz do nas!

XXX Światowy Dzień Młodzieży- Niedziela Palmowa

autor: B.Bartnik,data: 13-03-2015
XXX Światowy Dzień Młodzieży- Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa 29.03.2015r. to XXX Światowy Dzień Młodzieży, który obchodzimy w tym roku w wymiarze diecezjalnym. Ma on zawsze wymiar spotkania młodych ze swoim Pasterzem, Biskupem Diecezji.

We Wrocławiu spotkanie młodzieży z Księdzem Arcybiskupem Józefem Kupnym odbędzie się w sobotę 28.03.2015 o g. 15.00 we Wrocławskiej Katedrze. Szczegóły>>
Zaproszenie Diecezjalego Duszpasterstwa Młodzieży>>

Noc Konfesjonałów - czas łaski!

autor: B.Bartnik,data: 13-03-2015
Noc Konfesjonałów - czas łaski! Noc Konfesjonałów w Mieście Wrocławiu zaplanowana jest w Wielkim Tygodniu, ze środy na Wielki Czwartek, tj. z 1 na 2 kwietnia 2015 r. Zobacz w których kościołach będziesz mógł wówczas przystąpić do spowiedzi>>

"Bóg nie umarł. Czy masz odwagę bronić wiary?"

autor: B.Bartnik,data: 06-03-2015
Może pomoże Ci w odpowiedzi na to pytanie najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. Kilka miesięcy temu był wielkim przebojem kinowym w USA. Od 6 marca będzie go można oglądać w polskich kinach. Zobacz gdzie>>

77. rocznica ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła

autor: B.Bartnik,data: 01-03-2015
77. rocznica ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła Rodzina Rodła we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania we Wrocławiu zapraszają 6 marca 2015 r. (piątek) na Ostrów Tumski na obchody 77. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła.
"...Polskość to dar z nieba, od Boga mi dany... " /Ks. Patron dr Bolesław Domański, Prezes Związku Polaków w Niemczech, z przemówienia programowego pt. "Polskość istotą duszy Polaka" wygłoszonego na Kongresie Berlińskim 6 marca 1938 r./
Homilię podczas mszy św. w katedrze wrocławskiej o godz. 9.00 wygłosi ks. Piotr Wiśniowski, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy we Wrocławiu (a niedawno katecheta w naszej szkole).
Szczegółowy program>>

Czuwajcie i módlcie się...

autor: B.Bartnik,data: 19-02-2015
Czuwajcie i módlcie się...

Jak się nawrócić?  „Ja zwracam swe życie ku Bogu, a On dokonuje reszty: przemiany, nawrócenia”.  więcej>>
Jedyny sposób na to, by nie grzeszyć, to nauczyć się kochać.
  więcej>>
Nawrócenie, tak jak wspinaczka, związane jest z odkrywaniem.
więcej>>
Franciszkańskie rekolekcje- „Nie bądź Napoleonem”. Zobacz i posłuchaj codziennie od 18 lutego (tylko 6 minut dziennie)>>

CZWARTKOWE KATECHEZY WROCŁAWSKIE>>

Studniówka 2015!

autor: B.Bartnik,data: 13-02-2015
Studniówka 2015!

Wszystkim Maturzystom z "Siedemnastki" życzymy udanej Studniówki!
P.S. Dla zaniepokojonych zabawą w piątkowy wieczór, informujemy, że Proboszcz miejsca udzielił stosownej dyspenzy.

XV Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę - 13. marca 2015 r. (piątek)

autor: B.Bartnik,data: 02-02-2015
XV Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę - 13. marca 2015 r. (piątek)

Kolejny raz maturzyści z naszej Archidiecezji będą wspólnie pielgrzymować do Częstochowy i prosić o łaski potrzebne w dniach matur i dobre decyzje na dojrzałe życie. Temat pielgrzymki: „Czas łaski”.
Każdemu Bóg daje swoisty czas do szukania odpowiedzi dotyczącej sensu życia wiarą w Jezusa Chrystusa. Ten czas to też duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 r. w Krakowie.

W naszej szkole, jak co roku,  organizowany jest wspólny wyjazd na pielgrzymkę maturzystów. Koordynatorem jest ks. Krzysztof Wojtkowiak. Zobacz program>>

Zapisy u katechetów: do piątku 6. marca br.

Koszt udziału (przejazd autokarem i materiały): 40 zł. od uczestnika

Uwaga: Niestety- liczba miejsc ograniczona.

Od KoRn do Jezusa

autor: B.Bartnik,data: 02-02-2015
Od KoRn do Jezusa

Wywiad z byłym gitarzystą i założycielem zespołu KoRn. Brian Welsh opowiada o swojej drodze do wolności.  Zobacz>>

 


Biblia i nauka

autor: B.Bartnik,data: 10-01-2015
Biblia i nauka Biblia mówiła to już dawno temu. Nauka to potwerdziła>>
Nauka potwierdza biblijny opis stworzenia świata>>


Matka zaśpiewała zabójcy swojego syna o Jezusie

autor: B.Bartnik,data: 10-01-2015
Matka zaśpiewała zabójcy swojego syna o Jezusie

Tamika Brown z San Diego w Kalifornii straciła swojego ukochanego syna  Richiego prawie dwa lata temu. Teraz podczas mowy sądowej zwróciła się do tego młodego człowieka, który zasztyletował jej syna w trakcie bójki.
- Tylko Bóg wie, czemu nie jestem zła albo czemu cię nie nienawidzę. Będziesz w szoku, bo powiem ci, że cię kocham. Myślałam sobie niedawno: "nie zamykajcie go w więzieniu, przyślijcie go do mnie do domu. Niech będzie moim synem w miejsce tego, którego mi zabrał. I jeszcze coś ci zaśpiewam - mówiła matka zabitego. więcej>>

W kwietniu do Rzymu!

autor: B.Bartnik,data: 02-01-2015
W kwietniu do Rzymu! W kwietniu zorganizowana zostanie pielgrzymka do Rzymu w dniach 17-23.04.2015 r. Możesz jeszcze zapisać się na listę u swoich katechetów; niestety- liczba miejsc ograniczona. Organizatorem Pielgrzymki jest p. Angela Pluta. Trasa i szczegóły>>

Propozycja na feryjny weekend 23-25 stycznia!

autor: B.Bartnik,data: 02-01-2015
Propozycja na feryjny weekend 23-25 stycznia!

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży we współpracy ze Szkołą Nowej Ewangelizacji przygotowało na czas ferii zimowych weekendowe rekolekcje dla młodzieży w terminie 23-25 stycznia 2015 r.

Kurs EUREKA to weekendowa forma rekolekcji na którą zapraszamy wszystkich w wieku 14-17 lat, szczególnie przygotowujących się do bierzmowania. Celem kursu jest pomóc młodym w doświadczeniu osobistego spotkania z Bogiem jako Ojcem, Jezusem jako Zbawicielem i Duchem Świętym jako Przewodnikiem.

Termin: start - piątek 23 stycznia g. 17.00, koniec - niedziela 25 stycznia g. 13.30 (obiad),
Miejsce:
rekolekcje odbędą się w ośrodku Caritas w Sulistrowiczkach (ul. Świdnicka, Sulistrowiczki).
Koszt:
140zł od osoby (z wyżywieniem i noclegiem).
Zgłoszenia:
za pomocą formularza, przez stronę Archidiecezji Wrocławskiej i profil DDM na Facebooku (zgłoszenia można także kierować na adres Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży we Wrocławiu: biuro@ddm.wroc.pl)  więcej>>

Orszak Trzech Króli znów przejdzie przez Wrocław

autor: B.Bartnik,data: 30-12-2014
Orszak Trzech Króli znów przejdzie przez Wrocław

6 stycznia o godz. 12.30 rozpocznie się Orszak Trzech Króli. Hasło tegorocznego Orszaku: "Pokój. Radość. Rodzina. - PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM". W wydarzeniu weźmie udział ok. 500 przebierańców. Po pokłonie Trzech Króli Świętej Rodzinie na scenie na Placu Gołębim odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra. Wstęp jest bezpłatny. Program>>

Ziemi Pokój! Niebu Radość! Bogu Chwała!

autor: B.Bartnik,data: 18-12-2014
Ziemi Pokój! Niebu Radość! Bogu Chwała!

„Ja przyszedłem, abyście mieli życie i to życie w obfitości…” (Jezus)
Drodzy, życzymy Wam wszystkim, abyście w czasie Świąt Bożego Narodzenia mogli przede wszystkim otworzyć drzwi do Waszych domów i serc dla Jezusa, by móc świętować z Nim pełnię życia, miłości, przebaczenia, pokoju i wolności - pełnię, którą Narodzony Chrystus przyniósł ze sobą dla każdego, kto Go przyjmie. I niech Boże Narodzenie trwa każdego dnia w Waszym życiu w Nowym 2015 Roku.
Katecheci

KONKURSY EDUKACYJNE DLA SZKÓŁ DOLNEGO ŚLĄSKA na rok szkolny 2014/2015

autor: B.Bartnik,data: 01-12-2014
KONKURSY EDUKACYJNE DLA SZKÓŁ DOLNEGO ŚLĄSKA na rok szkolny 2014/2015 W ramach projektu  „WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI” w oparciu o myśl przewodnią: „Zwierzęta - bracia nasi najmniejsi. «Jesteśmy życiem, które chce żyć pośród życia, które chce żyć».” (Albert Schweitzer) w tym roku szkolnym organizowane są konkursy:  LITERACKI, RECYTATORSKI, FILMOWO – FOTOGRAFICZNY, PLASTYCZNY i MULTIMEDIALNY. W każdym z nich możesz wziąć udział! Czekają na Ciebie NAGRODY rzeczowe (tablety, aparaty fotograficzne i inny sprzęt elektroniczny) i książkowe oraz PRESIŻ! Szczegóły tutaj>>

XXV Olimpiada Teologii Katolickiej

autor: B.Bartnik,data: 20-11-2014
XXV Olimpiada Teologii Katolickiej Hasło tegorocznej edycji Olimpiady brzmi: "Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła".
Celem głównym Olimpiady jest: zapoznanie uczniów ze znaczeniem sakramentów uzdrowienia w życiu chrześcijanina; ukazanie istoty sakramentów i realnej obecności Boga tu i teraz oraz troski o człowieka, sakramenty jako odpowiedź człowieka na objawiającego się Boga, zapoznanie z tekstami Katechizmowymi.
Etap szkolnyprzeprowadzony w szkołach w dniu 27 listopada 2014 r. Zgłoszenia u katechetów do 25.11.br.
Szczegóły na stronie www.otk.pl.

"Wyrwani z Niewoli" w piątek w naszej szkole

autor: B.Bartnik,data: 20-11-2014
W najbliższy piątek 21 listopada br. gościć będziemy w naszej szkole grupę WYRWANI Z NIEWOLI, w skład której wchodzą: Piotr „Pit” Zalewski -student psychologii i autor książki "Wyrwani z niewoli" oraz Jacek Zajkowski - artysta muzyki hip-hop o pseudonimie „ZETAIGREKA”.  Piotr i Jacek poprowadzą zajęcia w ramach Programu profilaktyczno-artystyczno-ewangelizacyjnego o nazwie „KU WOLNOŚCI". W zajęciach, które odbędą się na 3 i 4 lekcji wezmą udział chętni z klas 1A, 1B, 1D, 1E, 1F i 1G.
Uczniowie z tych klas, którzy nie biorą udziału w spotkaniu, mają zajęcia z WDŻ w sali 8 z p. J. Pieńkowską.
Zobacz zdjęcia ze spotkania>>

Festiwal Młodych 2015 w Medjugorje

autor: B.Bartnik,data: 20-11-2014
Festiwal Młodych 2015 w Medjugorje Możesz wziąć udział w Fesiwalu Młodych 2015 w Megjugorje! Ksiądz Krzysztof Wojtkowiak organizuje wyjazd dla uczniów z naszej szkoły. Festiwal odbędzie się w dniach 29.07.- 07.08.2015 r. Koszt 1100 zł. (można wpłacać w ratach). Liczba miejsc ograniczona. Zobacz relację z 2014 r.>>

V Marsz Mężczyzn „Wolni i Odpowiedzialni w Jezusie”- 26 października 2014

autor: B.Bartnik,data: 23-10-2014
V Marsz Mężczyzn „Wolni i Odpowiedzialni w Jezusie”- 26 października 2014

… obywatel stał się człowiekiem, który już sam nie wie jak myśleć, co wybrać, bo zawsze mówią mu w telewizji co dobre, co złe, mówią jak ma się ubierać, co jeść, z kim spać, kogo wybierać do władzy. Taki człowiek boi się zostać sam, bez podpowiedzi. On BOI SIĘ WOLNOŚCI. MA DUSZĘ NIEWOLNIKA, bo zawsze miał pana nad sobą (…)
BÓG DAŁ NAM WOLNOŚĆ, dał z miłości - darmo i cieszy się, gdy możemy z niej korzystać dla swojego rozwoju i dobra swoich rodzin i narodu. Wolni w Bogu MOŻEMY uśmiechać się bez powodu, pomagać bez zapłaty, kochać bez warunków, zawsze mówić prawdę, być wiernym żonie i rodzinie, bronić życia na każdym etapie, chronić dzieci przed demoralizacją, miłować Ojczyznę, bronić honoru, czynić to, co przystoi mężczyźnie.(…)
Jest nadzieja. Zawsze jest nadzieja w Żywym Bogu. Na Jego ścieżki musimy powrócić, każdy osobiście oraz cała społeczność, zaczynając – czemu nie – od mieszkańców Wrocławia.