
III Mikołajkowy Festiwal Talentów Różnych



Dnia 5.12.2023 r. uczniowie klasy 2B i 3A wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Drezna. W programie wycieczki był spacer po mieście z przewodnikiem, zwiedzanie Panometru Drezdeńskiego oraz pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać wiele ciekawych faktów historycznych dotyczących stolicy Saksonii oraz Niemiec, poczuć atmosferę przedświąteczną panującą na ulicach miasta oraz sprawdzić swoje kompetencje językowe. Wycieczka była udana. Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie (Pani dyrektor Małgorzata Iwankiewicz, Pani Dorota Milewska – Skotny i Pani Alicja Witwicka) wrócili do Wrocławia bardzo zadowoleni.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim zdrowia, wytchnienia i radości w sercach. Niech w Nowym Roku spełniają się marzenia. Niech na świecie zapanuje pokój, abyśmy wszyscy mogli żyć bezpiecznie i szczęśliwie. 
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły
Zespół nauczycieli religii, składa najserdeczniejsze życzenia, dla społeczności szkolnej w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Zdrowia, radości, nadziei, spełnienia marzeń.
Drużyna koszykarzy pod kierunkiem p. trenerki Marioli Brzozowskiej ma kolejny trening za sobą. W dniu 20.12.2023 r. odbył się kolejny trening na obiektach AWF we Wrocławiu. Tym razem mieliśmy przyjemność przeprowadzić trening na innej sali niż poprzednio. Hala wielofunkcyjna jest dostosowana do wielu gier zespołowych. Dzięki współpracy z AWF nasi uczniowie mają dostęp do nowoczesnej hali i metod dydaktycznych w nauce koszykówki. Jeszcze raz dziękujemy p. Markowi Popowczakowi za możliwość współpracy i wszelką pomoc dla naszych uczniów – koszykarzy.
W dniu 18.12.2023 r. reprezentacja naszych koszykarzy odbyła mecz towarzyski z uczniami Zespołu Szkół Budowlanych we Wrocławiu. Sparing z zaprzyjaźnioną szkołą miał na celu przygotowanie uczniów do ligi w przyszłym roku. Spotkanie zakończyło się wygraną naszych sportowców. Mieliśmy też zaszczyt końcowe minuty zagrać z trenerem drużyny ZSB. Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu, już za rok, rozgrywając mecze ligowe. Opiekunką naszej reprezentacji była p. Mariola Brzozowska.
W miniony czwartek 14 grudnia 2023 r. w Centrum Historii Zajezdnia uczniowie klas teatralnych wystąpili w muzycznym koncercie „Nuta Wolności…”, który uświetnił galę wręczania odznaczeń „Niezłomni” . Uroczystość pod patronatem m.in. Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka była częścią obchodów 42. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. 8 grudnia 2023 r. ten sam koncert wystawiony był na Politechnice Wrocławskiej. Występ młodzieży, przygotowany przez nauczycieli teatru i dykcji Panią Małgorzatę Szeptycką i Pana Marka Szydło, pod kierownictwem muzycznym nauczyciela muzyki Krzysztofa Żesławskiego, spotkał się z ogromnym aplauzem widowni. Wśród muzyków akompaniujących młodym artystom znaleźli się nauczyciel informatyki Pan Tomasz Grabowy – gitara oraz uczeń klasy 3E Jakub Nowak- perkusja.

Zapraszam do udziału w świątecznej zabawie – „Świąteczny Quiz dla uczniów i nauczycieli” . Od poniedziałku (18.12.2023) do czwartku (21.12.2023) można sprawdzić się w quizie zrealizowanym na portalu Kahoot. Nagrody dla zwycięzców jak i dla tych na dalszych miejscach rankigowych można odbierać w szkolnej bibliotece.
Quiz został stworzony przy współpracy z uczennicami klasy 3E.
******************************************************************************************************************************************************
Dziękujemy za udział w Quizie !
Wesołych Świąt
18.12.2023 –> Ranking
19.12.2023 –> Ranking
21-21.2023 –> Ranking
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 4E Paulina Malec brała udział w Spain Open Taekwon-do ITF i IV Pucharze Polski Taekwon-do ITF. W Hiszpanii zdobyła złoto w walkach light contact do 55 kg i srebro w układach formalnych. Dwa tygodnie później przywiozła ze sobą z Pucharu Polski dwa złote medale i puchary z walk light contact do 55 kg i układów formalnych. Gratulujemy niesamowitych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.


6 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. A. Osieckiej miała miejsce trzecia już edycja Mikołajkowego Festiwalu Talentów Różnych, w tym roku pod wiele mówiącym hasłem „Z drogi śledzie, talent jedzie”. W czasie kilkugodzinnych prezentacji scenicznych ujawniły się nam talenty muzyczne, wokalne, aktorskie, taneczne i sportowe. Obok wykonywanej na najwyższym poziomie muzyki poważnej zobaczyliśmy spektakularny pojedynek szermierzy, posłuchaliśmy nostalgicznych i energetyzujących piosenek, byliśmy świadkami siły i precyzji ciosu Taekwondo. Obok prezentacji umiejętności naszych uczniów na scenie, mogliśmy obejrzeć wystawę prac plastycznych i fotografii przygotowanych przez pasjonatów pędzla, ołówka i aparatu fotograficznego. Co roku ujawniają się coraz to nowe talenty uczniów naszego Liceum, dlatego z niecierpliwością oczekujemy każdej kolejnej edycji.
fotogaleria –
https://drive.google.com/drive/folders/1m-Jvnn2pVjWPfqG45ncFgjg84phfblMe
8 grudnia uczniowie kl. 4F z polonistką, p. Sylwią Wójtowicz odwiedzili wystawę prac wizjonera, symbolisty, pracoholika i ekscentryka – słowem: Zbigniewa Beksińskiego. Obejrzeliśmy liczne prace, ciekawą prezentację multimedialną oraz film o życiu i twórczości artysty.
Nasz wyjątkowy „gość” nie tytułował swoich obrazów, ponieważ nie chciał narzucać sposobu interpretacji, był przeciwny ograniczeniom. Doceniliśmy tę otwartość, swobodnie rozmawiając o oglądanych obrazach. Była to jakże potrzebna w dzisiejszych czasach chwila refleksji i duchowej uczty. Humory też dopisały, pomimo obecnych na wystawie motywów grozy i samotności. Warto pójść w nasze ślady. Zachęcamy 🙂





Czwartego grudnia miała miejsce wycieczka klasy 1E do Capitolu. Spotkaliśmy się o 12:00 w holu i pod opieka pani przewodnik. Zwiedzaliśmy cały obiekt czyli dużą i mała scenę. Zakulisowe pomieszczenia, magazyny oraz garderobę. Następnym punktem programu było zwiedzanie reżyserki dyrektora muzycznego jak i również pomieszczenia głównego stołu mikserskiego. Tam można było zobaczyć i posłuchać jak brzmi muzyka w studiu nagrań. Całe sprawozdanie z wycieczki znajduje się pod linkiem Sprawozdanie.
Dziękujemy kierownikowi muzycznemu oraz dyrekcji Teatru za umożliwienie nam wspaniałej przygody.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych z klas VII – VIII do udziału w XIV Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej organizowanym przez LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Szczegóły w regulaminie.
Regulamin:
REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ-2024

W dniu 7.11.2023 r. w klubie Hasta La Vista zostały rozegrane finały strefy wrocławskiej w badmintonie. Drużyna chłopców w składzie Jakub Janus 3C, Tobiasz Bawełkiewicz 3C, Michał Kołtuniuk 2C, wywalczyli 4 miejsce. Opiekunką naszej reprezentacji była p. Małgorzata Hajder. Gratulujemy udanego występu!
W dniu 9.11.2023 gościliśmy w naszej auli szkolnej p. Patrycję Falborską, która wygłosiła wykład zatytułowany: <<Wartości to moja siła. Moje uczucia i emocje są ważne – warto o nich mówić>>. Pani Falborska, która jest również nauczycielką wychowania fizycznego w Szkole Mistrzostwa Sportowego JUNIOR WROCŁAW i trenerką piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław, szybko znalazła wspólny język z uczniami. Po wykładzie nastąpiła pogadanka i warsztaty, w których nasi uczniowie chętnie wypowiadali się i zadawali prelegentce pytania. Spotkanie bardzo spodobało się naszym uczniom, czego dowodził aplauz po zakończonym spotkaniu.