Koncert młodzieży z klas teatralnych „Podaruj mi trochę słońca” z cyklu „Kocham wolność” w Narodowym Forum Muzyki

W poniedziałek 1 czerwca 2026 r. młodzież z klas teatralnych LO nr XVII ponownie wystąpiła na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Koncert w wykonaniu uczniów z grupy „Niepokormi” w towarzystwie zawodowych muzyków był dopełnieniem uroczystości pod Patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka z okazji nadchodzącego Dnia Wolności i Praw Obywatelskich. W wydarzeniu, które było okazją, by wręczyć medale „Ad Gloriam Urbis”, jedno z najwyższych miejskich wyróżnień, przyznawane za wyjątkowy wkład w historię i rozwój Wrocławia, wzięli udział m.in. aktualni i byli prezydenci i wiceprezydenci miasta, przedstawiciele Solidarności, dyrektorzy Ossolineum i Centrum Historii Zajezdnia, radni Wrocławia, a także seniorzy i uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Młodym artystom z Siedemnastki towarzyszyli m.in.: saksofonista znany z zespołów DAAB i Formacji Nieżywych Schabuff Jarosław Woszczyna oraz rockowy zespół SPLAT. Kierownictwo muzyczne zapewniał niezastąpiony Krzysztof Żesławski, oprawę artystyczną Małgorzata Szeptycka oraz Marek Szydło, nasi nauczyciele muzyki i przedmiotów teatralnych. Na perkusji grał Michał Polak, za klawiatury odpowiadał Piotr Świętoniowski. Wśród muzyków znaleźli się także nauczyciel informatyki w LO nr XVII, znany gitarzysta basowy Tomasz Grabowy, a także nasi uczniowie: Miłosz Polak – instrumenty perkusyjne, Lila Zając – wiolonczela, Karolina Mróz – flet.

Zaprezentowali oni m.in. „Wind of Change”, „Wolność, kocham i rozumiem”, „Biały krzyż”, „Przeżyj to sam” oraz „Dni, których nie znamy” – utwory, które od lat towarzyszą najważniejszym momentom najnowszej historii Polski.

Napisali o wydarzeniu>>

Galeria zdjęć Bartosza Mokrzyckiego >>

Marcel Markiewicz finalistą Olimpiady

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy trzeciej, Marcel Markiewicz uzyskał tytuł finalisty 21. edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, pasji i wytrwałości!